Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείται πως δεν τσακώνεται κανείς,τις απόψεις μας εκφράζουμε.

Μόλις τελείωσα τον έλεγχο side by side σε 5 διαφορετικά καταστήματα ,με φουλ φωτεινότητα το δικό μου σε όλες τις περιπτώσεις στο φόντο του ανοίγοντας μια σελίδα δεν ήταν λευκό όπως όλα τα άλλα.

Μίλησα Μόλις με την lg και μου είπε να το πάω στο κατάστημα για αντικατάσταση.Χλωμό το κόβω γιατί είναι από σκρουτζ και όχι από αλυσίδα που θα τα έχει άμεσα διαθεσιμα.

Αλλιώς μου είπε procordia για επισκευή.......

Μπορεις να μου πεις τι παρτιδα ειναι? Γιατι εγω παρελαβα σημερα παρτιδα 507 Ολλανδικο με την v10b εκανε αναβαθμιση ota την v10c και αμεσως μετα την v10d (για τον φιλο με το ολλανδικο που ρωτουσε για την αναβαθμιση της v10d που δεν του ηρθε) και η οθονη του ειναι τρομερή με πολυ καλη φωτεινοτητα και κατασπρο λευκο. Καμια σχεση με αυτα που ειχα δει σε 2 γνωστα καταστηματα. Πηρα λοιπον το τηλ. και πεταχτηκα στο 1 απο αυτά για να συγκρινω και ναι , του καταστηματος ητανε χειροτερο και στη φωτεινοτητα , και στο λευκο του. Για να μην τα πολυλογώ η πωλητρια μου εβγαλε το κουτι και ειδα την παρτιδα η οποια ητανε 505. Δεν ξερω ισως κατι να παιζεται με τα πανελ. Και λεω μηπως καποια (οχι ολα) καποια 505 μηπως εχουν προβλημα?

Edited by baltziak
Link to comment
Share on other sites

την παρτιδα πως την βλεπουμε;;

 

Είναι τα τρία πρώτα ψηφία του SN που αναγράφεται επάνω στο κουτί.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

την παρτιδα πως την βλεπουμε;;

Απ' τα τρία πρώτα νούμερα του serial number (s/n), που θα βρεις γραμμένο πάνω στο κουτί.

 

Edit: με πρόλαβαν!!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειχα ρωτησει και παλιοτερα αλλα δεν ειδα απαντηση. Κανενας να εχει κανει επιτυχως root? Γιατι σε ολα μου τα κινητα παντα περναγα stock prerooted roms, με custom recovery. Παιζει κατι τετοιο εδω?
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειχα ρωτησει και παλιοτερα αλλα δεν ειδα απαντηση. Κανενας να εχει κανει επιτυχως root? Γιατι σε ολα μου τα κινητα παντα περναγα stock prerooted roms, με custom recovery. Παιζει κατι τετοιο εδω?

 

