Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανονικα κανει 709€ :rolleyes:

 

Καλά μου φάνηκε περιέργως χαμηλή η τιμή... Πως και τόση έκπτωσις;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο ιδιωτη στο ιντερνετ :)

 

Τότε τρέχα - χτύπα!

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

no money no burberry :p

 

True... :(

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

βάλε και για casio κανα link

 

:worry: Επισημη αντιπροσωπια :worry: Casio world

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

θέλω να αγοράσω το Tag Heuer Monaco Chronograph με το κροκο-μαύρο λουράκι και το μαύτο καντράν όπως ακριβώς φαίνεται παρακάτω:

 

http://www.authenticwatches.com/tagheuermonc10.html

 

η ιστοσελίδα αυτή http://www.authenticwatches.com (που την βρήκα μέσω ebay και μετά είδα ότι έχει καταχωρήσεις και στο amazon αλλά και στο yahoo) έχει εξαιρετικές τιμές και προσφορές για πολλές μεγάλες μάρκες ρολογιών.

το παραπάνω ρολόι πωλείτει προς 1975 δολλάρια (κοινώς κοντά στα 1400 ευρώ) την στιγμή που στην ελλάδα το βρίσκω στην καλύτερη 2800 με 3000 ευρώ μετρητά.

 

τα ερωτήματά μου είναι τα εξής:

1) το παραπάνω site το γνωρίζετε?

2) έχετε ψωνίσει ποτέ απο αυτό και αν ναι ποιά εντύπωση σας άφησε?

3) ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ. τα προϊόντα του είναι αυθεντικά ή αν το παρω θα το ταίζω μπανάνες και σε 3 μήνες θα είναι για πέταμα?

4) προβλήματα με τελωνείο παίζουν?

 

γενικά όπως καταλάβατε ψάχνω γνώμες για το παρόν site (και ίσως και για άλλα που έχετε στο νού σας) με σκοπό να γλυτώσω μπόλικα χρήματα για την εν λόγω αγορά.

 

ευχαριστώ,

νίκος

εφοσον εχει power seller se ebay+εχει κ paypall ειναι οκ.

το θεμα τελωνειο ειναι π πρεπει να ανυσηχεις αν εχεις καποιον π να ερχεται το καλοκαιρι απο usa θα ταν οκ.να τ στελνες στην διευθυνση τ κ μετα να στο φερνε εκεινος σαν δικο του για να μην περασει τελωνειο.

αν βρεις κατι απο ε.ε. παρομοιο με power seller paypal τοτε προτιμησε το

Link to comment
Share on other sites

καλα Δημητρη με εφτιαξες για τα καλα...

πολυ θα ηθελα να εμενα μεσα στο μουσειο αυτο μονιμα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Hi!

 

Μήπως ξέρει κανείς πού θα μπορούσα να βρω καλά δερμάτινα λουράκια για ρολόι στην Αθήνα?

 

 

Thx!

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Hi!

 

Μήπως ξέρει κανείς πού θα μπορούσα να βρω καλά δερμάτινα λουράκια για ρολόι στην Αθήνα?

 

 

Thx!

 

για δοκιμασε τον παστρα στη σταδιου.γεια παιδια ειμαι νεος χρηστης του φορουμ.εχς ενα σεικο σπορτουρα κινετικ

Link to comment
Share on other sites

To Bernoulli για μένα είναι σαφώς το πιο ενδιαφέρον από τα δύο, με αυτόματο μηχανισμό, πιο ενδιαφέρουσα σχεδίαση, διάφανη πλάτη και διακοσμημένο μηχανισμό. Από την άλλη και τα δύο είναι φτηνά ρολόγια από εταιρείες που προσωπικά δεν νομίζω να έχω ξανακούσει, οπότε η αξιοπιστία τους και η ποιότητα κατασκευής τους είναι ποσότητες άγνωστες.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

To Bernoulli για μένα είναι σαφώς το πιο ενδιαφέρον από τα δύο, με αυτόματο μηχανισμό, πιο ενδιαφέρουσα σχεδίαση, διάφανη πλάτη και διακοσμημένο μηχανισμό. Από την άλλη και τα δύο είναι φτηνά ρολόγια από εταιρείες που προσωπικά δεν νομίζω να έχω ξανακούσει, οπότε η αξιοπιστία τους και η ποιότητα κατασκευής τους είναι ποσότητες άγνωστες.

αυτο για σου πω την αληθεια αυτο με απασχολει αρκετα αλλα ειναι σε τοσο καλη τιμη που λεω να το ρισκαρω

 

αυτο για σου πω την αληθεια αυτο με απασχολει αρκετα αλλα ειναι σε τοσο καλη τιμη που λεω να το ρισκαρω

το msrp ποσο σημαντικη παραμετρος ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

θέλω να αγοράσω το Tag Heuer Monaco Chronograph με το κροκο-μαύρο λουράκι και το μαύτο καντράν όπως ακριβώς φαίνεται παρακάτω:

 

http://www.authenticwatches.com/tagheuermonc10.html

 

η ιστοσελίδα αυτή http://www.authenticwatches.com (που την βρήκα μέσω ebay και μετά είδα ότι έχει καταχωρήσεις και στο amazon αλλά και στο yahoo) έχει εξαιρετικές τιμές και προσφορές για πολλές μεγάλες μάρκες ρολογιών.

το παραπάνω ρολόι πωλείτει προς 1975 δολλάρια (κοινώς κοντά στα 1400 ευρώ) την στιγμή που στην ελλάδα το βρίσκω στην καλύτερη 2800 με 3000 ευρώ μετρητά.

