Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ τον Chrome δούλευα αλλά στο G4 δουλεύω τον δικό του. Το περίεργο είναι ότι δεν μπορώ να σβήσω τον Chrome.
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον Chrome δούλευα αλλά στο G4 δουλεύω τον δικό του. Το περίεργο είναι ότι δεν μπορώ να σβήσω τον Chrome.

Δεν σβήνει γιατί πλέον είναι εφαρμογή συστήματος ο Chrome. Είναι προεγκατεστημενος

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

@geo_kim σωστός...τον chrome τον έχω εγκαταλείψει καιρό τώρα...τόσο με το g2 όσο κ με το g3 και φυσικά με το g4 μονον μαμά browser...εύκολος ξεκούραστος κ δεν κολλάει καθόλου( φτου φτου :) )

 

Το μεγα αρνητικο ειναι οτι δεν ανοιγει σελιδες στο παρασκηνιο. Εγω για αυτο εχω τον cm

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιώ photoshop express εχει οπως λες πολυ καλους αλγορίθμους. Αυτο που δεν χωνεύω στο lightroom ειναι οτι για να επεξεργαστώ μια φώτο θέλει να την αντιγραψη σε αλλη θέση οποτε δημιουργούνται διπλοτυπα αρχεία.

Δεν εχω δοκιμασει το express θα το δοκιμασω τωρα. ;)

Ομως η αποθηκευση νεου αρχειου φωτο σε αλλο φακελλο (του lightroom) εμενα μου φανταζει λογικο. Κρατας στο αρχικο αλμπουμ την αρχικη φωτο και η νεα που μπορει να την εχεις μεταλλαξει πολυ, σε νεο αρχειο χωρις να χανεις την original.

 

Edit:

Εβαλα και το photoshop express, και αυτο δημιουργει νεο folder και κραταει σε αντιγραφο, ωστε να παραμεινει και τη αρχικη φωτο εκει που ηταν.

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Δεν σβήνει γιατί πλέον είναι εφαρμογή συστήματος ο Chrome. Είναι προεγκατεστημενος

 

Τι κακό ρε παιδιά έχει ο Chrome?

Εμένα ίσα ίσα με βολεύει γιατί κάνει Sync bookmarks και σώζει password

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Τι κακό ρε παιδιά έχει ο Chrome?

Εμένα ίσα ίσα με βολεύει γιατί κάνει Sync bookmarks και σώζει password

 

Αυτό το κάνει και ο μαμά της LG για τα password. Το καλό με τον LG είναι ότι έχει επιλογή back and for Word οπότε αν έχεις την επιλογή να μην φαίνονται τα κουμπιά κάτω δεν αναγκάζεται να τα ανεβάζεις πάνω με το δάχτυλο και να πατάς κατά λάθος κάτι άλλο.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Τι κακό ρε παιδιά έχει ο Chrome?

Εμένα ίσα ίσα με βολεύει γιατί κάνει Sync bookmarks και σώζει password

Κ εγώ μόνο αυτόν χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια έτσι κ Αλλιώς!!! Ίσα ίσα!!! Για τον φίλο πιο πριν το είπα που λέει ότι δεν σβήνει η εφαρμογή και του εξηγώ γιατι δεν σβηνει. Μπορεί να μην τον θέλει ο άνθρωπος τον chrome!!!

Μάλλον έκανες λάθος παράθεση :p

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Thanks για τις απαντησεις.

Να αναφερω κι εγω οτι οντως ο μανισιος browser παει καλυτερα απο τον chrome, οπως παρατηρησε και καποιος αλλος.

Και να ρωτησω αν ξερετε καποιο καλο calendar με εβδομαδιαιο widget (μεγαλο ευαναγνωστο).

Η έλλειψη widget για τα email και διάφορα άλλα με έχει εκνευρίσει αφάνταστα. Μεγάλο φάουλ ...

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση και απο μενα

το δικαρτο ειναι ιδιο?

γιατι με τα samsung με της δυο καρτεσ ειχα προβλημα με κολλήματα

το εχει καποιος να με ενημερωσει ?

ευχαριστω

 

ειμαι αναμεσα στο g4 και στο asus zenfone 2

αν καποιος εχει γνωμη ευπροσδεκτη...

Edited by spyros_greece
Link to comment
Share on other sites

Τα αγόρασα...δεν έχει για τα email...

 

DashClock Widget

ή δουλευεις gmail

ή δουλευεις κατι τετοιο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.trtf.blue

Ποτε δεν χρειαστηκα email widget :p

Link to comment
Share on other sites

Τα αγόρασα...δεν έχει για τα email...

 

Εγώ χρησιμοποιώ συνέχεια το widget ημερολογίου και email που έχει, και μου φαίνεται πολύ βολικό πάντως

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ξερει κανεις πως μπορουμε να βαλουμε αλλο email στην εφαρμογη που εχει μεσα γιατι προσπαθω να του περασω το yahoo και μου βγαζει προβλημα συνεχεια με τον διακομηστη. Πρεπει να κανω καποια ρυθμηση πρωτα?
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση και απο μενα

το δικαρτο ειναι ιδιο?

