Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην αρχή στις πρώτες φορτίσεις θα δεις πιθανόν την μπαταρία να μην κρατά. Και εγώ βιάστηκα και έγραφα εδώ ότι η μπαταρία είναι χάλια. Μερικές όμως φορτίσεις αργότερα τα πράγματα έφτιαξαν. Κρατάει σίγουρα μιάμιση μέρα σε μένα με 4.30 ώρες sot σχεδόν πάντα με φωτεινότητα μέσο όρο στο 50%

Έτσι ήταν και με το optimus g. Λογικό το βρίσκω αν και ηδη, είναι σε μμ το κινητό και φαίνεται από την αρχή να γίνεται καλύτερη διαχειριση. Έκανα και επαναφορά εργοστασιακών μιας και δε ρολλαρε καλα και τώρα είναι τζάμι!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανένας στην οθόνη πολλές ορίζοντες λεπτές γραμμές?? Με αναμένη την οθόνη φαίνονται και συνήθως σε άσπρο φόντο. Θέλει πολλή προσοχή για να τις δεις και η οθόνη είναι γεμάτη από αυτες. Είναι σε όλη την οθονη και αν δεν τις παρατηρήσεις καλά δεν φαίνονται. Λογικά αυτό είναι φυσιολογικό.....

Αν υπήρχε τρόπος θα τις έδειχνα. Δεν ενοχλούν καθόλου απλά θέλω να δω αν είναι λογικό αυτό η αν έτυχε σε μένα μονο

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ξανα κάτοχος του g4 την πρώτη φορά με είχε απογοητεύσει η μπαταρία τώρα με marshmallow και παρτίδα 511 ελπίζω να έχουν διορθωθεί τα πράγματα,θέλω αν ξέρει κάποιος να μου πει αν υπάρχει ρύθμιση για βελτιστοποίηση εφαρμογών οπως το facebook σαν αυτή που έχουν τα samsung γιατί δεν τι βρίσκω;
Link to comment
Share on other sites

Ξανα κάτοχος του g4 την πρώτη φορά με είχε απογοητεύσει η μπαταρία τώρα με marshmallow και παρτίδα 511 ελπίζω να έχουν διορθωθεί τα πράγματα,θέλω αν ξέρει κάποιος να μου πει αν υπάρχει ρύθμιση για βελτιστοποίηση εφαρμογών οπως το facebook σαν αυτή που έχουν τα samsung γιατί δεν τι βρίσκω;

Καλορίζικο και απροβληματιστο Βαγγέλη! Πήγαινε ρυθμίσεις - γενικές - μπαταρία - χρήση μπαταρίας - παράκαμψη βελτιστοποιησεων

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και απροβληματιστο Βαγγέλη! Πήγαινε ρυθμίσεις - γενικές - μπαταρία - χρήση μπαταρίας - παράκαμψη βελτιστοποιησεων

Takare Ευχαριστώ ελπίζω να τα πάει καλύτερα η μπαταρία αυτή τη φορά,εκεί που μου λες κατάλαβα ότι αν τικαρω κάτι σταματάει η βελτιστοποίηση να τα τικαρω για να σταματήσουν;

Link to comment
Share on other sites

Takare Ευχαριστώ ελπίζω να τα πάει καλύτερα η μπαταρία αυτή τη φορά,εκεί που μου λες κατάλαβα ότι αν τικαρω κάτι σταματάει η βελτιστοποίηση να τα τικαρω για να σταματήσουν;

 

Αυτο που καταλαβα εγω βλεποντας αυτο ,ειναι οτι τικαρεις αυτα που θες να ειναι μονιμα στο παρασκηνιο. Αλλα δεν εχει και πολυ νοημα για μενα αυτο το μενου. Αφου ετσι κ αλλιως το Fb ξεκιναει να τρεχει απο πισω ντε και καλα , εκτος και αν εχεις greenify (δεν υφισταται χωρις root , πολυ προβληματικο )

Link to comment
Share on other sites

Takare Ευχαριστώ ελπίζω να τα πάει καλύτερα η μπαταρία αυτή τη φορά,εκεί που μου λες κατάλαβα ότι αν τικαρω κάτι σταματάει η βελτιστοποίηση να τα τικαρω για να σταματήσουν;

 

Οτι τικάρεις ουσιαστικά του δίνεις το Οκ να τρέχει στο παρασκήνιο και κατ'επέκταση να καταναλώνει και μπαταρία. Οτι είναι ξετικαρισμένο υποτίθεται δεν τρέχει ή έστω τρέχει ελάχιστα... Αν κάνω κάπου λάθος ας με διορθώσει κάποιος γιατί δεν έχω ασχοληθεί και με το συγκεκριμένο εκτενέστερα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτο καταλαβαινω και εγω. Ουσιαστικα ΟΛΑ ξετικαρισμενα ειναι by default.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ρολλαρει πολυ ομορφα με την ΜΜ. Το χαιρομαι πολυ! :)

 

Ερωτησουλα: Πως στην ευχη θα κανω προεπιλεγμενο browser τον Chrome ? Δε θελω να ειναι ο στοκ browser , και χωρις να με ρωτησει , ειναι προεπιλογη.

