Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

769 euro αρχική list price ;)

 

στα καταστηματα εγω ειπα 600 γιατι ειδα τωρα στο σκρκουτζ ολο το ιστορικο του και ξεκινησε η μεση τιμη απο 630 αρα με επιβεβαιωνεις και συ....νταξει αυτο λεω στο παιδι το τηλ επομενος δεν ειναι οτι πληρωνεις παίρνεις!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

δεν εχουν πλακετες σου ειπαν???παντως αυτο που λες δεν ισχυει για την τιμη το τηλ ηταν στα 600 οταν βγηκε και μαλιστα στα σκρουτζομαγαζα σε γερμανους και πλαισια ηταν και παραπανω αρα δεν μιλαμε για ενα φθηνο τηλ αλλα ενα τηλ που κοντραριζε στα ισια τα μηλοτηλεφωνα με μικρη διαφορα στα λεφτα..εγω ας πουμε το πηρα στα 400 πριν 2 μηνες 7 μηνες μετα την κυκλοφορια του!!

Καθημερινα ερχονται πλακετες μου ειπαν αλλα για να αργει τοσο μαλλον ειναι πολλα τα χαλασμενα. Μπορει να ειχε 600 αρχικη αλλα για να πεφτει 300 μετα απο ενα χρονο δειχνει οτι εκει ειναι η αξια του τελικα. Αν εκανε 600 με το προβλημα που εχει δεν θα το αγγιζε κανεις. Τωρα με 300 σκεφτηκα πχ εγω για την τιμη του ειναι τουμπανο και αν το βγαλει το προβλημα παιρνω το ρισκο.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε με τη δική σου λογική θα έπρεπε να καταργηθούν τα ανταλλακτικά και τα service center για τα apple, την ferrari, lamborghini κτλ κτλ.....

Απλά κάνε μια βόλτα στο topic της apple εδώ στο myphone για να δεις το ότι πληρώνεις παίρνεις.....

Το ότι πληρώνεις παίρνεις 'ίσχυε μια φορά και ένα καιρό για τα προϊόντα τεχνολογίας .... που κάποια προϊόντα τηρούσαν κανόνες ποιότητας και αληθινά QC.... πλέον είναι όλα τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

Αφησα στην proncordia το κινητο 602 κατασκευης με προβλημα στην κεραια την περασμενη τριτη, σημερα ενημερωνομαι οτι ειμαι σε αναμονη πλακετας... ειχα iphone 4s και δεν με ειχε αφησει ποτε 4 χρονια, πηρα το g4 το καταχαρηκα αλλα κρατησε μια βδομαδα. Οτι πληρωνεις παιρνεις τελικα, νομος!

 

α εισαι πολυ λαθος, μα πολυ λαθος. Εχω δει iphone μεσα σε DOA να μην ανοιγει η οθονη του, iphone 6 καινουριο οπως ελεγα το παιδι που το ακουγα διπλα μου σε καταστημα. Τι να πει δλδ και αυτος...

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

απο ωρα σε ωρα περιμενω την κουριερ να ερθει να το παρει μου ειπαν τι ωρα μπορειτε του λεω 10-13 ειναι καλα αλλα δεν με ρωτησαν ουτε διευθυνση ουτε τιποτα!!!μηπως να ανησυχώ??μονο το νουμερο μου εχουν!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Αφησα στην proncordia το κινητο 602 κατασκευης με προβλημα στην κεραια την περασμενη τριτη, σημερα ενημερωνομαι οτι ειμαι σε αναμονη πλακετας... ειχα iphone 4s και δεν με ειχε αφησει ποτε 4 χρονια, πηρα το g4 το καταχαρηκα αλλα κρατησε μια βδομαδα. Οτι πληρωνεις παιρνεις τελικα, νομος!

 

Τι προβλημα σου εκανε δηλαδη;

 

Αν ηταν ετσι οπως τα λες τοτε το lg g5 θα επρεπε να κανει 1000ευρω και το lg g6 1500.

H τεχνολογια ξεφτιζει φιλε μου δεν ειναι apple που βγαζει καθε χρονο ιδια συσκευη και ειναι μονοπωλιο. Υπαρχει τεραστιος ανταγωνισμος στο android. Και η τιμη του δεν εχει πεσει τα σκρουτζομαγαζα μας εχουν κανει μαγκες κανε μια βολτα απο κοτσοβολο που πουλαει και iphone και δες ποσο εχει. ;)

Link to comment
Share on other sites

Τι προβλημα σου εκανε δηλαδη;

 

Αν ηταν ετσι οπως τα λες τοτε το lg g5 θα επρεπε να κανει 1000ευρω και το lg g6 1500.

