Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από ποια χώρα είναι δεν το γνωρίζω!

Στο κουτί του όντως γράφει bal.

 

Αρα δεν ειναι πειραγμενο και δε καταλαβαινω με ποια λογικη στο βγαζουν ως root , εκτος εγγυησης. Πανε τους ΓΑ ......ΝΤΑΣ

Μήπως ξέρετε τι σημαίνει η παρακάτω επιλογή...?

 

Settings-->Developer options->enable OEM unlock...?

 

http://forum.xda-developers.com/g4/general/how-to-oem-unlock-lg-g4-t3107101

 

Με ενα googlaρισμα βρήκα στην Wikipedia οτι

 

This is the list of UNDP (United Nations Development Programme) country codes

 

BAL Baltic States Estonia, Lithuania, Latvia

 

αχα! Σημαινει κατι διαφορετικο αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση. Το κινητο , σου λεει στο lg phone from ειπες bal . Ποια χωρα ειναι bal ?

Στο κουτι του κινητου επανω, γραφει επισης bal ? Αν ναι , τοτε δεν εχει πειραχτει το κινητο. Αν οχι , κατι παιχτηκε πριν συσκευαστει ( ? απορια εχω πραγματικα)

 

δεν εχει να κανει τομ μπορει να τον ανοιξαν και να περασαν την ευρωπαικη ρομ και να το ξαναεβαλαν μεσα λεμε τωρα....αυτο δεν μπορουμε εμεις να το δουμε μονο η προκορτνια

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Φιλε τρεξτους μη τους αφησεις ετσι... Το βιντεακι κατεβασε το μη δινεις στοιχεια ετσι στον αερα παιζουν πολλα με τα imei...

Ξανα στειλτο πισω και δηλωσε μη ρουτ και μη ξεκλειδωμα του bootloader στη συσκευη.. Οτι απαιτεις επισκευη στο προβλημα σου και απαιτεις αποδειξη του ρουταρισματος αν αυτη εχει προκυψει. Το βιντεο κρατησε το για παν ενδεχομενο και τραβα αλλο ενα οταν το δινεις στο κουριερ. Αν στο ξανα στειλουν πισω ζητα μαμησε τους.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει να κανει τομ μπορει να τον ανοιξαν και να περασαν την ευρωπαικη ρομ και να το ξαναεβαλαν μεσα λεμε τωρα....αυτο δεν μπορουμε εμεις να το δουμε μονο η προκορτνια

 

Αμα περασαν αλλη ρομ πως γινεται να λεει bal και στο lg phone from ? Δε θα επρεπε να λεει "NLD" πχ; Ή δε το βρισκει το εκαστοτε προγραμματακι;

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατι να το κάνουν, άλλωστε οι χώρες αυτές είναι επίσης στην ΕΕ αρα δεν χρειάζεται να γίνει καμιά πατέντα για να το κάνουν πχ. Ευρωπαικό...

Η ολη ιστορία μου φαίνεται σαν να είχαν οι τύποι στο service ενα σωρό G4 μπροστά τους και απο μπέρδεμα/κέκτημένη ταχύτητα να έπιασαν άλλη συσκευή να επισκευάσουν και για άλλη να έβγαλαν repair report...

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατι να το κάνουν, άλλωστε οι χώρες αυτές είναι επίσης στην ΕΕ αρα δεν χρειάζεται να γίνει καμιά πατέντα για να το κάνουν πχ. Ευρωπαικό...

Η ολη ιστορία μου φαίνεται σαν να είχαν οι τύποι στο service ενα σωρό G4 μπροστά τους και απο μπέρδεμα/κέκτημένη ταχύτητα να έπιασαν άλλη συσκευή να επισκευάσουν και για άλλη να έβγαλαν repair report...

 

Πλακα θα'χει να ειναι κατι τετοιο...

Στο μεταξυ μου θυμιζε την περιπτωση του LG F180 ----> E975 λιγο... Αλλα καμμια σχεση γιατι οντως ειναι σε χωρα Ευρωπης. :X:X:worry:

Link to comment
Share on other sites

Από ποια χώρα είναι δεν το γνωρίζω!

