Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον εννοεί από το κόστος (net price)... ναι η retail price (προτεινόμενη λιανικής) είναι πάντα πολύ υψηλότερη από αυτήν που μπορούμε να επιτύχουμε με διακανονισμό μετρητοίς! Κι εμένα το Ω Seamaster πήγε ένα 30% κάτω από την προτεινόμενη, ευτυχώς!!! :happy:

 

Θα μάθω λεπτομέρειες το απόγευμα που θα τον δω.

Νομίζω ότι μιλάει ή για τιμή που δίνει η αντιπροσωπεία στα μαγαζιά ή για τη προσωπική του έκπτωση που δουλεύει στην αντιπροσωπεία.

Όπως εγώ έχω 40% στα ρούχα που δουλεύω αλλά 65% κάποιοι άλλοι μέσα στην εταιρία...:p

 

Αν ισχύει κάτι καλό θα σας φτιάξω..lol

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-4

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα μάθω λεπτομέρειες το απόγευμα που θα τον δω.

Νομίζω ότι μιλάει ή για τιμή που δίνει η αντιπροσωπεία στα μαγαζιά ή για τη προσωπική του έκπτωση που δουλεύει στην αντιπροσωπεία.

Όπως εγώ έχω 40% στα ρούχα που δουλεύω αλλά 65% κάποιοι άλλοι μέσα στην εταιρία...:p

 

Αν ισχύει κάτι καλό θα σας φτιάξω..lol

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-4

 

Φτιάξε μας γιατί αλλιώς δεν παίζει να ψωνίσουμε τίποτα!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://www.seiyajapan.com/product/S-SARB071/SEIKO-Automatic-Watch-6R15-SARB071.html

 

Πιθανώς να το χτυπήσω αύριο φοβερό ρολογάκι, και μάλιστα made in japan(σε περισσότερα ευρωπαικά κομμάτια δεν είναι όλα τα μέρη made in japan.)

mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

http://www.seiyajapan.com/product/S-SARB071/SEIKO-Automatic-Watch-6R15-SARB071.html

 

Πιθανώς να το χτυπήσω αύριο φοβερό ρολογάκι, και μάλιστα made in japan(σε περισσότερα ευρωπαικά κομμάτια δεν είναι όλα τα μέρη made in japan.)

Το ,μαγαζι,ειναι διαμαντι.Αξιολογο και αξιοπιστο.Πηρα δυο ρολογια απ αυτον,Σεικο και τα δυο,και ηλθαν σε χρονο ρεκορ.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Το ,μαγαζι,ειναι διαμαντι.Αξιολογο και αξιοπιστο.Πηρα δυο ρολογια απ αυτον,Σεικο και τα δυο,και ηλθαν σε χρονο ρεκορ.

 

Περάσαν από τελωνείο αυτά που πήρες;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τη σημαίνει όταν το ρολόι στη πίσω μεριά γράφει 4 jewels?
Link to comment
Share on other sites

Με τη λέξη jewels στα ρολόγια εννοούνται συνήθως συνθετικά ρουμπίνια τα οποία χρησιμοποιούνται ως ρουλεμάν στους μηχανισμούς καθώς έχουν μεγάλη αντοχή στη φθορά μέσω τριβής. Τέσσερα είναι λίγα για μηχανικό ρολόι, οπότε μάλλον το ρολόι που το είδες αυτό γραμμένο είναι κάποιο quartz με αναλογικούς δείκτες.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να διαβάσεις κι εδώ μια ωραία ανάλυση: http://en.wikipedia.org/wiki/Jewel_bearing

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Με τη λέξη jewels στα ρολόγια εννοούνται συνήθως συνθετικά ρουμπίνια τα οποία χρησιμοποιούνται ως ρουλεμάν στους μηχανισμούς καθώς έχουν μεγάλη αντοχή στη φθορά μέσω τριβής. Τέσσερα είναι λίγα για μηχανικό ρολόι, οπότε μάλλον το ρολόι που το είδες αυτό γραμμένο είναι κάποιο quartz με αναλογικούς δείκτες.

 

δεν χρησιμοποιούνται ως ρουλεμάν,αλλά ως θώκοι αξόνων κάποιον ρουλεμάν.

