Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αύριο θα πάρω το μαύρο, επειδή θα ανέβω τέταρτη Αθήνα να το παραλαβω, από KaizerStore. Λέτε να παω στο μαγαζί να το ανοίξω και εκεί για έλεγχο;
Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

Εξυπακούεται ότι θα το ανοίξεις στο μαγαζί για ένα γρήγορο οπτικό έλεγχο τουλάχιστον!

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έβαλα Xposed έχω παρατηρήσει ότι αν αλλάξω κάποιο module

η ρύθμιση στο TweaksBox μετά από restart μου από επιλεγεί το toggle του rotation.

Μέχρι στιγμής δεν μπορώ να βρω τι ακριβώς φταίει και πότε συμβαίνει.

Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος?

Link to comment
Share on other sites

Εξυπακούεται ότι θα το ανοίξεις στο μαγαζί για ένα γρήγορο οπτικό έλεγχο τουλάχιστον!

 

Και αν έχει κάποιο σημαδακι οτιδήποτε τι κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως τι κάνεις;
Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

Εξυπακούεται ότι θα το ανοίξεις στο μαγαζί για ένα γρήγορο οπτικό έλεγχο τουλάχιστον!

Αν το ανοίξει το πήρε... Αν οι ταινίες είναι εντάξει το παίρνεις χωρίς να το ανοίξεις

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Και αν έχει κάποιο σημαδακι οτιδήποτε τι κάνεις;

Εφόσον είσαι μέσα στο μαγαζί και όχι στο σπίτι σου και το ανοίξεις έμπροσθεν του υπαλλήλου και διαπιστωθεί το παραμικρό, ζητάς άμεση αντικατάσταση!

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είσαι μέσα στο μαγαζί και όχι στο σπίτι σου και το ανοίξεις έμπροσθεν του υπαλλήλου και διαπιστωθεί το παραμικρό, ζητάς άμεση αντικατάσταση!

Την έπαθα γι αυτό ρωτάω.. Ειχα παρει να κινητό απο γνωστό σκρουτζομαγαζο. Οταν παω σπίτι το ανοίγω και τι να δω πάνω ψηλα στο bezel ενα σημάδι.Η συσκευασία ηταν σφραγισμενη. Σκέφτηκα οτι αν παω στο μαγαζί αποκλείεται να το παραδεχτουν και θα πουν οτι το εκανα εγω και έτσι δεν πήγα.. Μετα απο λιγες μέρες ήθελα να πάρω ενα lg g4 και λεωθα ζητήσω να το ανοίξω στο μαγαζί για να είμαι σίγουρος. Παω σε σκρουτζομαγαζο της ιδιας αλυσίδας το περνω και λεω στον υπάλληλο οτι επειδη μου εχει τυχειβτο προηγούμενο περιστατικό αν μπορώ να υο ανοιξω εδω. Πληρώνω και μου λεει ανοιξετο. Το ανοιγω και τη να δω πανω στο μπεζελ ενα η αλήθεια ειναι παρα πολυ μικρο σημαδακι.. Το δείχνω στον υπάλληλο μου λεει δεν ξέρω πες το στον υπεύθυνο.. Το δειχνω στον υπεύθυνο και αφου δύσκολα το είδε αφού ου όντως ηταν μικρό μου λέει γίνονται τέτοια απο το εργοστάσιο.. Του λεω ειναι δυνατόν;μπορω να παρω ενα άλλο; μου λέει δεν γίνονται επιστροφες.. Αν θες πηγαινε το στην lg...Μετα μου ειπε οτι εχει τοσα στο κεφάλι του και δεν μπορεί να ασχολείται με σημαδακια.. Του κεω ενα πράγμα που εδωσα 400 ευρω θελω να ειναι άψογο.. Ακρη δεν βρήκα και εφυγα. Το σημαδακι ειναι μικρό αλλα υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο το μικρό σημαδάκι εφόσον ανοίχτηκε στο κατάστημα θεωρείται κατασκευαστικό ελάττωμα και είναι DOA. Ο κάθε υπεύθυνος θα πεί αυτά που θέλει προκειμένου να μη χρειαστεί να περιμένει η εταιρεία να εισπράξει (ως ποσό ή πιστωτικό) το ποσό αγοράς του τηλεφώνου από την εταιρεία που εισήγαγε το τηλέφωνο. Από εκεί και πέρα, άπτεται σε εμάς κατά πόσο θα ασχοληθούμε ή όχι.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

https://images.tapatalk-cdn.com/15/11/16/a8cdcff3fba52ea858cdfd6af417c314.jpghttps://images.tapatalk-cdn.com/15/11/16/46f4ad56f25fd65d57207db2c7a51917.jpghttps://images.tapatalk-cdn.com/15/11/16/d7d3c1d1242adb9450f211832bb4a13b.jpghttps://images.tapatalk-cdn.com/15/11/16/37423ee243a98889c1db330e75c97665.jpg

Έλα ρε lg.

