Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξεκλειδωσα bootloader χτες παιδιά και δοκιμασα να παω σε M αλλα εφαγα τρελο bootloop.Ευτυχως γυρισε στο nandroid back up μου κανονικά και φλασαρα την Hd του seven που δειχνει πολυ καλη! Πηγε κανενας σε M με επιτυχια να μου πει τι φλασαρω;
Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδωσα bootloader χτες παιδιά και δοκιμασα να παω σε M αλλα εφαγα τρελο bootloop.Ευτυχως γυρισε στο nandroid back up μου κανονικά και φλασαρα την Hd του seven που δειχνει πολυ καλη! Πηγε κανενας σε M με επιτυχια να μου πει τι φλασαρω;

Πως τον ξεκλειδωσες τελικα; Recovery με ποιο τροπο περνας;

Link to comment
Share on other sites

Τον ξεκλειδωσα επισημα απο lg εχει αναλυτικοτατα οδηγιες..Στη συνεχεια κατεβασα flashify και απλα φλασαρα απο κει το twrp. (Ημουν ηδη root απο πριν)

Μολις ξεκλειδωσεις bootloader ομως αποκτας τοση οικειοτητα που για πλακα φλασαρεις το twrp με εντολες,ξεκινα και θα δεις.. ;)

 

Και αυτα ειναι τα καλα της custom rom..6% awake επεξεργαστη αντι για 35-40 η μαμα ρομ.. https://www.dropbox.com/s/g1bbsrlaxrh2jyi/Screenshot_2015-10-28-14-57-19.png?dl=0

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα, ξέρει κανείς να μου πει γιατί δε μου εμφανίζει την εικόνα της επαφής όταν κάνω ή δέχομαι κλήσεις στον dialer?
Link to comment
Share on other sites

αυριο αγοραω το G4 σε black leather απο σκρουτζομαγαζο,Μια ερωτηση παιδια.μεσα στο κουτι θα εχει και πλαστικο καπακι?
Link to comment
Share on other sites

αυριο αγοραω το G4 σε black leather απο σκρουτζομαγαζο,Μια ερωτηση παιδια.μεσα στο κουτι θα εχει και πλαστικο καπακι?

ναι θα εχει.

Link to comment
Share on other sites

αυριο αγοραω το G4 σε black leather απο σκρουτζομαγαζο,Μια ερωτηση παιδια.μεσα στο κουτι θα εχει και πλαστικο καπακι?

Το δικο μου εχει κι ενα ασημι...

 

Ερωτηση:πολλαπλη επιλογη αρχειων απο τον file manager δεν γινεται;

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά "please some help"

 

Ούτε η LG δεν μπορεί να μου πει τι χρώμα φωτός έχει το flash...:what:

 

Οι μισοί μου λένε λευκό, και άλλοι κίτρινο,τι παίζει βρε παιδιά; γιατί δεν μπορεί κανείς να μου δώσει μια σαφή απάντηση;

Είναι κάτι που αφορά τις παρτίδες; Σε εσάς τι χρώμα έχει; έχω (508 POM) αν αυτό λέει κάτι.

 

Αν θέλετε απαντήστε μου γιατί έχω μπερδευτεί πολύ,ένα τόσο απλό πράγμα και δεν μπορώ να βρώ απάντηση...:(

Link to comment
Share on other sites

Τον ξεκλειδωσα επισημα απο lg εχει αναλυτικοτατα οδηγιες..Στη συνεχεια κατεβασα flashify και απλα φλασαρα απο κει το twrp. (Ημουν ηδη root απο πριν)

Μολις ξεκλειδωσεις bootloader ομως αποκτας τοση οικειοτητα που για πλακα φλασαρεις το twrp με εντολες,ξεκινα και θα δεις.. ;)

 

Και αυτα ειναι τα καλα της custom rom..6% awake επεξεργαστη αντι για 35-40 η μαμα ρομ.. https://www.dropbox.com/s/g1bbsrlaxrh2jyi/Screenshot_2015-10-28-14-57-19.png?dl=0

 

εχεις χασει την εγγυηση ομως, αξιζει το ρισκο για μια τοσο νεα συσκευη?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου εχει κι ενα ασημι...

