Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν απο μερικες μερες τελειωσε η μπαταρια του ρολογιου μου suunto T6d. Λογο της ιδιομορφιας του ρολογιου σκεφτηκα οτι καλυτερα για να αλλαξω μπαταρια να απευθυνθω στο εξουσιοδοτημενο καταστημα suunto για την Ελλαδα στο τηλ 210 3228516. Μιλωντας στο τηλεφωνο με ενημερωσαν οτι ειναι οχι ακριβως καταστημα αλλα ο αντιπροσωπος που δεχεται επι χοντρικης τα προιοντα. Λεγοντας τους οτι θελω να αλλαξω την μπαταρια μου ειπαν οτι αυτο γινεται και θα γινει μια σειρα απο τεστ στεγανοτητας κλπ λογο του υπολογιστη-ρολογιου και ολο αυτο θα κοστισει 45-50 ευρω. Επειδη δεν ειμαι Κροισος και πρεπει 2 μερες να δουλευω για να δωσω 50 ευρω για την μπαταρια και τις αλλες μαλ**** μπορειτε να μου προτεινετε κατι πιο οικονομικο; Οχι να παω να το αλλαξω στον ρολογα της γειτονιας 500 ευρω ρολοι αλλα ουτε και να δωσω 50 ευρω για μια μπαταρια που κανει λιγοτερο απο 5 ευρω!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πριν απο μερικες μερες τελειωσε η μπαταρια του ρολογιου μου suunto T6d. Λογο της ιδιομορφιας του ρολογιου σκεφτηκα οτι καλυτερα για να αλλαξω μπαταρια να απευθυνθω στο εξουσιοδοτημενο καταστημα suunto για την Ελλαδα στο τηλ 210 3228516. Μιλωντας στο τηλεφωνο με ενημερωσαν οτι ειναι οχι ακριβως καταστημα αλλα ο αντιπροσωπος που δεχεται επι χοντρικης τα προιοντα. Λεγοντας τους οτι θελω να αλλαξω την μπαταρια μου ειπαν οτι αυτο γινεται και θα γινει μια σειρα απο τεστ στεγανοτητας κλπ λογο του υπολογιστη-ρολογιου και ολο αυτο θα κοστισει 45-50 ευρω. Επειδη δεν ειμαι Κροισος και πρεπει 2 μερες να δουλευω για να δωσω 50 ευρω για την μπαταρια και τις αλλες μαλ**** μπορειτε να μου προτεινετε κατι πιο οικονομικο; Οχι να παω να το αλλαξω στον ρολογα της γειτονιας 500 ευρω ρολοι αλλα ουτε και να δωσω 50 ευρω για μια μπαταρια που κανει λιγοτερο απο 5 ευρω!!

 

Ο μονος τροπος να καθαρισεις,αν δεν θες στεγανοποιηση,ειναι να πας σε καποιο καλο ρολογαδικο,ή στο Γερμανο στο Κεντρο,και να πεις να σου αλλαξουν μονον τη μπαταρια.Θα δωσεις ελαχιστα χρηματα και θα κανεις τη δουλεια σου.Αυτο κανω εγω.Κραταω ενα,που θελω να ειναι στεγανο για το καλοκαιρι στη θαλασσα,και τα αλλα,δεν με ενδιαφερει.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εγω 2φορες σε καταδυτικο που αλλαξα μπαταρία πήγα σε έναν στη Πανεπιστημιου κ Ασκληπιου !!3μαγαζια απο την γωνία!! Ενα μεγάλο - γωνίαζει με τη Στοά!με 10€ σου αλλάζει τη μπαταρία κ σου δίνει κ πιστοποίηση για τη στεγανότητα :) 50€ μου ζηταγαν κ μένα
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Εγω 2φορες σε καταδυτικο που αλλαξα μπαταρία πήγα σε έναν στη Πανεπιστημιου κ Ασκληπιου !!3μαγαζια απο την γωνία!! Ενα μεγάλο - γωνίαζει με τη Στοά!με 10€ σου αλλάζει τη μπαταρία κ σου δίνει κ πιστοποίηση για τη στεγανότητα :) 50€ μου ζηταγαν κ μένα

 

τι ρολοι φιλε μου; σου δινει χαρτι στεγανοτητας; :confused:

Link to comment
Share on other sites

τι ρολοι φιλε μου; σου δινει χαρτι στεγανοτητας; :confused:

 

Citizen promaster :) ναι σου δίνει :)

Φίλη είμαι :p

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Εγω 2φορες σε καταδυτικο που αλλαξα μπαταρία πήγα σε έναν στη Πανεπιστημιου κ Ασκληπιου !!3μαγαζια απο την γωνία!! Ενα μεγάλο - γωνίαζει με τη Στοά!...