H τεχνολογια ξεφτιζει φιλε μου δεν ειναι apple που βγαζει καθε χρονο ιδια συσκευη και ειναι μονοπωλιο. Υπαρχει τεραστιος ανταγωνισμος στο android. Και η τιμη του δεν εχει πεσει τα σκρουτζομαγαζα μας εχουν κανει μαγκες κανε μια βολτα απο κοτσοβολο που πουλαει και iphone και δες ποσο εχει. ;)

Δεν εβρισκε καθολου δικτυο στο wcdma. Δεν ειχα θεμα με επανεκκινησεις. Το παρελαβα σημερα μου αλλαξαν πλακετα 603. Την ρωτησα τι παιζει με τα bootloop και μου ειπε καλο ειναι να μην κανω επαναφορα απο google αλλα σεταρισμα ως νεα συσκευη, ψαχνουν δηλαδη μηπως φταιει αυτο. Εγω βεβαια εκανα επαναφορα απο google. Ελπιζω να μην ασχοληθω ξανα και να χαρουμε τα κινητα μας.

Link to comment
Share on other sites

Έχει μερικές μέρες που συνδέω τον φορτιστή στο κινητό και κάνει συνεχείς συνδεδη-αποσυνδεση-συνδεση-απισυνδεση....... Σαν να βγάζω και να ξαναβάζω τον φορτιστή στο ρεύμα. Για να σταματήσει αυτο λοιπόν βγάζω τον φορτιστή για 2 λεπτά και τον ξαναβάζω και είναι οκ. Στέλνω εδώ και όχι στο νήμα με τα αξεσουάρ γιατί βλέπω ότι μάλλον δεν φταίει ο φορτιστής. Τον κοίταξα και δεν είδα κάπου πρόβλημα. Ούτε στα "δοντακια" ούτε στο καλώδιο. Το κινητό το εχω 2 περίπου (μπορεί και 3) μήνες και ο φορτιστής είναι ο δικός του.
Link to comment
Share on other sites

Έχει μερικές μέρες που συνδέω τον φορτιστή στο κινητό και κάνει συνεχείς συνδεδη-αποσυνδεση-συνδεση-απισυνδεση....... Σαν να βγάζω και να ξαναβάζω τον φορτιστή στο ρεύμα. Για να σταματήσει αυτο λοιπόν βγάζω τον φορτιστή για 2 λεπτά και τον ξαναβάζω και είναι οκ. Στέλνω εδώ και όχι στο νήμα με τα αξεσουάρ γιατί βλέπω ότι μάλλον δεν φταίει ο φορτιστής. Τον κοίταξα και δεν είδα κάπου πρόβλημα. Ούτε στα "δοντακια" ούτε στο καλώδιο. Το κινητό το εχω 2 περίπου (μπορεί και 3) μήνες και ο φορτιστής είναι ο δικός του.

Πάντως, όπως το περιγράφεις, εμένα μου φαίνεται καθαρά πρόβλημα φορτιστή. Φαντάζομαι τον έχεις συνέχεια στην πρίζα. Έτσι τον έχω κι εγώ. Είναι λάθος αυτό που κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει μερικές μέρες που συνδέω τον φορτιστή στο κινητό και κάνει συνεχείς συνδεδη-αποσυνδεση-συνδεση-απισυνδεση....... Σαν να βγάζω και να ξαναβάζω τον φορτιστή στο ρεύμα. Για να σταματήσει αυτο λοιπόν βγάζω τον φορτιστή για 2 λεπτά και τον ξαναβάζω και είναι οκ. Στέλνω εδώ και όχι στο νήμα με τα αξεσουάρ γιατί βλέπω ότι μάλλον δεν φταίει ο φορτιστής. Τον κοίταξα και δεν είδα κάπου πρόβλημα. Ούτε στα "δοντακια" ούτε στο καλώδιο. Το κινητό το εχω 2 περίπου (μπορεί και 3) μήνες και ο φορτιστής είναι ο δικός του.

 

Με άλλο φορτιστή εχεις δοκιμάσει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, όπως το περιγράφεις, εμένα μου φαίνεται καθαρά πρόβλημα φορτιστή. Φαντάζομαι τον έχεις συνέχεια στην πρίζα. Έτσι τον έχω κι εγώ. Είναι λάθος αυτό που κάνουμε.

Ναι, είναι μόνιμα στην πρίζα!!!!! Αυτό φταίει λες??

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με άλλο φορτιστή εχεις δοκιμάσει;

Όχι... Δυστυχώς δεν έχω αλλο φορτιστή που να κάνει στην συσκευή μου για να δοκιμασω.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι μόνιμα στην πρίζα!!!!! Αυτό φταίει λες??

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι... Δυστυχώς δεν έχω αλλά φορτιστή που να κάνει στην συσκευή μου.

