Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ενας φιλος μου εχει χρυσοχοειο και μου ειπε αν μπορουμε να βαλουμε ρολογια για να τα πουλαμε και μεσω ιντερνετ .Δοκιμασα να κανω μια αναζητηση στο ebay να δω σε τι τιμες παιζουν αλλα βλεπω τρομερες διαφορες απο το τιμολογιο με το οποιο αγοραζει ο φιλος μου με την τιμη την οποια δινει ο πωλητης στο ebay . Για να φερω και ενα παραδειγμα

 

http://cgi.ebay.com/NEW-LADIES-MORGAN-DESIGNER-DIAMOND-SET-BRACELET-WATCH-/250777533281?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWatches_GL&hash=item3a63817b61

 

αυτο εχει τιμη αγορας στο τιμολογιο 61

 

πως δικαιολογειται αυτη η τοσο μεγαλη διαφορα στην τιμη ;

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γράψτα χρυσοπληκτρολόγιε (πως λέμε "πες τα χρυσόστομε"), να διαβάζουν αυτοί που κατά καιρούς γράφουν ότι οι έλληνες έμποροι κλέβουν...

 

Αν ο φίλος σου πούλαγε το ρολόι 70 ευρώ και έβγαζε 9 ευρώ, δηλαδή ούτε τα έξοδά του, πολλοί θα το έβλεπαν στο ebay και θα τον έβγαζαν κλέφτη.

 

Στο ebay υπάρχουν μεταχειρισμένα που παριστάνουν τα καινούργια, μαιμούδες, κλεμένα και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς.

 

Πρόσφατα έβαλα είδηση στο site μου, όπου φαίνεται ότι κεντρικό κατάστημα της Νέας Υόρκης πούλαγε κλεμένο ρολόι...

 

http://clepsydre.gr/news.php?id=554

 

Επίσης στο ιντερνετ, μπορεις να βρεις ενα αυτοκίνητο των 200.000 με 20.000.

 

Δεν είναι το ίδιο με το να το παραγγείλεις και να ταο παραλάβεις από την αντιπροσωπεία...

 

Φιλικά

 

Κωστής

Link to comment
Share on other sites

http://clepsydre.gr/news.php?id=554

LOL απίστευτο άρθρο με το μωρό και το Patek Philippe! Γενικά τα ρολόγια και το πάθος γύρω από αυτά κρύβουν αρκετή ματαιοδοξία, πολλές φορές μυστήρια και ανεξήγητη για κάθε άνθρωπο. Σε άλλους αρκεί ένα να δείχνει την ώρα και το συντηρούν μεχρι να σκουριάσει και άλλοι έχουν συλλογές από 2 εώς 32 ρολόγια. Άλλοι μόλις πιάσουν κανένα φράγκο αγοράζουν Rolex και κομπάζονται για το "αμερικάνικο" ρολόι που απόκτησαν ( μάλιστα δεν άλλαζε γνώμη όταν τον έλεγαν ότι είναι ελβετικό) ενώ βλέπεις συλλέκτες να αιμορραγούν οικονομικά για να αγοράσουν ένα IWC ή Panerai. Κύριοι όλα ρολόγια είναι, και καθένα από αυτά κουβαλάει από μια μικρή ή μια τεράστια ιστορία (σαν το moonwatch που χαλβαδιάζω ειδικά τα anniversary editions).

 

Φίλτατε mod τα seiko είναι απίστευτα ρολόγια ανθεκτικά και σοβαρά, τα δε quartz διακρίνονται για την αντοχή τους στο χρόνο ( όλοι έχουμε ένα τέτοιο) από την άλλη τα Tissot, Longines κουβαλάνε ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

Γράψτα χρυσοπληκτρολόγιε (πως λέμε "πες τα χρυσόστομε"), να διαβάζουν αυτοί που κατά καιρούς γράφουν ότι οι έλληνες έμποροι κλέβουν...

