Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα το ξανα πω. Το software οχι μονο δεν ευθυνεται, αλλα κανει και εκπληκτικη διορθωση ΚΑΙ στο φλας. Δεν τιθεται θεμα δηλαδη μετρησης, επεξεργασιας και διορθωσης.

 

Το προβλημα ειναι αλλου, στον χρονισμο.

Ενεργοποιηστε το φλας. Πλησιαστε μια λευκη επιφανεια (για να δειτε καλυτερα τι ακριβως συμβαινει) και πατηστε να βγει φωτογραφια, ενω ταυτοχρονα κοιτατε συνεχως την οθονη.

Τοτε θα δειτε το εξης: To φλας αναβει, η εικονα στην οθονη για καποια κλασματα απεικονιζεται πρασινη (γιατι πρασινακι ριχνει το φλας) αλλα ΑΜΕΣΩΣ μετα βλεπετε στην οθονη η πρασινη επιφανεια να γινεται καταλευκη. Ο χρωματικος αισθητηρας μετρησε την γενικη θερμοκρασια φωτος περιβαντολογικα και αποφασισε να κανει διορθωση. Η διορθωση ΕΓΙΝΕ αλλα... το φλας στιγμιαια σβηνει και ξανα αναβει και τοτε ακαριαια παιρνει την ληψη η καμερα.

Ο χρωματικος αισθητηρας οταν εσβησε το φλας ΕΧΑΣΕ την μετρηση και προσπαθει να την ξανα παρει οταν το φλας αναψει την δευτερη φορα. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙ.

Η φωτογραφια εχει παρθει, πριν αυτος κανει διορθωση.

 

ΛΥΣΗ: θα επρεπε οταν αναβει την δευτερη φορα το φλας να ΜΗΝ παρθει ακαριαια η φωτο, αλλα να καθυστερησει ενα sec για να προλαβει να γινει η διορθωση.

 

Λυση δευτερη: Βρισκουμε ενα προγραμμα που μας επιτρεπει να μενει το led μονιμα ανοιχτο ωστε ο αισθητηρας να εχει μονιμα κανει μετρηση και διορθωση. Ωραια ως εδω.

Ελα ομως που σχεδον ολα τα apps καμερας δεν κανουν καλη δουλεια στους χρονισμους, μετρησεις κλπ οπως το default app της lg.

To παραδειγμα ηδη ειπωθηκε και πριν. με το app του κινητου..ΟΣΟ κι αν φωτισει το θεμα και απο κοντα το φλας, ΠΟΤΕ δεν θα παρεις υποψια καμενου ή υπερφωτισμενης σκηνης. Το lg μειωνει το iso και shutter speed προφανως, και οτι αλλη επεξεργασια συντελειται ισως, με αποτελεσμα το μεγαλυτερο peak φωτεινοτητας σε λευκο, να ειναι φυσιολογικο επανω στο θεμα, ενω θα σου εχει μαυρισει το backround. Οτι καλυτερο δηλαδη, που δεν κανουν σωστα τα αλλα προγραμματα.

Τι να το κανω δηλαδη να πρεπει να βγαλω με φλας θεμα που ειναι...10 μετρα μακρια.

Εδω ακομα και μακρο φωτογραφηση με φλας εχω κανει και ειναι υπεροχη.

 

Μονο που δυστυχως εχουμε αυτη την ατυχια με το πρασινο.

 

Αλλα ολα αυτα τα εχω ξανα γραψει στο παρελθον (και καποιοι αλλοι)

Το θεμα τωρα ειναι να καταλαβουμε το εξης: Ειναι σε ΟΛΟΥΣ πρασινωπη η χροια του led. ? Σε αλλους μηπως εχει αλλο φασμα. ? (π.χ. κιτρινο)

 

Αν η πλειοψηφια εχει πρασινωπο Led, να μην τρεχουμε οσοι εχουμε σερβις για αντικατασταση led, ειναι γενικο το θεμα. (λαθος επιλογη Led της LGεπειδη δεν εχει σωστο φασμα κοντα στο ασπρο)

Αν ομως μερικοι μονο το εχουμε αυτο, παρακαλουμε πειτε μας την δικη σας εμπειρια με το φλας, ωστε αν ειναι μονο σε μερικες συσκευες, να προβουμε καποια στιγμη σε επισκευη.

