Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει τρόπος να ρύθμισω την κάμερα ώστε να μην κάνει κλικ όταν τραβάει φωτογραφία?

 

Ναι ,πρέπει να το βάλεις στην δόνηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά.μπορεί να μου πει κάποιος πως τραβάμε screenshots με το g4.Ευχαριστώ.

 

Εγώ χρησιμοποιώ το quick notes.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.μπορεί να μου πει κάποιος πως τραβάμε screenshots με το g4.Ευχαριστώ.

 

Χρόνια πολλά..κρατάς πατημένα power+volume down για δυο δευτερόλεπτα και τραβάει

Link to comment
Share on other sites

Θενκς. Το δοκίμασα και ήταν όντως τόσο απλό. Στη δόνηση και στο αθόρυβο δεν κάνει ήχο η κάμερα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και ενα δοκιμαστικό screenshot και απο μενα

 

http://postimg.org/image/4wi87b5mj/

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και εγω σημερα απο Vodafone σε μαυρο (παρολο που ηθελα καφε αλλα τεσπα)...στην 1η φορτιση κατεβαζει διαφορες ενημερωσεις (10b) και περιμενω να το βαλω στο πισι για να παρει την 6....κατοχος ηδη LG G3 θα δωσω εντυπωσεις αργοτερα.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα αυτή:

http://www.banggood.com/New-Slim-Thin-Luxury-Durable-Cool-Matte-PC-Hard-Back-Cover-Case-Skin-For-LG-G4-p-1001161.html

Απίστευτα ποιοτική για τα χρήματά της!

Έκανε 1 μήνα βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω το android 6, έχει βγεί γιατί έκανα ενημέρωση λογισμικού αλλά τίποτα.

Εχω lgg4 dual sim αν παίζει ρόλο αυτο, που δεν νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω το android 6, έχει βγεί γιατί έκανα ενημέρωση λογισμικού αλλά τίποτα.

Εχω lgg4 dual sim αν παίζει ρόλο αυτο, που δεν νομίζω.

 

Παίζει ρόλο μιας και πάντα στα dual sim βγαίνει πιο μετά η αναβάθμιση. Βέβαια η εν λόγω είναι 1,5 γίγα και γίνεται μόνον μέσω υπολογιστή και LG bridge, δεν θα σου έρθει ΟΤΑ δηλαδή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από mpanos07

>

 

Να ρωτήσω το android 6, έχει βγεί γιατί έκανα ενημέρωση λογισμικού αλλά τίποτα.

Εχω lgg4 dual sim αν παίζει ρόλο αυτο, που δεν νομίζω.

 

Παίζει ρόλο μιας και πάντα στα dual sim βγαίνει πιο μετά η αναβάθμιση. Βέβαια η εν λόγω είναι 1,5 γίγα και γίνεται μόνον μέσω υπολογιστή και LG bridge, δεν θα σου έρθει ΟΤΑ δηλαδή.

 

Σε ευχαριστώ πολύ Γιάννη για την απαντήση σου!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για να καταλάβω. Αυτό το post θα παραμείνει ανοιχτό και ταυτόχρονα θα ανοίγουν κι άλλα για συγκεκριμένες συζητήσεις; Όπως αγορά ή μπαταρία ή φώτο; και εδώ τι θα λέμε;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για να καταλάβω. Αυτό το post θα παραμείνει ανοιχτό και ταυτόχρονα θα ανοίγουν κι άλλα για συγκεκριμένες συζητήσεις; Όπως αγορά ή μπαταρία ή φώτο; και εδώ τι θα λέμε;

 

Ότι λένε και σε όλα τα αντίστοιχα θέματα των άλλων συσκευών.

Εδώ είναι το Γενικό θέμα.της συσκευής και τα άλλα πιο εξειδικευμένα για πιο εύκολη εύρεση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ότι λένε και σε όλα τα αντίστοιχα θέματα των άλλων συσκευών.

Εδώ είναι το Γενικό θέμα.της συσκευής και τα άλλα πιο εξειδικευμένα για πιο εύκολη εύρεση.

 

Οκ.Γιάννη. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά το G4 Dual (818P & 818N) δεν υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση, καθώς η δεύτερη sim βρίσκεται στην θέση που θα έπρεπε να βρίσκονται οι wireless charging connectors. Πιθανό με κάποια πατέντα να γίνεται , αλλά μάλλον πρόκειται για μπερδεμένη και δύσκολη διαδικασία.

