Jump to content

[CAR] Citroen C4


SKALP
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως καταλαβατε οτι ειναι γυναικα ?

 

για την qwerty5 μιλατε ?

 

 

Ειχα τις πληροφοριες μου...:cool: :cool: :shifty:

 

Τι θα γινει με τις κατα λαθος βαλμενες ποδιες και τα ηχομωνοτικα;;; Ελεος δηλαδη; Εγω δεν μπορουσα να ειμαι ο τυχερος;:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι για να μην ανοίξω άλλο θέμα? Η Citroen δε βάζει ηλιοροφή σε κανένα μοντέλο της;! Ούτε προαιρετικά;!

 

 

Στο C4 βάζει ηλιοροφή και είναι προαιρετική. Τώρα για τα μοντέλα...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Στο C4 βάζει ηλιοροφή και είναι προαιρετική. Τώρα για τα μοντέλα...

 

Και στο c2 γιατί δεν έχει;! :confused: Θα τους πείραζε πολύ να βάλουν;

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Και στο c2 γιατί δεν έχει;! :confused: Θα τους πείραζε πολύ να βάλουν;

 

Και ποση να ειναι; Οσο ειναι ο ουρανος του ειναι μμια συνηθισμενη ηλιοροφη...:lol: Σοβαρα τωρα, οταν παιρνεις ενα τετοιο αυτοκινητο για την πολη γνωμη μου ειναι οτι δε χρειαζεται να εχει τετοια εξτρα. Το παιρνεις για μικρες μετακινησεις, για να ειναι βολικο στο παρκαρισμα και στην καταναλωση και οχι για να του βαλεις ηλιοροφες, δεμαρινα καθισματα, συστηματα πλοηγησης και αλλα τετοια... Δεν ξερω βεβαια αν βαζει απλως λεω μια γνωμη...

Link to comment
Share on other sites

Ειχα τις πληροφοριες μου...:cool: :cool: :shifty:

 

Τι θα γινει με τις κατα λαθος βαλμενες ποδιες και τα ηχομωνοτικα;;; Ελεος δηλαδη; Εγω δεν μπορουσα να ειμαι ο τυχερος;:lol:

 

Oxι κύριοι...

 

ρώτησα σήμερα τον αντιπρόσωπο και μου είπε ότι μπήκε σε συνδιασμό με τα πλαϊνα τζάμια ασφαλείας που είχα παραγγείλει. Ηχομόνωση γαρ.

 

 

:cool:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

ωραιος... panc4 εσενα στο χρεωσαν παραπανω; Εχεις διπλα τζαμια νομιζω ετσι;
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έκλεισα το C4 1.4 S. Τελική τιμή 14.000. Θα περιμένω βέβαια 2 μήνες

καθώς δεν υπήρχε σε Gris Fer. Η τιμή κλειδώθηκε γιατί έδωσα προσαταβολή 3.000. Αλλιώς δεν

δεσμεύοταν η τιμή. Στα κεντρικά για παράδειγμα μου ειχαν πει για 300Ε προκαταβολή αλλά έτσι

δεν μπορούσαν να δεσμεύσουν την τιμή.

 

Δηλαδή ΠΟΥ πήγες και σου κλείδωσαν την τιμή? Εγώ θα έπαιρνα το

1.6SXPack LuciferRed + ESP + παράθυρα ασφαλείας (2 μήνες αναμονή)

και με τίποτε δεν μου κλείδωναν τα 2000Ε έκπτωση!

 

Δηλαδή αντί για 17.800 μπορεί να μου ζητούσαν μετά 19.800! :blink:

 

Και έτσι έχασαν έναν πελάτη. :mad:

 

Btw, στην ΚΙΑ που παρήγγειλα το picanto, αφού γράψαμε τα σχετικά στο

παραγγελιόχαρτο, ΠΙΣΩ στους όρους έλεγε ότι ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ το αυτοκίνητο,

αν η τιμή είναι πάνω από +3% από την συμφωνημένη, ο πελάτης έχει δικαίωμα

υπαναχώρησης και παίρνει πίσω την προκαταβολή του. :cool:

 

Επειδή στη CITROEN τα -2000Ε είναι ΜΙΑ ΜΑ*****Α ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΣΤΟ SITE δεν

ανακοινώνουν, ΔΕΝ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΩΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ ΟΤΙ EXOYN ΤΑΞΙΜΟΜΗΜΕΝΟ.

Να πάρει, το θυμήθηκα και θύμωσα. :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Oxι κύριοι...

 

ρώτησα σήμερα τον αντιπρόσωπο και μου είπε ότι μπήκε σε συνδιασμό με τα πλαϊνα τζάμια ασφαλείας που είχα παραγγείλει. Ηχομόνωση γαρ.