 

Αυτο που ειναι μονιμα στην πριζα , μπορει να μη φαινεται, αλλα ειναι λαθος. Αυτο που χαλαει συνηθως ειναι πρωτα το καλωδιο... Στο optimus G ειχε ψοφησει το καλωδιο. Το ειχα μονιμα συνδεδεμενο. Περιπου 1.5 χρονο μετα. Ειχα καινουριο και αλλαξα, ο φορτιστης ηταν μια χαρα. Ακομη μια χαρα φορτιζει , αλλα δε το εχω μονιμα πριζα. Αρα λογικα πρεπει να δοκιμασεις κανα micro usb καλωδιο αν εχεις για φορτιση ή να βρεις απο καπου :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ειναι μονιμα στην πριζα , μπορει να μη φαινεται, αλλα ειναι λαθος. Αυτο που χαλαει συνηθως ειναι πρωτα το καλωδιο... Στο optimus G ειχε ψοφησει το καλωδιο. Το ειχα μονιμα συνδεδεμενο. Περιπου 1.5 χρονο μετα. Ειχα καινουριο και αλλαξα, ο φορτιστης ηταν μια χαρα. Ακομη μια χαρα φορτιζει , αλλα δε το εχω μονιμα πριζα. Αρα λογικα πρεπει να δοκιμασεις κανα micro usb καλωδιο αν εχεις για φορτιση ή να βρεις απο καπου :)

Κάτι τέτοιο θα κάνω... Θα ψάξω για καλώδιο!!! Δεν το ήξερα ότι δημιουργεί πρόβλημα αν τον έχω μόνιμα στην πρίζα..... Το καλό είναι ότι δεν έχει πάθει και μεγάλη ζημεια ακόμα! Δηλαδή κάνει συνδεσεις-αποσυνδεσεις αλλά αν τον βγάλω από την πρίζα για δύο λεπτά και τον ξαναβάλω σταματάει να αποσυνδεετε!! Οπότε......

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο θα κάνω... Θα ψάξω για καλώδιο!!! Δεν το ήξερα ότι δημιουργεί πρόβλημα αν τον έχω μόνιμα στην πρίζα..... Το καλό είναι ότι δεν έχει πάθει και μεγάλη ζημεια ακόμα! Δηλαδή κάνει συνδεσεις-αποσυνδεσεις αλλά αν τον βγάλω από την πρίζα για δύο λεπτά και τον ξαναβάλω σταματάει να αποσυνδεετε!! Οπότε......

 

Εμενα οταν δουλευε, εκανε καμμια 10 ωρες να φορτισει και παντα ειχα ενδειξη "αργη φορτιση" (σα να το συνεδεα σε usb υπολογιστη). Δοκιμαζεις την πιο ανεξοδη λυση , και ελπιζουμε να ειναι ολα κομπλε μετα :)

Link to comment
Share on other sites

Εχει φαει την συνδεση του usb τωρα για ποιο απο τα δυο καλωδιο/τηλεφωνο μονο απο κοντα μπορεις να το ξερεις..

Προσπαθησε με αλλο καλωδιακι και οταν το κουμπωνεις να εισαι ευγενικος δεν ειναι για πολλα ζορια αυτα τα βυσματα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει φαει την συνδεση του usb τωρα για ποιο απο τα δυο καλωδιο/τηλεφωνο μονο απο κοντα μπορεις να το ξερεις..

Προσπαθησε με αλλο καλωδιακι και οταν το κουμπωνεις να εισαι ευγενικος δεν ειναι για πολλα ζορια αυτα τα βυσματα.

Πάντα το προσέχω αυτό! Δεν το βάζω απότομα το βύσμα ποτε γιατί ξέρω ότι μπορεί να πάθει ζημιά με το αποτομο!! Τώρα δεν ξέρω.... Μακάρι να μην δημιουργηθεί μεγαλύτερο πρόβλημα και να μη μπορώ να το φορτίσω καθόλου μετά!

 

Πάντως κοίταξα και το βύσμα και την υποδοχή και δεν βλέπω κάτι

Link to comment
Share on other sites

Πάντα το προσέχω αυτό! Δεν το βάζω απότομα το βύσμα ποτε γιατί ξέρω ότι μπορεί να πάθει ζημιά με το αποτομο!! Τώρα δεν ξέρω.... Μακάρι να μην δημιουργηθεί μεγαλύτερο πρόβλημα και να μη μπορώ να το φορτίσω καθόλου μετά!

 

Πάντως κοίταξα και το βύσμα και την υποδοχή και δεν βλέπω κάτι

 

To θεμα δεν ειναι μονο το βαλε αλλα και το βγαλε. Του lg g4 το μαμα καλωδιο ειναι οτι πιο σφηνοτσουτσουνο εχω δει (σορρυ για τη λεξη αλλα μονο αυτη ταιριαζει) Μπορεις να δοκιμασεις και την ασυρματη φορτιση αν θες.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα οταν δουλευε, εκανε καμμια 10 ωρες να φορτισει και παντα ειχα ενδειξη "αργη φορτιση" (σα να το συνεδεα σε usb υπολογιστη). Δοκιμαζεις την πιο ανεξοδη λυση , και ελπιζουμε να ειναι ολα κομπλε μετα :)

Το είχα κι εγώ αυτό το πρόβλημα στο G3. Άλλαξα καλώδιο κι όλα ΟΚ.