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

http://www.seiyajapan.com/product/S-SARB071/SEIKO-Automatic-Watch-6R15-SARB071.html

 

Πιθανώς να το χτυπήσω αύριο φοβερό ρολογάκι, και μάλιστα made in japan(σε περισσότερα ευρωπαικά κομμάτια δεν είναι όλα τα μέρη made in japan.)

 

Πολυ ομορφο...

 

Καλοριζικο...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Με τη λέξη jewels στα ρολόγια εννοούνται συνήθως συνθετικά ρουμπίνια τα οποία χρησιμοποιούνται ως ρουλεμάν στους μηχανισμούς καθώς έχουν μεγάλη αντοχή στη φθορά μέσω τριβής. Τέσσερα είναι λίγα για μηχανικό ρολόι, οπότε μάλλον το ρολόι που το είδες αυτό γραμμένο είναι κάποιο quartz με αναλογικούς δείκτες.

Αυτο θαγραφα κι εγω τωρα,γιατι μολις πηρα μαιλ με το ποστ του φιλου.Τα μηχανικα,εχουν συνηθως,απο 17 και πανω.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είπατε για swatch έχετε δει το απόλυτο vintage swatch site? Μια γνωστή μου ψωνίζει από εκεί και έχει καμιά 10αριά συνολικά swatch τα οποία πραγματικά είναι για άπειρο χάζεμα... εχω βρει κάποια που είχα και κάποια που ήθελα τότε ( 90s :p ) αλλά πλέον μου φαίνονται αφενός μικρά και αφετέρου δεν θα το φορέσω οπότε δεν πετάμε λεφτά έτσι...

 

http://www.squiggly.com/

 

για χαζέψτε και αναπολήστε τα εφηβικά μας χρόνια!!! :D

Link to comment
Share on other sites

δεν χρησιμοποιούνται ως ρουλεμάν,αλλά ως θώκοι αξόνων κάποιον ρουλεμάν.

Πολύ σωστός, αλλά αν έλεγα "θώκοι αξόνων" οι περισσότεροι αναγνώστες θα ήταν κάπως έτσι: :blink: οπότε χάριν απλότητας τα βάφτισα ρουλεμάν :happy:

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους..

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα ρολόι, αλλά δεν είμαι σίγουρη για το site..

Έχει ψωνίσει ποτέ κανείς από http://www.watchshopco.com;;

Ευχαριστώ

Edited by xaxanoula
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα ρολόι, αλλά δεν είμαι σίγουρη για το site..

Έχει ψωνίσει ποτέ κανείς από http://www.watchshopco.com;;

Ευχαριστώ

 

Καλησπέρα! Δεν το γνωρίζω το site αλλά έχε υποψη σου ότι κάθε αγορά από χώρα εκτός eu έχει και εκτελωνισμο οπότε μπορεί να πληρώσεις εκτελωνισμο και ΦΠΑ.. Επισης για μένα καλύτερα να πάρεις κάτι από εδώ να έχεις και την εγγύηση στα πόδια σου.. Άσε που με την κρίση οι προσφορές είναι πολλές!! Τι σε ενδιαφέρει??

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-5

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μου έχει κολλήσει εδώ και καιρό το HT2 της Timberland. Ξέρω, ότι δεν είναι κανένα συγκλονιστικό ρολόι, αλλά έτσι κι αλλιώς το θέλω για εναλλαγή με τα άλλα δύο που έχω.. Έχω συνηθίσει τις αγορές μέσω ίντερνετ και έχω ξεχάσει πως είναι να πηγαίνεις σε μαγαζί! :lol:

Λες να πήγαινα να δω αν υπάρχει πουθενά στην Αθήνα;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια θα μπορουσατε να μου προτεινετε καποιο site με ρολογια, οχι επωνυμα? στο ebay δεν εχει πολλα πραγματα και θελω ενα φθηνο, μεγαλο(γυρω στα 50mm), ασπρο....
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Για τα HAUREX τι γνώμη έχουμε;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μοντέλο συγκεκριμένα?? ;)

Γενικά σαν μάρκα ρωτούσα.

Αλλά πιο συγκεκριμένα θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για το Challenger Chronograph και Challenger-R Chronograph.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...