 

Αν ο φίλος σου πούλαγε το ρολόι 70 ευρώ και έβγαζε 9 ευρώ, δηλαδή ούτε τα έξοδά του, πολλοί θα το έβλεπαν στο ebay και θα τον έβγαζαν κλέφτη.

 

Στο ebay υπάρχουν μεταχειρισμένα που παριστάνουν τα καινούργια, μαιμούδες, κλεμένα και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς.

 

Πρόσφατα έβαλα είδηση στο site μου, όπου φαίνεται ότι κεντρικό κατάστημα της Νέας Υόρκης πούλαγε κλεμένο ρολόι...

 

http://clepsydre.gr/news.php?id=554

 

Επίσης στο ιντερνετ, μπορεις να βρεις ενα αυτοκίνητο των 200.000 με 20.000.

 

Δεν είναι το ίδιο με το να το παραγγείλεις και να ταο παραλάβεις από την αντιπροσωπεία...

 

Φιλικά

 

Κωστής

 

 

κατι τετοιο υπεθεσα και εγω γιατι οι μαιμουδες κυκλοφορουν αναμεσα μας .Το θεμα ειναι κατα ποσον θα πουλησει ο δικος μου η οχι μιας και η διαφορα στην τιμη ειναι σχεδον στο μισο ..

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι λίγο τραγική η ερώτησή μου παιδιά, αλλά το ταχύμετρο τι ακριβώς κάνει;

 

δεν ειναι τραγικη και γω πριν κατι μερες εμαθα

σε βοηθαει για δεις ποσο γρηγορα πηγαινει καποιος/κατι

πχ σε μια αποσταση 1 χιλιομετρου μετρας τα δευτερολεπτα και αν ειναι πχ 30 που ισοδυναμει με 120 τοτε το αντικειμενο κινηθηκε με ταχυτητα 120 χιλιομετρων την ωρα

για να μετρησεις μικροτερες αποστασεις κανεις διαιρεση πχ για διακοσια μετρα 120 δια 5 (200 μετρα= 1/5 του χιλιομετρου) = 36 χιλιομετρα την ωρα αν εκανε 200 μετρα σε 30 δευτερολεπτα

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

@nikos2004dj

 

Τα ρολόγια είχαν ένα νόημα για τα κοσμημτοπωλεία, τον καιρό που ο κόσμος κυκλοφορούσε στην αγορά και εψαχνε για ωραία ρολογάκια, ακριβότερα ή φτηνότερα, ανάλογα τις δυνατότητες και τις προθέσεις του.

 

Με τις ανάλογες μάρκες ρολογιών, έμπαζες στο μαγαζί τον ανάλογο κόσμο.

 

Αν είχες adidas και armani, τους πούλαγες μετά και βραχιολάκια των 150 ευρώ.

 

Αν είχες Omega και ΤΑG τους πούλαγες ένα δαχτυλίδι των 800 ευρώ.

 

Αν είχες Rolex ένα μονόπετρο για το γάμο των 3-4.000.

 

Aν έιχες Harry Winston τους πούλαγες ένα κόσμημα των 50.000!...

 

Από το κόσμημα έβγαζε ο κοσμηματοπώλης, όσο δεν μπορείς να φανταστείς (εκτός αν είσαι γεμολόγος και έχεις δίπλωμα από το GIA και ξεχωρίζεις τα διαμάντια από μακριά) και το ρολόι ήταν μάσα-φτύσε...

 

Σήμερα δεν υπάρχει πελάτης.

 

Έτσι θα επιζήσουν μόνο τα μεγαλύτερα καταστήματα με ρολόγια και κοσμήματα.

 

Την περίοδο της κρίσης στο Παρίσι, το καλύτερο μαγαζί με ρολόγια, το Chronopassion, έκανε αύξηση 25%.

 

Γιατί; Γιατί έκλεισαν δεκάδες μικροί.

 

Και αυτό είναι υγιές στο εμπόριο.

