Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλορίζικο! Κατέβασε το LG Phone from για να δεις σειρά και χώρα προέλευσης και την παρτίδα... Η εγγύηση όντως ισχύει με το ιμει από την ημερομηνία κατασκευής του κινητού εφόσον όλα είναι οκ και δεν είναι δηλωμενο κλεμμένο κτλ. Όταν ανοίγει στο σήμα της LG πάνω αριστερά δες μην τυχόν και λέει bootloader unlocked γιατί προς το παρόν είναι εκτός εγγύησης αν δεν βρεθεί τρόπος να κλειδώσει ξανά.

 

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου,οχι οταν το ανοιγω δεν μου γραφει για bootloader

 

κατεβασα το ορογραμμα που μου ειπες και μου γραφει

 

original ok

model lg h815

color ld

serial number ANLDLD

number 2 512kpca844811

production date 2015/12/07

release date 2015/12/08

provider NLD

provider name NLD

STOLEN INFORMATION NOT KOREAN

LATEST FIRMWARE N

 

 

να ανησυχω η οχι?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου,οχι οταν το ανοιγω δεν μου γραφει για bootloader

 

κατεβασα το ορογραμμα που μου ειπες και μου γραφει

 

original ok

model lg h815

color ld

serial number ANLDLD

number 2 512kpca844811

production date 2015/12/07

release date 2015/12/08

provider NLD

provider name NLD

STOLEN INFORMATION NOT KOREAN

LATEST FIRMWARE N

 

 

να ανησυχω η οχι?

 

Έχεις εγγύηση μέχρι 7/12/2017 είναι ολλανδικό. Ρίξε μια ματιά στο κουτί τα τρια πρώτα νούμερα στο sn δηλώνουν παρτίδα, θεωρητικά θα ξεκινάει απο 512... Μια χαρά δηλαδή και σε παρτίδα καινούργιο του Δεκεμβρίου 2015.

 

EDIT: τώρα είδα οτι έχεις γράψει και το sn: 512kpca844811 άρα 512 παρτίδα, μια χαρά όλα! καλορίζικο και απροβλημάτιστο!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για την βοηθεια,η λαηθεια ειναι οτι το πηρα για την φωτογραφικη περισσοτερο.
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για την βοηθεια,η λαηθεια ειναι οτι το πηρα για την φωτογραφικη περισσοτερο.

 

Είναι σε όλα μια χαρά το τηλέφωνο απλά η φωτογραφική είναι το κερασάκι στην τούρτα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μια ερώτηση περι αναβαθμίσεων θα ηθελα να ακουσω τις εμπειρίες σας. Τωρα είμαστε στην 20d, οταν βγει η ας πούμε 20e κανετε και factory reset μετά ή απλά αναβαθμιση ;;;

 

είμαι της λογικής σε minor updates οτι δεν χρειαζεται factory, παρα μονο σε major. Χθες πχ που το πηρα ειχε την 10d, αναβαθμισα σε MM και καπακι factory reset.

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μια ερώτηση περι αναβαθμίσεων θα ηθελα να ακουσω τις εμπειρίες σας. Τωρα είμαστε στην 20d, οταν βγει η ας πούμε 20e κανετε και factory reset μετά ή απλά αναβαθμιση ;;;

 

είμαι της λογικής σε minor updates οτι δεν χρειαζεται factory, παρα μονο σε major. Χθες πχ που το πηρα ειχε την 10d, αναβαθμισα σε MM και καπακι factory reset.

Ούτε σε major είναι απαραίτητο. Αρκετοί κάνουν factory reset για να εχουν το κεφαλι τους ήσυχο. Αν σου παρουσιάσει προβλήματα το κάνεις αναγκαστικά, αλλοιώς είναι καθαρά προσωπική επιλογή,

Link to comment
Share on other sites

ειδα αυτες τις photos απο g4 απο ενα παληκαρι στο xda και δακρυσα...πω...

 

https://500px.com/drnipun487/galleries/lg-g4-photography

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

ειδα αυτες τις photos απο g4 απο ενα παληκαρι στο xda και δακρυσα...πω...

 

https://500px.com/drnipun487/galleries/lg-g4-photography

 

φοβερή κάμερα, φοβερη τεχνική ο τύπος. αλλά πρεπει να τις έχει βουτίξει και λίγο απο photoshop. ;)

Link to comment
Share on other sites

ε ναι ειναι επεξεργασμενες αλλα και παλι...!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτο ηταν εβγαλα το tempered glass και ολα εφτιαξαν χίλια ευχαριστώ!!Επίσης τι βαθμους εχετε στο cooler master?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτο ηταν εβγαλα το tempered glass και ολα εφτιαξαν χίλια ευχαριστώ!!Επίσης τι βαθμους εχετε στο cooler master?

 

Χαχχα, ήρθες στα ίσα σου τώρα έτσι;

Δεν το κάνει σε όλα τα G4 αυτό γιατί μάλλον έχουν διαφορετικό αισθητήρα. Πήραμε δύο ίδια με φίλο από eBay, το δικό του μια χαρά και το δικό μου τρελάθηκε. Γι αυτό την ψυλιαστηκα.

