Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συγνωμη ο αδερφος σου δεν ξερει απο ποιο μαγαζι το αγορασε?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Δεν το θυμάται γιατί ήταν όπως είπα από skroutz αντικαταβολή.

 

Και εμενα το ιδιο , αλλα θυμαμαι απο ποιο μαγαζι το πηρα :P

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα το ιδιο , αλλα θυμαμαι απο ποιο μαγαζι το πηρα :P

 

Τελικά δεν έβγαλες άκρη με το προβλημα σου?

Επίσης αν θες στείλε μου σε προσωπικό μήνυμα το μαγαζί που το αγόρασες!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εφτασε στο service πριν κανα 40λεπτο..πιστευω σημερα να με ενημερωσουν γιατι ειμαι χωρις τηλεφωνο...

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Κρατα μας ενημερους το θεμα ειναι πολυ σοβαρο. Με το ετσι θελω βγαζει εκτος εγγυηση τις συσκευες;

Και να ειχε γινει ρουτ αν ο bootloader δεν εχει ξεκλειδωσει που και πως το καταλαβανε;

Πηγαινε απο εκει και πες τους να σου αποδειξουν τα λεγομενα τους..

Link to comment
Share on other sites

Κρατα μας ενημερους το θεμα ειναι πολυ σοβαρο. Με το ετσι θελω βγαζει εκτος εγγυηση τις συσκευες;

Και να ειχε γινει ρουτ αν ο bootloader δεν εχει ξεκλειδωσει που και πως το καταλαβανε;

Πηγαινε απο εκει και πες τους να σου αποδειξουν τα λεγομενα τους..

 

Δυστυχώς Είμαι από επαρχία αλλιώς θα πήγαινα ο ίδιος και θα τους έβαζα στην θέση τους.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς Είμαι από επαρχία αλλιώς θα πήγαινα ο ίδιος και θα τους έβαζα στην θέση τους.

 

Τοτε προχωρα με ινκα κλπ.

Εγω στη θεση σου θα ζητουσα αποδειξεις για τα λεγομενα τους ακομα και εξ αποστασεως..

Τωρα το οτι το ειχε ο αδελφουλης σου αυτο απο μονο του δεν ειναι και πολυ θετικο.. Συνηθως οταν κανουν μια μπιπ οι μικροι αποφευγουν τις συνεπειες με καθε τροπο...

Ειναι αναγκασμενοι απο την lg να αποδειξουν οτι εισαι ο ελεφαντας παντως και οχι εσυ να αποδειξεις οτι δεν εισαι...

Βαση νομου και μονο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν έβγαλες άκρη με το προβλημα σου?

Επίσης αν θες στείλε μου σε προσωπικό μήνυμα το μαγαζί που το αγόρασες!

 

Εγω προβλημα δεν ειχα :) Με την procordia επικοινωνησα για το G2 της κοπελας μου το οποιο παρελαβα σημερα!

Το μαγαζι ειναι το kaizerstore δεν εχω λογο να το κρυψω :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω προβλημα δεν ειχα :) Με την procordia επικοινωνησα για το G2 της κοπελας μου το οποιο παρελαβα σημερα!

Το μαγαζι ειναι το kaizerstore δεν εχω λογο να το κρυψω :)

 

Κάτσε για για να καταλάβω,σου βγάλαν εκτος εγγύησης το g2 της κοπέλας σου λογο ροοτ?

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε για για να καταλάβω,σου βγάλαν εκτος εγγύησης το g2 της κοπέλας σου λογο ροοτ?

 

Λελ , οχι μαν ! Σε αλλον εβγαλαν εκτος εγγυησης το G4 (λογω και καλα root), και εχει γραφτει αρκετες σελιδες πιο πισω (καμμια 10ρια-15ρια σιγουρα).

Εγω δεν ειχα κανενα προβλημα ουτε με το g4 , ουτε με το g2 , δεν ειχε γινει ρουτ και δεν βγηκε φυσικα εκτος εγγυησης (ασε που το στειλαμε τσαμπα γιατι το προβλημα τελικα φαινεται να ειναι η καρτα σιμ-περιεργως).