 

Ερωτηση:πολλαπλη επιλογη αρχειων απο τον file manager δεν γινεται;

 

Πας στο σημείο που θες να επιλέξεις τα αρχεία και Χωρίς να πατήσεις τίποτα από την κάτω μπάρα επιλογών πατάς το εικονίδιο που θες(αντιγραφη-αποκοπη-μετακινηση-διαγραφη) και σου βγάζει τα κουτάκια για επιλογή όλων η κάποιων....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

 

Εμένα με είχε βολέψει πολύ στο nexus 5. Το έχεις μόνιμα στο γραφειο, στην δουλειά ή στο κομοδίνο. Είσαι στην δουλειά; το ακουμπάς εκει, φορτίζει, σε περνούν τηλ.; το σηκώνεις μιλάς το ξαναακουμπας. Ούτε να μπαινοβγαζεις καλώδιο ούτε να κρεμιέσαι γιατί δεν φτανει το καλώδιο. Στο κομοδίνο. Πας για ύπνο το ακουμπάς θες να το πάρεις να δεις κάτι η χτυπάει τηλ και είναι σκοτεινά; το σηκώνεις το ξαναακουμπας. Ούτε ψάξε τρύπες στα σκοτάδια η το πάνω κάτω. Δεν είναι απαραίτητο αλλά δίνει μια ευκολία. Αν θες βέβαια γρήγορη φορτίζει βάζεις τον μαμα

 

Για να φορτίσει ασύρματα...πρέπει να έχει το πλαστικό καπάκι...ή μπορεί και με το δερμάτινο ???

Link to comment
Share on other sites

 

Για να φορτίσει ασύρματα...πρέπει να έχει το πλαστικό καπάκι...ή μπορεί και με το δερμάτινο ???

 

Ουτε το ενα,ουτε το αλλο...Οσο κι αν ακουγεται παραδοξο για κινητο του 2015, το g4 ΔΕΝ υποστηριζει απο μονο του ασυρματη φορτιση,παρα μονο με την θηκη Quick circle της Lg ή το ειδικο αυτοκολλητο που ειχε παραθεσει μερικα ποστ πριν ενας φιλος,τα οποια φυσικα τα αγοραζεις ξεχωριστα.

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά "please some help"

 

Ούτε η LG δεν μπορεί να μου πει τι χρώμα φωτός έχει το flash...:what:

 

Οι μισοί μου λένε λευκό, και άλλοι κίτρινο,τι παίζει βρε παιδιά; γιατί δεν μπορεί κανείς να μου δώσει μια σαφή απάντηση;

Είναι κάτι που αφορά τις παρτίδες; Σε εσάς τι χρώμα έχει; έχω (508 POM) αν αυτό λέει κάτι.

 

Αν θέλετε απαντήστε μου γιατί έχω μπερδευτεί πολύ,ένα τόσο απλό πράγμα και δεν μπορώ να βρώ απάντηση...:(

 

Εμένα κάτι ανάμεσα μου φαίνεται. Αλλά γιατί σε καίει τόσο τι χρώμα είναι το φλας;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ουτε το ενα,ουτε το αλλο...Οσο κι αν ακουγεται απιθανο το g4 ΔΕΝ υποστηριζει απο μονο του ασυρματη φορτιση,παρα μονο με την θηκη Quick circle της Lg ή το ειδικο αυτοκολλητο που ειχε παραθεσει μερικα ποστ πριν ενας φιλος,τα οποια φυσικα τα αγοραζεις ξεχωριστα.

 

Ακριβώς. Όπως είπα και σε προηγούμενες σελίδες θέλει το stick. Αν ρωτάς αν μπορείς να το βάλεις και στα δύο καπακια, ναι μπορείς. Δεν σε επηρεάζει το δέρμα.

http://m.ebay.com/itm/For-LG-G4-Qi-Wireless-Charger-Charging-Pad-Qi-Receiver-Sticker-With-NFC-LG-G4-/321796984093?txnId=1513602181011

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Όπως είπα και σε προηγούμενες σελίδες θέλει το stick. Αν ρωτάς αν μπορείς να το βάλεις και στα δύο καπακια, ναι μπορείς. Δεν σε επηρεάζει το δέρμα.

http://m.ebay.com/itm/For-LG-G4-Qi-Wireless-Charger-Charging-Pad-Qi-Receiver-Sticker-With-NFC-LG-G4-/321796984093?txnId=1513602181011

 

Με καλωδιο,τι παιζει?Η χρησιμοποιεις το ασπρο που εχουμε του κανονικου φορτιστη??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Όπως είπα και σε προηγούμενες σελίδες θέλει το stick. Αν ρωτάς αν μπορείς να το βάλεις και στα δύο καπακια, ναι μπορείς. Δεν σε επηρεάζει το δέρμα.

http://m.ebay.com/itm/For-LG-G4-Qi-Wireless-Charger-Charging-Pad-Qi-Receiver-Sticker-With-NFC-LG-G4-/321796984093?txnId=1513602181011

 

Με καλωδιο,τι παιζει?Η χρησιμοποιεις το ασπρο που εχουμε του κανονικου φορτιστη??

