Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοντεύω να σκάσω...

Δεν βρίσκω κάτι μάλλον γελοίο, δεν βρίσκω πώς θα βγάλω ένα μοτίβο που έβαλα για ξεκλείδωμα για να το βάλω πάλι με σύρσιμο.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Κοντεύω να σκάσω...

Δεν βρίσκω κάτι μάλλον γελοίο, δεν βρίσκω πώς θα βγάλω ένα μοτίβο που έβαλα για ξεκλείδωμα για να το βάλω πάλι με σύρσιμο.

 

Settings_display_lock screen

Link to comment
Share on other sites

Settings_display_lock screen

 

Ναι εντάξει μέχρι εκεί από εκεί και πέρα τις άλλες επιλογές της έχει απενεργοποιήσει μόνο τα κλείδωματα με κωδικούς και μοτίβα μου έχει ανοιχτά

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Ναι εντάξει μέχρι εκεί από εκεί και πέρα τις άλλες επιλογές της έχει απενεργοποιήσει μόνο τα κλείδωματα με κωδικούς και μοτίβα μου έχει ανοιχτά

Δεν είναι καθόλου γελοίο, είναι bug. Ένας τρόπος, αν ξέρεις το Gmail username password, είναι να το κάνεις πολλές φορές λάθος και μετά να κάνεις επαναφορά τρόπου κλειδώματος. Μετά θα είναι διαθέσιμο το ξεκλείδωμα με σύρσιμο.

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου γελοίο, είναι bug. Ένας τρόπος, αν ξέρεις το Gmail username password, είναι να το κάνεις πολλές φορές λάθος και μετά να κάνεις επαναφορά τρόπου κλειδώματος. Μετά θα είναι διαθέσιμο το ξεκλείδωμα με σύρσιμο.

 

Από τους λογαριασμούς φίλε μου?

Να σαι καλά το βρήκα....

Παραλίγο να το σπάσω. Μετά από αυτό που πρότεινες θέλει και μια επανεκκίνηση για να εμφανιστούν και οι άλλες επιλογές....

Ευχαριστώ

Edited by joanjapan
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Ναι εντάξει μέχρι εκεί από εκεί και πέρα τις άλλες επιλογές της έχει απενεργοποιήσει μόνο τα κλείδωματα με κωδικούς και μοτίβα μου έχει ανοιχτά

 

 

Κανε αυτο και ολα θα ειναι οκ.

Ρυθμίσεις-ασφαλεια-διαχείρηση πιστοποιητικού-εκκαθάριση πιστοποιητικών....και ολα θα εμφανιστούν κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη μαλλον δεν κατάλαβα..σε εμενα ολες οι επιλογες ειναι διαθέσιμες..

 

Ίσως γιατί δεν έβαλες ποτέ μοτίβο...

Όπως και να έχει βρήκαμε άκρη ευτυχώς.

Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.

Κάτι που είναι απλό για μας για κάποιον άλλον ίσως και να μην είναι.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Κοντεύω να σκάσω...

Δεν βρίσκω κάτι μάλλον γελοίο, δεν βρίσκω πώς θα βγάλω ένα μοτίβο που έβαλα για ξεκλείδωμα για να το βάλω πάλι με σύρσιμο.

Ρυθμίσεις- Γενικές- Ασφάλεια- Διαγραφή διαπιστευτηρίων!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Ήμουν λίγο πριν την επαναφορά. Και αυτό το διάστημα δεν έχω καθόλου χρόνο για στήσιμο.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει πουθενά ρε παιδιά η 20A να την περάσω καθαρό install η 20B γιατί μου τρώει κολλήματα το κινητό με την 20A κάπου κάπου και σκέφτομαι πολύ να βάλω την 5.1 πάλι που ήμουν κομπλέ....αν βάλω 20B και το κινητό είναι από Πορτογαλία χάνω τίποτα (εγγύηση)? και για να κάνω καθαρό install και να διαγράψω τα πάντα με το LGUP πατάω το refurbished??