 

Ειδικά στην Ελλάδα, όλοι θέλαμε να έχουμε δικό μας μαγαζί.

 

Δεν γίνεται.

 

Ο φίλος σου θα πρέπει να ασχοληθεί με το ρολόι, μόνο αν το πιστεύει πραγματικά και ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ.

 

Αν το πιστεύει το πρόβλημα που αναφέρεις (το πόσο στοιχίζει το ρολόι στο ebay) αφορά πολύ μικρό ποσοστό των αληθινών καταναλωτών.

 

Φαντάσου ότι τις 11 Εκθέσεις μου Very Important Watches έχουν επισκεφτεί από το 1998 έως το 2007, περίπου 40.000 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ ανθρωποι.

 

5 ή 6 το πολύ από αυτούς γράφουν στα δύο εξειδικευμένα φόρουμ της χώρας μας για το ρολόι!....

 

Και οι 40.000 αγοράζουν από τα καταστηματα στην Ελλάδα χωρίς να κοιτούν το ebay.

 

Το ebay το κοιτούν αυτοί που δεν αγοράζουν συνήθως...

 

@panos_25

Η ταχυμετρική σκάλα, κάνει δύο πράγματα:

 

1. ομορφαίνει τη στεφάνη ενός σπορ χρονογράφου με τα νουμεράκια.

 

2. συνεγάζεται με τον κεντρικό δείκτη των δευτερολέπτων του χρονογράφου και μας δείχνει με τι ταχύτητα κινούμαστε, με τον παρακάτω τρόπο.

 

Ενεργοποιούμε τον χρονογράφο και τον σταματάμε μόλις έχουμε διανύσει ακριβώς ένα χιλιόμετρο. ο αριθμός στη ταχυμετρική σκάλα που είναι χαραγμένη στη στεφάνη, αντιστοιχεί στην μέση ταχύτητα που διανύσαμε αυτό το χιλιόμετρο.

 

Εφαρμογή έχει εύκολα στην εθνική οδό με τις μικρές μπλε πινακίδες που δείχνουν την απόσταση από Αθήνα και υπάρχουν σε κάθε χιλιόμετρο.

 

Για το λόγο αυτό στο 12 βρίσκεται το 60 αφού αν χρειαζόμαστε 1 λεπτό για να διανύσουμε ένα χιλιόμετρο, τρέχουμε με 60χαω.

 

Φιλικά

 

Κωστής

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς κάποιο ελληνικό ηλεκτρονικό κατάστημα στο οποίο να μπορώ να βρω nylon λουράκια π.χ.

 

http://cgi.ebay.com/19mm-NATO-NYLON-ITALIAN-FLAG-WATCH-BAND-SPECIAL-STRAP-/220622582143?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item335e21717f#ht_2278wt_905

 

για citizen promaster divers . Δυστυχώς δεν έχω paypal να το αγοράσω από ebay.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.. Μπορει να κανω χαζη ερωτηση αλλα...

Τα ρολογια σας πως τα καθαριζετε?

Ειδικα στην πισω πλευρα στο καπακι πιανουν αρκετη βρωμια που δυσκολα φευγει αν την αφησεις(κ ειδικα σε καποια σημεια που κανει εσοχες)...

Σε ενα site διαβασα οτι ο καθαρισμος μπορει να γινει με νερο κ σαπουνι. Ισχυει? Ή θα κανω ζημια?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα βάζω στο πλυντήριο, στα ευαίσθητα....

 

Πλάκα κάνω.

 

Μια λύση που διευκολύνει (και δεν σου σπάει και τα νεύρα) είναι να μην το φοράς πολύ.

 

Εγώ φοράω ρολόι μόνο εκτός σπιτιού και μάλιστα όχι πάντα.

 

Σίγουρα ένα ρολόι αδιάβροχο μπορείς να το πλύνεις με νερό και σαπούνι, δεν είναι όμως λίγο πρόβλημα το λουράκι, αν είναι δερμάτινο;

 

Φιλικά

 

Κωστής

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα βάζω στο πλυντήριο, στα ευαίσθητα....

