Jump to content

[CAR] Citroen C4


SKALP
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Karl, μόλις τον βάλεις μπορείς να μας πείς και πόσο σου πήραν για τοποθέτηση?
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χρονια πολλα σε ολους και καλη χρονια

 

το c4 τα εδωσε ολα τη περασμενη εβδομαδα οπου εφτασε μεχρι και τις πρεσπες, το 1/3 των χιλιομετρων το εκανε κατω απο βροχη και ευτυχως δεν επιβεβαιωσε το λογο της ανακλησης (παλι καλα που δεν ηξερα οτι ειχε ξαναβγει να ανησυχω). να και ο απολογισμος :

 

http://img382.imageshack.us/img382/1283/hpim0678c7hz.jpg

 

για το χρονο κατασκευης των αυτοκινητων πραγματι δεν προκυπτει απο το vin

και εμενα θα ειχε κατασκευαστει το 2004 με αυτη τη λογικη (το παρελαβα τελη ιουλιου και ηταν παραγγελια και οχι διαθεσιμο) αλλα σε οτι εξαρτημα του αυτοκινητου και να κοιταξω εχει ημερομηνια κατασκευης 2005, αλλωστε απο την ενημερωση που ειχα της παραγγελιας κατασκευαστηκε τελη ιουνιου.

χωρις λογο στεναχωρηθηκες engine.

 

karlbarks οι ογκομετρητες βλεπω μπαινουν κατω απο τα καλυμματα στις κολωνες ;

επειδη δεν φαινονται.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι: αυτά τα αρωματικά μυρίζουν σε εσάς; εγώ δεν καταλαβαίνω ΤΙΠΟΤΑ. Είπαμε διακριτικό αλλά όχι κι έτσι.

 

Καλή χρονιά.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

 

Karl, μόλις τον βάλεις μπορείς να μας πείς και πόσο σου πήραν για τοποθέτηση?

 

ναι φυσικα

 

karlbarks οι ογκομετρητες βλεπω μπαινουν κατω απο τα καλυμματα στις κολωνες ;επειδη δεν φαινονται.

 

ναι κανονικα οπως σε ολα τα αυτοκινητα

και εγω ρε γμτ θελω τετοιο μεταλο στην οθονη εχεις και στον λεβιε ετσι ? ωραιο ειναι το ατιμο :)

 

 

Να ρωτήσω κάτι: αυτά τα αρωματικά μυρίζουν σε εσάς; εγώ δεν καταλαβαίνω ΤΙΠΟΤΑ. Είπαμε διακριτικό αλλά όχι κι έτσι.

 

ναι μια χαρα μυριζει σε μενα το καλητερο για μενα ειναι η βανιλια . λογικα ειναι και στον ανθρωπο μηπως εχεις συνιθισει σε βαρια αρωματα ?

Link to comment
Share on other sites

Το σηματακι υπαρχει σε ολες τις ζωνες αυτοκινητων. amelidi οπως ειπε και ο elteo ποιο πιθανο μου φαινεται να ειναι η ημερομηνια κατασκευης της ζωνης. Ρε παιδια απλως με ενοχλει η σκεψη οτι μπορει το δικο μου να εκανε "βολτες" απο ολες τις εκθεσεις πχ η να ηταν στο τελωνειο κανα εξαμηνο μεσα στην υγρασια κτλ. Επισης οπως ολοι ξερουμ τα πρωτα που ερχονται πασχουν απο "παιδικες ασθενειες" εχουν δηλαδη καποια ψιλοελαττωματα πιθανον οποτε αν ηταν αργοτερα η ημερομηνια κατασκευης του θα ημουν ακομα πιο ησυχος. Αν παθη κατι τωρα μπορει να σκεφτομαι "Μηπως επρεπε να περιμενω λιγο ακομα να το παρω;;;". Δεν ειναι οτι μπορει να κανω τιποτα βεβαια γι'αυτο απλως το αναφερω και το συζηταμε τιποτα αλλο...