 

εγω φορτιζω με εναν samsung φορτιση ολα τα κινητα που ειχα, ειναι 500mAh φορτιζει αργα και καλα. καλωδια και φορτιστες δεν παιζουν κανενα ρολο, ολα το ιδιο ρευμα βγαζουν.

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδωσα bootloader χτες παιδιά και δοκιμασα να παω σε M αλλα εφαγα τρελο bootloop.Ευτυχως γυρισε στο nandroid back up μου κανονικά και φλασαρα την Hd του seven που δειχνει πολυ καλη! Πηγε κανενας σε M με επιτυχια να μου πει τι φλασαρω;

 

Genisys rom. Mε ctt mode και xposed. Παει πολυ καλα. Unlockbootloader για να μπει. checkare και στο xda γεμισε με M versions. Αλλα προσοχη πολη παθαινουν στην μεταβαση bootloops προς το παρον σε πολλα κινητα και σε πολλες roms.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε βρει κάπου ασύρματο φορτιστή και sticker αλλά να πληρώσω απευθείας με πιστωτική που περνάει συχνά πυκνά, γιατί με paypal δεν προχωράνε οι αγορές;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά "please some help"

 

Ούτε η LG δεν μπορεί να μου πει τι χρώμα φωτός έχει το flash...:what:

 

Οι μισοί μου λένε λευκό, και άλλοι κίτρινο,τι παίζει βρε παιδιά; γιατί δεν μπορεί κανείς να μου δώσει μια σαφή απάντηση;

Είναι κάτι που αφορά τις παρτίδες; Σε εσάς τι χρώμα έχει; έχω (508 POM) αν αυτό λέει κάτι.

 

Αν θέλετε απαντήστε μου γιατί έχω μπερδευτεί πολύ,ένα τόσο απλό πράγμα και δεν μπορώ να βρώ απάντηση...:(

 

ναι ρε φιλε μου ομως γιατι εχεις φαγωθεί τοσο τι χρωμα εχει το φλας??το τηλεφωνο βγαζει τελειες φωτογραφιες ειτε με φλας; ειτε χωρις φλας!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχετε βρει κάπου ασύρματο φορτιστή και sticker αλλά να πληρώσω απευθείας με πιστωτική που περνάει συχνά πυκνά, γιατί με paypal δεν προχωράνε οι αγορές;;

Με πιστωτική δες τα slickwraps που είναι από Αμερική μήπως και τα καταφέρεις να μας πεις και εμάς πως γίνεται:)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν το 4smarts Second Glass είναι 2.5D; Για να μην ενοχλεί στις άκρες το λεω..

Ευχαριστώ

 

Φίλε δεν ξέρω αν είναι αυτό που λες αλλά επειδή το έχω βάλει στο κινητό είναι ακριβός το πάχος τόσο ώστε να γεμίσει ή απόσταση μεταξύ γυαλιού οθόνης και πλαϊνά bezel. Πλέον το δάχτυλο κυλάει ποιο ομαλά και είναι στην ίδια ευθεία Ίσως και ένα ελάχιστο τακ ποιο πολύ αλλά δεν ενοχλεί καθόλου πλέον όπως πριν..αν σε βοήθησα...

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

εχεις χασει την εγγυηση ομως, αξιζει το ρισκο για μια τοσο νεα συσκευη?

 

Αν δεν ευχαριστιέσαι τη συσκευή σου όπως θέλεις,δεν αξίζει να την αγοράσεις είναι η γνώμη μου.

Και ευτυχώς με root recovery κλπ κάνεις τόσο ωραία πραγματάκια,οπότε μπορείς να τα έχεις όλα.

Κόντεψα να τρελαθώ τις πρώτες μέρες με τις διαφημίσεις παιδιά..Ουτε browsing της προκοπής δεν μπορούσες να κάνεις,τραγικό!

