Jump to content

[CAR] Citroen C4


SKALP
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάγκες αυτή την φορά θα βάλω 100άρα. Καλή η 95 αλλά νομίζω ότι με την 100άρα ήμουν καλύτερα. Το επιπλέον κόστος αυτή την στιγμή δεν με απασχολεί.

 

Φίλος από το 4Τ φόρουμ:

 

O κινητήρας TU5JP4 της PSA είναι ένας και έχει συμπίεση 11:1 σε όλες τις εκδόσεις του (206,307,C2,C3,C4) ανεξαρτήτως ονομαστικής ιπποδύναμης (110-125).

 

Μά΄λλον πρέπει να ισχύει αυτό που λέει γιατί είναι γνώστης των γαλλικών αυτοκινήτων.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για την ακριβεια ειναι λιγο αλλα παντα σε λογικα πλαισια

 

γουστα ειναι αυτα μωρε τι να πεις

 

για μενα πολυ οραιες ζαντες ειναι οι 17αρες που δινει η μαμα σιτροεν και οι 2

 

παντως δικια μου γνωμη αμα εβαζα ζαντες κατι σε χρωμιωμενο πιστευω οτι θα ταιριαζε παρα πολυ στο

black obsidien μου

πχ

http://www.motorsportimage.com/products/wheels/images/wheel_ace_slick.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσουν και οι 16άρες του C2 VTS...αλλά σου είπα ότι κάθε αμάξι είναι διαφορετικής αισθητικής.

 

Οι χρωμιομένες πιο πολύ fnf μου κάνουν...έχεις ένα καθαρά οικογενειακό 5πορτο μικρομεσσαίο εάν δεν το έχεις πάρει είδηση. Θέλει την πρέπουσα σοβαρότητα κατ' εμέ.

 

Μπορεί αν είμαι υπερβολικός αλλά αυτά κοροϊδεύει όλος ο κόσμος! ...τους κάγκουρες!

 

[στο 4ΤΦ υπάρχει δημοφιλές θέμα με άπειρο κράξιμο και φωτό]

 

ΕΡΩΤΗΣΗ:

 

Ποιοι από εδώ μέσα γράφετε εκεί; Ξέρω τον engine και τον tony.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

απλα επειδη εχω ενα οικογενειακο και ειμαι 21 χρονον . πρεπει να εχει μια λιγο ποιο σπορτιφ πινελια . οχι πως θα βαλω ζαντες αλλα λεμε τωρα .

 

στο 4τ εγω διαβαζω απλα τι γραφεται που και που ΄.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και πάλι. Αν θυμάμε καλά είχε αναφέρει κάποιος σε παλαιότερο post, οτι άλλαξε τη μαμά πηγή με κάποιο άλλο car hi-fi. Ποιός είναι? Οι αισθητήρες παρκινγκ δουλέουν? Ξέρετε εάν έχουν βγεί αντάπτορες για το C4? Δεν ξέρω τι να κάνω ρε ****. Η αντιπροσωπία δεν έκανε τίποτα. Ο τύπος που μου το πέρασε μου λέει έλα να το ξαναδώ, αλλά δεν εμπιστεύομαι να πηράζουν τα ηλεκτρικά του αυτοκινήτου. Κάποιος (enginekiller αν δεν κάνω λάθος) ανέφερε κάτι για CUNBAS και τέτοια αλλά δεν πολυκατάλαβα (είμαι και λίγο άσχτος βλέπετε). Μήπως μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει αν μπορώ να κάνω κάτι?
C4 1.6 VTS Black
Link to comment
Share on other sites

Δεν εμπιστεύεσαι τα ηλεκτρικά σου στο εξουσιοδοτημένο και θα τα εμπιστευτείς σε άσχετους κατα κανόνα;

 

Δεν έχουν βγει αντάπτορες και εάν αλλάξεις ηχοσύστημα δεν δουλεύει ούτε η ένταση στο parking assistance αλλά ούτε και τα χειριστήρια στο τιμόνι.