 

Το ανεφερα ακριβως επειδη υπηρξε παρομοιο με το περιεστατικο του αδερφου σου και σε συναρτηση με αυτο , εγω (και οι περισσοτεροι απο εμας) , δεν αντιμετωπισαμε κανενα θεμα με procordia. Αυτο που βγαζουν συσκευες εκτος εγγυησης για λογους root ενω δεν εχει γινει τιποτα, ειναι μυστηριο και ελπιζω να το λυσετε , γι'αυτο αν θες κρατησε μας ενημερους ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά :) το είχα στα υπόψιν για αγορά το g4, είχα και το g2 πιο παλιά αλλά με αυτά που διαβάζω χάθηκε κάθε ενδιαφέρον :( τις καλησπερες μου στον Johnnyman και με το καλό να έρθει από το σέρβις το κινητό και στον φίλο tommy :) που έχουμε την ίδια tv και τα λέγαμε σε άλλο φόρουμ :D

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά :) το είχα στα υπόψιν για αγορά το g4, είχα και το g2 πιο παλιά αλλά με αυτά που διαβάζω χάθηκε κάθε ενδιαφέρον :( τις καλησπερες μου στον Johnnyman και με το καλό να έρθει από το σέρβις το κινητό και στον φίλο tommy :) που έχουμε την ίδια tv και τα λέγαμε σε άλλο φόρουμ :D

 

Χχαχαχα εισαι ο Ευαγγελος , σωστα; :D

 

Το G4 ειναι διαμαντακι , μην κοιτας τι γραφεται εδω , διοτι ειναι συνηθες στα φορουμ να γραφουν κυριως οσοι εχουν προβλημα, και σε παραπλευρα thread οσοι θελουν να το πειραζουν. Ειναι παρα πολλοι αυτοι που δε γραφουν τιποτα απολυτως για το κινητο :)

Btw το G2 της κοπελας μου ηρθε απο το σερβις. Το δικο μου δεν εχει παει σε service :P χεχε!

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου :) ο Ευάγγελος είμαι :D και ο Johnnyman είναι φίλος από το νήμα του ultra και μετέπειτα και προσωπικά, σίγουρα όπως και στην δική μου συσκευή υπήρχαν παράπονα, εδώ έχω όμως επηρεαστεί σαφώς αρκετά, ελπίζω να ομαλοποιηθει η κατάσταση γιατί σε αυτή την τιμή είναι δώρο :D

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου βαγγελαρα μου!!! :D ακομα να παρουν τηλ...Δεν μου το βγαζει και βασει Imei στο site τους στην παρακολουθηση καταστασης συσκευης..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου :) ο Ευάγγελος είμαι :D και ο Johnnyman είναι φίλος από το νήμα του ultra και μετέπειτα και προσωπικά, σίγουρα όπως και στην δική μου συσκευή υπήρχαν παράπονα, εδώ έχω όμως επηρεαστεί σαφώς αρκετά, ελπίζω να ομαλοποιηθει η κατάσταση γιατί σε αυτή την τιμή είναι δώρο :D

 

Αν σε απασχολουν ολα αυτα, στο διπλανο νημα βρισκεται και το V10, το οποιο συντομα πεφτει η τιμη του κατω απο 400. Επεσε σε 20 μερες κανα 70ρι ευρω, πραγματικα εκανε ελευθερη πτωση. Μπορεις να του ριξεις μια ματια , αν και φανταζομαι θα το'χεις κανει ηδη ;)

 

Γεια σου βαγγελαρα μου!!! :D ακομα να παρουν τηλ...Δεν μου το βγαζει και βασει Imei στο site τους στην παρακολουθηση καταστασης συσκευης..

 

Δε παιρνουν τοσο γρηγορα...Βασικα δε θα σε παρουν αυτοι αλλα μαλλον εσυ :) Για να ενημερωθω , εγω ο ιδιος τους καλεσα. Νομιζω ειναι λαθος τακτικη να μη σε καλουν συντομα. Ειχα δει την παρασκευη το κινητο σε κατασταση "ready" και δεν ειχα λαβει ενημερωση. Πηρα ο ιδιος. Μετα το ειδα ξανα σε repairing , γιατι τους ειπα να κανουν εκτενεστερη ανασκοπηση του προβληματος που μας παρουσιαζε. Το εκαναν και τελικα το ειδα ready, και μετα invoicing στο track it που εχουν. Παλι εγω καλεσα για να μου πουν οτι θα το εχω σημερα, οπου οντως παρελαβα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω λιγο. Από ποιες παρτίδες και μετά η συσκευή ειναι εντάξει και δεν αντιμετωπίζει προβλήματα;

Και αυτός ο κωδικός που φαίνεται υπάρχει στο κουτί της συσκευής, στο imei;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Eιναι το serial number στο κουτι εκει που λεει S/N τα 3 πρωτα ψηφια!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Λελ , οχι μαν ! Σε αλλον εβγαλαν εκτος εγγυησης το G4 (λογω και καλα root), και εχει γραφτει αρκετες σελιδες πιο πισω (καμμια 10ρια-15ρια σιγουρα).

Εγω δεν ειχα κανενα προβλημα ουτε με το g4 , ουτε με το g2 , δεν ειχε γινει ρουτ και δεν βγηκε φυσικα εκτος εγγυησης (ασε που το στειλαμε τσαμπα γιατι το προβλημα τελικα φαινεται να ειναι η καρτα σιμ-περιεργως).

