Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

νομικοσας γιατί κάνεις ξανά την ίδια ερώτηση που σου έχω ήδη απαντήση με πμ?

 

sto pm eipame polu liga pragmata. :worry:

pio sugekrimena mou eipes oti ola ta rolex einai kala k to afhsa ekei giati lew tha parw pio meta rolex opote as mhn ta leme apo twra....:O

 

apo ekei kai pera eida oti sto forum egine thema gia to explorer II k etsi panw se auto egrapsa oloklhromena tis apories pou me kaine. Ta egrapsa sto forum k den sou ta esteila se pm dioti pisteuw einai kalutero na to dei k kanenas allos pou endiaferete gia to explorer II k na mathei k autos merika pragmata. :rolleyes:

 

oi apories mou einai :

 

a)h mhxanh tou explorer II se sxesh me tou sub k tou gmt master II exoun kamia diafora estw k elaxisth? an nai pia einai h estw kaluterh kata ti gnwmh sou.(genika oles einai kales afou einai rolex twra apla psaxnoume gia leptomeries)

 

b)to sub ws katadutiko mhpws exeis kamia allh leptomeria px gia na aporofaei kradasmous h oles oi texnikes sthn mhxanh einai idies se ola ta rolex?

 

c)ta 100m adiabroxo pou einai to explorer II einai ok gia na kolumpaw entelws afoba sthn thallasa ? egw ante to polu na paw mexri 5 metra bathos oxi parapanw k pali tha eimai sthn epifania k tha kolumpaw k ante na kanw kamia boutia ews 4 metra.

 

d)ousiastika dhladh h monh diafora sto gmt master II k sto explorer II einai h stefanh?

 

e) to explorer II einai pio akribo apo ena submariner????

 

euxaristw, an mporeis na apanthseis tha me boithouses polu :P:O

 

y.g: esu pio rolex exeis???? an den theleis na peis edw steile pm :X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nomikosas είσαι από τους παλιούς σε αυτό το thread και παρακολουθούσες συζητήσεις, ψάξε να βρεις τα τόσα ποστ με τα τεχνικα χαρακτηριστικα της ρολεξ που ειχα αναφέρει παλιά.

Δε μπορώ συνέχεια τα ίδια και τα ίδια να λεμε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν φοράω ρολόι,μου φτάνει το κινητό μου...Απο εκεί βλέπω την ώρα.;)

 

Και γω αυτό κάνω... :p

 

Βασικά τώρα θέλω να πάρω ένα περισσότερο σαν αξεσουάρ. ;)

 

Μετά από ένα search... έπεσα πάνω σ'αυτά : EOS Watches και θέλω οπωσδήποτε ένα!!

Ξέρετε αν υπάρχουν πουθενά εδώ ή μπααα...?? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
μπορουσες και καλυτερα...το πηρα 3100€ μετρητοις...25% κατω δηλαδη...αν και νομιζω με λιγο ακομη ψαξιμο βρισκεται και 3000€;)
σωστος;) απλα δεν ειχα και παρα πολυ χρονο να ψαξω,οποτε....:O
Link to comment
Share on other sites

Nomikosas είσαι από τους παλιούς σε αυτό το thread και παρακολουθούσες συζητήσεις, ψάξε να βρεις τα τόσα ποστ με τα τεχνικα χαρακτηριστικα της ρολεξ που ειχα αναφέρει παλιά.

Δε μπορώ συνέχεια τα ίδια και τα ίδια να λεμε.

 

akribws auto.. eimai apo palia se auto to thread k akoma autes oi apories den mou exoun apanththei.:p

genika pote den exei ginei suzhthsh gia to EXPLORER II .h gia diafores anamesa se montela tis rolex. mia zwh sugrinate rolex me kati allo... px panerai... :P k panta legate gia kainotomies genika san sunolo ths rolex oxi ksexwrista gia kathe montelo ths...

 

tis profanes diafores enos sub me ena gmt px tis kseroun oloi alla merika alla pou einai sthn mhxanh ktl den ta kseroun olo k kalo einai atoma pou gnwrizoun na ta deinoun ta fwta tous k stous allousi.

etsi twra rwtaw sugkekrimena pragmata..... oxi na milhseis genika gia rolex.