Στο κουτί του όντως γράφει bal.

 

Ερωτηση. Το κινητο , σου λεει στο lg phone from ειπες bal . Ποια χωρα ειναι bal ?

Στο κουτι του κινητου επανω, γραφει επισης bal ? Αν ναι , τοτε δεν εχει πειραχτει το κινητο. Αν οχι , κατι παιχτηκε πριν συσκευαστει ( ? απορια εχω πραγματικα)

Bal = χώρες βάλτικης.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Bal = χώρες βάλτικης.

 

bal = βαλτοι να μας τρελανουν :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αμα περασαν αλλη ρομ πως γινεται να λεει bal και στο lg phone from ? Δε θα επρεπε να λεει "NLD" πχ; Ή δε το βρισκει το εκαστοτε προγραμματακι;

 

δεν εχει να κανει η ρομ εγω ειχα ουγγρικο εβαλα την ευρωπαικη αλλα εξακολουθουσε να λεει η εφαρμογη ουγγαρια.....αυτο σου δινει αποτελεσμα hardware κατασκευης βαση το ΙΜΕΙ οχι fimware....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παρατηρώ οτι μερικοί έχουν όντως σοβαρό πρόβλημα έκφρασης και μιλάω για εκφράσεις που δεν ακούς ούτε στα γήπεδα. Έφυγαν τα σχετικά μηνύματα και ενημερώνω εδω για να μην υπάρξουν γκρίνιες μετά, με την επόμενη αφορμή θα ακολουθήσει αποκλεισμός πρόσβασης στο φόρουμ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καθως κάποιο λόγο το βίντεο του φίλου δεν τρέχει στον υπολογιστή μου και έχω θορυβήθει: Το δικό μου ήταν branded cosmote. Μέσω του lg up πέρασα την open Europe 10d. Έχω χάσει την εγγύηση; Αν ξαναπερασω την ρομ της cosmote;
Link to comment
Share on other sites

Έπαιζα για κανα 15λεπτο ενα παιχνιδι στο κινητο και μου εβγαλε ενα μηνυμα πως βρεθηκε υψηλη θερμοκρασια και καλο ειναι να περιμενω να πεσει.. Δεν χαμηλωσε ομως μονο του τη φωτεινοτητα ή κατι αλλο.. Μετα απο λιγο (ειχαν πεσει οι θερμοκρασιες) μπηκα στο CPU-Z και ολες οι θερμοκρασιες ηταν 70+ και μια συγκεκριμενη θερμοκρασια ηταν 100 βαθμους!

 

http://i.imgur.com/RzprBo9.png

 

Μετα το restart δεν μπορω να βρω αυτον τον περιεργο σενσορα που κατεγραψε 100 βαθμους θερμοκρασια.. Κανεις αλλος με το ιδιο προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

100 βαθμους και να μην κανει μπαμ ή να μη λιωσει το πλαστικο ή να μην καει το δερμα ή να μη σκασει η μπαταρια λιγο δυσκολο :P

Αλλα αν οντως τους πιανει και μπορει να επιβιωσει τοτε μιλαμε για κινητο απο το πλανητη αρη :P

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο χρηση του κινητου σε παιχνιδια τι θερμοκρασιες εχετε εσεις;

 

Τι παιχνιδια;

Να ξερεις παντως βαριες εφαρμογες και φουλ φωτεινοτητα δεν πανε μαζι σε κανενα κινητο.

Δεν εχω δει συμαντικη αυξηση θερμοκρασιας στο κινητο παρα μονο 2 φορες προσφατα που το ειχα στην φορτιση και εκανα καποια ota updates απο lollipop και προς mm.... Μολις τελειωσε εκαιγε αρκετα.. οποτε εβγαλα στα καπακια την μπαταρια και το αφησα να κρυωσει περισσοτερο για την μπαταρια..

Αλλα 100% cpu και φωτεινοτητα στο full που μπηκε οταν εκανε το update και παραλληλα φορτιση ειναι κακος συνδυασμoς.