 

Πλάκα κάνω.

 

Μια λύση που διευκολύνει (και δεν σου σπάει και τα νεύρα) είναι να μην το φοράς πολύ.

 

Εγώ φοράω ρολόι μόνο εκτός σπιτιού και μάλιστα όχι πάντα.

 

Σίγουρα ένα ρολόι αδιάβροχο μπορείς να το πλύνεις με νερό και σαπούνι, δεν είναι όμως λίγο πρόβλημα το λουράκι, αν είναι δερμάτινο;

 

Φιλικά

 

Κωστής

 

 

Oχι.. Το συγκεκριμενο δεν εχει δερματινο λουρακι αλλα μπρασελε, οποτε ειμαι οκ δηλαδη.

Ευχαριστω!

Το να μην το φοραω καλη λυση... Αλλα απ την αλλη εχω 4 ρολογια... Για το τελευταιο εδωσα περιπου 1000 ευρω. Αν δεν το φοραω αισθανομαι πως δεν το χαιρομαι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!

 

Εϊμαι άσχετος με τα ρολόγια και εδώ και 3 μέρες έχω ένα Haemmer H-05 Ivory. Το άφησα πάνω στο γραφείο μου ακίνητο για 24 ώρες περίπου και παρατήρησα ότι σταμάτησε να λειτουργεί. Το πείραξα λίγο και επανήλθε. Είναι λογικό; Το ρολόι είναι αυτόματο (φαίνεται ο μηχανισμός πίσω). Μήπως είναι προβληματικό;

Link to comment
Share on other sites

πως βλεπεται το SUUNTO VECTOR;αξιζει για τα χρηματα του εναντι ενος casio protrek; με κερδιζει το μεγεθος που η κατασκευη του που ειναι σουλουπομενη.

suunto ---->http://www.oroloi.gr/product_info.php?products_id=14269

protrek----> http://alexopoulos-electronics.gr/casio1/casio-protrek-prg-120-1bvr-/-%CF%81%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CF%8A-%CF%87%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%BF%CF%83/

Edited by TXCELLAS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!

 

Εϊμαι άσχετος με τα ρολόγια και εδώ και 3 μέρες έχω ένα Haemmer H-05 Ivory. Το άφησα πάνω στο γραφείο μου ακίνητο για 24 ώρες περίπου και παρατήρησα ότι σταμάτησε να λειτουργεί. Το πείραξα λίγο και επανήλθε. Είναι λογικό; Το ρολόι είναι αυτόματο (φαίνεται ο μηχανισμός πίσω). Μήπως είναι προβληματικό;

Απλά μάλλον "ξεφόρτισε". Οσο το φοράς φορτίζει το ελατήριο εντός του μηχανισμού και έτσι έχεις κίνηση. Αμα το αφήνεις ακίνητο αποφορτίζεται το ελατήριο και στο τέλος πάυει να κινείται. Ετσι δεν υπάρχει κίνηση. Δεν νομίζω να έχεις θέμα. Αυτή είναι η λογική του αυτόματου μηχανισμού. Το φοράς-δεν σταματάει, δεν το φοράς-σταματάει:)

Link to comment
Share on other sites

Απλά μάλλον "ξεφόρτισε". Οσο το φοράς φορτίζει το ελατήριο εντός του μηχανισμού και έτσι έχεις κίνηση. Αμα το αφήνεις ακίνητο αποφορτίζεται το ελατήριο και στο τέλος πάυει να κινείται. Ετσι δεν υπάρχει κίνηση. Δεν νομίζω να έχεις θέμα. Αυτή είναι η λογική του αυτόματου μηχανισμού. Το φοράς-δεν σταματάει, δεν το φοράς-σταματάει:)

 