 

τα ερωτήματά μου είναι τα εξής:

1) το παραπάνω site το γνωρίζετε?

2) έχετε ψωνίσει ποτέ απο αυτό και αν ναι ποιά εντύπωση σας άφησε?

3) ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ. τα προϊόντα του είναι αυθεντικά ή αν το παρω θα το ταίζω μπανάνες και σε 3 μήνες θα είναι για πέταμα?

4) προβλήματα με τελωνείο παίζουν?

 

γενικά όπως καταλάβατε ψάχνω γνώμες για το παρόν site (και ίσως και για άλλα που έχετε στο νού σας) με σκοπό να γλυτώσω μπόλικα χρήματα για την εν λόγω αγορά.

 

ευχαριστώ,

νίκος

Να προσεξεις με τη TAG γιατι δε φημιζεται για το after sales customer care. Εγω συγκεκριμενα εχω το 6000 gold με λουρακι croc, το οποιο εχει χαλασει και θελησα καποια στιγμη να αντικαταστησω. Εψαξα απειρες ωρες να το βρω στο ιντερνετ, τελικα το βρηκα σε ενα αμερικανικο site με 325 $ (εδω πρεπει να πω οτι το λουρακι μπαινει βιδωτο στη κασα δηλαδη δε μπορω να βαλω ενα οποιοδηποτε λουρι και θα πρεπει να παρω το συγκεκριμενο της TAG) Αφου το πληρωσα 350$ με τα ταχυδρομικα, σε καμια 15αρια μερες ρωτησα αν το εστειλαν και μου απαντησαν οτι επειδη δε το ειχαν σε στοκ, το ειχαν παραγγειλει στη TAG. Το αποτελεσμα ηταν οτι μετα απο 40 ημερες μου επεστρεψαν τα χρηματα γιατι δεν ειχαν παραλαβει το λουρακι απο τη TAG. Πριν 5 μηνες περιπου το παρηγγειλα στην αντιπροσωπεια στην Αθηνα (τιμη 350 ευρω παρακαλω) και ακομα το περιμενω,παντως δε το πληρωσα προκαταβολικα. Μπηκα στην ιστοσελιδα της εταιριας να κανω παραπονα, σιγα μην εχουν contact για να τους ενοχλει ο κοσμος με emails. Οταν λοιπον εχεις 1 ρολοι αξιας 8-9000 ευρω και δε μπορεις να βρεις λουρακι, τι μπορεις να πεις γι αυτη την εταιρια?

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

το msrp ποσο σημαντικη παραμετρος ειναι?

 

Το υψηλό msrp είναι μια ένδειξη ότι δεν πρόκειται για σοβαρή εταιρεία. Είναι απλώς μια προσπάθεια να αποκτήσει πρεστίζ το προϊόν χωρίς πραγματικά να το έχει.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Οταν λοιπον εχεις 1 ρολοι αξιας 8-9000 ευρω και δε μπορεις να βρεις λουρακι, τι μπορεις να πεις γι αυτη την εταιρια?

 

ειναι απλο. με τοσα λεφτα δεν αγοραζεις tag...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα στην ιστοσελιδα της εταιριας να κανω παραπονα, σιγα μην εχουν contact για να τους ενοχλει ο κοσμος με emails.

 

Για παράπονα στην TAG, τα στοιχεία των κεντρικών στην Ελβετία είναι:

TAG Heuer SA

Rue L.-J.-Chevrolet 6a

2300 La Chaux-de-Fonds

Suisse

Phone +41 (0)32 919 8000

Fax +41 (0)32 919 9000

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Για παραπάνω στην TAG, τα στοιχεία των κεντρικών στην Ελβετία είναι:

TAG Heuer SA

Rue L.-J.-Chevrolet 6a

2300 La Chaux-de-Fonds

Suisse

Phone +41 (0)32 919 8000

Fax +41 (0)32 919 9000

Ευχαριστω. Επικοινωνησα μαζι τους, μου ζητησαν το τηλεφωνο μου και το email μου και μου ειπαν οτι θα με ειδοποιησουν αφου πρωτα μιλησουν με τον αντιπροσωπο τους στη Αθηνα. Για να δουμε

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

an kai me to seiko eimai poli eyxaristimenos tha ithela kati pio kirile me liga xrimata

exete kamia idea?

 

Ένα seiko 5 ή ίσως κάποιο Tissot (π.χ. PR50).

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα τη γνωμη σας για το claude-valentini series 3000 kai gia to bernouli rondure automatic.θα με βοηθουσατε πολυ.

 

Απο περιεργεια σε ρωτω, που και σε τι τιμες εχεις βρει το bernoulli? Παντως στο επισημο site της εταιριας δινουν κατι τρελλες τιμες της ταξης των 2500$ περιπου και στο ebay τα βρισκεις απο 60-100 $

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

Απο περιεργεια σε ρωτω, που και σε τι τιμες εχεις βρει το bernoulli? Παντως στο επισημο site της εταιριας δινουν κατι τρελλες τιμες της ταξης των 2500$ περιπου και στο ebay τα βρισκεις απο 60-100 $

σε τετοια τιμη το βρηκα κι εγω και μου κανει μεγαλη εντυπωση η χαμηλη τιμη γιατι φαινεται αξιολογο ρολοι

 

Ένα seiko 5 ή ίσως κάποιο Tissot (π.χ. PR50).

ναι τα εχω δει απλα θελω να αποφυγω παλι seiko ετσι για αλλαγη

 

 

 

παιδια πως σας φαινετε το SECTOR Compass Watch Special Pack

ειναι λιγο ιδιορρυθμο!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...