 

Το canbus δεν δέχεται νέες «προσθήκες» εάν δεν προγραμματίσεις ξανά τον εγκέφαλό σου...ώστε να περαστεί.

 

Δεν σας ικανοποιεί ρε παιδιά το εργοστασιακό; Τι θέλετε να βάλετε μέσα, την disco;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εμπιστεύεσαι τα ηλεκτρικά σου στο εξουσιοδοτημένο και θα τα εμπιστευτείς σε άσχετους κατα κανόνα;

 

Δεν έχουν βγει αντάπτορες και εάν αλλάξεις ηχοσύστημα δεν δουλεύει ούτε η ένταση στο parking assistance αλλά ούτε και τα χειριστήρια στο τιμόνι.

 

Το canbus δεν δέχεται νέες «προσθήκες» εάν δεν προγραμματίσεις ξανά τον εγκέφαλό σου...ώστε να περαστεί.

 

Δεν σας ικανοποιεί ρε παιδιά το εργοστασιακό; Τι θέλετε να βάλετε μέσα, την disco;

 

 

νομίζω οτι η ποιο φτηνη εκδοση δεν εχει cd player !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας ικανοποιεί ρε παιδιά το εργοστασιακό; Τι θέλετε να βάλετε μέσα, την disco;

 

και τι γίνεται αν θέλεις να βάλεις και mp3 player??

:X
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ειναι περιπου μηνας που χρησιμοποιω BP 100 και το αυτοκινητο φυσαει, καμια σχεση με την 95.Το θεμα ειναι να βρεις σωστο πρατηριο γιατι η βενζινη στην Ελλαδα ειναι θεμα βενζινα και οχι εταιριας.Εχω το 1.6 πανσταθερο ρελαντι περισοτερη ροπη χαμηλα και ΨΗΛΑ καταναλωση αν οχι χαμηλοτερη ιδια.Φυσικα ολα αυτα κοστιζουν.
Link to comment
Share on other sites

η 100αρα πρεπει να κανει δουλεια ιδιως σε εμας τους 1400 αριδες που εχουμε υψηλοτερη συμπιεση απο τους 1600αρδες

 

 

enginekiller πηρες τηλ τελικα ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έλεγα ότι η 100άρα δεν είναι το ίδιο με την 95αρα. Σαφέστατα καλύτερη (τα έχω αναλύσει αρκετά σε προηγούμενο post).

Και αν ισχύουν αυτά περί συμπίεσης, τότε εξηγήσετε μου γιατί τουρμπάτοι κινητήρες (στους οποίους είναι η συμπίεση είναι χαμηλότερη) επιβάλλεται να δουλεύουν με 100αρες βενζίνες

Link to comment
Share on other sites

Tελικά η συμπίεσή μας δεν είναι 9,6 αλλά 11:1...

 

Tony τα ξέρω ...αύριο θα βάλω 100άρα μιας και άδειασα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες! Ακουσα οτι μπορει να προστεθει ηχομονωση στο καπο του αυτοκινητου? Ποσο περιπου κοστιζει αυτο? Οσο για λάδια για τα οποια μιλάγατε πριν, εχω κανει σχεδον 14.000 και δεν εχω αλλαξει ακομα - μαλιστα πριν λιγο κατεβηκα να δω την σταθμη και φαινονται μια χαρα - 4 τικ κατω απτο μεγιστο και χρωμα ντεμί μαυρα δεν ηταν παντως - εχει βαλει κανεις άλλα (καλυτερα) λάδια? Πρεπει υποχρεωτικά να είχα αλλαξει στα 10,000? Είχα παει στον ρουσσάκι πριν ενα-ενάμιση μήνα για το νεμπραγιάζ (αδύναμο - στην κίνηση χαλαρώνει και πατινάρει) και δεν μου ανέφεραν κατι για αλλαγή λαδιών. Στην κονσόλα πάντως το service μου το έχει στα 16,000... δεν έχω κοιτάξει το βιβλίο του service - έπρεπε να παω στα 10?!?!?!

