Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρώτη φορά σήμερα μου έβγαλε εικονίδιο στη status bar όταν συνδεσα handsfree! Σε εσάς γενικά το εμφάνιζε; έχουν φτιάξει κάποιο ιδιαίτερο μενού γι αυτά;

Τι εικονίδιο σου έβγαλε ; το κλασικό των ακουστικών ; εμένα μια φορά μου έβγαλε ένα εικονίδιο με ένα μικρόφωνο όταν συνδεσα τα ακουστικά ! Δεν το ξαναεκανε από τότε.... Πάντα μου βγάζει το κλασικό εικονίδιο των ακουστικών Όταν τα συνδεω!

http://s18.postimg.org/dnq4mmrhl/Quick_Memo_2016_02_25_16_21_44.png

Link to comment
Share on other sites

παιδια η παρτιδα 511 ειναι καλη?εχει βγαλει προβληματα?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια η παρτιδα 511 ειναι καλη?εχει βγαλει προβληματα?

 

μια χαρα. απροβληματιστη

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.. Είμαι σε μεγάλο δίλημμα να το πάρω η όχι.. Βρέθηκε άτομο να αγοράσει το δικό μου...

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια η παρτιδα 511 ειναι καλη?εχει βγαλει προβληματα?

Ετσι βρε φιλε δωσε θαρος!Εγω αυτη εχω κ πριν 15 μερες το αγορασα.:)

Αναφερομαι στον STATUSS

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.. Είμαι σε μεγάλο δίλημμα να το πάρω η όχι.. Βρέθηκε άτομο να αγοράσει το δικό μου...

Έφυγες κ ολας!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Έφυγες κ ολας!!! :cool:

 

λες?δεν ξερω κατι με κανει πισω..ο μονος λογος που θελω να το αλλαξω ειναι η καμερα του lg g4 τπτ αλλο..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

λες?δεν ξερω κατι με κανει πισω..ο μονος λογος που θελω να το αλλαξω ειναι η καμερα του lg g4 τπτ αλλο..

Νομίζω πως αξίζει η αλλαγή !

Link to comment
Share on other sites

Τι εικονίδιο σου έβγαλε ; το κλασικό των ακουστικών ; εμένα μια φορά μου έβγαλε ένα εικονίδιο με ένα μικρόφωνο όταν συνδεσα τα ακουστικά ! Δεν το ξαναεκανε από τότε.... Πάντα μου βγάζει το κλασικό εικονίδιο των ακουστικών Όταν τα συνδεω!

http://s18.postimg.org/dnq4mmrhl/Quick_Memo_2016_02_25_16_21_44.png

 

Όχι αυτό, ένα άλλο που μοιάζει με μικρόφωνο!

 

n5765u

Edited by robostavros
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι ,πως μπορω να κατεβασω την αναλυση της φωτιγραφικης ωστε να τραβαει με πιο λιγα mpxl?ηθελα να ανεβασω σε ενα σιτε μια φωτο κ μου ελεγε οτι ειναι μεγαλη η αναλυση σαν αρχειο κ δεν μπορουσα να βρω πως κατεβαίνει να τραβηξω ας πουμε στα 3 mpxl γινεται αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι ,πως μπορω να κατεβασω την αναλυση της φωτιγραφικης ωστε να τραβαει με πιο λιγα mpxl?ηθελα να ανεβασω σε ενα σιτε μια φωτο κ μου ελεγε οτι ειναι μεγαλη η αναλυση σαν αρχειο κ δεν μπορουσα να βρω πως κατεβαίνει να τραβηξω ας πουμε στα 3 mpxl γινεται αυτο;

 

βασικά δεν μπορείς :)

κατέβασε αυτό από το market και θα βολευτείς μια χαρα

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.ibeccato.photoczip

Link to comment
Share on other sites

βασικά δεν μπορείς :)

κατέβασε αυτό από το market και θα βολευτείς μια χαρα

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.ibeccato.photoczip

Θα πρότεινα το open camera από το store. Το χρησιμοποιώ όταν θέλω χαμηλή ανάλυση και είναι πολύ καλό

Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτό, ένα άλλο που μοιάζει με μικρόφωνο!

 

Αν και δεν φαίνεται η φωτο που δείχνεις, κατάλαβα τι λες! Σου έβγαλε το εικονίδιο του μικροφωνου. Αυτό μια φορά μόνο έτυχε να μου το δείξει εμένα όταν έβαλα μια φορα τα ακουστικά αποτομα με δύναμη. Δεν ξέρω γιατί μου το έβγαλε. Δεν το ξαναεδειξε από τοτε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άσχετο αλλά ίσως το μόνο αρνητικό που έχω δει προς το παρόν στην συσκευή είναι το Τ9 στο πληκτρολόγιο! Δεν αναγνωρίζει πολύ απλές λέξεις! Στο g2 που είχα πριν ήταν πολύ καλύτερη Η αυτόματη διόρθωση!

Υπάρχει κάπου να του κάνω κάποιο upbate στην ελληνικη γλώσσα του πληκτρολογιου ? Κάτι είχα κάνει στο g2 αλλά δεν θυμάμαι τι.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν φαίνεται η φωτο που δείχνεις, κατάλαβα τι λες! Σου έβγαλε το εικονίδιο του μικροφωνου. Αυτό μια φορά μόνο έτυχε να μου το δείξει εμένα όταν έβαλα μια φορα τα ακουστικά αποτομα με δύναμη. Δεν ξέρω γιατί μου το έβγαλε. Δεν το ξαναεδειξε από τοτε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άσχετο αλλά ίσως το μόνο αρνητικό που έχω δει προς το παρόν στην συσκευή είναι το Τ9 στο πληκτρολόγιο! Δεν αναγνωρίζει πολύ απλές λέξεις! Στο g2 που είχα πριν ήταν πολύ καλύτερη Η αυτόματη διόρθωση!

