Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εάν δεν κάνω λάθος, η 20g και 20h έχουν το ίδιο Android security patch level: 2016-07-01. Η 20g πάντως σίγουρα έχει αυτό, και build number MRA58K.

 

Σε ελληνικό cosmote...v20h

 

Αν θυμάμαι καλά, τον Σεπτέμβριο βγήκε.

 

20g εχει το Ελληνικο το ανοιχτο δηλαδη οχι cosmote,wind,κτλ

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία στη μνήμη του τηλεφώνου μου εμφανίζεται αυτό Jane_Noti_log.txt μήπως ξέρει κάποιος από πού προέρχεται?
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση..ενω εχω επαφες με φωτογραφία σε ορισμενες οταν παιρνω δε βγαινει η φωτο αλλα το κλασικο σαν να μην εχει φωτο ..Φται ο τροπος αποθηκευσεις των επαφων μου ? Ολες ειναι εισαγωγη απο gmail
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν κάνω λάθος, η 20g και 20h έχουν το ίδιο Android security patch level: 2016-07-01. Η 20g πάντως σίγουρα έχει αυτό, και build number MRA58K.

 

Η 20h έχει security patch 2016-08-01

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσα πρόσφατα την εφαρμογή της lg ,lg backup μεσα απο το μενού με τις δικές της εφαρμογές. Πλεον όταν ανοίγω την εφαρμογη δεν δειχνει γράμματα,παρα μονο παύλες.

Μηπως γνωρίζει κανείς καμία λύση;

 

http://https://postimg.org/image/os3z5cbun

Edited by TOMARAS
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσα πρόσφατα την εφαρμογή της lg ,lg backup μεσα απο το μενού με τις δικές της εφαρμογές. Πλεον όταν ανοίγω την εφαρμογη δεν δειχνει γράμματα,παρα μονο παύλες.

Μηπως γνωρίζει κανείς καμία λύση;

Ακριβώς το ίδιο θέμα έχω κι εγώ:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο θέμα έχω κι εγώ:confused:

 

Και σε μένα μετά την αναβάθμηση του lg backup δεν εμφανίζονται γράμματα παρά μόνο παύλες.

Κάποια χαζομάρα θα έκανε η lg με την αναβάθμηση της εφαρμογής ας ελπίσουμε να το δει γρηγορα και να το διορθώση.

Link to comment
Share on other sites

Mήπως γνωριζει κανενας για το smart lock?

Συγκεκριμένα το ενεργοποιώ( με pattern ή με κωδικο),και στις trusted devices που μπορουν να το ξεκλειδωσουν,βαζω το smartwatch Asus Zenwatch 2.Το δεχεται κανονικα,μου λεει οτι οταν ειναι συνδεδεμένο και εντος εμβελειας θα ειναι ξεκλειδωτο(το τηλ),αλλα εξακολουθει να μου βγαζει το pattern ή το pin....Για μια στιγμη μονο μου εβγαλε ενα μπλε λουκετακι αλλα δεν το ξαναέβγαλε...Οποια βοήθεια ...καλοδεχούμενη!!!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα μετά την αναβάθμηση του lg backup δεν εμφανίζονται γράμματα παρά μόνο παύλες.

Κάποια χαζομάρα θα έκανε η lg με την αναβάθμηση της εφαρμογής ας ελπίσουμε να το δει γρηγορα και να το διορθώση.

Και γω σημερα το ειδα και εκανα απεγκατασταση απο τις εφαρμογες του ενος απο δυο back up που ειχε και οταν πηγα να το ανοιξω απο τισ εφαρμογες μου ζητρησε ενημερωση την εκανε και μετα λειτουργησε κανονικα μαλλον δεν ειχε περαστει καλα η ενημερωση.