 

 

:cool:

παντως στο 2.0 μπαινει στανταρ η μονωση στο καπω γιατι εγω δεν εχω

διπλα τζαμια και μονωση υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ΠΟΥ πήγες και σου κλείδωσαν την τιμή? Εγώ θα έπαιρνα το

1.6SXPack LuciferRed + ESP + παράθυρα ασφαλείας (2 μήνες αναμονή)

και με τίποτε δεν μου κλείδωναν τα 2000Ε έκπτωση!

 

Δηλαδή αντί για 17.800 μπορεί να μου ζητούσαν μετά 19.800! :blink:

 

Και έτσι έχασαν έναν πελάτη. :mad:

 

Επειδή στη CITROEN τα -2000Ε είναι ΜΙΑ ΜΑ*****Α ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΣΤΟ SITE δεν

ανακοινώνουν, ΔΕΝ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΩΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ ΟΤΙ EXOYN ΤΑΞΙΜΟΜΗΜΕΝΟ.

Να πάρει, το θυμήθηκα και θύμωσα. :mad: :mad:

 

Στον Χανιαδάκη πήγα. Στα κεντρικά δεν μπορούσαν να εγγυηθούν την τιμή ούτε σε μία άλλη αντιπροσωπεία που είχα ρωτήσει. Επίσης, στα κεντρικά μου είχαν πει ότι η προσφορά των 2000 θα ισχύει μέχρι τον Απρίλιο.

:p
Link to comment
Share on other sites

Στον Χανιαδάκη πήγα. Στα κεντρικά δεν μπορούσαν να εγγυηθούν

την τιμή ούτε σε μία άλλη αντιπροσωπεία που είχα ρωτήσει. Επίσης, στα κεντρικά

μου είχαν πει ότι η προσφορά των 2000 θα ισχύει μέχρι τον Απρίλιο.

 

Αναρρωτιέμαι πως ο Χανιαδάκης μπόρεσε να εγγυηθεί την τιμή... :confused:

 

Τέλος πάντων, έτσι κι αλλιώς οι τιμές θα πρέπει να μειωθούν όπως αναμένεται

καθώς περνά ο καιρός. Ακόμη και η προσφορά να μην υπάρχει τον Απρίλη, με τον

κοντινό ανταγωνισμό να είναι ήδη φθηνότερος (πχ το focus ghia 1.6 115hp που

- παρότι δίνουν τις ζάντες - ας το συγκρίνουμε με το SX PACK) φτάνει 17300 όντας

αναλογικά φθηνότερο από την "λιανική" του SX PACK.

 

Για να το έκανε σημαίνει ότι ισχύει. Μην γενικεύεις...από την δική σου περίπτωση.

 

Πάντως εδώ (θεσσαλονίκη), Φέσσας, Status και Γιαννίρης ΚΑΝΕΝΑΣ δεν

το συζητούσε κάν για παραγγελία με -2000Ε εγγυημένα. Πως να μην

το γενικέυω (δεν υπάρχουν άλλοι αντιπρόσωποι εδώ).

Link to comment
Share on other sites

Αναρρωτιέμαι πως ο Χανιαδάκης μπόρεσε να εγγυηθεί την τιμή... :confused:

 

Προφανώς, ο Χανιαδάκης (όπως και άλλοι εξουσιοδοτημένοι, όχι απαραίτητα CITROEN) κλείδωσε την τιμή προκειμένου να μην χάσει τον πελάτη. Κι εγώ όταν είχα ρωτήσει στον Χανιαδάκη, μου είχαν δηλώσει ότι η τιμή θα κλειδώσει (εφόσον δώσω μια προκαταβολή), ενώ στον Μερκουράκη (απ'όπου και το πήρα) η τιμή θα ήταν ανοιχτή. Γι'αυτό όταν το παρέλαβα πλήρωσα ελάχιστα παραπάνω (λόγω αλλαγής του ΦΠΑ).

 

Ωραίος ο Χανιαδάκης........:cool:

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο Χανιαδάκης........:cool:

 

Είναι πολύ εντάξει η συγκεκριμένη αντιπροσωπία. (από αυτά που έχω δει μέχρι στιγμής) Εμένα με πήραν τηλέφωνο αφού είχα παραλάβει το αυτοκίνητο και ενώ είχα δώσει τα χρήματα της προκαταβολής, να μου πούνε να περάσω να μου επιστρέψουν 75 euro που μου είχαν χρεώσει παραπάνω στα extra που είχα βάλει, λόγο κάποιου μικρού λάθους της πωλήτριας. Δεν υπήρχε περίπτωση να το πάρω χαμπάρι αυτό από μόνος μου και το γνώριζαν αυτό.