Τα κινητα αυτα δεν ειναι για games παρε κανενα 3ds (χωρις πλακα)

Link to comment
Share on other sites

Με αυτο το παιχνιδι.. δεν ειναι και κανενα 3D.. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.prettygreat.slidetheshakes2

 

Με φωτεινοτητα στο 60-70%, WIFI ανοιχτο και παιχνιδια ειμαι συνεχως 60-70 βαθμους...

 

Εβγαλα και τη θηκη του, το ιδιο.

 

Ελαττωματικο;

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε ποσο cpu καταναλωνει η εφαρμογη.

Δοκιμασε αλλο παιχνιδι κανενα πιο mainstream και οχι σαπιλες :p Σοβαρα τωρα παιζεις αυτο το πραγμα; :( :X:cry: :p

Κατεβασε κανενα το relic run ας πουμε και τσεκαρε το.

Φωτεινοτητα 60-70% την θεωρω υπερβολικη btw οταν παιζεις παιχνιδια... Θες δεν θες θα ανεβασει θερμοκρασια ετσι αν δουλευει ο cpu σε αντιστοιχα νουμερα..

Αποψη μου παντα δοκιμασε το παιχνιδι με 30-50% φωτεινοτητα και μετα το game που σου ειπα.

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

51 είδα μετά από παιχνίδι , αρκετά βαρύ (lost echo ) . περίπου 40% φωτεινότητα , 60-70 για ποιο λόγο αν είσαι και εντός σπιτιού ειδικά ;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καθως κάποιο λόγο το βίντεο του φίλου δεν τρέχει στον υπολογιστή μου και έχω θορυβήθει: Το δικό μου ήταν branded cosmote. Μέσω του lg up πέρασα την open Europe 10d. Έχω χάσει την εγγύηση; Αν ξαναπερασω την ρομ της cosmote;

 

Αν θέλεις τη γνώμη μου, πέρασε τη rom της συσκευής σου, ούτως ή άλλως δεν υστερεί σε κάπου με την open europe και έχει αναβαθμιστεί κανονικά σε marshmallow. Θα τη βρεις (lollipop) στο πρώτο post εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις τη γνώμη μου, πέρασε τη rom της συσκευής σου, ούτως ή άλλως δεν υστερεί σε κάπου με την open europe και έχει αναβαθμιστεί κανονικά σε marshmallow. Θα τη βρεις (lollipop) στο πρώτο post εδώ.

 

Φυσικά και θέλω τη γνώμη σας! Αν αναβαθμίσω τώρα σε mm (μου εμφανίζει την αναβάθμιση το LG Bridge) θα είναι το ίδιο; Και συγνώμη που ρώτησα ταυτόχρονα σε δύο θέματα

Link to comment
Share on other sites

Βάλε τη ROM της cosmote και κάνε εκείνη αναβάθμιση με το LG Bridge σε marshmallow.

 

Επειδή έχω καιρό να ασχοληθώ με το lg up, από την 10d open europe σε εκείνη της cosmote, θα πατήσω refurbish;

Link to comment
Share on other sites

51 είδα μετά από παιχνίδι , αρκετά βαρύ (lost echo ) . περίπου 40% φωτεινότητα , 60-70 για ποιο λόγο αν είσαι και εντός σπιτιού ειδικά ;

 

Ειμαι συνεχως πανω απο 50 βαθμους μονο και μονο επειδη ανοιγω την εφαρμογη CPU-Z να δω τις θερμοκρασιες..

 

Αν παιξω παιχνιδι ειμαι 65+ σιγουρα στα πρωτα 2-3 λεπτα..

 

ΠΡΟΣΟΧΗ δεν μιλαω για θερμοκρασια CPU ή μπαταρίας αλλα των αλλων σενσορων που εχει το κινητο και το δειχνει μονο η CPU-Z..

 

Η CPU ειναι μονιμως κατω απο 40..

 

Κατεβαστε και εσεις την εφαρμογη να δειτε τιμες να μου πειτε.. Αν ειναι να το παω στο σερβις..

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cpuid.cpu_z&hl=el

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...