Το φαντάστηκα... Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Πόσο άσχετος μπορεί να είμαι! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το φαντάστηκα... Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Πόσο άσχετος μπορεί να είμαι! :lol:

Cool φιλαράκι δεν τρέχει τίποτα. Απλά να το έχεις κατα νου. Επισής μπορεί να "χάνει" η να "τρεχει" μπροστά μετά από κάποιο χρονικό διάστημα. Πάλι μην μασάς, έτσι είναι τα μηχανικά ρολόγια. Αλλά κερδίζουν και άλλα χάνουν. Αλλα λίγα δευτερόλεπτα την ημέρα και άλλα πολλά. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Oχι.. Το συγκεκριμενο δεν εχει δερματινο λουρακι αλλα μπρασελε, οποτε ειμαι οκ δηλαδη...

 

Νερό σαπούνι, μια παλιά οδοντόβουρτσα, προσεκτικές κινήσεις για να μη το γδάρεις και θα καθαρίσει μια χαρά. ;)

Link to comment
Share on other sites

πως βλεπεται το SUUNTO VECTOR;αξιζει για τα χρηματα του εναντι ενος casio protrek; με κερδιζει το μεγεθος που η κατασκευη του που ειναι σουλουπομενη.

suunto ---->http://www.oroloi.gr/product_info.php?products_id=14269

protrek----> http://alexopoulos-electronics.gr/casio1/casio-protrek-prg-120-1bvr-/-%CF%81%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CF%8A-%CF%87%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%BF%CF%83/

 

Το Suunto Core το εχω αποκτησει εδω και 2 χρονια (αν θυμαμαι καλα) και το 2001 ειχα αγορασει το αντιστοιχο Casio Protrek της εποχης.Αν και εχουν περασει πολλα χρονια απο τοτε , μεταξυ των 2 αυτων ρολογιων , με σιγουρια θα σου πω οτι θ'αγοραζα το Suunto .Νομιζω ειναι πιο αξιοπιστο στις μετρησεις του και ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι πιο ελαφρυ απο το Seico .Eπισης πιο συχνα θα δεις καποιον να φοραει ενα Seico απ'οτι ενα Suunto .Βεβαια η αληθεια ειναι οτι στο Suunto θ'αλλαξεις πολυ πιο γρηγορα μπαταρια απ'οτι στο Seico !!!

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω τις τελευταίες μέρες για ένα ρολόι, αλλά είναι τόσες πολλές οι μάρκες που έχω χαθεί. Επιθυμώ ένα αναλογικό, με μαύρο χρώμα (και καντράν και λουράκι - όχι μπρασελέ κατά προτίμηση), που να έχει ένδειξη ημερομηνίας, θερμοκρασίας και χρονόμετρο. Η θερμοκρασία δε με απασχολεί τόσο, οπότε και να μην έχει δεν καίγομαι κιόλας. Θα ήθελα το κόστος του να μην υπερβαίνει τα 250 ευρώ. Καμία πρόταση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω τις τελευταίες μέρες για ένα ρολόι, αλλά είναι τόσες πολλές οι μάρκες που έχω χαθεί. Επιθυμώ ένα αναλογικό, με μαύρο χρώμα (και καντράν και λουράκι - όχι μπρασελέ κατά προτίμηση), που να έχει ένδειξη ημερομηνίας, θερμοκρασίας και χρονόμετρο. Η θερμοκρασία δε με απασχολεί τόσο, οπότε και να μην έχει δεν καίγομαι κιόλας. Θα ήθελα το κόστος του να μην υπερβαίνει τα 250 ευρώ. Καμία πρόταση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

εγω λεω να χτυπησω αυτο http://www.e-men.gr/tendence-gulliver-chrono-02036010aa-c_173-p_11937