 

Το ανεφερα ακριβως επειδη υπηρξε παρομοιο με το περιεστατικο του αδερφου σου και σε συναρτηση με αυτο , εγω (και οι περισσοτεροι απο εμας) , δεν αντιμετωπισαμε κανενα θεμα με procordia. Αυτο που βγαζουν συσκευες εκτος εγγυησης για λογους root ενω δεν εχει γινει τιποτα, ειναι μυστηριο και ελπιζω να το λυσετε , γι'αυτο αν θες κρατησε μας ενημερους ;)

 

Συγνωμη φίλε μου μπερδεύτηκα και δικαιολογημένα με αυτό που έγινε σημερα!

Αν μπορείς στείλε Μια την προηγούμενη συζήτηση με το πρόβλημα γιατί δεν μπορώ να την βρώ.

Σε ευχαριστώ φιλικά Θανασης.

Υ.Γ Αυτά που εγραψα και που γράφω είναι αληθινά γιατί ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το πρόβλημα,και μπας και βγει καμία λύση.

Ειλικρινά είναι πολύ μεγάλο κρίμα να σου βγάζουν με το έτσι θέλω το κινητό χωρίς εγγύηση.

Και κάτι τελευταίο:

Ζητώ ένα μεγάλο συγνωμη όσους ζαλισα- κούρασα με το πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου βαγγελαρα μου!!! :D ακομα να παρουν τηλ...Δεν μου το βγαζει και βασει Imei στο site τους στην παρακολουθηση καταστασης συσκευης..

 

Καλησπέρα Γιάννη μου :) τι να σε κάνω έφυγες από το θηρίο τώρα που του βάλαμε viper4 android & Dolby atmos... :p:p:p πλάκα κάνω, το g4 είναι φοβερή υλοποίηση και όπως σου ανέφερα προσωπικά θα παίξει μαζί με το V10 για την επόμενη συσκευή μου :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη φίλε μου μπερδεύτηκα και δικαιολογημένα με αυτό που έγινε σημερα!

Αν μπορείς στείλε Μια την προηγούμενη συζήτηση με το πρόβλημα γιατί δεν μπορώ να την βρώ.

Σε ευχαριστώ φιλικά Θανασης.

Υ.Γ Αυτά που εγραψα και που γράφω είναι αληθινά γιατί ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το πρόβλημα,και μπας και βγει καμία λύση.

Ειλικρινά είναι πολύ μεγάλο κρίμα να σου βγάζουν με το έτσι θέλω το κινητό χωρίς εγγύηση.

Και κάτι τελευταίο:

Ζητώ ένα μεγάλο συγνωμη όσους ζαλισα- κούρασα με το πρόβλημα!

 

Δε κουρασες καθολου, ισα ισα , πρεπει να μαθαινουμε τετοια περιστατικα, μακαρι να εγραφαν περισσοτεροι! Αν την βρω κανω τροποποιηση και βαζω εδω το link.

 

Νατο αδερφε! Ειναι στο thread για το bootloop. Διαβασε απο εκει και μετα.

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Άμα ειναι Έτσι τότε οκ χαλάλι!! Εγώ λέω πάει Την κλαψαμε την οθόνη κιολας:lol:

 

Από περιέργεια το έβαλα και εγώ στο αυτόματο και το έβαλα κάτω από τον ήλιο.

Αυτό το overboost η όπως αλλιώς λέγεται το κάνει και σε μένα.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια το έβαλα και εγώ στο αυτόματο και το έβαλα κάτω από τον ήλιο.

Αυτό το overboost η όπως αλλιώς λέγεται το κάνει και σε μένα.

 

Kανονισε μετα απο καμια εβδομαδα, να γραψεις και εσυ οτι σου επαθε over...burn in. :lol:

Aπο περιεργεια παω ΚΑΙ εγω να το δοκιμασω τωρα. :lol:

edit:

Εμενα δεν αλλαζει η ενταση προς το παραπανω απο το 100% χειροκινητο, οταν το γυρισω αυτοματο και παει 100%. ή τουλαχιστον κατω απο τον δυνατο ηλιο, δεν αντιλαμβανομαι καποιο overboost.

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα!νεος κατοχος του lg g4 εχω ενα θεμα..κλεινω το κινητό το βαζω στην φορτιση κ αμεσως ανοίγει η συσκευή;;;ξέρετε τι γινεται;;εψαξα ρυθμισεις δεν βρισκω κάτι;;ειναι πρόβλημα

Έτσι γίνεται σε όλους. Μη σε ανησυχεί. Έτσι λειτουργεί το g4. Aν θες βάλε το στην πρίζα ανοιχτό και κλειστο μετά

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...