Υπάρχει κάπου να του κάνω κάποιο upbate στην ελληνικη γλώσσα του πληκτρολογιου ? Κάτι είχα κάνει στο g2 αλλά δεν θυμάμαι τι.

 

για το πληκτρολόγιο σύμφωνο,υπαρχει κατι σαν update για αυτο?

Link to comment
Share on other sites

για το πληκτρολόγιο σύμφωνο,υπαρχει κατι σαν update για αυτο?

Να, Στα λόγια μου έρχεσαι! Χαχαχαχα!

Όντως τραγικό.... Και με ενοχλεί πολύ αυτό μιας κ εχω συνηθίσει την αυτόματη συμπλήρωση! Αν θυμόμουν και πως έκανα update στο παλιό τηλέφωνο τα Ελληνικά... Καλά θα ήταν!

Link to comment
Share on other sites

Να, Στα λόγια μου έρχεσαι! Χαχαχαχα!

Όντως τραγικό.... Και με ενοχλεί πολύ αυτό μιας κ εχω συνηθίσει την αυτόματη συμπλήρωση! Αν θυμόμουν και πως έκανα update στο παλιό τηλέφωνο τα Ελληνικά... Καλά θα ήταν!

 

διορθωσεις κανει απλα μερικες λεξεις δεν τις εχει

Link to comment
Share on other sites

Πολλές και απλές δεν έχει!!!

 

Αν και δεν φαίνεται η φωτο που δείχνεις, κατάλαβα τι λες! Σου έβγαλε το εικονίδιο του μικροφωνου. Αυτό μια φορά μόνο έτυχε να μου το δείξει εμένα όταν έβαλα μια φορα τα ακουστικά αποτομα με δύναμη. Δεν ξέρω γιατί μου το έβγαλε. Δεν το ξαναεδειξε από τοτε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άσχετο αλλά ίσως το μόνο αρνητικό που έχω δει προς το παρόν στην συσκευή είναι το Τ9 στο πληκτρολόγιο! Δεν αναγνωρίζει πολύ απλές λέξεις! Στο g2 που είχα πριν ήταν πολύ καλύτερη Η αυτόματη διόρθωση!

Υπάρχει κάπου να του κάνω κάποιο upbate στην ελληνικη γλώσσα του πληκτρολογιου ? Κάτι είχα κάνει στο g2 αλλά δεν θυμάμαι τι.

 

για το πληκτρολόγιο σύμφωνο,υπαρχει κατι σαν update για αυτο?

 

Να, Στα λόγια μου έρχεσαι! Χαχαχαχα!

Όντως τραγικό.... Και με ενοχλεί πολύ αυτό μιας κ εχω συνηθίσει την αυτόματη συμπλήρωση! Αν θυμόμουν και πως έκανα update στο παλιό τηλέφωνο τα Ελληνικά... Καλά θα ήταν!

SwiftKey παιδιά... Εξαιρετικό! Το default δυστυχώς είναι κάπως

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

SwiftKey παιδιά... Εξαιρετικό! Το default δυστυχώς είναι κάπως

Λες να δούμε φως; θα το δοκιμάσω.....

Το έβαλα και το δοκιμάζω. Φαίνεται πιο καλό από αυτό του κινητού. Μάλλον θα το κρατήσω. 3 απορίες έχω όμως.

 

1) πως το κάνω να ΜΗ στέλνει το μήνυμα πατώντας το πληκτρο εντερ αλλά και κατεβαίνει μια σειρά στο κείμενο που γραφω?

 

2) πως το κάνω να μη λειτουργεί αυτό αυτό που σέρνεις το δάχτυλο ανάμεσα στα γράμματα και γράφει? Γίνεται να το βγάλω?

Ας μου απαντήσει κάποιος με πμ για να μην ξεφύγουμε άλλο από το θεμα

 

3) αν θέλω να απενεργοποιησω το τ9? Πως?

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Λες να δούμε φως; θα το δοκιμάσω.....

Εγώ είμαι πολύ ικανοποιημενος. Το είχα βάλει πρώτη φορά στο g3 και από κει και πέρα ακολουθεί όλες τις συσκευές που έχω πάρει. Και αποθηκεύει και τυχόν λέξεις που δεν έχει by default. Σε περίπτωση που το εγκαταστησεις και σε άλλη συσκευή πχ tablet συγχρονίζει και ότι λέξεις έχει αποθηκευμένες από το κινητό τις παίρνει και η άλλη συσκευή .

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

google keyboard καλυτερα :p

Το είχε το nexus 6 και δεν με κέρδισε. Ίσως φταίει βέβαια ότι έχω συνηθίσει στο SwiftKey... Είναι και αυτή η δύναμη της συνήθειας που δύσκολα απαλλασσεσε

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα!602 red leather.Άντε τώρα να το στήσεις χωρίς να το rootareis!:D Γενικά η πρώτη μέρα μου φαίνεται κάπως περίεργη χωρίς action launcher 3 και muzei. H κάμερα είναι απίστευτη.

Στο s4 το swiftkey χρησιμοποιούσα και εγώ, φοβερό keyboard.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...