ευχαριστώ :D

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει πουθενά ρε παιδιά η 20A να την περάσω καθαρό install η 20B γιατί μου τρώει κολλήματα το κινητό με την 20A κάπου κάπου και σκέφτομαι πολύ να βάλω την 5.1 πάλι που ήμουν κομπλέ....αν βάλω 20B και το κινητό είναι από Πορτογαλία χάνω τίποτα (εγγύηση)? και για να κάνω καθαρό install και να διαγράψω τα πάντα με το LGUP πατάω το refurbished??

ευχαριστώ :D

 

Επαναφορά έκανες;

Δεν χάνεις εγγύηση.

Ναι. Καθαρό install κάνεις με την επιλογή refurbished.

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά έκανες;

Δεν χάνεις εγγύηση.

Ναι. Καθαρό install κάνεις με την επιλογή refurbished.

 

έκανα αλλα τίποτα... να βάλω την 20A η την 20B;υπάρχει κάποιο link να κατεβάσω;

Link to comment
Share on other sites

έκανα αλλα τίποτα... να βάλω την 20A η την 20B;υπάρχει κάποιο link να κατεβάσω;
Καλημέρα.Βάλε την 20Β H81520B_00.kdz το 6ο κατά σειρά KDZ .Καθαρό install με την επιλογή refurbished. Edited by Antonybak
LG G4 RED
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω τόσα μηνύματα από διάφορους για την 6 και άλλος λέει ότι έπεσε η απόδοση της μπαταρίας, άλλος λέει ότι βελτιώθηκε. Τελικά τι ισχύει ρε παιδιά? Θέλω να αναβαθμισω και το σκέφτομαι μιας και η μπαταρία είναι πολύ σημαντικό θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω τόσα μηνύματα από διάφορους για την 6 και άλλος λέει ότι έπεσε η απόδοση της μπαταρίας, άλλος λέει ότι βελτιώθηκε. Τελικά τι ισχύει ρε παιδιά? Θέλω να αναβαθμισω και το σκέφτομαι μιας και η μπαταρία είναι πολύ σημαντικό θέμα.

 

Στα ίδια επίπεδα είναι πάνω κατω η μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Στα ίδια επίπεδα είναι πάνω κατω η μπαταρια.

 

Άντε να δούμε, θα την κάνω άμα είναι μέσα στις γιορτές που θα έχω άνεση χρόνου. Απλά δουλεύει τόσο καλά και σωστά τώρα , που το σκέφτομαι λιγάκι η αλήθεια είναι μήπως το χαλάσω με την αναβάθμιση. Θα κάνω επαναφορά βέβαια, αλλά όπως και να χει όταν κάτι είναι άριστο το φοβάσαι λιγάκι μην το χαλάσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω τόσα μηνύματα από διάφορους για την 6 και άλλος λέει ότι έπεσε η απόδοση της μπαταρίας, άλλος λέει ότι βελτιώθηκε. Τελικά τι ισχύει ρε παιδιά? Θέλω να αναβαθμισω και το σκέφτομαι μιας και η μπαταρία είναι πολύ σημαντικό θέμα.

 

Εχει βελτιωθει μονο σε χρονο αναμονης,αλλα τιποτα τραγικο μην φανταστεις....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δουλεύει σωστά κ σε ευχαριστεί δύσκολα το αποχωριζεσαι από την άλλη βέβαια εφόσον το κινητό πηγαίνει όπως το θες άρα αποδίδει καλά λογικά το ίδιο θα συμβεί κ με την 6.Έτσι ήμουν κι εγώ προβληματισμένος για την μετάβαση μου στην λολι απο ΚΚ στο g2 κι αν εξαιρέσεις τις 2 πρώτες μέρες με την μπαταρία δεν είχα κανένα απολύτως θέμα.Τωρα πια σκέφτομαι πόσο πιο ωραία αποδίδει η λολι στο κινητό μου κ ουδέποτε πέρασε απο το μυαλό μου η ιδέα να επιστρέψω στην ΚΚ.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου κανονικα τικαρισμενο ειναι...