Με τον καινούργιο τρόπο από xda

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Για τη μακροζωεια της μπαταριας καλυτερα φορτιση με το

α.τηλ ανοικτο?

β.τηλ κλειστο?

γ.φορτιση το βραδυ κλειστο και ανοιγμα το πρωι??Δημιουργει υπερφορτιση η δεν επηρεαζει??ν ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Για τη μακροζωεια της μπαταριας καλυτερα φορτιση με το

α.τηλ ανοικτο?

β.τηλ κλειστο?

γ.φορτιση το βραδυ κλειστο και ανοιγμα το πρωι??Δημιουργει υπερφορτιση η δεν επηρεαζει??ν ευχαριστω!!

 

Εγώ που το έχω 3 μήνες Για καλύτερη φόρτιση με μεγαλύτερη αυτονομία το φόρτιζω με samsung ταχυφορτιστη η με τον original ολόκληρο το βράδυ ΑΝΟΙΧΤΌ..Και οι 2 μπαταρίες που έχω συμπεριφερονται το ίδιο καλά με αυτόν τον τρόπο χωρίς κανένα πρόβλημα....

.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω άλλη μια μπαταρία πως θα την φορτίζω; Να Βαζω τη μια, να την γεμιζω και μετα να βάζω την άλλη και να γεμιζω και αυτή;
Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

Την έπαθα γι αυτό ρωτάω.. Ειχα παρει να κινητό απο γνωστό σκρουτζομαγαζο. Οταν παω σπίτι το ανοίγω και τι να δω πάνω ψηλα στο bezel ενα σημάδι.Η συσκευασία ηταν σφραγισμενη. Σκέφτηκα οτι αν παω στο μαγαζί αποκλείεται να το παραδεχτουν και θα πουν οτι το εκανα εγω και έτσι δεν πήγα.. Μετα απο λιγες μέρες ήθελα να πάρω ενα lg g4 και λεωθα ζητήσω να το ανοίξω στο μαγαζί για να είμαι σίγουρος. Παω σε σκρουτζομαγαζο της ιδιας αλυσίδας το περνω και λεω στον υπάλληλο οτι επειδη μου εχει τυχειβτο προηγούμενο περιστατικό αν μπορώ να υο ανοιξω εδω. Πληρώνω και μου λεει ανοιξετο. Το ανοιγω και τη να δω πανω στο μπεζελ ενα η αλήθεια ειναι παρα πολυ μικρο σημαδακι.. Το δείχνω στον υπάλληλο μου λεει δεν ξέρω πες το στον υπεύθυνο.. Το δειχνω στον υπεύθυνο και αφου δύσκολα το είδε αφού ου όντως ηταν μικρό μου λέει γίνονται τέτοια απο το εργοστάσιο.. Του λεω ειναι δυνατόν;μπορω να παρω ενα άλλο; μου λέει δεν γίνονται επιστροφες.. Αν θες πηγαινε το στην lg...Μετα μου ειπε οτι εχει τοσα στο κεφάλι του και δεν μπορεί να ασχολείται με σημαδακια.. Του κεω ενα πράγμα που εδωσα 400 ευρω θελω να ειναι άψογο.. Ακρη δεν βρήκα και εφυγα. Το σημαδακι ειναι μικρό αλλα υπάρχει.

 

Βασικά ρε παιδιά όταν πέρνεις ένα πρωινό καινούριο έχεις δικαίωμά επιστροφής μέσα σε 7 ημέρες Χωρίς να πεις καν το λόγο. Και πέρνεις να χρήματα σου πίσω .

Πολλά μαγαζιά στο skroutz το γράφουν νομίζω κάπου το είχα δει, αλλά έγραφε μέσα σε 4 μέρε το συγκεκριμένο μαγαζί.

Εγώ είχα πάρει το flex2 από γερμανικό κατάστημα (μένω Γερμανία) δεν μου άρεσε η οθόνη και το επέστρεψα μόλις έφτασε στο κατάστημα μου επέστρεψαν τα χρήματα ακόμη και τα έξτρα του paypal. Στην Γερμανία μπορείς να το πιστέψεις μέσα σε 14 ημέρες. . .