 

anyway to oti den exeis oreksh gia shmera h genika na mou peis 5 pragmata pou rwtaw wste na mou luthoun kapoies apories k na boithiseis emena h k kapoion allon pou to dei k tuxaiws endiaferete einai dikaioma sou . den peirazei . pantws na ksereis pws to thread einai 117 selides me apeira post... pathsa prin sou kanw opoiadhpote erwthsh na dw ti exei graftei gia to explorer k den mou ebgale sxedon tipota... cu :X

Link to comment
Share on other sites

ena adidas sto opoios omos mou exei teleiosei i mpataria kai variemai na pao na tou valo.

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Nomikosas όλες οι μηχανές της oyster σειράς είναι αρχιτεκτονικά σχεδόν οι ίδιες( με εξέρεση το Daytona). Το μόνο που διαφέρει το explorer και GMT είναι 2 γρανάζια παραπάνω που δείνουν τον 24ωρο δείχτη.

Όλα έχουν την ίδια ποιότητα κατασκευής. Ο καθένας πέρνει βάσει των αναγκών του το μοντέλο ή και βάση της εμφάνισης.

Link to comment
Share on other sites

Nomikosas όλες οι μηχανές της oyster σειράς είναι αρχιτεκτονικά σχεδόν οι ίδιες( με εξέρεση το Daytona). Το μόνο που διαφέρει το explorer και GMT είναι 2 γρανάζια παραπάνω που δείνουν τον 24ωρο δείχτη.

Όλα έχουν την ίδια ποιότητα κατασκευής. Ο καθένας πέρνει βάσει των αναγκών του το μοντέλο ή και βάση της εμφάνισης.

 

ok toteeeeeeeeeee explorer II sou erxomai :P k mallon SUNTOMA :cool:

 

eyxaristw dimatha

Link to comment
Share on other sites

Daytona με dial από κομμάτι μετεωρίτη.

 

 

καλααά σιγά μην έχει και ξύλο απ'τον τήμιο σταυρό :rolleyes:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι η μόνη εταιρία που έχει βγάλει ρολόι με dial από κομμάτι μετεωρίτη.

Αλλά μια που ανέφερες για ξύλο:

 

http://i57.photobucket.com/albums/g229/dimatha/dscf3558x8eo.jpg

 

http://i57.photobucket.com/albums/g229/dimatha/holzblatt.jpg

 

http://i57.photobucket.com/albums/g229/dimatha/holzblatt1gc.jpg

 

Σίγουρα όχι από τον Τίμιο Σταυρό.

Link to comment
Share on other sites

polu endipwstiako . dhladh oti montelo rolex k na exeis mporeis na allakseis thn plaka tou me kati px pou mporei na to baleis mono esu k na se kanei na ksexwrizeis :P
Link to comment
Share on other sites

300 - 400 euro

πως σου φαινεται το adidas? 170€ (απο 230 αρχικη)-οχι απο το μαγαζι στο link, αλλα απο κεντρο Αθηνα-, απο τιτανιο, παναλαφρο (δεν κουραζει τον καρπο) και πολυ ομορφο...το πηρα δωρο σε ενα φιλο προσφατα και ειναι πραγματικα ομορφο για τα λεφτα του...

http://www.oroloi.gr/product_info.php?products_id=1327&osCsid=8c77e84df95cab2486f1c8f36ec54a6a

Link to comment
Share on other sites

πως σου φαινεται το adidas? 170€ (απο 230 αρχικη)-οχι απο το μαγαζι στο link, αλλα απο κεντρο Αθηνα-, απο τιτανιο, παναλαφρο (δεν κουραζει τον καρπο) και πολυ ομορφο...το πηρα δωρο σε ενα φιλο προσφατα και ειναι πραγματικα ομορφο για τα λεφτα του...

http://www.oroloi.gr/product_info.php?products_id=1327&osCsid=8c77e84df95cab2486f1c8f36ec54a6a