 

Νομίζω οτι δεν υπάρχει Πανεπιστημίου κ Ασκληπιού γωνία στην Αθήνα. Κάποια άλλη οδο εννοείς.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι δεν υπάρχει Πανεπιστημίου κ Ασκληπιού γωνία στην Αθήνα. Κάποια άλλη οδο εννοείς.

 

Πως λέγεται η οδός που ηταν ο Γερμανός που εκαψαν- ανάμεσσα στη Σταδίου κ στη Πανεπιστημίου;;;

Να πω τη αλήθεια δεν την θυμάμαι καλα :)

 

Εμμανουηλ Μπενακη λέγεται η οδός!!!!!!!!

Edited by Nikos_s3
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να παρω το tissot sea touch. Τι λετε εσεις καλο ειναι??

 

Να δωσεις τοσα χρηματα και να εχεις ηλεκτρονικο καντραν στο ρολόι σου? Δεν ξερω γενικα κατα την γνωμη μου παντα παρε κατι αμιγως αναλογικο...

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

το νέο μου απόκτημα..πως σας φαίνεται; :)

 

http://sottomarinowatches.com/images/600/SM50095-A.jpg

 

Πολύ όμορφο φίλε. Για δώσε περισσότερα στοιχεία.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει απλος το ειδα και μου αρεσε. Απλος επειδη εχω αναλογικα σκεφτομουν να παρω κατι πιο σπορ. ευχαριστω παντως.

 

Μπορείς να πάρεις ένα ηλεκτρονικό "τούμπανο" ή κάποιο αναλογικό quartz να μπορείς να του φερθείς όσο "σπορ" θες :kill:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Μου αρέσει πολύ και το design και στα 2... ειδικά στο πιο σπορ με τις μπλε λεπτομέρειες πολύ με φτιάχνει... δυστυχώς πλέον δεν είμαστε για "ακριβά" hobbies!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Μακράν το Hamilton Jazzmaster Traveler GMT. Έχει 42άρι κάσωμα (έναντι 40 των άλλων δύο) είναι 100mm αδιάβροχο (έναντι 50mm των άλλων) που σημαίνει ότι κολυμπάς άνετα χωρίς φόβο και σου δείχνει και δύο ώρες ταυτόχρονα. Α και κάτι ή μηχανή ΕΤΑ που φοράει είναι απο τις καλύτερες και πιο αξιόπιστες στο είδος της, για το Gmt λέω!!! Αυτά.

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος πόσο μπορεί, πάνω κάτω, να είναι το περιθώριο κέρδος σε ένα ρολόι 1000+ ευρώ.

Ψάχνω μια απάντηση λόγω του ότι ένας γνωστός που δουλεύει σε αντιπροσωπία, μου λεει κάτι για κάτω από μισή τιμή χονδρική, αλλά απ όσο γνωρίζω εγώ το περιθώριο κέρδους είναι μικρό.

Τι ισχύει από τα δύο;

Ευχαριστώ...

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-4

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος πόσο μπορεί, πάνω κάτω, να είναι το περιθώριο κέρδος σε ένα ρολόι 1000+ ευρώ.

Ψάχνω μια απάντηση λόγω του ότι ένας γνωστός που δουλεύει σε αντιπροσωπία, μου λεει κάτι για κάτω από μισή τιμή χονδρική, αλλά απ όσο γνωρίζω εγώ το περιθώριο κέρδους είναι μικρό.

Τι ισχύει από τα δύο;

Ευχαριστώ...