Link to comment
Share on other sites

Το Suunto Core το εχω αποκτησει εδω και 2 χρονια (αν θυμαμαι καλα) και το 2001 ειχα αγορασει το αντιστοιχο Casio Protrek της εποχης.Αν και εχουν περασει πολλα χρονια απο τοτε , μεταξυ των 2 αυτων ρολογιων , με σιγουρια θα σου πω οτι θ'αγοραζα το Suunto .Νομιζω ειναι πιο αξιοπιστο στις μετρησεις του και ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι πιο ελαφρυ απο το Seico .Eπισης πιο συχνα θα δεις καποιον να φοραει ενα Seico απ'οτι ενα Suunto .Βεβαια η αληθεια ειναι οτι στο Suunto θ'αλλαξεις πολυ πιο γρηγορα μπαταρια απ'οτι στο Seico !!!

 

θελει εξουσιοδοτημενο αντιπροσωπο για να αλλαξεις μπαταρια;

για το βαθος εχεις να πεις κατι;δν σκοπευω να παω στα 30 μετρα απλα θεωρω το βαθος ενος ρολογιου σαν εγγυηση;;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Το τι σημαίνει 30 μέτρα κάνε τον κόπο να διαβάσεις αυτά που αναφέρονται στο νήμα http://watchfunclub.com/forum/viewtopic.php?f=9&t=188&sid=0fb65c8316bbc85779a294d449ab33ee .

Τώρα για αυτού του τύπου τα ρολόγια αυτά μπορεί να μη σημαίνουν και τίποτα.

Άλλο το τυπικό (νομικό) και άλλο το ουσιαστικό μέρος του πόσα μέτρα αντέχει.

Το μόνο "G", για παράδειγμα, που είναι πιστοποιημένο καταδυτικό είναι το frogman αλλά έχουμε δει σε χέρια δυτών σχεδόν όλα τα υπόλοιπα μοντέλα της σειράς να κάνουν καταδύσεις με διάρκεια.

 

Για τη μπαταρία έχει απαντηθεί αλλού το ερώτημά σου.

Εύκολη είναι η αλλαγή, αλλά για τη στεγανοποίηση που πρέπει να κάνεις μετά τι γίνεται;

Αν μπορείς να τη κάνεις μόνος σου όλα καλά διαφορετικά πας σε τεχνικό. Αν είναι να πας σε τεχνικό και να πληρώσεις δώσε τα ίδια στο εξουσιοδοτημένο. Εκεί τουλάχιστον αν συμβεί κάτι μπορείς να τους κράξεις πιο εύκολα και ίσως βρεις το δίκιο σου πιο εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

θελει εξουσιοδοτημενο αντιπροσωπο για να αλλαξεις μπαταρια;

για το βαθος εχεις να πεις κατι;δν σκοπευω να παω στα 30 μετρα απλα θεωρω το βαθος ενος ρολογιου σαν εγγυηση;;:worry:

 

Οχι, δεν θελει εξουσιοδοτημενο αντιπροσωπο για να αλλαξεις μπαταρια, την αλλαζεις μονος σου !!! (Το λεει και στο βιβλιαρακι του αυτο)

Εχει αρκετα καλο βυθομετρο με καταγραφη μηνημης και απεικονιση μετα με σχεδιαγραμμα, επισης ειναι ευαναγνωστη η οθονη του κατω απο το νερο και πολυ βασικο ειναι οτι μπορεις να πατησεις τα κουμπια του ρολογιου ενω βρισκεσαι μεσα στο νερο.Το λουρακι καουτσουκ ,το αρχικο που ειχα εγω ηταν πορτοκαλι, αλλα δυστυχως μεσα σε δυο μηνες ειχε μαυρισει και αναγκαστηκα και πειρα μαυρο λουρακι .Παντως σε συγκριση με το λουρακι καουτσουκ που εχει το Porsche flat six που εχω ειναι η μερα με την νυχτα το καουτσουκ της Suunto.

Link to comment
Share on other sites

για να φτιαξω το τζαμακι απο ενα tw steel που να απευθυνθω??(μην βγει αλλο 1 ρολοι η επισκευη :p )
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...