 

Θα πας και στο Lg keyboard - More και θα τσεκάρεις το vibrate on keypress

 

Και στην mm δουλεύει κανονικά το vibration και οι ήχοι είτε στα κουμπιά πλοήγησης είτε στο keyboard. Στα οποία μπορείς να τα έχεις ενεργοποιημένα όπως θςλεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

λεω να προσπαθησω να το ρουταρω γιατι δεν μπορώ τις διαφημίσεις. Σε αυτό το λινκ http://forum.xda-developers.com/g4/orig-development/root-tmo-vzw-intl-variants-soon-root-lg-t3164765 έχει ως μοντέλο το H815 v10c. Εγω που είμαι με v10d είναι οκ ή υπάρχει πρόβλημα? Γνωρίζει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

λεω να προσπαθησω να το ρουταρω γιατι δεν μπορώ τις διαφημίσεις. Σε αυτό το λινκ http://forum.xda-developers.com/g4/orig-development/root-tmo-vzw-intl-variants-soon-root-lg-t3164765 έχει ως μοντέλο το H815 v10c. Εγω που είμαι με v10d είναι οκ ή υπάρχει πρόβλημα? Γνωρίζει κανείς?

 

edit: δεν κάνει. υπάρχει αντίστοιχο αρχείο H815 v10d. όμως δεν έχω βρει 1 ξεκάθαρη απάντηση αν πρέπει να αλλάξει ή όχι και η εντολή φλασαρίσματος ή όχι.

 

dd if=/data/media/0/system.rooted.H81510c-EU.img bs=8192 seek=55296 count=529920 of=/dev/block/mmcblk0

 

Κάποιος (ίσως και μέλος εδω (?) λέει ότι του δούλεψε έτσι

dd if=/data/media/0/system.img bs=8192 seek=55296 count=529920 of=/dev/block/mmcblk0

 

Έχει κάνει κανείς root σε v10d για να γνωρίζει σίγουρα τί πρέπει να γίνει?

 

Επίσης τι πρέπει να κάνω αν θέλω να γυρίσε σε στοκ?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

απέκτησα και εγω το G4 και ήθελα να ρωτήσω αν το κάνω unlock με τον official τρόπο της LG υπάρχει τρόπος μετά να το ξανακλειδώσω και αν όχι η εγγύηση χάνεται εξ ολοκλήρου ή μόνο αν το πρόβλημα σχετίζεται με θέμα software.

Θέλω να rootaro γιατί είχα κάνει backup με το titanium backup στο nexus 5 και δεν μπορω να το περάσω χωρις root στο G4. Επίσης μου λείπει το gravity box.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ΒΟΗΘΕΙΑ...

 

καθως διαβαζα κατι στο ιντερνετ το κινητο παγωσε... δεν ανταποκρινοταν σε τιποτα... εβγαλα τη μπαταρια και τη ξαναεβαλα αλλα τιποτα εμεινε κλειστο... εχω ΜΜ χωρις root... τι γινεται???

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδια ΒΟΗΘΕΙΑ...

 

καθως διαβαζα κατι στο ιντερνετ το κινητο παγωσε... δεν ανταποκρινοταν σε τιποτα... εβγαλα τη μπαταρια και τη ξαναεβαλα αλλα τιποτα εμεινε κλειστο... εχω ΜΜ χωρις root... τι γινεται???

 

τελικα το ενωσα στον υπολογιστη κ μετα απο κανενα 20λεπτο πηρε ξανα εμπρος... τι λετε να επαθε???

με κανενα φορματ θα στρωσει ή οχι?? Υ.Γ. εκανα κ πριν και μετα την εγκατασταση της ΜΜ φορματ...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ΒΟΗΘΕΙΑ...

 

καθως διαβαζα κατι στο ιντερνετ το κινητο παγωσε... δεν ανταποκρινοταν σε τιποτα... εβγαλα τη μπαταρια και τη ξαναεβαλα αλλα τιποτα εμεινε κλειστο... εχω ΜΜ χωρις root... τι γινεται???

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τελικα το ενωσα στον υπολογιστη κ μετα απο κανενα 20λεπτο πηρε ξανα εμπρος... τι λετε να επαθε???

με κανενα φορματ θα στρωσει ή οχι?? Υ.Γ. εκανα κ πριν και μετα την εγκατασταση της ΜΜ φορματ...

 

 

Έτσι όπως το περιγράφεις είναι σαν να σου τέλειωσε η μπαταρία :ninja: Βέβαια το freeze περίεργο!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...