 

Ήταν πολύ τίμιο που μου το είπαν από μόνοι τους και το εκτίμησα. Συνήθως σου τηλεφωνούν για να σου πούν ότι χρωστάς, όχι οτι σου χρωστάνε.:)

 

 

Εμπειρία service (εκτός του τυπικού ελέγχου των 1500-2500) δεν έχω. Άρα στα υπόλοιπα και το πόσο εντάξει είναι, θα δείξει το μέλλον...

Link to comment
Share on other sites

Και ποση να ειναι; Οσο ειναι ο ουρανος του ειναι μμια συνηθισμενη ηλιοροφη...:lol: Σοβαρα τωρα, οταν παιρνεις ενα τετοιο αυτοκινητο για την πολη γνωμη μου ειναι οτι δε χρειαζεται να εχει τετοια εξτρα. Το παιρνεις για μικρες μετακινησεις, για να ειναι βολικο στο παρκαρισμα και στην καταναλωση και οχι για να του βαλεις ηλιοροφες, δεμαρινα καθισματα, συστηματα πλοηγησης και αλλα τετοια... Δεν ξερω βεβαια αν βαζει απλως λεω μια γνωμη...

 

Αν θες αμάξι πόλης πάρε atos! Και άμα θες και χαμηλή κατανάλωση πάλι πάρε atos! Δε νομίζω πως το c2 τα ικανοποιεί αυτά!! Είσαι λίγο λάθος για μένα! Επίσης, αν έχεις πχ το 1.6 vts 125 ίππους...νομίζεις πως δεν ταιριάζει ηλιοροφή;! Δεν το καταλαβαίνω το σκεπτικό σου...και γενικά γιατί σνομπάρετε τέτοια πιο μικρά αυτοκίνητα... :mad: και εννοείται πως δε μίλησα για σύστημα πλοήγησης και δερμάτινα καθίσματα, άρα αυτό ήταν λίγο εκτός θέματος!

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Αν θες αμάξι πόλης πάρε atos! Και άμα θες και χαμηλή κατανάλωση πάλι πάρε atos! Δε νομίζω πως το c2 τα ικανοποιεί αυτά!! Είσαι λίγο λάθος για μένα! Επίσης, αν έχεις πχ το 1.6 vts 125 ίππους...νομίζεις πως δεν ταιριάζει ηλιοροφή;! Δεν το καταλαβαίνω το σκεπτικό σου...και γενικά γιατί σνομπάρετε τέτοια πιο μικρά αυτοκίνητα... :mad: και εννοείται πως δε μίλησα για σύστημα πλοήγησης και δερμάτινα καθίσματα, άρα αυτό ήταν λίγο εκτός θέματος!

 

:rolleyes: πού είδες ότι σνομπάρει ο enginekiller τα μικρά πόλης;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

δυστυχως ειμαι μεσα στα vin ανακλησης για το φρενο.

Υπαρχει κατι επισημο απο την Ελληνικη αντιπροσωπεια ???

 

Γνωριζετε ποσο εχουν τα μολυβια με το χρωμα του C4 που αναφερει στο manual? Απεκτησα την πρωτη μου γρατζουνια. Ελπιζω και τελευταια.

Mπορεις να κανεις καλη δουλεια με αυτα??

Sorry για τις πολλες ερωτησεις μου.

If there was no gravity.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

δυστυχως ειμαι μεσα στα vin ανακλησης για το φρενο.

Υπαρχει κατι επισημο απο την Ελληνικη αντιπροσωπεια ???

 

Στις ανακλήσεις οι κάτοχοι ειδοποιούνται τηλεφωνικώς και εγγράφως.

Οπότε ανέμενε...:)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

δυστυχως ειμαι μεσα στα vin ανακλησης για το φρενο.

Υπαρχει κατι επισημο απο την Ελληνικη αντιπροσωπεια ???

 

Γνωριζετε ποσο εχουν τα μολυβια με το χρωμα του C4 που αναφερει στο manual? Απεκτησα την πρωτη μου γρατζουνια. Ελπιζω και τελευταια.

Mπορεις να κανεις καλη δουλεια με αυτα??

Sorry για τις πολλες ερωτησεις μου.

 

Δεν ξερω για μολυβι. Το σετ μπουκαλακι χρωματος και μπουκαλακι βρνικιου κανει 7-10 ευρω παντως.

Οσο για τις ανακλησεις αναμενεις... Εγω και αλλοι ακομα ειμαστε μεσα στα VIN με το abs απο το Νοεμβρη και περιμενουμε... Αιντε το θυμηθηκα παλι...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Αν θες αμάξι πόλης πάρε atos! Και άμα θες και χαμηλή κατανάλωση πάλι πάρε atos! Δε νομίζω πως το c2 τα ικανοποιεί αυτά!! Είσαι λίγο λάθος για μένα! Επίσης, αν έχεις πχ το 1.6 vts 125 ίππους...νομίζεις πως δεν ταιριάζει ηλιοροφή;! Δεν το καταλαβαίνω το σκεπτικό σου...και γενικά γιατί σνομπάρετε τέτοια πιο μικρά αυτοκίνητα... :mad: και εννοείται πως δε μίλησα για σύστημα πλοήγησης και δερμάτινα καθίσματα, άρα αυτό ήταν λίγο εκτός θέματος!