Link to comment
Share on other sites

το φβ εδωσε ενα update καπου 35mb και πλεον εχει ηχο το g4 στις ενημερώσεις ασχετο αλλα ειπα να ενημερώσω!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Σειρα 508, αγορασμενο 12/2015, εμενε σε bootloop σε εκδρομη εκτος πολης. Το προβλημα ξεκινησε με το που ανοιξε wifi, πριν βαλει καν κωδικο...

Ενιγουει, υπαρχει τροπος να ανοιξει η συσκευη "προχειρα" πριν παει απο εβδομαδα για αλλαγη πλακετας κλπ;

Εχω δοκιμασει power button+volume down (παλια εκδοση, δε δουλεψε), ψυγειο για ψυξη, το 1ο ενω φορτιζε κ τωρα να μεινει χωρις μπαταρια 5-10 λεπτα αλλα τπτ.

Καποιες φορες παει να ανοιξει λεγοντας πως ανοιγει 2...5...9..12 απο τις 12 εφαρμογες αλλα εν τελει δεν ανοιγει.

Οποιαδηποτε βοηθεια, δεκτη.

 

Στάλθηκε απο το LG-V10 H960 μου

Link to comment
Share on other sites

Σειρα 508, αγορασμενο 12/2015, εμενε σε bootloop σε εκδρομη εκτος πολης. Το προβλημα ξεκινησε με το που ανοιξε wifi, πριν βαλει καν κωδικο...

Ενιγουει, υπαρχει τροπος να ανοιξει η συσκευη "προχειρα" πριν παει απο εβδομαδα για αλλαγη πλακετας κλπ;

Εχω δοκιμασει power button+volume down (παλια εκδοση, δε δουλεψε), ψυγειο για ψυξη, το 1ο ενω φορτιζε κ τωρα να μεινει χωρις μπαταρια 5-10 λεπτα αλλα τπτ.

Καποιες φορες παει να ανοιξει λεγοντας πως ανοιγει 2...5...9..12 απο τις 12 εφαρμογες αλλα εν τελει δεν ανοιγει.

Οποιαδηποτε βοηθεια, δεκτη.

 

Στάλθηκε απο το LG-V10 H960 μου

Βαλε μπαταρια και αμεσως πατα τα κουμπια για hard reset. Αν δεν πιασει ξανα προσπαθησε.

Ενα και μοναδικο bootloop που εχω παθει εγω απο wifi, μου εβγαζε οτι θα ενημερωθουν 14 διεργασιες (κατι τετοιο) τις εκανε, εκανε επανεκκινηση, bootloop 4-5 φορες, ξανα ενημερωσεις...!

Εβγαλα μπαταρια, την ξανα εβαλα, εκανα hard reset και ξεκινησε κανονικα. Απο τοτε (10 μηνες) δεν εχει ξανα παθει bootloop.

Link to comment
Share on other sites

Αν σου ειναι ευκολο, πες μου την ακριβη διαδικασια hard reset. Σε ευχαριστω.

 

Στάλθηκε απο το LG-V10 H960 μου

Link to comment
Share on other sites

Αν σου ειναι ευκολο, πες μου την ακριβη διαδικασια hard reset. Σε ευχαριστω.

 

Στάλθηκε απο το LG-V10 H960 μου

Αυτό το δοκίμασες;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια, επανηλθε το ρημαδι!!

 

Στάλθηκε απο το LG-V10 H960 μου

Είσαι από τους πολύ τυχερούς!!!!

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Είσαι από τους πολύ τυχερούς!!!!

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Σαν και εμένα, δις...

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχε κανει back up η κυρα, πλεον εμαθε την αξια του. Παλι καλα που εχει κ sd...

 

Στάλθηκε απο το LG-V10 H960 μου

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμασει power button+volume down (παλια εκδοση, δε δουλεψε), ψυγειο για ψυξη, το 1ο ενω φορτιζε κ τωρα να μεινει χωρις μπαταρια 5-10 λεπτα αλλα τπτ.

Καποιες φορες παει να ανοιξει λεγοντας πως ανοιγει 2...5...9..12 απο τις 12 εφαρμογες αλλα εν τελει δεν ανοιγει.