 

Το να προσπαθω να βγαλω με ανοιχτο φακο μονιμα μια φωτο, το ξερω και εγω σε ωρα αναγκης αν χρειαστει να φωτογραφησω κατι σε σκοταδι κλπ.

Το θεμα ειναι να εχω φλας λευκο, ωστε να δουλευω το app καμερα της συσκευης, που κανει τελεια δουλεια σε ολα τα υπολοιπα.

 

Υπ'οψιν οτι και με το manual mode προσπαθωντας με το white balance να βρεθει η χρυση τομη, δεν εχουμε αρτιο αποτελεσμα. Εκει που θα φωτισει πιο πολυ το φλας, θα το εχουμε σχεδον φερει στο λευκο, αλλα λιγο πιο μακρια που ειναι λιγοτερο φωτισμενα σαν dark tones και παλι υπαρχει πρασινο.

 

Καντε ενα ψυχικο λοιπον οσοι μπορειτε και μοιραστειτε την δικη σας εμπειρια του φλας για να καταλαβουμε τι συμβαινει.

 

Συγνωμη για το μακροσκελες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Nα διορθωσω ενα λαθος μου. Το open camera app ΜΟΝΟ στο flash mode καιει οτι βρει μπροστα του. Σε κατασταση φακου οντως ολα πανε σωστα. Δεν καιει τιποτα, ο αισθητηρας κανει την διορθωση τελικα και το λευκο απεικονειζεται λευκο.

Η πλακα ειναι πως στην οθονη το βλεπω λευκο, ενω οταν το φωτιζει το φλας οταν κοιτω την επιφανεια εξω απο την οθονη...αντιλαμβανομαι πως το φλας βαραει πρασινο.

Αποδειξη φυσικα ποσο τελεια διορθωση κανει ο spectum sensor. Mε λιγα λογια...οτι λεντακι κι αν σου πεσει σαν παρτιδα...ασπρο θα παρεις οτι κι αν φωτιζει αυτο.

 

Αυτη τη βλακεια να διορθωναν, τουλαχιστον να μην σβηνει το φλας οταν παιρνει μετρηση και θα ηταν ολα cool με το default camera app που κατα τη γνωμη μου, ειναι υπεροχα τιουναρισμενο για την καμερα του κινητου.

 

Αρα λοιπον ουσιαστικα εχουμε εναν συνδιασμο λαθους επιλογης φασματος flash κ κακου software optimisation. Δεν ειμαι κανενας ειδημων στη φωτογραφηση, απλα τυχαινει να ασχολουμαι εντονα με τις καμερες των κινητων κατα βαση αρκετα χρονια. Το παω βασει λογικης. Ασχετα με το φασμα λοιπον του flash, το κυριαρχο προβλημα ειναι οτι δεν προλαβαινει να μετρήσει ο sensor τη 2η φορα που αναβει το flash. Πως διορθωνεται αυτο; ΜΟΝΟ με firmware- driver update. Εχουμε να κανουμε με διορθωση λοιπον του driver της κάμερας ουτως ωστε να λυθει το προβλημα, δεδομένου όμως οτι οντως ισχυει και στα υπολοιπα g4. Γι αυτο ακριβως θελουμε το feedback απο τα παιδια του forum, για να το σιγουρεψουμε.

 

Ps. Με manual mode πραγματι καταφερνεις να το φερεις αρκετα πιο σωστα δουλευοντας με την ταχυτητα κλειστρου και το iso και αναλογα με την αποσταση, αλλα δεν εχεις το 100% επιθυμητο αποτελεσμα. Οι υπολοιπες apps οπως ξαναειπα ειναι οντως για τα πανηγυρια (τουλαχιστον στο g4)

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο το σημειο , δε θα δειξω φωτο , απλα θα πω πως εξαρτωνται πολλα απο την αποσταση που τραβας φωτο.

Δοκιμασα το ιδιο σημειο, ιδια αποσταση, με το G2 της κοπελας μου, με το G4 και με το optimus G. Μαντεψτε... Το optimus G ειχε το πιο "λευκο" αποτελεσμα απο τα 2 υπολοιπα. Και μαντεψτε και τι... το optimus G το εχω με custom rom :p Και ειχε μακραν την χειροτερη καμερα για flagship της εποχης.

Οποτε καποιος εκει στην LG να ξυπνησει, γιατι πραγματικα μας εχει κουρασει με τα software faults. Μια καμερα, μια bootloops, μια το ενα μια το αλλο...