 

Υ.Γ. με τα Pirelli Sottozero τα οποία έβαλα, σταμάτησε και ενα ιδιέταιρα ενοχλητικό γκτούπ που προερχόταν απ'την πισω ανάρτηση πανω απο σοβαρές ανωμαλίες - σίγουρα λογω της πιό μαλακής γώμας ..οποτε σαν τελευταία επιλογή για όσους είχαν πρόβλημα με τους ήχουν της ανάρτησης μπορούν να επιλέξουν ελαστικό με μαλακή γώμα.

 

 

-Kerouac (δημητρης)

Ειπαμε VTR μαυρο (ποσα μαυρα υπάρχουν? ) πολη - κηφισιά!

Link to comment
Share on other sites

Eγώ φόρεσα στα τελευταία χιόνια...καλά εάν πιστεύαμε ότι μπαρούφα έλεγαν οι ταρίφες τώρα δεν θα οδηγούσαμε...:lol:

Φιλε elteo αν δεν κανω λαθος εχεις 17αρες ζαντες.Τι αλυσιδες εβαλες?Εγω ειχα ζητησει ως δωρο με την αγορα του C4 και μου εχουν δωσει γνησιες αλλα το μονο που με φοβιζει ειναι οτι την διασταση 205/50/17, που ειναι τα ελαστικα μου ,την γραφει στο κουτι των αλυσιδων ''χειρογραφα''!!!!!!

http://www.musketier.com/assetts/images/c402.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φιλε elteo αν δεν κανω λαθος εχεις 17αρες ζαντες.Τι αλυσιδες εβαλες?Εγω ειχα ζητησει ως δωρο με την αγορα του C4 και μου εχουν δωσει γνησιες αλλα το μονο που με φοβιζει ειναι οτι την διασταση 205/50/17, που ειναι τα ελαστικα μου ,την γραφει στο κουτι των αλυσιδων ''χειρογραφα''!!!!!!

 

Πτου σου :p :happy: ...δεν μας διαβάζεις τι γράφουμε βλέπω...κακό αυτό!:rolleyes:

 

Αυτές έχω [16"]:

 

http://img390.imageshack.us/img390/1353/fond6bd.jpg

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

 

ααααααααααααα εβαλα GPS αυτοκινητο

 

σε λιγο θα βαλω και φωτογραφια . να δειτε

 

http://img382.imageshack.us/img382/6762/dsc048234cd.th.jpg

 

Μεγιές ...την δικιά μου έβαλες βλέπω έτσι;:rolleyes: :cool:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες! Ακουσα οτι μπορει να προστεθει ηχομονωση στο καπο του αυτοκινητου? Ποσο περιπου κοστιζει αυτο? Οσο για λάδια για τα οποια μιλάγατε πριν, εχω κανει σχεδον 14.000 και δεν εχω αλλαξει ακομα - μαλιστα πριν λιγο κατεβηκα να δω την σταθμη και φαινονται μια χαρα - 4 τικ κατω απτο μεγιστο και χρωμα ντεμί μαυρα δεν ηταν παντως - εχει βαλει κανεις άλλα (καλυτερα) λάδια? Πρεπει υποχρεωτικά να είχα αλλαξει στα 10,000? Είχα παει στον ρουσσάκι πριν ενα-ενάμιση μήνα για το νεμπραγιάζ (αδύναμο - στην κίνηση χαλαρώνει και πατινάρει) και δεν μου ανέφεραν κατι για αλλαγή λαδιών. Στην κονσόλα πάντως το service μου το έχει στα 16,000... δεν έχω κοιτάξει το βιβλίο του service - έπρεπε να παω στα 10?!?!?!

 

Υ.Γ. με τα Pirelli Sottozero τα οποία έβαλα, σταμάτησε και ενα ιδιέταιρα ενοχλητικό γκτούπ που προερχόταν απ'την πισω ανάρτηση πανω απο σοβαρές ανωμαλίες - σίγουρα λογω της πιό μαλακής γώμας ..οποτε σαν τελευταία επιλογή για όσους είχαν πρόβλημα με τους ήχουν της ανάρτησης μπορούν να επιλέξουν ελαστικό με μαλακή γώμα.