Οποιαδηποτε βοηθεια, δεκτη.

 

Στάλθηκε απο το LG-V10 H960 μου

 

Αν σου ειναι ευκολο, πες μου την ακριβη διαδικασια hard reset. Σε ευχαριστω.

 

Στάλθηκε απο το LG-V10 H960 μου

 

Εχω την υποψια, οτι οπως εσυ, κι αλλοι δεν εκαναν ισως σωστα την διαδικασια hard reset, για αυτο και δεν τα καταφερναν μερικες φορες και πιστεψαν ισως πως δεν επανερχεται με hard reset, αρα τα εφτυσε σιγουρα η πλακετα.

Για αυτο και εχω πει, ξανα δοκιμαστε ξανα και ξανα, μηπως κατι δεν εγινε σωστα με τη διαδικασια.

 

Aν και κατοχος παρτιδας 508 (μεσα σε αυτες με την αρχικη προβληματικη πλακετα) επαθα μονο μια φορα Bootloop οταν δοκιμαζα να συνδεθω σε wifi κατα ριπας :lol:

Αυτο, 6 μηνες μετα την αγορα του και 9 μηνες πριν απο σημερα. Εδω και 9 μηνες απο τοτε που εκανα hard reset και επανηλθε, αν και με την παλια πλακετα οπου λιωνουν οι κολλησεις (ή οτι αλλο εχει τελος παντων) δεν εχω ξανα αντιμετωπισει προβλημα.

 

Ειμαι τοσο τυχερος στην συσκευη. ? Αλλοι με παρτιδες αυτης της χρονιας παθαιναν και ξανα παθαιναν bootloop και συμφωνα με την πεποιθηση μερικων εξ αυτων, η διαδικασια hard reset δεν επανεφερε το κινητο τους.

Για αυτο και επιμενω ΜΗΠΩΣ μερικοι απο αυτους δεν εκαναν καλα την διαδικασια hard reset και εμειναν με την εντυπωση πως φρεσκια και αδουλευτη σχεδον πλακετα, χτυπησε σαν hardware.

Για αυτο λοιπον...δοκιμαστε ξανα και ξανα την διαδικασια hard reset, αν δεν σας πιασει με την πρωτη, για να ειστε σιγουροι πως κανατε οτι μπορουσατε.

 

Αν και μπηκε το βιντεο παραπανω με την διαδικασια, το γραφω ξανα και ως Text.

Turn the power off.

Press and hold the Power/Lock key + Volume Down key on the back of the phone.

Release the Power/Lock Key only when the LG logo is displayed, then immediately press and hold the Power/Lock Key again.

Release all keys when the Factory hard reset screen is displayed.

Press the Power/Lock Key to continue or either of the Volume Keys to cancel.

Press the Power/Lock Key once more to confi rm or either of the Volume Keys to cancel.

Link to comment
Share on other sites

Ολα ειναι πιθανα...παντως οταν πεφτει σε αυτη την κατασταση προσπαθωντας να συνδεθει σε wifi, μαλλον ειναι θεμα software.

Ηθελα να αποκλεισω ολα τα ενδεχομενα πριν παει για αλλαγη πλακετας κ μαλλον δικαιωθηκα.

 

Στάλθηκε απο το LG-V10 H960 μου

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν ισχύει αυτο..

Ένα Σ-Κ ολόκληρο το παιδευα..κ hard reset του έκανα..

Δεν επανήλθε..δεν επανερχονται όλα...

Εχω την υποψια, οτι οπως εσυ, κι αλλοι δεν εκαναν ισως σωστα την διαδικασια hard reset, για αυτο και δεν τα καταφερναν μερικες φορες και πιστεψαν ισως πως δεν επανερχεται με hard reset, αρα τα εφτυσε σιγουρα η πλακετα.