Πάντα το προσέχω αυτό! Δεν το βάζω απότομα το βύσμα ποτε γιατί ξέρω ότι μπορεί να πάθει ζημιά με το αποτομο!! Τώρα δεν ξέρω.... Μακάρι να μην δημιουργηθεί μεγαλύτερο πρόβλημα και να μη μπορώ να το φορτίσω καθόλου μετά!

 

Πάντως κοίταξα και το βύσμα και την υποδοχή και δεν βλέπω κάτι

Δοκίμασε να βγάζεις πάντα τον φορτιστή μόλις τελειώνει η φόρτιση. Και να τον βάζεις στην πρίζα όταν θα μόνο κατά την φόρτιση του κινητού. Μάλλον δεν θα χρειαστεί να κάνεις κάτι άλλο. Ούτε άλλο καλώδιο, ούτε άλλο φορτιστή. Μόνο την συνήθεια αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα κι εγώ αυτό το πρόβλημα στο G3. Άλλαξα καλώδιο κι όλα ΟΚ.

 

Δοκίμασε να βγάζεις πάντα τον φορτιστή μόλις τελειώνει η φόρτιση. Και να τον βάζεις στην πρίζα όταν θα μόνο κατά την φόρτιση του κινητού. Μάλλον δεν θα χρειαστεί να κάνεις κάτι άλλο. Ούτε άλλο καλώδιο, ούτε άλλο φορτιστή. Μόνο την συνήθεια αυτή.

Αυτό θα κάνω από δω και πέρα!!

 

To θεμα δεν ειναι μονο το βαλε αλλα και το βγαλε. Του lg g4 το μαμα καλωδιο ειναι οτι πιο σφηνοτσουτσουνο εχω δει (σορρυ για τη λεξη αλλα μονο αυτη ταιριαζει) Μπορεις να δοκιμασεις και την ασυρματη φορτιση αν θες.

 

Για ασύρματη θέλω και τον αντίστοιχο φορτιστή (και θήκη που να το υποστηρίζει νομθζω) και δεν είμαι για έξοδα τώρα!! Νομίζω ότι 1) τσιμπάει η τιμή του και 2) αρχείο πολύ να φορτισει με τον ασύρματο. Πιο εύκολο μου είναι να κανω αντικατάσταση τι καλώδιο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή μάλλον είναι καιρός του-μου βγάζει και ένα σπαστικό μηνυμα Download Ar Cleaner-θέλω να κάνω επαναφορά εργοστασιακών και ξαναστήσιμο.

Γενικά ποια είναι η πιο ενδεδειγμένη διαδικασία?

Έχω sd μέσα για φώτο,μουσική κτλ. Sms contacts backup εφαρμογή. Τι άλλο θα χρειαστώ?

Ευχαριστώ πολύ!Δεν θέλω να χρησιμοποιήσω το αντίγραφο ασφαλείας και επαναφορά που έχει το κινητό μιας και θέλω να το ξαναστήσω από την αρχή.Ή μήπως να το χρησιμοποιήσω?

Με τις τραπεζικές εφαρμογές θα έχω θέμα?nbg, peiraios ?

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Τα κουτατα G4 ολοκαινουρια εχουν ζελατινα στον φακο της καμερας;Πηραμε ενα τωρα και δεν μπορω να καταλαβω...Οι φωτο ομως βγαινουν ψιλοθολες

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα το αντίστοιχο ερώτημα και στο νήμα του s6. Έχει συγκρίνει κανείς την κάμερα με του s6 μετά την αναβάθμιση σε mm?

Ενδιαφέρομαι για ένα απ'τα 2 με βασικό γνώμονα την κάμερα και μετά την προσθήκη shutter speed στο s6 είμαι σε δίλημμα.. (μιλάω κυρίως για αισθητήρα sony στο s6). Ευχαριστώ πολύ!

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

Τα κουτατα G4 ολοκαινουρια εχουν ζελατινα στον φακο της καμερας;Πηραμε ενα τωρα και δεν μπορω να καταλαβω...Οι φωτο ομως βγαινουν ψιλοθολες

Όχι! Στο δικό μου τουλάχιστον δεν είχε ζελατίνα στην κάμερα! Είχε μόνο μπροστά στην οθόνη, στα 3 πίσω πλήκτρα και γύρω γύρω από το κινητό στο πλαίσιο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...