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-4

 

Ελα βρε φίλος το περιθώριο από την προτεινόμενη λιανικής μπορεί να είναι και τόσο που λες αλλά από την τελική μετρητοίς που θα σου κάνει μπορεί να έχει ένα 20-23% αλλά και πάλι εξαρτάται από την μάρκα, το μαγαζί κτλ.. Αν ξέρεις συγκεκριμένα δώσε info να σου πω, αλλά έχω και γνωστό που μπορώ να ρωτήσω! Αντε να σε βοηθήσω κι εγώ σε κάτι!! Πάντως τόσο που λέει ο γνωστός σου μόνο για τίποτα no name κινέζικα.. Γνωστές μάρκες δύσκολα!!

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

Ελα βρε φίλος το περιθώριο από την προτεινόμενη λιανικής μπορεί να είναι και τόσο που λες αλλά από την τελική μετρητοίς που θα σου κάνει μπορεί να έχει ένα 20-23% αλλά και πάλι εξαρτάται από την μάρκα, το μαγαζί κτλ.. Αν ξέρεις συγκεκριμένα δώσε info να σου πω, αλλά έχω και γνωστό που μπορώ να ρωτήσω! Αντε να σε βοηθήσω κι εγώ σε κάτι!! Πάντως τόσο που λέει ο γνωστός σου μόνο για τίποτα no name κινέζικα.. Γνωστές μάρκες δύσκολα!!

 

Sent from my Galaxy Note

 

Μου κάνει εντύπωση κι εμένα.

Αλλά με εγγύηση εταιρίας;;; μαϊμού;;;

Anyway, thanks Εύθυμη!

Θα σε ενημερώσω...:)

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-4

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση κι εμένα.

Αλλά με εγγύηση εταιρίας;;; μαϊμού;;;

Anyway, thanks Εύθυμη!

Θα σε ενημερώσω...:)

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-4

 

ΟΚ ότι θες let me know να βοηθήσω.. Έχω χτίσει κάνα δύο μαγαζιά στο κέντρο!!

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος πόσο μπορεί, πάνω κάτω, να είναι το περιθώριο κέρδος σε ένα ρολόι 1000+ ευρώ.

Ψάχνω μια απάντηση λόγω του ότι ένας γνωστός που δουλεύει σε αντιπροσωπία, μου λεει κάτι για κάτω από μισή τιμή χονδρική, αλλά απ όσο γνωρίζω εγώ το περιθώριο κέρδους είναι μικρό.

Τι ισχύει από τα δύο;

Ευχαριστώ...

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-4

 

Αν μιλας για την τιμη καταλογου, σιγουρα η street price ειναι πολυ πιο χαμηλη.

Εγω σε επωνυμο ρολοι με τιμη καταλογου 1900 το πηρα 1300.

Link to comment
Share on other sites

Μακράν το Hamilton Jazzmaster Traveler GMT. Έχει 42άρι κάσωμα (έναντι 40 των άλλων δύο) είναι 100mm αδιάβροχο (έναντι 50mm των άλλων) που σημαίνει ότι κολυμπάς άνετα χωρίς φόβο και σου δείχνει και δύο ώρες ταυτόχρονα. Α και κάτι ή μηχανή ΕΤΑ που φοράει είναι απο τις καλύτερες και πιο αξιόπιστες στο είδος της, για το Gmt λέω!!! Αυτά.

 

 

ευχαριστω πολυ...ειμαι αναμεσα στο gmt και στο power reverse,το οποιο εχω δει και απο κοντα!!Θα παω στο καταστημα αυριο,απ τη σελιδα του οποιου ανεβασα τα ρολογια...Θα τον ρωτησω αμα μπορει να κανει και καλυτερη τιμη απο αυτη που δεχνει το site!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλας για την τιμη καταλογου, σιγουρα η street price ειναι πολυ πιο χαμηλη.

Εγω σε επωνυμο ρολοι με τιμη καταλογου 1900 το πηρα 1300.

 

Μάλλον εννοεί από το κόστος (net price)... ναι η retail price (προτεινόμενη λιανικής) είναι πάντα πολύ υψηλότερη από αυτήν που μπορούμε να επιτύχουμε με διακανονισμό μετρητοίς! Κι εμένα το Ω Seamaster πήγε ένα 30% κάτω από την προτεινόμενη, ευτυχώς!!! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...