Edited by giannis12a

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι.. για φαντασου να το περνεις απο το service και να εχει παλι προβλημα κ να σκεφτεσαι να το στηλεις κ δευτερη φορα και μετα απο τα νευρα σου να το σοθταρεις κ στην θαλασσα.ειναι παρα πολυ ωραιο τηλ απροβλημάτιστο παντως μου αρεσει πολυ που ολα δουλευουν πολυ ομαλα smooth απλα μετα την αναβαθμιση απο lg ανεβαζει κανα 46 βαθμους αν ειναι ωρα ανοιχτο
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι.. για φαντασου να το περνεις απο το service και να εχει παλι προβλημα κ να σκεφτεσαι να το στηλεις κ δευτερη φορα και μετα απο τα νευρα σου να το σοθταρεις κ στην θαλασσα.ειναι παρα πολυ ωραιο τηλ απροβλημάτιστο παντως μου αρεσει πολυ που ολα δουλευουν πολυ ομαλα smooth απλα μετα την αναβαθμιση απο lg ανεβαζει κανα 46 βαθμους αν ειναι ωρα ανοιχτο

46 βαθμοί είναι σαν να δουλεύει το αμάξι στους 90 κοινώς φυσιολογικοτατη

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που έχει Ελληνική συσκευή (εκτός cosmote) και έχει κάνει αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ ή LG Bridge να ανεβασει ένα screenshot από της πληροφορίες λογισμικού για να συγκρίνω και το δικό μου που το αναβαθμισα μέσω LG UP.

 

http://i.imgur.com/VV7pfzT.png

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που έχει Ελληνική συσκευή (εκτός cosmote) και έχει κάνει αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ ή LG Bridge να ανεβασει ένα screenshot από της πληροφορίες λογισμικού για να συγκρίνω και το δικό μου που το αναβαθμισα μέσω LG UP.

 

http://i.imgur.com/VV7pfzT.png

φιλε μου εγω εχω Ελληνικο και γραφει ακριβως ότι και σε σενα,δεν του εχω πειραξει το λογισμικο,μονο αναβαθμιση του εχω κανει

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω εχω Ελληνικο και γραφει ακριβως ότι και σε σενα,δεν του εχω πειραξει το λογισμικο,μονο αναβαθμιση του εχω κανει

 

Άρα υποθέτω ότι η LG δεν μπορεί να καταλάβει ότι έχουμε περασμένη rom άλλης χώρας.

 

Αν μπορείς κανε μια προσπάθεια να δεις αν μπορείς να ανεβασεις το link της rom σου. Μπορείς να το βρεις μέσω της εφαρμογής LG phone from.

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτο ηταν εβγαλα το tempered glass και ολα εφτιαξαν χίλια ευχαριστώ!!Επίσης τι βαθμους εχετε στο cooler master?

 

Sorry δεν σε προλαβα, μπορουσες να κανεις και αυτο. Το εχω κανει και δουλευει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτο ηταν εβγαλα το tempered glass και ολα εφτιαξαν χίλια ευχαριστώ!!Επίσης τι βαθμους εχετε στο cooler master?

 

Ρε παιδια σορυ αν δενκαταλσβαινω εχει γυαλια προστασιας που ειναι με τα καταλληλα κοψιματα για τους αισθητηρες και δουλευουν ολα ρολοι τι βαζετε απο ακρη σε ακρη;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σορυ αν δενκαταλσβαινω εχει γυαλια προστασιας που ειναι με τα καταλληλα κοψιματα για τους αισθητηρες και δουλευουν ολα ρολοι τι βαζετε απο ακρη σε ακρη;

 

Ακόμη κι έτσι αν κάνουν calibrate τον σένσορα θα λυθεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Sorry δεν σε προλαβα, μπορουσες να κανεις και αυτο. Το εχω κανει και δουλευει κανονικα

 

Εχει ξαναναφερθει, για ΜΜ το hidden menu ειναι *#546368#*815#, ξεχασα να το γραψω νωριτερα μιας και στο link ειναι για loli.

Link to comment
Share on other sites

To πρόβλημα με το tempered glass το είχα και εγώ, και μετά από το service menu και το καλιμπράρισμα, επιβεβαιώνω ότι λύθηκε.

Ποτέ χωρίς tempered....

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας και τα 2 νήματα για το LG G Flex 2 και για το LG G4 κλείνω προς Flex 2 (μπορεί να είχε κάποια θεματάκια με οθόνες κλπ αλλά τουλάχιστον δεν έβγαινε off το κινητό με restart κλπ)....... αλλά δε μου αρέσει το σχήμα του.... από την άλλη πάλι το G4 το έπερνα με κλειστά μάτια αλλά έχει τα θέματα με το bootloop....... τι μου προτείνετε..... please help !:confused:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...