Πιστεύω πως σύντομα θα βρεθεί κάτι να ξανακλειδώνει τον bootloader και θα έχουμε και πάλι εγγύηση κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ευχαριστιέσαι τη συσκευή σου όπως θέλεις,δεν αξίζει να την αγοράσεις είναι η γνώμη μου.

Και ευτυχώς με root recovery κλπ κάνεις τόσο ωραία πραγματάκια,οπότε μπορείς να τα έχεις όλα.

Κόντεψα να τρελαθώ τις πρώτες μέρες με τις διαφημίσεις παιδιά..Ουτε browsing της προκοπής δεν μπορούσες να κάνεις,τραγικό!

Πιστεύω πως σύντομα θα βρεθεί κάτι να ξανακλειδώνει τον bootloader και θα έχουμε και πάλι εγγύηση κανονικά.

 

εγω συμφωνο μαζι σου σε αυτο που λες και εγω οταν ειχα το s6 το εκανα ροοτ μονο και μονο για το αθλιο multitasking!!! αλλα στο g4 ολα δουλεύουν ρολόι και οποτε δεν βλεπω και καποιο τρελο λογο να το κανο ροοτ και να ξεκλειδώσω τον bootloader!!!(αλλο κουλο και αυτο με την lg τοσο καιρο σε αλλα μας ειχε συνηθίσει !!) κ

 

και α[πο την αλλη και να βρουν τροπο να κλειδωνουν παλι τον bootloader και απλα να φαινεται οτι ξανακλειδωθηκε δεν νομιζω να εχει καμια σημασια παλι ηεγγυηση δεν θα ισχύ!!(οπως σε ενα htc one x που ειχα και εγραφε bootloader relocked!!)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ευχαριστιέσαι τη συσκευή σου όπως θέλεις,δεν αξίζει να την αγοράσεις είναι η γνώμη μου.

Και ευτυχώς με root recovery κλπ κάνεις τόσο ωραία πραγματάκια,οπότε μπορείς να τα έχεις όλα.

Κόντεψα να τρελαθώ τις πρώτες μέρες με τις διαφημίσεις παιδιά..Ουτε browsing της προκοπής δεν μπορούσες να κάνεις,τραγικό!

Πιστεύω πως σύντομα θα βρεθεί κάτι να ξανακλειδώνει τον bootloader και θα έχουμε και πάλι εγγύηση κανονικά.

 

μαζι σου απλα να ξερεις οτι και να κλειδωθει ξανα το ΙΜΕΙ σου θα βγαζει οτι δεν εισαι σε εγγυηση. Οσο για τις διαφημισεις νομιζω και χωρις root μπορεις να τις κοψεις, οχι ολες ομως.

 

Παντως οπως παει το πραγμα μονο οι νεξους συσκευες θα εχουν πλεον την δυνατοτητα για τετοια κολπα.

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν ξέρω αν είναι αυτό που λες αλλά επειδή το έχω βάλει στο κινητό είναι ακριβός το πάχος τόσο ώστε να γεμίσει ή απόσταση μεταξύ γυαλιού οθόνης και πλαϊνά bezel. Πλέον το δάχτυλο κυλάει ποιο ομαλά και είναι στην ίδια ευθεία Ίσως και ένα ελάχιστο τακ ποιο πολύ αλλά δεν ενοχλεί καθόλου πλέον όπως πριν..αν σε βοήθησα...

 

Σε ευχαριστώ. Το 2.5D σημαίνει πως κάνει ελαφριά καμπύλη το τζάμι στις άκρες ώστε να μην "κόβει"/ενοχλεί τα δάχτυλα όταν φτάνουν στην άκρη.. Αν δεν είναι τραχύ το τζαμάκι στην άκρη μάλλον είναι 2.5D. Απλά δεν το έγραφε στην περιγραφή του

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ίσως να έχει ξαναερωτηθει αλλά δεν το βρίσκω.. Έχει δοκιμάσει κανείς να πάρει κάτι τέτοιο; Έχει πολύ καλές κριτικές...

 

http://www.aliexpress.com/item/For-LG-G4-F500-Quick-Smart-Circle-Case-Flip-Leather-Housing-Cover-with-NFC-Wireless-Charging/32356942088.html?spm=2114.01020208.3.1.ptkn8u&ws_ab_test=searchweb201556_1_71_72_73_74_75,searchweb201527_5,searchweb201560_9

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...