Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάρε ότι θες, όχι το χρυσό όμως

https://www.skroutz.gr/s/2251799/Casio-Collection-A168WG-9EF.html

 

Μπλιάχ!!!!! :X:X

 

Nαι, οχι χρυσό... Βασικά προσωπικά δε με αηδιάζει, απλά νομίζω ότι για να το φορέσει κάποιος πρέπει να το υποστηρίζει όλο το υπόλοιπο ντύσιμο/στυλ...

Αυτό εδώ κοιτάζω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nαι, οχι χρυσό... Βασικά προσωπικά δε με αηδιάζει, απλά νομίζω ότι για να το φορέσει κάποιος πρέπει να το υποστηρίζει όλο το υπόλοιπο ντύσιμο/στυλ...

Αυτό εδώ κοιτάζω...

 

Μια χαρα αυτο.

Θυμαμαι ειχε ο παππους μου ενα τετοιο και επαζα με τα κουμπακια οταν ημουν πιτσιρικι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην πάρεις κάτι πιο μοντέρνο; Πολύ 80ίλα το συγκεκριμένο. Κι εγώ είμαι λάτρης των 80s αλλά όχι κι έτσι :p

Με την ευκαιρία, υπάρχουν ακόμα εκείνα τα Casio με το κομπιουτεράκι;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην πάρεις κάτι πιο μοντέρνο; Πολύ 80ίλα το συγκεκριμένο. Κι εγώ είμαι λάτρης των 80s αλλά όχι κι έτσι :p

Με την ευκαιρία, υπάρχουν ακόμα εκείνα τα Casio με το κομπιουτεράκι;

 

Mα για αυτό ακριβώς θα το πάρω! Για την 80ίλα και το retro της υπόθεσης... :D

Aυτά με το κομπιουτεράκι, υπάρχουν στην collection σειρά που βγάζει η Casio, αλλά στο skroutz δεν τα βρίσκω...

 

Update: Και όμως υπάρχουν αυτά με το κομπιουτεράκι.... Δες εδώ

Edited by SpyrosR
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα στο κόσμο ! Περιμένω την πληρωμή απο το ΤΕΙ εντός ημερών και θέλω να παρω ενα ρολοι

Απο όλα όσα είδα επειδη ειμαι το πολυ μέχρι 150 ευρω , για κάτι αρκετα καλo ( Δεν περιμένω και ποιοτητα Omega), είπα να

παω εδώ

https://www.skroutz.gr/s/376553/Casio-Edifice-EF-547D-1A1V.html

 

Το είδα σε video στην αρχή και επειδή μου άρεσε πήγα στο μαγαζί που το έχει με 120 στο περιστέρι , 1 στενο πάνω απο το σπίτι μου και το δοκίμασα..Τρομερό!

Η απορία μου ειναι ποια η γνώμη σας για τα casio edifice?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θα ηθελα βοηθεια για επιλογη ρολογιου μιας και δε κατεχω το θεμα, δινω μεχρι 100 ευρω(ξερω γελοιο ποσο αλλα δε μπορω αλλα) σκεφτομαι μεσω σαιτ ελληνικου η μαγαζι απο την πολη μου αλλα υπαρχει συνχυση περι αξιοπιστιας,σερβις κτλπ και ειμαι αναμεσα σε κλασικο ρετρο απλο οπως seiko 5 η 45αρι χρονογραφο τυπου οπως casio edifice ,lorus,detomaso,timex, θελω να ειναι αδιαβροχο τοσο ωστε να μπορω να πλυνω τα χερια μου ανετα η στην βροχη πχ χωρις προβλημα οπως αλλα που ειχα (και καλα αδιαβροχα)

περι seiko 5 οσο ψαχνω λενε 3ατμοσφαιρες στο κοστος αυτο και εχω μπερδευτει το κατα ποσο αδιαβροχο ειναι η κατηγορια αυτη μιας και λενε ανετα για πλυσιμο και αλλα ουτε για αυτο, η συνχυση ειναι οτι εχω ηδη ενα απο του παππου μου (δυστυχως αρκετα ταλαιπωρημενο)το οποιο δε το βγαλε ποτε και εκανε μπανια θαλασσα καθημερινα και ακομα δουλευει. αν μπορει καποιος να με φωτισει ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω για την casio γενικά την καλυτερη γνωμη εχω.Ειμαι σιγουρος και τα edifice να ειναι το ίδιο καλά.

Εγω αγορασα το rangeman και ειναι εξαιρετικο ρολοι

Αλλα και πιο οικονομικα μοντελα π εχω αγορασει της casio στο παρελθον ηταν εξαιρετικα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ fanis ! Το χτυπάω άμεσα..Πανεμορφο ειναι ναιι αλλα το να ειναι και καλο με νοιαζει! :D
I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

τι λέει αυτό το ρολογακι παίδες?

καλημέρα

Casio Anadigi Black Rubber Strap AMW-710-1AVEF

 

https://www.bestprice.gr/item/2151694618/casio-anadigi-black-rubber-strap-amw-710-1avef.html?bpref=related

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

τι λέει αυτό το ρολογακι παίδες?

καλημέρα

Casio Anadigi Black Rubber Strap AMW-710-1AVEF

 

https://www.bestprice.gr/item/2151694618/casio-anadigi-black-rubber-strap-amw-710-1avef.html?bpref=related

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

 

 

http://www.skroutz.gr/s/375910/Casio-AMW-710-1AV.html#reviews

 

Πολύ καλες κριτικές !

 

Πολυ ομορφο.. Απο τι ακουω και ειπε και ο φιλος απο πανω ειναι τρομερα τα casio οποτε why not?