Προεκυψε θεμα τωρα:Κοιταξτε στο κατω μερους του παρμπριζ σας (απ'εξω) που εχει μια τσιμουχα που καλυπτει το κενο αναμεσα στο τζαμι και στο πλαστικο πισω απο το καπω. Εμενα σε μερικα σημεια δε φτανει απο ακρη σε ακρη(ουτε εκατοστο παχος βεβαια) και ειναι μισοδιπλωμενο προς τα μεσα. Ουτε ξερω τι νερο η υγρασια εχει περασει εκει μεσα με τοσες βροχες... Κοιταξτε το δικο σας και πειτε μου αν καλυπτει σωστα το κενο. Επισης στην μαυρη αεροτομη στο πισω μερος της εχει σκασει ελαχιστα το πλαστικο. Μαλλον εχει αγριεψει και ισως παει να "σκασει". Το αυτοκινητο δεδομενου οτι το αφηνω ελαχιστα στον ηλιο, το προστατευω με κουκουλα και εχει γλυτωσει ενα σωρο βροχες(απο 28 οκτωβριου μεχρι την προηγουμενη βδομαδα ολες!!!) και το περιοιουμαι με συντηρητικα πλαστικων μου φαινεται απιστευτο να ευθυνομαι για τη φθορα του η να μπορουσα να κανω κατι περισσοτερο για να το προφυλαξω. Εσας ειναι ενταξει;

Enginekiller εισαι λιγο αγυριστο κεφαλι ετσι δεν ειναι?!?!?!

Το πορτοκαλι καρτελακι λοιπον, ΑΝΑΓΡΑΦΕΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ TOY AYTOKINHTOY ανεξαρτητως μαρκας, ανεξαρτητως χωρας προελευσης!!!

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ ΤΩΝ ΖΩΝΩΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ!!!

Αυτος ειναι και ο λογος για τον οποιο στα περισσοτερα μεταχειρισμενα αυτο το χαρτακι ειναι κομμενο και λαμπει δια της απουσιας του....

Ελπιζω αυτη τη φορα να καταλαβες!

Link to comment
Share on other sites

Το πορτοκαλι καρτελακι λοιπον, ΑΝΑΓΡΑΦΕΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ

ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ TOY AYTOKINHTOY ανεξαρτητως

μαρκας, ανεξαρτητως χωρας προελευσης!!!

 

Αν ισχύει αυτό....

 

α) Yπάρχει κανείς που πήρε μοντέλο κατασκευής 2005? Ίσως μετά τον

Ιούλιο 2005 ώστε να ισχύει το ... (β)

 

β) Άν κάποιος-οι πήρατε μοντέλο κατασκευής μετά Ιούλιο 2005 μήπως

παρατηρήσατε ότι δεν κάνει το "χτύπο" στις πίσω αναρτήσεις ? Στα

reviews (πχ http://www.cbg.ie/reader_reviews/rr_list.asp?Make=CITROEN&OfficialM=9468 )

αναφέρουν ότι ίσως τα νέα μοντέλα έρχονται με διαφορετική προέλευση

πίσω ανάρτησης.

 

?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι χτύπος ανάρτησης αλλά τα πλαστικά καλύμματα που καθώς κατεβαίνει το αμορτισέρ (όταν είναι σταματημένο το αμάξι) τρίζουν. Τα καλύμματα είναι σαν πλαστικές σωλήνες που μέσα τους είναι το αμορτισέρ.

 

Περιμένουμε το tip που μας έταξες...καλή χρονιά/

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Enginekiller εισαι λιγο αγυριστο κεφαλι ετσι δεν ειναι?!?!?!

Το πορτοκαλι καρτελακι λοιπον, ΑΝΑΓΡΑΦΕΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ TOY AYTOKINHTOY ανεξαρτητως μαρκας, ανεξαρτητως χωρας προελευσης!!!

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ ΤΩΝ ΖΩΝΩΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ!!!

Αυτος ειναι και ο λογος για τον οποιο στα περισσοτερα μεταχειρισμενα αυτο το χαρτακι ειναι κομμενο και λαμπει δια της απουσιας του....

Ελπιζω αυτη τη φορα να καταλαβες!

επειδη δεν μπορω να καταλαβω ποια ειναι η ακριβης ημερομηνια μπορεις να

μου πεις για τα παρακατω ;

5 18 0593

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα Karl αυτο το ασημι μεταλλο στην κεντρικη κονσολα με τρελαινει! Μακαρι να το ειχα κι εγω! Θα γυαλιζε ακομα περισσοτερο το αυτοκινητο! Τι ξυλο και βλακιες, αυτο το ασημι μεταλλο ειναι τρελα!!! kanenasanonas που τρο γραφει αυτο για στα reviews που λες για την αναρτηση; Η συνδεση μου εδω ειναι χαλια(ειδικα σε σχεση με τη dsl που εχω πανω) και δεν εχω την υπομονη να περιμενω αν ανοιξουν ολα. Αν και το δικο μου αποκλειεται να φτιαχτηκε μετα τον Ιουλιο αφου το πηρα Αυγουστο. Ναι περιμενουμε οπως ειπε και ο elteo κατι...