γιατι με τα samsung με της δυο καρτεσ ειχα προβλημα με κολλήματα

το εχει καποιος να με ενημερωσει ?

ευχαριστω

 

ειμαι αναμεσα στο g4 και στο asus zenfone 2

αν καποιος εχει γνωμη ευπροσδεκτη...

Εγω εχω το δικαρτο , δεν μπορω να το συγκρινω με αυτο με την μια καρτα μιας και δεν το είχα ποτε. Το δικαρτο παντως ειναι παρα πολυ καλυτερο απο το Samsung s5 δικαρτο που ειχα. Το κινητο ειναι παρα πολυ καλο και τραβαει καλυτερες φωτογραφίες στο αυτοματο παντα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ξερει κανεις πως μπορουμε να βαλουμε αλλο email στην εφαρμογη που εχει μεσα γιατι προσπαθω να του περασω το yahoo και μου βγαζει προβλημα συνεχεια με τον διακομηστη. Πρεπει να κανω καποια ρυθμηση πρωτα?

 

βάλε yahoo.com οχι .gr

Link to comment
Share on other sites

@nikmav

Στην εφαρμογή επιλέγεις other

1)Στο user@yahoo.com και τον κωδικό με το που το συμπληρώσεις θα σου βγάλει επιλογή χειροκήνητη εκγατάσταση "manual setup" το επιλέγεις

2)Στον τύπο του λογαριασμού επιλέγεις IMAP4, στο πρώτο πεδίο εισάγεις τη διεύθυνση: imap.mail.yahoo.com.

3)Στο δεύτερο πεδίο τύπος ασφάλειας διαλέγεις SSL (Accept All certifications)

4)Στο τρίτο πεδίο αριθμός θύρας εισάγεις 993

5)Στο τέταρτο πεδίο το όνομα χρήστη, το mail σου που έχεις στο yahoo και στο πέμπτο πεδίο των κωδικό του mail σου

Και πες μας αν δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το δικαρτο , δεν μπορω να το συγκρινω με αυτο με την μια καρτα μιας και δεν το είχα ποτε. Το δικαρτο παντως ειναι παρα πολυ καλυτερο απο το Samsung s5 δικαρτο που ειχα. Το κινητο ειναι παρα πολυ καλο και τραβαει καλυτερες φωτογραφίες στο αυτοματο παντα

 

ευχαριστω φιλος ...

τωρα αν καποιος μπορει να με ξεκολλήσει αναμεσα στο Asus ZenFone 2 και το lg g4 ....

εχει κανενας φιλος εμπειρια?

Link to comment
Share on other sites

@nikmav

Στην εφαρμογή επιλέγεις other

1)Στο user@yahoo.com και τον κωδικό με το που το συμπληρώσεις θα σου βγάλει επιλογή χειροκήνητη εκγατάσταση "manual setup" το επιλέγεις

2)Στον τύπο του λογαριασμού επιλέγεις IMAP4, στο πρώτο πεδίο εισάγεις τη διεύθυνση: imap.mail.yahoo.com.

3)Στο δεύτερο πεδίο τύπος ασφάλειας διαλέγεις SSL (Accept All certifications)

4)Στο τρίτο πεδίο αριθμός θύρας εισάγεις 993

5)Στο τέταρτο πεδίο το όνομα χρήστη, το mail σου που έχεις στο yahoo και στο πέμπτο πεδίο των κωδικό του mail σου

Και πες μας αν δούλεψε.

Ευχαριστω παρα πολυ δουλεψε μια χαρα ναστε καλα :lol:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλος ...

τωρα αν καποιος μπορει να με ξεκολλήσει αναμεσα στο Asus ZenFone 2 και το lg g4 ....

εχει κανενας φιλος εμπειρια?

Το έχω δουλέψει λίγο το Asus από ένα φίλο γενικά καλό τηλέφωνο αλλά το g4 είναι ένα τακ πάνω σε όλα. Πιο σβελτο, πιο καλή οθόνη και κάμερα. Για αυτονομία θα σε γελάσω. Δεν ξέρω τι παίζει με τα Asus και την εγγύηση για εδώ γιατί ο φίλος μου το έφερε απέξω και δεν έχει. Για μένα πήγαινε σε g4 θα το καταευχαριστηθεις. Το πήρε συνάδελφος μου μετά από το g3 dual και είναι ευχαριστημένη στα πάντα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλος ...

τωρα αν καποιος μπορει να με ξεκολλήσει αναμεσα στο Asus ZenFone 2 και το lg g4 ....

εχει κανενας φιλος εμπειρια?

 

Καλύτερα να ρωτήσεις στο σωστό θέμα για να μην είσαι off topic .

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δουλέψει λίγο το Asus από ένα φίλο γενικά καλό τηλέφωνο αλλά το g4 είναι ένα τακ πάνω σε όλα. Πιο σβελτο, πιο καλή οθόνη και κάμερα. Για αυτονομία θα σε γελάσω. Δεν ξέρω τι παίζει με τα Asus και την εγγύηση για εδώ γιατί ο φίλος μου το έφερε απέξω και δεν έχει. Για μένα πήγαινε σε g4 θα το καταευχαριστηθεις. Το πήρε συνάδελφος μου μετά από το g3 dual και είναι ευχαριστημένη στα πάντα.