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

ξέχασα να ρωτήσω...τα παραεισαγωγης Casio έχουν ένα χρόνο εγγύηση?

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πώς σας φαίνεται το παρακάτω ρολόι;

 

http://www.oroloi.gr/el-gr/product/2594446/TISSOT-T-Classic-Le-Locle-Automatic-Black-Leather-Strap/

 

 

 

εμενα μου αρεσει αρκετα,

ομορφο και κυριλε, ωραιο δερμα, η tissot ειναι καλη εταιρια, με Αχάρακτο Ζαφείρι βασικό..

και εμενα μου αρεσουν τα αυτοματα

η διαμετρος μονο 39 mm, μου φαινεται λιγο μικρη

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω ηλεκτρονικο φθηνο. θελω να δειχνει δευτερολεπτα και να εχει φωτισμο η οθονη.

μεχρι 20-25 ευρω

 

(αν βρω και με ενα ευρω δε με χαλαει, για συγκεκριμενη δουλεια το θελω)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα ποιος μπορεί να με βοηθήσει.. Έχω το citizen eco drive radio controlled δεν θυμάμαι αν ξανά έγραψα για το ίδιο θέμα αλλα αντιμετωπίζω το εξης. Το έχω ρυθμίσει συμφωνα με τις οδηγιες και δουλεύει μια χαρά σημερα μετά από πολύ καιρό εκανα ενα ταξίδι εντός Ελλάδας και έκανε συγχρονισμό. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι κοιταζοντας την ημερομηνία πήγε 3 μέρες μπροστά ..Αναγκάστηκα να την αλλαξω πάλι χειροκίνητα..Μηπως ξέρει κάνει γιατί μπορεί να το κάνει αυτό;;
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παρω ενα Suunto Spartan αυτες τις μερες κι εχω καποιους προβληματισμους.

1)Ξερετε αν εμφανιζει notifications στην οθονη απο κλησεις ,μηνυματα,viber,messenger κτλ;

2)Η μπαταρια του αλλαζει μετα απο κανα χρονο αν χρειαστει ή λογω αδιαβροχοποιησης ειναι κολλημενη η πλατη;

3)Απο αυτονομια πως τα παει;

 

Δεν το θελω τοσο για αθληση οσο για την γκατζετια του που μου αρεσει πολυ.

Επισης αναλογικο εχω κι ηθελα ενα για καθε μερα ψηφιακο.

 

Θα με ενδιεφερε και το Garmin forerunner 235 αλλα δεν διαβαζω και τα καλυτερα για το σερβις της...

 

Αν εχετε να προτεινετε και τιποτα αλλο σε αυτα τα λεφτα ευπροσδεκτο μιας και δεν το κατεχω καθολου.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω για το Ambit 3 Run που έχω και πιστεύω ότι το μενού είναι ίδιο. Εμφανίζει κανονικά ειδοποίησεις αλλά όχι ελληνικούς χαρακτήρες. Η μπαταρία την έχω ένα χρόνο και δεν έχει πτώση. Φυσικά οι φορτίσεις της είναι σωστές. Η αυτονομία εξαρτάται από το πόσο δουλεύει το GPS και πόσο συχνά κάνει αναζήτηση σε δευτερόλεπτα. Αν θυμάμαι καλά έχει επιλογή 1,5 και 10 δευτερόλεπτα. Εγώ το έχω κάθε 1. Όταν πέσει αρκετά η μπαταρία την αλλάζεις και όχι πάνω στο χρόνο. Δεν υπάρχει λόγος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά! Απο το http://www.creativewatch.co.uk εχει εμπειρία κανείς ? Ειναι οκ για να παραγγείλω? Επισης με Αγγλια τι ισχυει πλέον ? Ειναι οπως παλιά ή περνάνε τελωνείο ?
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω για το Ambit 3 Run που έχω και πιστεύω ότι το μενού είναι ίδιο. Εμφανίζει κανονικά ειδοποίησεις αλλά όχι ελληνικούς χαρακτήρες. Η μπαταρία την έχω ένα χρόνο και δεν έχει πτώση. Φυσικά οι φορτίσεις της είναι σωστές. Η αυτονομία εξαρτάται από το πόσο δουλεύει το GPS και πόσο συχνά κάνει αναζήτηση σε δευτερόλεπτα. Αν θυμάμαι καλά έχει επιλογή 1,5 και 10 δευτερόλεπτα. Εγώ το έχω κάθε 1. Όταν πέσει αρκετά η μπαταρία την αλλάζεις και όχι πάνω στο χρόνο. Δεν υπάρχει λόγος.

Ετυχε να δω στο σκρουτζ ενα σχολιο στο forerunner 235 οτι η εταιρεια ενημερωσε το παλικαρι πως η μπαταρια δεν αλλαζει επειδη ειναι κουρμπαριστο.

Και λεω εγω τωρα....Θα δωσει ο αλλος 300€ για να το εχει μεχρι να ψοφησει η μπαταρια;Ειναι δυνατον;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ετυχε να δω στο σκρουτζ ενα σχολιο στο forerunner 235 οτι η εταιρεια ενημερωσε το παλικαρι πως η μπαταρια δεν αλλαζει επειδη ειναι κουρμπαριστο.

Και λεω εγω τωρα....Θα δωσει ο αλλος 300€ για να το εχει μεχρι να ψοφησει η μπαταρια;Ειναι δυνατον;

 

Μηπως εννοει οτι πρεπει να αλλαχτει με καποια δικη του ισως? και οχι οποιαδηποτε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία αλλάζει κανονικά. Από το κατάστημα που το πήρα μου είπαν ότι κάνουν αυτοί αλλαγές όταν χρειαστεί με γνήσια.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...