Πάντως πραγματικά έχω απορία, ποιος χρησιμοποιεί ασύρματη φόρτιση σε κινητά, όταν μπορείς να φορτίσεις το κινητό σου σε λιγότερο από 1 ώρα με έναν ταχυφορτιστή. Όσες φορές προσπάθησα να χρησιμοποιήσω wireless charging στο s6 και το single sim G4 περισσότερο μπελάς μου φάνηκε , παρά ευκολία. Να μην αναφερθώ και στους χρόνους φόρτισης.

Εγώ προτιμώ την ασύρματη, το βράδυ το αφήνω στο κομοδίνο και τέλος. Ούτε καλώδια, ούτε βάλε βγάλε.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες... Πήρε κάνεις από BAL ενημέρωση για ΜΜ...?

 

Eγω παρέλαβα θηκες σημερα. Απο την terrapin και οι δυο. Μια κλασσικη λεπτη που ειναι μονο για γρατζουνιες μου φαινεται και μια τερας που λες οτι κατω κ να πεσει με τη γωνια κ οχι φλατ δε θα παθει τιποτα.

Ειναι αυτη.

http://www.uniqueshop.gr/anthektiki-thiki-silikonis-lg-g4.html

 

Χονδρη αλλα αποτελεσματικη. Ειναι σκληρη απ εξω κ στις γωνιες ειδικα κ πιο μαλακη μεσα.

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτιμώ την ασύρματη, το βράδυ το αφήνω στο κομοδίνο και τέλος. Ούτε καλώδια, ούτε βάλε βγάλε.

Γιατι η βαση δεν εχει καλωδιο δε βαζεις βγαζεις την εχεις μονιμα στην πριζα;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Νέος κάτοχος και εγω. Αυριο παραλαμβάνω. Ειναι ολλανδικο. Εχω κάποιες απορίες. Ειναι εύκολο το Ρόοτ.;εχει την ΜΜ και θέλω να μου πείτε αν αξίζει ή αν ειναι καλύτερα να γυρίσω στην λολιποπ. Και πόσο εύκολο ειναι αυτο.και αν ειναι branded θέλω να δω αν μπορω να του βάλω κάποια international Προερχομαι απο g2 με μια σύντομη στάση στο μχ4 και με είχε καλο μάθει το ατιμο το g2 στα Ρόοτ και στις ρομ Edited by Manolovas
Link to comment
Share on other sites

Εχει αντιμετωπίσει κάνεις παρόμοιο πρόβλημα ; Στο XDA λενε οτι υπάρχουν προβληματικές παρτίδες(505-509)
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Πριν από μερικές ώρες παρελαβα κ εγώ το g4 μου!!! Έχω ενθουσιαστεί... Ιδικά με την κάμερα του! Έχω όμως και μερικές απορίες που μορει να είναι και λόγω στραβομαρας!!

 

 

1) βλέπω στην οθόνη Όταν είναι αναμμένη ότι έχει πολλές οριζόντιες λεπτες γραμμές ! Έχει σε όλους, έτσι;;

 

2) που υπάρχει η επιλογή να το βάλω Όταν εντοπίζει το πρόσωπο μου να μην σβήνει η οθόνη;;;

 

3) έχω ενεργοποιήσει το μενού προγραμματιστή για να κάνω την απόκριση λίγο πιο γρηγορη αλλά δεν βρίσκω που να επιλέξω για τις άγνωστες προελεύσεις....

 

4) Υπάρχει επιλογή για ρυθμισω το λαμπάκι λεντ;;

 

Αυτά προς το παρόν.....

Επίσης να σημειώσω ότι σε μένα ανάβει και σβήνει η οθόνη με 2 ταπ! Γιατί κάπου διάβασα πιο κάτω ότι σε μερικά Παιδιά ανοίγει και κλείνει με 6

 

 

Edit!! To 3 ερώτημα μου το βρηκα!!!!!!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Πριν από μερικές ώρες παρελαβα κ εγώ το g4 μου!!! Έχω ενθουσιαστεί... Ιδικά με την κάμερα του! Έχω όμως και μερικές απορίες που μορει να είναι και λόγω στραβομαρας!!

 

 

1) βλέπω στην οθόνη Όταν είναι αναμμένη ότι έχει πολλές οριζόντιες λεπτες γραμμές ! Έχει σε όλους, έτσι;;

 

2) που υπάρχει η επιλογή να το βάλω Όταν εντοπίζει το πρόσωπο μου να μην σβήνει η οθόνη;;;

 

3) έχω ενεργοποιήσει το μενού προγραμματιστή για να κάνω την απόκριση λίγο πιο γρηγορη αλλά δεν βρίσκω που να επιλέξω για τις άγνωστες προελεύσεις....