 

 

-Kerouac (δημητρης)

Ειπαμε VTR μαυρο (ποσα μαυρα υπάρχουν? ) πολη - κηφισιά!

 

ΡΕ ΔΗΜΗΤΡΗ SERVICE BOOK ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ;;;;:blink:

ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΣΤΙΣ 10 ΧΙΛ. ΧΛΜ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΣΤΟ ΤΑΧΥΜΕΤΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΣΕΡΒΙΣ ΤΩΝ 30Κ.

ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΜΕΣΟΛΑΒΟΥΝ 2(!) ΑΛΛΑΓΕΣ ΛΑΔΙΩΝ, ΣΤΙΣ 10 ΚΑΙ 20Κ ΧΛΜ.

 

ΤΑ ΛΑΔΙΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ 30Κ...:X

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες! Ακουσα οτι μπορει να προστεθει ηχομονωση στο καπο του αυτοκινητου? Ποσο περιπου κοστιζει αυτο? Οσο για λάδια για τα οποια μιλάγατε πριν, εχω κανει σχεδον 14.000 και δεν εχω αλλαξει ακομα - μαλιστα πριν λιγο κατεβηκα να δω την σταθμη και φαινονται μια χαρα - 4 τικ κατω απτο μεγιστο και χρωμα ντεμί μαυρα δεν ηταν παντως - εχει βαλει κανεις άλλα (καλυτερα) λάδια? Πρεπει υποχρεωτικά να είχα αλλαξει στα 10,000? Είχα παει στον ρουσσάκι πριν ενα-ενάμιση μήνα για το νεμπραγιάζ (αδύναμο - στην κίνηση χαλαρώνει και πατινάρει) ...........

Για το πατιναρισμα τι σου ειπανε ?Το κλασικο.Οτι ειναι φυσιολογικο η οτι εφαγες το δισκο?

http://www.musketier.com/assetts/images/c402.jpg
Link to comment
Share on other sites

Sorry elteo απλα ειδα στη λιστα των C4αδων οτι εχεις το exclusive και θεωρησα οτι εχεις 17αρες.

 

Αυτό έχω αλλά με 16άρες...όταν το πήρα έβαλα τις 16άρες και διπλά τζάμια ασφαλείας αντί των 17άρων. Εδωσα και 100 ευρώ νομίζω για αυτό. Δεν το κάνουν αλλά ο πωλητής ήταν συμμαθητής μου.:p

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Οταν έχω 3 κουτάκια πόση βενζίνη έχω ακόμα;

Οταν αναβοσβήνουν αυτά τα 3 κουτάκια πόση επίσης;

 

[εννοώ λίτρα]

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως την πατησα ετσι.... αυριο κλείνω για το σερβις. ευτυχως το αυτοκινητο δεν το σκιζω... περίμενα να ήμουν πιό έξυπνος μιας και θεωρώ το εαυτό μου αυτοκινητάκιας.

 

:O

 

:oops:

 

 

-Δημητρης

Link to comment
Share on other sites

Παντως οταν αναβοσβηνουν τα δυο στηλακια βενζινης αυτονομια δειχνει 50ΚΜ και στην οθονη Low fuel level μαζι με ενα bip και στο ενα στηλακι δεν γραφει ΚΜ στην αυτονομια αλλα βγαζει 2 παυλες.
http://www.musketier.com/assetts/images/c402.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σε 10-15 μέρες θα είμαι και εγώ ένας κάτοχος c4 για την ακρίβεια ενός vtr pack. Κάτι που μου έχει κάνει εντύπωση σε σχέση με την κατηγορία που είναι ότι δεν έχει προωθειθή τόσο πολλή σε σχέση με της ανταγωνίστριες εταιρίες και τα αντίστοιχα μοντέλα τους. Έχετε κάποια άποψη για το συγκεκριμένο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...