Ας γραψω μιας και βρηκα χρονο την προχτεσινη μου "δοκιμη":

Αναγκαστικά θα περιμενα κανα μισαωρο την πεμπτη το βραδυ καποιους φιλους μου να βγουμε οποτε λεω δεν παω σε ενα κοντινο επαρχιακο δρομο να το "πατησω" λιγο μιας και ειμαι και μονος μου να περασω διασκεδαστικα το χρονο μου; Ηταν απο εκεινες τις μερες που ολο εβρεχε και ακομα και εκεινη τη στιγμη εβρεχεκαι μαλιστα ειχε τους υαλοκαθαριστηρες στην 2η σκαλα. Η ασφαλτος εκει δεν ειναι και οτι καλυτερο αλλα δεν εχει σαμαρακια και λακουβιτσες πολλες και σε προδιαθετει να κινηθεις γρηγορα, αν και ο γκρεμος ειναι ακριβος διπλα σου. Κινομουν σε αρκετα σημεια με 140+ χωρις να το πολυκαταλαβω κυριως με 4η αντε και καμια 3η. Οι ταχυτητες αυτες ειναι τουλαχιστον +20-30 χλμ απότι περναγα παντα απο εκει και μαλιστα με καλο καιρο. Εμπαινα σε ολες τις στροφες με τερμα γκαζι(λες και ειχα κοψει πριν να μου πεις...) και προσπαθουσα να φτασω στο μεγιστο οριο προσφυσης... Το αυτοκινητο εστριβε με τη σκεψη! Ουτε καταλαβαινε τιποτα απο τη βρεγμενη ασφλατο, ουτε απο μερικες αποτομες τιμονιες που εκανα ουτε απο δυνατα φρεναρισματα μεσα σε καμπες απο τα 140+! Η υποστροφη ηρθε μετα απο αρκετη πιεση και "ατοπηματα", τοοοοοοοοοοσο αργα που νομιζα οτι μας ξεχασε! Δεν "εχανε" πουθενα! Οπου σκεφτομουν εκει πηγαινε! Και το συστημα διευθυνσης λοιπον, φανταστικο! Τωρα καταλαβαινω πως ειναι νιωθουν οι οδηγοι του Intercity!!! Οσο συλογιζομαι κιολας το ποσο εβρεχε... τοσο τρελαινομαι! Αχ ατιμη Citroen τι μας κανεις και μας τρελαινεις!!! Με τρωνε τα χερια μου για πιστα!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ο amelidis ηταν σωστος .

 

πηγα στο C4 και ειδα τις ζωνες

 

λοιπον και οι 4 ζωνες ειχαν κατω κατω ενα μαυρο υφασματακι (οχι πορτοκαλι)

που ειχε πανω κοκκινα γραμματα

οι μπροστα οδηγου συνοδηγου εγραφαν στοιχεια για τον αερόσακο AIRBAG E9 εναν κωδικό και κατι τετοια

οι πισω ομως απο την μια πλευρα ειχαν ενα ΕΑΚ 20-03-05 και απο την αλλη κατι κωδικούς .

 

οποτε το δικο μου μαλλον θα κατασκευαστικε 20-03-05 εγω το αγωρασα καπου στις 25-08-05 5 μηνες μετα .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εξακολουθώ να πιστεύω ότι ο αριθμός του πλαισίου δίνει ασφαλές αποτέλεσμα. Το θέμα είναι η αποκωδικοποίηση την οποία μας έταξε ο zardoz εχμμ kanenasanonas... :p
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εξακολουθώ να πιστεύω ότι ο αριθμός του πλαισίου δίνει ασφαλές αποτέλεσμα. Το θέμα είναι η αποκωδικοποίηση την οποία μας έταξε ο zardoz εχμμ kanenasanonas... :p

Ναι ναι εχει κατι Nicknamea!!! Που τα βρισκει;!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που κοίταξα σήμερα στον εγκέφαλο, είχε ένα καρτελάκι με ημερομηνία 9-5-05, ενώ εκτελωνίστηκε 26-8-05 αν θυμάμαι καλά....