Το βραδυ αν μπορεσω θα ανεβασω και φωτο ξανα για να ειμαστε πιο σιγουροι.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες το θέμα είναι η ταχύτητα του κλείστρου που αντί να το κρατήσει πχ 0.256 δευτερόλεπτα το κρατάει 0.128 για να μη την κάψει όταν χτυπάμε από κοντά..το white balance δεν κάνει και την καλύτερη δουλειά σε αυτή την περίπτωση αλλά τουλάχιστον δεν έχουμε καμένες φωτο.. Υπάρχει το manual mode για να έχουμε την τέλεια φωτογραφία ή διάφορα προγράμματα για να την φέρουμε εκεί που θέλουμε. Χίλιες φορές κιτρινοπες φωτο παρά καμένες. Δοκιμάστε να κάψετε φωτο με το LG g4 μιλάμε για για 99.9% ακαυτες! Εγώ τέτοιο πράγμα δεν έχω ξανά δει στο κινητό.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολους!χθες πηγε το κινητο στην procordia που ειχα πει δεν εχω αποδειξη.Ειχα το θεμα της οθονης!Σημερα κιολας την αλλαξαν την οθονη και αυριο το πρωι θα το εχω!!!! :) :) :) Για να δουμε!!!! :happy::happy:

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολους!χθες πηγε το κινητο στην procordia που ειχα πει δεν εχω αποδειξη.Ειχα το θεμα της οθονης!Σημερα κιολας την αλλαξαν την οθονη και αυριο το πρωι θα το εχω!!!! :) :) :) Για να δουμε!!!! :happy::happy:

 

Ωραια αυτη η εξελιξη, ευχαριστουμε που ενημερωσες :D

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολους!χθες πηγε το κινητο στην procordia που ειχα πει δεν εχω αποδειξη.Ειχα το θεμα της οθονης!Σημερα κιολας την αλλαξαν την οθονη και αυριο το πρωι θα το εχω!!!! :) :) :) Για να δουμε!!!! :happy::happy:

 

Εμένα είναι από τη προηγούμενη βδομάδα εκεί για αλλαγή πλακέτας. Ακοοοοοοοοοομα περιμένω. Υποτίθεται πως θα τους πήγαιναν πλακέτες την Δευτέρα.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο το σημειο , δε θα δειξω φωτο , απλα θα πω πως εξαρτωνται πολλα απο την αποσταση που τραβας φωτο.

Δοκιμασα το ιδιο σημειο, ιδια αποσταση, με το G2 της κοπελας μου, με το G4 και με το optimus G. Μαντεψτε... Το optimus G ειχε το πιο "λευκο" αποτελεσμα απο τα 2 υπολοιπα. Και μαντεψτε και τι... το optimus G το εχω με custom rom :p Και ειχε μακραν την χειροτερη καμερα για flagship της εποχης.

Οποτε καποιος εκει στην LG να ξυπνησει, γιατι πραγματικα μας εχει κουρασει με τα software faults. Μια καμερα, μια bootloops, μια το ενα μια το αλλο...

Το βραδυ αν μπορεσω θα ανεβασω και φωτο ξανα για να ειμαστε πιο σιγουροι.

 

Βρε παίδες το θέμα είναι η ταχύτητα του κλείστρου που αντί να το κρατήσει πχ 0.256 δευτερόλεπτα το κρατάει 0.128 για να μη την κάψει όταν χτυπάμε από κοντά..το white balance δεν κάνει και την καλύτερη δουλειά σε αυτή την περίπτωση αλλά τουλάχιστον δεν έχουμε καμένες φωτο.. Υπάρχει το manual mode για να έχουμε την τέλεια φωτογραφία ή διάφορα προγράμματα για να την φέρουμε εκεί που θέλουμε. Χίλιες φορές κιτρινοπες φωτο παρά καμένες. Δοκιμάστε να κάψετε φωτο με το LG g4 μιλάμε για για 99.9% ακαυτες! Εγώ τέτοιο πράγμα δεν έχω ξανά δει στο κινητό.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