 

ευχαριστω..!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δοκιμασει το express θα το δοκιμασω τωρα. ;)

Ομως η αποθηκευση νεου αρχειου φωτο σε αλλο φακελλο (του lightroom) εμενα μου φανταζει λογικο. Κρατας στο αρχικο αλμπουμ την αρχικη φωτο και η νεα που μπορει να την εχεις μεταλλαξει πολυ, σε νεο αρχειο χωρις να χανεις την original.

 

Edit:

Εβαλα και το photoshop express, και αυτο δημιουργει νεο folder και κραταει σε αντιγραφο, ωστε να παραμεινει και τη αρχικη φωτο εκει που ηταν.

 

Αυτο που κανει το lightroom ειναι πριν ανοίξει την φώτο την σώζει σε αλλο σημείο, (φτιαχνει στην ουσια δικη του βιβλιοθήκη) και αυτες οι φωτο της βιβλιοθήκης δεν φαίνονται στον Μαμά image viewer παρα μονο αν κανεις export και σωσεις σε αλλο αρχείο μεσα απο το lightroom.

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι ο ήχος στο ακουστικό όταν μιλάω κατεβαίνει στην μέση λίγο πιο κάτω. Τον δυναμωνο και αργότερα μετά αν κάνω κάποιο τηλέφωνο είναι πάλι χαμηλά. Αυτό όχι πάντα..... Όχι ότι δεν ακούω και εκεί που είναι αλλά γιατί κατεβαίνει; Έχει καμία επιλογή σαν τον φωτισμό της οθόνης που κατεβαίνει αυτόματα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτό δεν θα έπρεπε να στο κάνει κανονικά. Ο μαμά καιρός μια χαρά πρέπει να λειτουργεί

 

εχω και εγω το ιδιο προβλημα,απο εφαρμογες εχω μονο fb,snapchat kai whatsapp,μπορει να ειναι ρυθμιση τις lg ...δεν ξερω

Ακομα με διπλο πατημα του κατω κουμπιου ανοιγει η καμερα σε 10sec+ (MM με factory reset)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που κανει το lightroom ειναι πριν ανοίξει την φώτο την σώζει σε αλλο σημείο, (φτιαχνει στην ουσια δικη του βιβλιοθήκη) και αυτες οι φωτο της βιβλιοθήκης δεν φαίνονται στον Μαμά image viewer παρα μονο αν κανεις export και σωσεις σε αλλο αρχείο μεσα απο το lightroom.

 

Κοιταξε. Οταν παταμε το βασικο εικονιδιο του κινητου ΑΛΜΠΟΥΜ, βλεπουμε μεσα ενα υπο-αλμπουμ που λεει καμερα (εκει πανε οι φωτο που τραβαει το κινητο)

Μεσα σε αυτο το βασικο ΑΛΜΠΟΥΜ εχουν δημιουργηθει φυσικα κι αλλα υπο-αλμπουμ οπως screenshot, download, viber images κλπ

 

Καθε εφαρμογη οπου θα παει να αποθηκευσει για πρωτη φορα φωτο, θα παει και θα δημιουργησει ενα υπο-αλμπουμ, μεσα στο βασικο αλμπουμ του κινητου.

 

Ομοιως, τοσο το adobe lightroom, οσο και το express, θα δημιουργησουν το δικο τους υπο-αλμπουμ οταν κληθουν να αποθηκευσουν για πρωτη φορα φωτο.

Οταν εγκατεστησα το lightroom, εφτιαξε υπο-αλμπουμ και αποθηκευσε εκει. Το ιδιο μου εκανε και το express οταν το εγκατεστησα οταν το προτεινες. Μεταξυ των αλλων, εχω και δυο υπο-αλμπουμ τωρα. Ενα lightroom και ενα express.

Οι φωτογραφιες του κινητου που βρισκονται στο βασικο ΑΛΜΠΟΥΜ του κινητου, συνεχιζουν να παραμενουν εκει, κι ας τις εκανες import στο photoshop (το οποιο με τη σειρα τους τις εκανε export στο δικο του υπο-αλμπουμ)

 

 

Οταν λοιπον εγω κοιταζω το βασικο αλμπουμ του κινητου και κανω τικ επανω του, ανοιγουν ολα τα υπο-αλμπουμ. Σε οποιοδηποτε υπο-αλμπουμ κανω υστερα παλι τικ. Βλεπω κανονικα ολες τις φωτογραφιες απο ολα τα υπο-αλμπουμ. Το ιδιο ισχυει και για τα photoshop αλμπουμ.

 

Δεν εχω καταλαβει ακριβως τι εννοεις εσυ. Δεν σου εμφανιζει εσενα τις φωτο το κινητο απο τα αλμπουμ των lightroom/express. ???

Εμενα τις δειχνει κανονικα και τις βλεπω μια χαρα. :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...