Για αυτο και εχω πει, ξανα δοκιμαστε ξανα και ξανα, μηπως κατι δεν εγινε σωστα με τη διαδικασια.

 

Aν και κατοχος παρτιδας 508 (μεσα σε αυτες με την αρχικη προβληματικη πλακετα) επαθα μονο μια φορα Bootloop οταν δοκιμαζα να συνδεθω σε wifi κατα ριπας :lol:

Αυτο, 6 μηνες μετα την αγορα του και 9 μηνες πριν απο σημερα. Εδω και 9 μηνες απο τοτε που εκανα hard reset και επανηλθε, αν και με την παλια πλακετα οπου λιωνουν οι κολλησεις (ή οτι αλλο εχει τελος παντων) δεν εχω ξανα αντιμετωπισει προβλημα.

 

Ειμαι τοσο τυχερος στην συσκευη. ? Αλλοι με παρτιδες αυτης της χρονιας παθαιναν και ξανα παθαιναν bootloop και συμφωνα με την πεποιθηση μερικων εξ αυτων, η διαδικασια hard reset δεν επανεφερε το κινητο τους.

Για αυτο και επιμενω ΜΗΠΩΣ μερικοι απο αυτους δεν εκαναν καλα την διαδικασια hard reset και εμειναν με την εντυπωση πως φρεσκια και αδουλευτη σχεδον πλακετα, χτυπησε σαν hardware.

Για αυτο λοιπον...δοκιμαστε ξανα και ξανα την διαδικασια hard reset, αν δεν σας πιασει με την πρωτη, για να ειστε σιγουροι πως κανατε οτι μπορουσατε.

 

Αν και μπηκε το βιντεο παραπανω με την διαδικασια, το γραφω ξανα και ως Text.

Turn the power off.

Press and hold the Power/Lock key + Volume Down key on the back of the phone.

Release the Power/Lock Key only when the LG logo is displayed, then immediately press and hold the Power/Lock Key again.

Release all keys when the Factory hard reset screen is displayed.

Press the Power/Lock Key to continue or either of the Volume Keys to cancel.

Press the Power/Lock Key once more to confi rm or either of the Volume Keys to cancel.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν ισχύει αυτο..

Ένα Σ-Κ ολόκληρο το παιδευα..κ hard reset του έκανα..

Δεν επανήλθε..δεν επανερχονται όλα...

 

Το άφησες καθόλου σε υσηχια για κανένα 4ωρο;

Βαλε το στο ψυγείο για 1 ώρα, βγάλε το και άστο 3 ώρες και δοκίμασε ξανά.

Bootloop έπαθα το καλοκαίρι και έτσι το συνεφερα. Θεωρώ ότι είναι τυχαίο αλλά δεν χάνεις τίποτα να δοκίμασεις.

Από την άλλη αφού φτάνει σε κάποιο σημείο (έτσι και εμένα) δεν είχα χάσει την πίστη μου.

Επανειλθε τελικά με hard reset με συνδυασμό πλήκτρων.

Καλή τύχη σου εύχομαι ολόψυχα.

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο ψυγείο;;; Δεν θα το έβαζα ποτέ! Το δοκίμασες; Όταν το έβγαλες μετά που ήρθε πάλι σε θερμοκρασία δωματίου δεν σου έβγαλε υγρασία από την απότομη αλλαγή θερμοκρασίας;; εξωτερικά μπορεί να μην είδες υγρασία αλλά αν έβγαλε έστω και ελάχιστη εσωτερικά που θα το καταλάβεις;

 

Όταν το βάζεις σε κρύο περιβάλλον και μετά το φέρεις απότομα σε θερμοκρασία δωματίου βγάζει μια άλφα υγρασία από την απότομη αλλαγή - κρύου ζέστης. Έστω και λίγο εσωτερικά. Έτσι νομίζω μπορεί να λέω και βλακειες αλλά πως μπορεί κανείς να έχει εμπιστοσύνη σε αυτό....;

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...