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο το μικρό σημαδάκι εφόσον ανοίχτηκε στο κατάστημα θεωρείται κατασκευαστικό ελάττωμα και είναι DOA. Ο κάθε υπεύθυνος θα πεί αυτά που θέλει προκειμένου να μη χρειαστεί να περιμένει η εταιρεία να εισπράξει (ως ποσό ή πιστωτικό) το ποσό αγοράς του τηλεφώνου από την εταιρεία που εισήγαγε το τηλέφωνο. Από εκεί και πέρα, άπτεται σε εμάς κατά πόσο θα ασχοληθούμε ή όχι.

Πάντως φίλε σε παραπέμπουν στην LG για DOA. Αν διαπιστώσει η LG ότι υπάρχει θέμα DOA τότε κάνουν αντικατάσταση. Τάδε έφη σκρουτζομαγαζο σε κουβέντα που έκανα.

 

Δεν ξέρω κατά πόσο ευσταθει.

Link to comment
Share on other sites

Τυχαία έψαξα σε ένα κατάστημα . . . Και το γράφει ξεκάθαρα.http://www.phonegallery.gr/index.php?dispatch=pages.view&page_id=4
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω άλλη μια μπαταρία πως θα την φορτίζω; Να Βαζω τη μια, να την γεμιζω και μετα να βάζω την άλλη και να γεμιζω και αυτή;

 

Μπορείς να πάρεις και τον εξωτερικό φορτιστή.

Eδώ υπάρχει όλο μαζί το πακέτο: https://www.skroutz.gr/s/7358292/LG-Battery-Charging-Kit-BCK-4810.html?keyphrase=original+battery+kit+lg+g4

Link to comment
Share on other sites

Πάντως φίλε σε παραπέμπουν στην LG για DOA. Αν διαπιστώσει η LG ότι υπάρχει θέμα DOA τότε κάνουν αντικατάσταση. Τάδε έφη σκρουτζομαγαζο σε κουβέντα που έκανα.

 

Δεν ξέρω κατά πόσο ευσταθει.

 

Ευσταθεί όταν στη συσκευή διαπιστωθεί κάποιο πρόβλημα όπως light bleeding αλλά όταν το κινητό ανοίγεται ενώπιον του νόμιμου εκπροσώπου του καταστήματος (υπάλληλος) και εκείνη ακριβώς τη στιγμή διαπιστώνεται φθορά (σπάσιμο, γρατσουνιά) είναι άμεση αντικατάσταση. Η επιστροφή ή αλλιώς υπαναχώρηση δεν υφίσταται και δεν τελείτε εφόσον η συσκευή αποσφραγιστεί και ενεργοποιηθεί.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

https://images.tapatalk-cdn.com/15/11/16/a8cdcff3fba52ea858cdfd6af417c314.jpghttps://images.tapatalk-cdn.com/15/11/16/46f4ad56f25fd65d57207db2c7a51917.jpghttps://images.tapatalk-cdn.com/15/11/16/d7d3c1d1242adb9450f211832bb4a13b.jpghttps://images.tapatalk-cdn.com/15/11/16/37423ee243a98889c1db330e75c97665.jpg

Έλα ρε lg.

Με τον καινούργιο τρόπο από xda

Εύκολο; Έβαλες αυτό του seven to kdz?

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έβαλα Xposed έχω παρατηρήσει ότι αν αλλάξω κάποιο module

η ρύθμιση στο TweaksBox μετά από restart μου από επιλεγεί το toggle του rotation.

Μέχρι στιγμής δεν μπορώ να βρω τι ακριβώς φταίει και πότε συμβαίνει.

Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος?