Θα κοιτάξω και στις ζώνες αύριο...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι εχει κατι Nicknames!!! Που τα βρισκει;!!!:)

 

zardoz: Ταινία του '70 με πρωταγωνιστή τον Sean Connery. Δύσκολη

ταινία, ψυχεδελική, δεν την προτείνω για θέαση εκτός αν πάρεις LSD ή την

δείς 3-4 φορές (οπότε και καταλαβαίνεις τελικά τί γίνεται). To Zardoz είναι

τμήμα από το "wiZArd Of OZ".

 

kanenasanonas. Είπα και εγώ να βρώ ένα "μοναδικό" email στο

hotmail. Βάζω το όνομά μου, πιασμένο!, βάζω κοντινά, πιασμένα, βάζω

kanenas πιασμένο, βάζω anonas, πιασμένο!. Τα "παίρνω" και δοκιμάζω

kanenasanonas. Και αυτά παρακαλώ το 2001!

 

.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ο amelidis ηταν σωστος .

 

πηγα στο C4 και ειδα τις ζωνες

 

λοιπον και οι 4 ζωνες ειχαν κατω κατω ενα μαυρο υφασματακι (οχι πορτοκαλι)

που ειχε πανω κοκκινα γραμματα

οι μπροστα οδηγου συνοδηγου εγραφαν στοιχεια για τον αερόσακο AIRBAG E9 εναν κωδικό και κατι τετοια

οι πισω ομως απο την μια πλευρα ειχαν ενα ΕΑΚ 20-03-05 και απο την αλλη κατι κωδικούς .

 

οποτε το δικο μου μαλλον θα κατασκευαστικε 20-03-05 εγω το αγωρασα καπου στις 25-08-05 5 μηνες μετα .

Εμενα στην Alfa περτικαλι ειναι.... :p :lol:

Επισης σε εμενα λεει "26 NOV 2004" και το παλελαβα 5 μηνες μετα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα στην Alfa περτικαλι ειναι.... :p :lol:

Επισης σε εμενα λεει "26 NOV 2004" και το παλελαβα 5 μηνες μετα! ;)

 

1.Tο σκότωσες το χρωματάκι :p :p

2.Δεν υπάρχει σε όλα τα αυτοκίνητα γιατί στην Mercedes του πατέρα μου δεν έχει πουθενά!!(Ε200Κ)

3.Εν τέλει,εάν το αυτοκίνητο ήταν παραγγελία,λογικά δεν έπρεπε να κατασκευαστεί λίγο καιρό πριν την παραλαβή?

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα αυτοκινητα που ειναι καινουρια εχουν αυτο το καρτελακι... Δεν ειναι απαραιτητα στις ζωνες ασφαλειας αλλα εκει ειναι στα περισσοτερα! Ψαξε λιγακι και θα το βρεις! ;)
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου έχει κάποια νούμερα τα οποία είναι ασυνάρτητα και δεν έχουν καμία σχέση με ημερομηνία. Κοίταξα όλες τις ζώνες.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα αυτοκινητα που ειναι καινουρια εχουν αυτο το καρτελακι... Δεν ειναι απαραιτητα στις ζωνες ασφαλειας αλλα εκει ειναι στα περισσοτερα! Ψαξε λιγακι και θα το βρεις! ;)

 

Thnx amelidis,πάω να πάρω την ταυτότητα μου που την ξέχασα μέσα ( :( )

και να ψάξω κίολας!Σήμερα έβλεπα πάλι την κουκλάρα σου (Αλφα ρε,ξύπνα) και κάθισα σαν παλαβός και κοίταγα :p Και προχθές περνούσε ένας έξω από το σχολείο με μια μαύρη (θα τανε 22-23 ο τύπος) και επειδή μας είδε πως κοιτάγαμε (2-3 άτομα ήμαστε,παρεούλα),σταμάτησε και μας άνοιξε να δούμε και από μέσα. Σαν κάφροι κάναμε :p :p :p :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου έχει κάποια νούμερα τα οποία είναι ασυνάρτητα και δεν έχουν καμία σχέση με ημερομηνία. Κοίταξα όλες τις ζώνες.

 

 

δες στα πισω καθισματα !

ειδες και απο τις δυο πλευρες ? απο την στιγμη που εχει το δικο μου θα εχει και το δικο σου

 

 

 

http://www.xanthifans.gr/spiros/DSC04600.JPG

Link to comment
Share on other sites

Καλα εσενα εχει και ποδια!!!:) Παλι το ξεχασα εγω και τωρα βρεχει κιολας που να κοιταω...5 ωρες πλυσιμο, καθαρισμα και κερωμα προχτες πηγαν στραφι...:mad:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...