Ευχαριστω φίλε adam για την προσπάθεια που κάνεις. Το ρολόι το θεωρώ σαν εργαλείο που σε βοηθά κάθε μέρα και αν είναι δυνατόν να σου δίνει όσο το δυνατόν όλο και περισσότερες πληροφορίες. Θεωρώ ότι το μέλλον των συσκευών είναι "φορητότητα" δηλ. δες το Fossil FX3005. Αλλά που να το βρείς τέτοιο ρολόι στην Ελλάδα. Για τέτοια ρολόγια ψάχνω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φίλε adam για την προσπάθεια που κάνεις. Το ρολόι το θεωρώ σαν εργαλείο που σε βοηθά κάθε μέρα και αν είναι δυνατόν να σου δίνει όσο το δυνατόν όλο και περισσότερες πληροφορίες. Θεωρώ ότι το μέλλον των συσκευών είναι "φορητότητα" δηλ. δες το Fossil FX3005. Αλλά που να το βρείς τέτοιο ρολόι στην Ελλάδα. Για τέτοια ρολόγια ψάχνω.

το χαζεψα λιγο το fossil και ειναι οντως αρκετα ενδιαφερον ρολογακι...(καλυτερα να μην ερθει Ελλαδα, το παραγγελνεις απ'εξω και εχεις κατι που κανεις αλλος δεν θα εχει)...

παντως εγω δεν θεωρω το ρολοι εργαλειο...ειδικα στον αντρα θεωρω οτι ειναι το μοναδικο κοσμημα που μπορει να φοραει.....αλλωστε στην τελικη ολα το ιδιο πραγμα κανουν...λενε την ωρα...εννοειται πως επειδη εχω αυτη την αποψη, δεν σημαινει οτι εσυ εχεις αδικο...οταν κατι εχει να κανει με γουστο (που ειναι τελειως υποκειμενικο θεμα), ολοι εχουν δικιο...

Link to comment
Share on other sites

(καλυτερα να μην ερθει Ελλαδα, το παραγγελνεις απ'εξω και εχεις κατι που κανεις αλλος δεν θα εχει)...

 

Από που όμως...?

 

Πήγα να πάρω ένα ρολόι (EOS που γράφω και πιο πριν) από Amazon, και μου λένε ότι δεν μπορούν να το στείλουν στην Ελλάδα... :(

 

Υπάρχει κανένα άλλο ηλεκτρονικό κατάστημα (δοκιμασμένο...) ?

Link to comment
Share on other sites

Daytona με dial από κομμάτι μετεωρίτη.

 

http://i57.photobucket.com/albums/g229/dimatha/116520oyster2800.jpg

και ι τιμη αυτου του αριστουργηματος ποια ειναι φιλε dimatha ??? οσο κανει ενας πλανητης΅???:cool:

 

απο οτι βλεπω το νημα ξαναπηρε μπρος μετα απο λιγο καιρο αδρανειας , μυστηριο νημα , ξεκινησε κυριλε μετα σοβαρεψε αρκετα , εγινε πιο ειδικο θα ελεγα καλυτερα , και μετα το πηρε και το σηκωσε , κλειδωματα ξεκλειδωματα στα καπακια τσαμπουκαδες ειρωνειες κτλ κτλ .Απο τα αγαπημενα μου νηματα τοση συγκρουση και τοσες απαντησεις με επιχειρηματα πιστευω οτι σε λιγα νηματα θα βρουμε.

Παντως για να μην ξεφευγω και πολυ , φιλε dimatha το Daytona ειναι ενα απο τα αγαπημενα μου , χρονια τωρα το βλεπω σε καρπους και μου τρεχουν τα σαλια.Χαιρομαι αυτους που το φορανε και που τα σκασανε για να το παρουνε.Το αποκορυφωμα της υποθεσης ειναι οτι πριν απο λιγο αλλαξα εργασια και ο νεος μου διευθυντης φοραει ενα Daytona οποτε καθε φορα που πηγαινω στο γραφειο του καταλαβαινεις που ειναι κολλημενο το βλεμα μου.

Βεβαια και στην προηγουμενη δουλεια μου η ιδιοκτητρια ειχε συλλογη απο Rolex περιπου πανω απο 15-18 κομματια με αποκορυφωμα ενα που ειχε βαλει μια φορα με 18 χρυσο και με διαμαντα στο εσωτερικο και εξωτερικο μερος.

Αααααααχχχχχχ καταρεμενη φτωχεια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...