Link to comment
Share on other sites

@tommybertsen

Ρυθμίσεις/Εφαρμογές/Σύρσιμο αριστερό για να πας στη λίστα με όλες της εφαρμογές/βρίσκεις την εφαρμογή internet την επιλέγεις και θα πατήσεις εκεί που γράφει clear defaults.

Όταν θα ανοίξεις τον chrome θα σε ρωτήσει να γίνει ο προεπιλεγμένος browser.

Link to comment
Share on other sites

Σε υπερευχαριστω, δεν ξερω γιατι δε το ειχα σκεφτει, απλα στην ΜΜ ειναι λιγο διαφορετικο το μενου εφαρμογων.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.Θελω φιλοι μου να βαζω μια ειδοποιηση πχ. εκδηλωση μελοντικα,ραντεβου και να ειδοποιουμε την μερα εκεινη η μιά μερα πριν.Υπαρχει τετοια εφαρμογη στη συσκευη η πρεπει να κατεβασω καμμια;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Υπάρχει το ημερολόγιο :)

Τσεκ

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160317/6a123e227667048b9a01e3978d460a81.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η πιο καλή εφαρμογή για το κινητό μας που να κλείνει εφαρμογές και να κρατάει πιο πολύ η μπαταρία;

CM cleaner;

Στο κλείδωμα και ξεκλείδωμα κλείνει από μόνο του εφαρμογές.

Εχετε να προτείνετε κάποιο;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεματακι που μου σπάσει τα νευρα, οταν ανοιγω τα δεδομενα ενω το εχω ρυθμίσει να μπαίνει αυτοματα lte, αυτο δεν ανοιγει κατ ευθειαν στο 4g αλλα γραφει e. Και ειναι πολυ αργο. Μετα εγω πρεπει να ανοιξω ξανα στις ρυθμισεις στα δικτυα να ξετικαρω το lte και να το τικαρω ξανα και μετα μπαινει 4g. Το κανει και σε σας αυτο?

Επισης δεν εχει καποια επιλογη για 3g ή 4g?

Edited by Barimagas
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η πιο καλή εφαρμογή για το κινητό μας που να κλείνει εφαρμογές και να κρατάει πιο πολύ η μπαταρία;

CM cleaner;

Στο κλείδωμα και ξεκλείδωμα κλείνει από μόνο του εφαρμογές.

Εχετε να προτείνετε κάποιο;

 

Κοινως, αν δεν εχεις Greenify για αυτο τον σκοπο , ολα τα αλλα ειναι "δηθεν".

Εγω εχω το all in one toolbox για cache και temp, και τιποτα αλλο. Αυτα τα προγραμματα κανουν restart τις εφαρμογες, οι οποιες καποια στιγμη ξαναρχονται στο παρασκηνιο.

Γενικα ισχυει αυτο στο Android . Μονο το Greenify εκανε πληρες και αυτοματα hibernate οποτε επρεπε.

Χωρις Root , υπολειτουργει το προγραμμα,. δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η πιο καλή εφαρμογή για το κινητό μας που να κλείνει εφαρμογές και να κρατάει πιο πολύ η μπαταρία;

CM cleaner;

Στο κλείδωμα και ξεκλείδωμα κλείνει από μόνο του εφαρμογές.

Εχετε να προτείνετε κάποιο;

 

καμια απο αυτες ισα ισα κανουν κακο....η ΜΜ 6.0 απο μονη της εχει στο λειτουργικο το συστημα doze που με το που κλεινεις την οθονη ολα στο παρασκηνιο σταματανε εκτος και αν θες καποια εφαρμογη να τρεξει επομενος πας και την τικαρεις και την αγνοει.....αυτο το κανεις ΡΥΘΜΗΣΕΙΣ-ΓΕΝΙΚΕΣ-ΜΠΑΤΑΡΙΑ Κ ΕΞΟΙΚ-ΧΡΗΣΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ-ΠΑΡΑΚΑΜΨΗ ΒΕΛΤΙΣΤΟΠΟΙΗΣΕΩΝ και τικαρεις οποια εφαρμογη θες να τρεχει...

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Κοινως, αν δεν εχεις Greenify για αυτο τον σκοπο , ολα τα αλλα ειναι "δηθεν".

Εγω εχω το all in one toolbox για cache και temp, και τιποτα αλλο. Αυτα τα προγραμματα κανουν restart τις εφαρμογες, οι οποιες καποια στιγμη ξαναρχονται στο παρασκηνιο.

Γενικα ισχυει αυτο στο Android . Μονο το Greenify εκανε πληρες και αυτοματα hibernate οποτε επρεπε.

Χωρις Root , υπολειτουργει το προγραμμα,. δυστυχως.