Ακριβως. Αυτο ειναι ολο το θεμα. Τη 2η φορα που αναβει το φλας, εχει χασει τη μετρηση και επειδη εχει μια πρασινη χροια το ιδιο το led (κατι που διαπιστωνεται ευκολα οταν το ανοιγεις σα φακο), βγαινει η φωτο ετσι. Ειναι θεμα firmware και παροτι δεν ειναι ιδιαιτερα εντονο προβλημα σε καποιες κοντινες κατα βαση μπορει να γινει ενοχλητικο και ειναι κριμα τετοια καμερα να εχει ενα τετοιο θεμα που δεν εχουν κινητα 3ετιας... Και επιτελους να βαλουν 1080p@60fps. Αυτο δεν μπορω να το χωνεψω απο το g3 γιατι δεν το κάνουν!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,επανέρχομαι με το θεμα του αδελφού μου,που το έβγαλαν εκτός εγγύησης.

Δέιτε το βίντεο που ανέβασα και τα συμπεράσματα δικά σας!

 

https://youtu.be/bpDPLWPQRTE

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,επανέρχομαι με το θεμα του αδελφού μου,που το έβγαλαν εκτός εγγύησης.

Δέιτε το βίντεο που ανέβασα και τα συμπεράσματα δικά σας!

 

https://youtu.be/bpDPLWPQRTE

 

τεντωσε τους.....κλειδωμενο bootloader σημαίνει ΟΧΙ ΡΟΟΤ!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ειδα οτι γραφουν 2 βλαβες.

Νο power on και no lcd display.

Τι εννοουν με το δευτερο. ?

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άφηνε στάμπες η οθόνη και λογικά θα άλλαζαν οθόνη!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τεντωσε τους.....κλειδωμενο bootloader σημαίνει ΟΧΙ ΡΟΟΤ!!!!!

 

Αύριο τηλ στο συνήγορο του καταναλωτή και αν χρειαστεί θα βάλουμε και δικηγόρο!

Ειλικρινά δεν θα αφήσω να περάσει έτσι!

Επίσης το δικό μου το G4 το αντάλλαξα με ένα iPhone 5s γιατί έχασα κάθε εμπιστοσύνη μαζί τους και ειλικρινά η lg για μένα τελείωσε!

Link to comment
Share on other sites

κανε μια μαγκια στειλε μαιλ στο επίσημο site της lg στο lg.com και ρωτα αν εφοσον ειναι κλειδωμενος ο bootlooder

θεωρουν οτι ειναι ροοτ και καλα οτι ενδιαφερεσαι για τεχνικα ζητήματα....μολις παρεις την απαντηση την επίσημη στο μαιλ τυπωσε την θα σου χρειαστει....και πανε σε αυτη την φορμα μετα http://www.lg.com/gr/support/contact/chat-email ξεκινα συνομιλία και με αυτο χαρτι πες τους να σου δωσουν ενα μαιλ να τους στείλεις την απάντηση της προκορντια....και πες τους με το ιμει σου οτι ειναι κλειδωμενος γιατι δεν το δεχονται.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

κανε μια μαγκια στειλε μαιλ στο επίσημο site της lg στο lg.com και ρωτα αν εφοσον ειναι κλειδωμενος ο bootlooder

θεωρουν οτι ειναι ροοτ και καλα οτι ενδιαφερεσαι για τεχνικα ζητήματα....μολις παρεις την απαντηση την επίσημη στο μαιλ τυπωσε την θα σου χρειαστει....και πανε σε αυτη την φορμα μετα http://www.lg.com/gr/support/contact/chat-email ξεκινα συνομιλία και με αυτο χαρτι πες τους να σου δωσουν ενα μαιλ να τους στείλεις την απάντηση της προκορντια....και πες τους με το ιμει σου οτι ειναι κλειδωμενος γιατι δεν το δεχονται.....

 

Σωστός θα το κανω και αυτο που ειπες! σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,επανέρχομαι με το θεμα του αδελφού μου,που το έβγαλαν εκτός εγγύησης.

Δέιτε το βίντεο που ανέβασα και τα συμπεράσματα δικά σας!

 

https://youtu.be/bpDPLWPQRTE

Απαραδεκτοι.....

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σωστός θα το κανω και αυτο που ειπες! σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου!

 

οταν πηρε την συσκευη το αυτοκολλητο ασφαλειας ειπες ηταν κομπλε και δεν εδειχνε παραβιαση??στην συσκευασια εννοω του κουτιου

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

οταν πηρε την συσκευη το αυτοκολλητο ασφαλειας ειπες ηταν κομπλε και δεν εδειχνε παραβιαση??στην συσκευασια εννοω του κουτιου

 

Ηταν κομπλέ η συσκευασία και ημουν μπροστά όταν το άνοιξε!