 

4) Υπάρχει επιλογή για ρυθμισω το λαμπάκι λεντ;;

 

Αυτά προς το παρόν.....

Επίσης να σημειώσω ότι σε μένα ανάβει και σβήνει η οθόνη με 2 ταπ! Γιατί κάπου διάβασα πιο κάτω ότι σε μερικά Παιδιά ανοίγει και κλείνει με 6

 

 

Edit!! To 3 ερώτημα μου το βρηκα!!!!!!

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

 

1.Στο δικό μου δεν έχει κάτι τέτοιο .

2. Δυστυχώς στο g4 δεν υπάρχει η δυνατότητα να μένει ανοιχτή η οθόνη όταν το κοιτάς.

3. Ρυθμίσεις - γενικές - ασφάλεια - άγνωστες προελέυσεις.

4. Αν εννοείς να αλλάξεις χρώμα συχνότητα κλπ δεν γίνεται χωρίς κάποια εφαρμογή.

 

Τα 6 χτυπήματα στην οθόνη είναι για ξεκλείδωμα με το knock code που λένε οι υπόλοιποι.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από μερικές ώρες παρελαβα κ εγώ το g4 μου!!! Έχω ενθουσιαστεί... Ιδικά με την κάμερα του! Έχω όμως και μερικές απορίες που μορει να είναι και λόγω στραβομαρας!!

 

 

1) βλέπω στην οθόνη Όταν είναι αναμμένη ότι έχει πολλές οριζόντιες λεπτες γραμμές ! Έχει σε όλους, έτσι;;

 

2) που υπάρχει η επιλογή να το βάλω Όταν εντοπίζει το πρόσωπο μου να μην σβήνει η οθόνη;;;

 

3) έχω ενεργοποιήσει το μενού προγραμματιστή για να κάνω την απόκριση λίγο πιο γρηγορη αλλά δεν βρίσκω που να επιλέξω για τις άγνωστες προελεύσεις....

 

4) Υπάρχει επιλογή για ρυθμισω το λαμπάκι λεντ;;

 

Αυτά προς το παρόν.....

Επίσης να σημειώσω ότι σε μένα ανάβει και σβήνει η οθόνη με 2 ταπ! Γιατί κάπου διάβασα πιο κάτω ότι σε μερικά Παιδιά ανοίγει και κλείνει με 6

 

Φίλε μου για τις λεπτές γραμμές που λες εγώ δεν βλέπω κάτι σε μένα εκτός αν δεν καταλαβαίνω κάτι......

Όσο για τα υπόλοιπα δεν έχω ενδιαφερθεί γιατί το κινητό είναι αρκετά γρήγορο και το led με έχει βολέψει ως έχει.

Όλα ανοίγουν με 2 tap εκτός αν επιλέξεις άλλο μοτίβο ξεκλειδώματος.

Προσοχή όμως αν επιλέξεις κάποιο άλλο μοτίβο ξεκλειδώματος παίζει ένα bag όπου αμέσως μετά δεν γυρνά στην προηγούμενη ρύθμιση και έχει μια μικρή διαδικασία. Όχι κάτι το τρομακτικό απλά το αναφέρω γιατί την πάτησα και ήμουν λίγο πριν την επαναφορά αλλά τα παιδιά εδώ να ναι καλά με βοήθησαν και το έφτιαξα εύκολα.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Γιατι η βαση δεν εχει καλωδιο δε βαζεις βγαζεις την εχεις μονιμα στην πριζα;
Είναι μόνιμα στην πρίζα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

 

1.Στο δικό μου δεν έχει κάτι τέτοιο .

2. Δυστυχώς στο g4 δεν υπάρχει η δυνατότητα να μένει ανοιχτή η οθόνη όταν το κοιτάς.

3. Ρυθμίσεις - γενικές - ασφάλεια - άγνωστες προελέυσεις.

4. Αν εννοείς να αλλάξεις χρώμα συχνότητα κλπ δεν γίνεται χωρίς κάποια εφαρμογή.

 

Τα 6 χτυπήματα στην οθόνη είναι για ξεκλείδωμα με το knock code που λένε οι υπόλοιποι.

Χρόνια πολλά!!! Ευχαριστώ!! Εμένα ξεκλειδώνει με 2 μονο χτυπήματα !!