 

Δούλευα και το Greenify αλλά είπα να κάνω μία δοκιμή και το cm cleaner για να δω διαφορές. Λογικά πάλι Greenify θα βάλω. Το Greenify δεν δουλεύει καλά στην συσκευή αν δεν είναι root;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Δούλευα και το Greenify αλλά είπα να κάνω μία δοκιμή και το cm cleaner για να δω διαφορές. Λογικά πάλι Greenify θα βάλω. Το Greenify δεν δουλεύει καλά στην συσκευή αν δεν είναι root;

 

Στο G2 της κοπελας μου , υπολειτουργουσε, το one click greenify δεν ειχε αποτελεσμα, επρεπε να μπαινεις καθε τοσο στο προγραμμα. Δε ξερω αν βελτιωθηκε καθολου...

Link to comment
Share on other sites

καμια απο αυτες ισα ισα κανουν κακο....η ΜΜ 6.0 απο μονη της εχει στο λειτουργικο το συστημα doze που με το που κλεινεις την οθονη ολα στο παρασκηνιο σταματανε εκτος και αν θες καποια εφαρμογη να τρεξει επομενος πας και την τικαρεις και την αγνοει.....αυτο το κανεις ΡΥΘΜΗΣΕΙΣ-ΓΕΝΙΚΕΣ-ΜΠΑΤΑΡΙΑ Κ ΕΞΟΙΚ-ΧΡΗΣΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ-ΠΑΡΑΚΑΜΨΗ ΒΕΛΤΙΣΤΟΠΟΙΗΣΕΩΝ και τικαρεις οποια εφαρμογη θες να τρεχει...

 

Όλη η ιστορία είναι εδώ. Μην κατεβάζετε άδικα επιπλέον εφαρμογές από την στιγμή που τρέχει η νέα έκδοση αντροιντ 6

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δούλευα και το Greenify αλλά είπα να κάνω μία δοκιμή και το cm cleaner για να δω διαφορές. Λογικά πάλι Greenify θα βάλω. Το Greenify δεν δουλεύει καλά στην συσκευή αν δεν είναι root;

 

Το greenify για να δουλέψει σωστά θέλει τουλάχιστον root και ακόμα καλύτερα με Xposed framework. Ωστόσο όπως ειπώθηκα ήδη... πλέον δεν το χρειάζεσαι αν έχεις android 6.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το greenify για να δουλέψει σωστά θέλει τουλάχιστον root και ακόμα καλύτερα με Xposed framework. Ωστόσο όπως ειπώθηκα ήδη... πλέον δεν το χρειάζεσαι αν έχεις android 6.

 

Το αυτο. Πειραματικο ξε-πειραματικο (τουλαχιστον στο παλιο μου κινητο) , αψογο ηταν. Αλλα ειχα 4.1.2 ,οχι 6.0

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανένας στην οθόνη πολλές ορίζοντες λεπτές γραμμές?? Με αναμένη την οθόνη φαίνονται και συνήθως σε άσπρο φόντο. Θέλει πολλή προσοχή για να τις δεις και η οθόνη είναι γεμάτη από αυτες. Είναι σε όλη την οθονη και αν δεν τις παρατηρήσεις καλά δεν φαίνονται. Λογικά αυτό είναι φυσιολογικό.....

Αν υπήρχε τρόπος θα τις έδειχνα. Δεν ενοχλούν καθόλου απλά θέλω να δω αν είναι λογικό αυτό η αν έτυχε σε μένα μονο

 

Σε ευχαριστώ που το ανάφερες. Το κάνει και της κοπέλας μου το G4. Το παρατήρησα και δεν της το είπα για να μην την απογοητεύσω. Το παρατήρησε όμως αμέσως και η ίδια. Και την ενοχλεί γιατί είναι εύκολα αντιληπτό. Και εμένα κάθε φορά που πιάνω το κινητό με ξενίζει. Το σκεφτόμουν να το αναφέρω εδώ και να ρωτήσω τους υπόλοιπους αν τους κάνει το ίδιο πράγμα για να καταλάβω αν είναι πρόβλημα στην οθόνη.

Αυτό που κάνει είναι το εξής. Δύο οριζόντιες γραμμές έχουν κανονική φωτεινότητα, οι δύο επόμενες είναι πιο σκούρες, και αυτό το μοτίβο επαναλαμβάνεται σε ολόκληρη την οθόνη. Ειδικά στο άσπρο είναι πολύ χτυπητό. Γενικά σε μεγάλες μονόχρωμες επιφάνειες γίνεται αντιληπτό. Επίσης όταν αντανακλάει έντονα φώτα με σβηστή την οθόνη, φαίνεται και εκεί το ίδιο μοτίβο στην αντανάκλαση όμως όχι στην εικόνα της οθόνης.

Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος; Έχει να κάνει με καμιά τεχνολογία στην οθόνη η άραγε σε αυτές τις δύο περιπτώσεις είναι προβληματικές οι οθόνες;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...