Επίσης είναι δυνατόν με lock bootloader να ειναι ροοτ το κινητό! απαράδεχτοι απλά....

Link to comment
Share on other sites

Σωστός θα το κανω και αυτο που ειπες! σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου!

 

Ηταν κομπλέ η συσκευασία και ημουν μπροστά όταν το άνοιξε!

Επίσης είναι δυνατόν με lock bootloader να ειναι ροοτ το κινητό! απαράδεχτοι απλά....

 

οχι απλα εκανα μια σκεψη μηπως εβαλαν την ρομ την ευρωπαικη με το lgup και για αυτο τον λογο να χασεις την εγγυηση και να το θεωρουν ροοτ εφοσον εβαλε ρομ επανω αλλη απο την εκαστοτε χωρα κατασκευης της συσκευης

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

οχι απλα εκανα μια σκεψη μηπως εβαλαν την ρομ την ευρωπαικη με το lgup και για αυτο τον λογο να χασεις την εγγυηση και να το θεωρουν ροοτ εφοσον εβαλε ρομ επανω αλλη απο την εκαστοτε χωρα κατασκευης της συσκευης

 

Τσέκαρα το κινητό με το LG info και λεει απο χώρα bal!

Δηλαδή για να καταλάβω με το lgup αν θα βάλεις άλλη ρομ χάνεται η εγγύηση? ο bootloader δεν ξεκλειδώνει σε αυτή τη περίπτωση?

Επίσης ο αδελφός μου την αναβάθμιση την έκανε μέσω lg bringe απο 5 στην 6.

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε ρουτ στην 5 θα χανόταν με την αναβάθμιση οπότε πολύ άκυροι Εκεί στην προκορντια.. Δώσε τους πόνο !!!

Που δεν είχε ρουτ δηλαδή αλλά λέμε τώρα...

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρα το κινητό με το LG info και λεει απο χώρα bal!

Δηλαδή για να καταλάβω με το lgup αν θα βάλεις άλλη ρομ χάνεται η εγγύηση? ο bootloader δεν ξεκλειδώνει σε αυτή τη περίπτωση?

Επίσης ο αδελφός μου την αναβάθμιση την έκανε μέσω lg bringe απο 5 στην 6.

 

αν βαλεις ρομ αλλης χωρας με το lgup ναι την χανεις δεν ξεκλειδωνει τον bootloader απλα αυτοι τρωνε σκαλωμα και καλα πειραξες το λογισμικο...αλλα εφοσον λες οτι πηρε το 6 κανονικα αρα κομπλε....θα πρεπει δηλαδη καποιος να εκανε το πείραγμα πριν παρεις την συσκευη για αυτο σε ρωτησα για το μαγαζι...αλλα λες ησουνα μπροστα αρα δεν νομιζω οπως καταλαβες παιρνω και τις ποιο ακραιες περιπτωσεις ωστε οταν κατεβασεις τον παντελονι σου να τους γ.......ς γιατι ετσι θελουν να εχουμε εξαντλήσει τα παντα.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση. Το κινητο , σου λεει στο lg phone from ειπες bal . Ποια χωρα ειναι bal ?

Στο κουτι του κινητου επανω, γραφει επισης bal ? Αν ναι , τοτε δεν εχει πειραχτει το κινητο. Αν οχι , κατι παιχτηκε πριν συσκευαστει ( ? απορια εχω πραγματικα)

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση. Το κινητο , σου λεει στο lg phone from ειπες bal . Ποια χωρα ειναι bal ?

Στο κουτι του κινητου επανω, γραφει επισης bal ? Αν ναι , τοτε δεν εχει πειραχτει το κινητο. Αν οχι , κατι παιχτηκε πριν συσκευαστει ( ? απορια εχω πραγματικα)

 

Από ποια χώρα είναι δεν το γνωρίζω!

Στο κουτί του όντως γράφει bal.

Link to comment
Share on other sites

Με ενα googlaρισμα βρήκα στην Wikipedia οτι

 

This is the list of UNDP (United Nations Development Programme) country codes

 

BAL Baltic States Estonia, Lithuania, Latvia

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...