 

 

δεν νομίζω οτι ο enginekiller σνομπάρει τα μικρα αυτοκινητα . σιγα την τεραστια λιμουζινα που εχει αυτος :p .

απλα ειπε την γνωμη του καλως η κακως το C2 ειναι αυτοκινητο πολης δεν νομιζω να διαφωνει κανεις με αυτο ? δεν ειναι θεμα κινιτηρα αλλα αμαξωματος

 

Οσο για τις ανακλησεις αναμενεις... Εγω και αλλοι ακομα ειμαστε μεσα στα VIN με το abs απο το Νοεμβρη και περιμενουμε... Αιντε το θυμηθηκα παλι...:mad:

 

μπα αμα ειχε τετοιο θεμα θα ειχαμε ανακοινωθει κατι αλλο παιζει .

 

 

 

Γνωριζετε ποσο εχουν τα μολυβια με το χρωμα του C4 που αναφερει στο manual? Απεκτησα την πρωτη μου γρατζουνια. Ελπιζω και τελευταια.

Mπορεις να κανεις καλη δουλεια με αυτα??

Sorry για τις πολλες ερωτησεις μου.

 

εγω εχω αγοράσει ενα τετοιο σετακι καπου στα 7 ευρω για μια γρατζουνια στο καπο απο κλειδί αλλα δεν το χρησιμοποίησα . το φοβαμαι να το κανω μονος μου αμα το κανω θα βαλω καποιον με καλο χερι για να το διορθωσει .

 

ααααααααααααααααα αμα το παρεις αγόρασε εσυ κανένα λεπτό πινέλο αυτο που εχει μεσα ειναι πολυ χοντρό .

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το "σνομπαρισμα" καλυφθηκα απο τους συνφορουμιτες μου. :) Απλως ανεφερα τη γνωμη μου, οτι δηλαδη σε ενα αυτοκινητο πολης δεν κοιτας τετοια θεματα... Δεν ειμαι εγω η Citroen και δεν την βαζω, γνωμη μου λεω...
Link to comment
Share on other sites

Eίδατε την νέα διαφήμιση του C4;

Είχε αποκλειστικά το πεντάπορτο και το οδηγούσε ο Loeb.

Είχε και ωραία μουσική.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Eίδατε την νέα διαφήμιση του C4;

Είχε αποκλειστικά το πεντάπορτο και το οδηγούσε ο Loeb.

Είχε και ωραία μουσική.

 

:( που ρε παιδια και εγω θελω να δω

 

 

tony και οι αλλοι για ριξτε μια ματια εδω για το πως κανεις line-in στο C4

 

http://homepage.mac.com/robegian/EnPassant/PhotoAlbum23.html

 

 

ε ε παθατε πλακα παλι εγω βρηκα τι πως που . ε .ε

 

και για 407 που λογικα θα ειναι παρομια

http://members.lycos.nl/peugeotdata/data/407rd4auxsetje.htm

Link to comment
Share on other sites

 

Γνωριζετε ποσο εχουν τα μολυβια με το χρωμα του C4 που αναφερει στο manual? Απεκτησα την πρωτη μου γρατζουνια. Ελπιζω και τελευταια.

Mπορεις να κανεις καλη δουλεια με αυτα??

Sorry για τις πολλες ερωτησεις μου.

 

5 ευρώ ακριβώς (απόδειξη μπροστά μου). Ένα μπουκαλάκι χρώμα και ένα μπουκαλάκι αστάρι, για πέρασμα από πάνω. Το πέρασα από κάποια σημεία πριν κανένα μήνα, έριξε τα χιόνια, πάγωσαν τα χιόνια, έφυγαν τα χιόνια, έφυγε και η μπογιά............:)

http://www.mathiteio.com/mats/citroen_c4_6(small).jpg
Link to comment
Share on other sites

5 ευρώ ακριβώς (απόδειξη μπροστά μου). Ένα μπουκαλάκι χρώμα και ένα μπουκαλάκι αστάρι, για πέρασμα από πάνω. Το πέρασα από κάποια σημεία πριν κανένα μήνα, έριξε τα χιόνια, πάγωσαν τα χιόνια, έφυγαν τα χιόνια, έφυγε και η μπογιά............:)

 

Με λιγα λογια μουφα. Thanks παντως guys.

 

Σχετικα με το υγρο στους υαλοκαθαριστηρες βαζετε καποιο απο την Citroen ή απλο απιονισμενο νερο του εμποριου??

If there was no gravity.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...