Καλησπέρα. Μπορείς να μου πεις ποια ρομ έχεις και ποια αλλά module έχεις βάλει στο κινητό σου; Εγώ με genecys δεν κατάφερα να κάνω το Tweaks box να δουλέψει :(

Link to comment
Share on other sites

Την έπαθα γι αυτό ρωτάω.. Ειχα παρει να κινητό απο γνωστό σκρουτζομαγαζο. Οταν παω σπίτι το ανοίγω και τι να δω πάνω ψηλα στο bezel ενα σημάδι.Η συσκευασία ηταν σφραγισμενη. Σκέφτηκα οτι αν παω στο μαγαζί αποκλείεται να το παραδεχτουν και θα πουν οτι το εκανα εγω και έτσι δεν πήγα.. Μετα απο λιγες μέρες ήθελα να πάρω ενα lg g4 και λεωθα ζητήσω να το ανοίξω στο μαγαζί για να είμαι σίγουρος. Παω σε σκρουτζομαγαζο της ιδιας αλυσίδας το περνω και λεω στον υπάλληλο οτι επειδη μου εχει τυχειβτο προηγούμενο περιστατικό αν μπορώ να υο ανοιξω εδω. Πληρώνω και μου λεει ανοιξετο. Το ανοιγω και τη να δω πανω στο μπεζελ ενα η αλήθεια ειναι παρα πολυ μικρο σημαδακι.. Το δείχνω στον υπάλληλο μου λεει δεν ξέρω πες το στον υπεύθυνο.. Το δειχνω στον υπεύθυνο και αφου δύσκολα το είδε αφού ου όντως ηταν μικρό μου λέει γίνονται τέτοια απο το εργοστάσιο.. Του λεω ειναι δυνατόν;μπορω να παρω ενα άλλο; μου λέει δεν γίνονται επιστροφες.. Αν θες πηγαινε το στην lg...Μετα μου ειπε οτι εχει τοσα στο κεφάλι του και δεν μπορεί να ασχολείται με σημαδακια.. Του κεω ενα πράγμα που εδωσα 400 ευρω θελω να ειναι άψογο.. Ακρη δεν βρήκα και εφυγα. Το σημαδακι ειναι μικρό αλλα υπάρχει.

 

Δικαιώματα που έχετε σε περίπτωση ελαττωματικού προϊόντος

http://www.macuse.net/showthread.php/8-%CE%94%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%8E%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%AD%CF%87%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CF%83%CE%B5-%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%AF%CF%80%CF%84%CF%89%CF%83%CE%B7-%CE%B5%CE%BB%CE%B1%CF%84%CF%84%CF%89%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%BF%CF%82

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ρε παιδιά όταν πέρνεις ένα πρωινό καινούριο έχεις δικαίωμά επιστροφής μέσα σε 7 ημέρες Χωρίς να πεις καν το λόγο. Και πέρνεις να χρήματα σου πίσω .

Πολλά μαγαζιά στο skroutz το γράφουν νομίζω κάπου το είχα δει, αλλά έγραφε μέσα σε 4 μέρε το συγκεκριμένο μαγαζί.

Εγώ είχα πάρει το flex2 από γερμανικό κατάστημα (μένω Γερμανία) δεν μου άρεσε η οθόνη και το επέστρεψα μόλις έφτασε στο κατάστημα μου επέστρεψαν τα χρήματα ακόμη και τα έξτρα του paypal. Στην Γερμανία μπορείς να το πιστέψεις μέσα σε 14 ημέρες. . .

 

Kαλα τωρα κατι μας ειπες εχουν σχεση τα φυκια[ελλαδα]με τις μεταξωτες κορδελες?[γερμανια]

Μαγκες ας ξυπνησουμε ευρωπη ειμαστε κατ ονομα μονο στην πραξη ?μπουρουντι [κρατιδιο αφρικης]και λιαν επιεικως.:mad::mad::mad::mad::mad:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορείς να μου πεις ποια ρομ έχεις και ποια αλλά module έχεις βάλει στο κινητό σου; Εγώ με genecys δεν κατάφερα να κάνω το Tweaks box να δουλέψει :(

 

Stock rom έχω, το έχω αγοράσει το TweaksBox γιατί αλλιώς δεν σχεδόν

τίποτα διαθέσιμο από επιλογές.

Το βρήκα τι ειναι πάντως, έχω ενεργοποιησει το 4way reboot menu.

Άμα επιλέξω hot reboot αντί για κανονικό μόνο τότε χάνεται η επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Την τεταρτη θα εχω στα χερια μου ενα G3(32gb) και ενα G4. Τι φορτιση πρεπει να τους κανω; να τα ανοιξω και οταν καταναλωθει η μπαταρια που θα εχει μεσα να τα φορτισω η να μην τα πειραξω καθολου και να τα βαλω για φορτισμα. Επισης, θελω να αγορασω ταχυφορτιστη.ειναι ευκολο να μου στειλετε ενα λινκ;; απο σκρουτζομαγαζο η απο allieexpress που ψωνιζω κινεζιες.Ευχαριστωωωω.......
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...