Και κάτι ακόμα..... Θυμάται κανείς σε πια ιστοσελίδα βάζουμε το s/n για να μάθουμε την χώρα προέλευσης;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε μου για τις λεπτές γραμμές που λες εγώ δεν βλέπω κάτι σε μένα εκτός αν δεν καταλαβαίνω κάτι......

Όσο για τα υπόλοιπα δεν έχω ενδιαφερθεί γιατί το κινητό είναι αρκετά γρήγορο και το led με έχει βολέψει ως έχει.

Όλα ανοίγουν με 2 tap εκτός αν επιλέξεις άλλο μοτίβο ξεκλειδώματος.

Προσοχή όμως αν επιλέξεις κάποιο άλλο μοτίβο ξεκλειδώματος παίζει ένα bag όπου αμέσως μετά δεν γυρνά στην προηγούμενη ρύθμιση και έχει μια μικρή διαδικασία. Όχι κάτι το τρομακτικό απλά το αναφέρω γιατί την πάτησα και ήμουν λίγο πριν την επαναφορά αλλά τα παιδιά εδώ να ναι καλά με βοήθησαν και το έφτιαξα εύκολα.

Ναι το είχα πάθει κ εγώ αυτό που λες με το bug του ξεκλειδωματος στο g2 που είχα πριν.

Μετά κάπως μου είπαν τα παιδιά εδώ στο φορουμ και λύθηκε το προβλημα. Τώρα δεν αντιμετώπισα προβλημα....

Link to comment
Share on other sites

σήμερα πήρα από Γερμανό το LG G4.

Είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά και απογοητευμένος.

Το κινητό φυσάει αλλά εκεί στην LG μου φαίνεται τον......

 

 

Το μόνο μου θέμα είναι ο συγχρονισμός με Outlook 2016 (επαφές και ημερολόγιο)

Υπάρχει κάποια ΔΩΡΕΑΝ αξιόπιστη εφαρμογή που να δουλεύει και με WIFI (προσωπικά το προτιμώ διότι δεν βάζω βγάζω το φις, άρα να μην χαλάω την μπαταρία)

Μα πόσο δύσκολο είναι να αφήσουν τον συγρονισμό .....

 

 

Και κάτι ακόμη!

το κλείνω και το βάζω για φόρτιση......

πάντα μου ανοίγει η συσκευή... bootαρει από μόνη της... υπάρχει ρύθμιση ή υπάρχει θέμα????

 

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια ,......προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά!!! Ευχαριστώ!! Εμένα ξεκλειδώνει με 2 μονο χτυπήματα !!

Και κάτι ακόμα..... Θυμάται κανείς σε πια ιστοσελίδα βάζουμε το s/n για να μάθουμε την χώρα προέλευσης;;;

 

Σε όλους ξεκλειδώνει με δυο ταπ, μην μπερδεύεσαι. Αν βάλεις knock kode θα σου ζητήσει 6 χτυπήματα υποχρεωτικά (στην 6.0) ή 4 ( στην λολιποπ)

 

Για το άλλο που ρωτάς κατέβασε αυτή την εφαρμογή και θα μάθεις τα πάντα

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.peamoon.phoneproductioninfo&hl=en

Link to comment
Share on other sites

σήμερα πήρα από Γερμανό το LG G4.

Είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά και απογοητευμένος.

Το κινητό φυσάει αλλά εκεί στην LG μου φαίνεται τον......

 

 

Το μόνο μου θέμα είναι ο συγχρονισμός με Outlook 2016 (επαφές και ημερολόγιο)

Υπάρχει κάποια ΔΩΡΕΑΝ αξιόπιστη εφαρμογή που να δουλεύει και με WIFI (προσωπικά το προτιμώ διότι δεν βάζω βγάζω το φις, άρα να μην χαλάω την μπαταρία)

Μα πόσο δύσκολο είναι να αφήσουν τον συγρονισμό .....

 

 

Και κάτι ακόμη!

το κλείνω και το βάζω για φόρτιση......

πάντα μου ανοίγει η συσκευή... bootαρει από μόνη της... υπάρχει ρύθμιση ή υπάρχει θέμα????

 

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια ,......προκαταβολικά!

Κ εγώ αυτό παρατήρησα. Ότι όταν πάω να το φόρτισ η απενεργοποιημένο , ενεργοποιείτε όταν το βάζω να φορτίσει.

Λογικά είναι το φυσιολογικό του !!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...