Διάβασε στη σελίδα 130, το post #1947 που έχει γράψει ο Da_rudakos.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.αγορασα τελικα το g4 fashion edition με τα δυο καπακια.στο μαγαζι που το πηρα τοποθετησα αμεσως tempered glass και θηκη.πριν λιγο εβαλα την καρτα sim και μολις παιρνω τηλ και το βαζω στο αυτι μου η οθονη σβηνει κατα την διαρκεια της κλησης και δεν ξανααναβει οταν το απομακρυνω απο το αυτι μου με αποτελεσμα να μην μπορω να χρησιμοποιησω το κινητο καθολου μεχρι να κλεισει την γραμμη ο συνομιλητης.πηρα τηλ. το καταστημα και ειναι κλειστο μαλλον.τους καλουσα και δεν το σηκωναν.κατα την διαρκεια της κλησης δεν μπορουσα να χρησιμοποιησω ουτε την οθονη αλλα ουτε και τα κουμπια με αποτελεσμα να αναγκαστω να βγαλω την μπαταρια για να τελειωσω την κληση.εχει προβλημα ο proximity sensor?το tempered glass τα καλυπτει ολα εκτος απο το ακουστικο.φταιει αυτο λετε?ή εχει προβλημα το τηλ?τα εχω παιξει.επισης ειναι ολλανδικο vodafone branded.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.αγορασα τελικα το g4 fashion edition με τα δυο καπακια.στο μαγαζι που το πηρα τοποθετησα αμεσως tempered glass και θηκη.πριν λιγο εβαλα την καρτα sim και μολις παιρνω τηλ και το βαζω στο αυτι μου η οθονη σβηνει κατα την διαρκεια της κλησης και δεν ξανααναβει οταν το απομακρυνω απο το αυτι μου με αποτελεσμα να μην μπορω να χρησιμοποιησω το κινητο καθολου μεχρι να κλεισει την γραμμη ο συνομιλητης.πηρα τηλ. το καταστημα και ειναι κλειστο μαλλον.τους καλουσα και δεν το σηκωναν.κατα την διαρκεια της κλησης δεν μπορουσα να χρησιμοποιησω ουτε την οθονη αλλα ουτε και τα κουμπια με αποτελεσμα να αναγκαστω να βγαλω την μπαταρια για να τελειωσω την κληση.εχει προβλημα ο proximity sensor?το tempered glass τα καλυπτει ολα εκτος απο το ακουστικο.φταιει αυτο λετε?ή εχει προβλημα το τηλ?τα εχω παιξει.επισης ειναι ολλανδικο vodafone branded.

 

Το πρόβλημα σου έχει απαντηθεί τουλαχιστον 10 φορές.....όλοι εδώ μέσα ψαχνου τα καλύτερα tempered glass που ΔΕΝ ΣΚΕΠΑΖΟΥ ΤΟΝ ΑΙΣΘΗΤΉΡΑ ΕΓΓΥΗΤΗΤΑΣ αυτόν δίπλα στην κάμερα....και ΝΑΙ φταίει το tempered glass Που έβαλες....βγαλτο Κάνε δοκιμή και πετατο στον κουβά....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα σου έχει απαντηθεί τουλαχιστον 10 φορές.....όλοι εδώ μέσα ψαχνου τα καλύτερα tempered glass που ΔΕΝ ΣΚΕΠΑΖΟΥ ΤΟΝ ΑΙΣΘΗΤΉΡΑ ΕΓΓΥΗΤΗΤΑΣ αυτόν δίπλα στην κάμερα....και ΝΑΙ φταίει το tempered glass Που έβαλες....βγαλτο Κάνε δοκιμή και πετατο στον κουβά....

 

ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση!!!εψαξα στο google και βρηκα αυτο

 

http://forum.xda-developers.com/g4/help/proximity-sensor-calibration-t3140393

 

το εκανα και τωρα δουλευει ο proximity sensor κανονικα που το δοκιμασα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παρακαλώ καθώς το παρέλαβα σήμερα και έχω ένα ανόητο θεματάκι με τις επαφές.

 

Οι επαφές μου είναι στο gmail, χωρισμένες σε κατηγορίες και αν επιλέξω να βλέπω μόνο τις "καθημερινές" μου, η εύρεση παύει να λειτουργεί για τις υπόλοιπες. Υπάρχει κάποια λύση που μου διέφυγε; ευχαριστώ και ζητάω κατανόηση αν έχει ξανα-απαντηθεί.

 

edit: ok, found it. Πίσω από τα χοντροδάχτυλα μου, χαμηλά....χρειάζομαι οφθαλμίατρο.

Edited by LifeOfTheMind
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση!!!εψαξα στο google και βρηκα αυτο

 

http://forum.xda-developers.com/g4/help/proximity-sensor-calibration-t3140393

 

το εκανα και τωρα δουλευει ο proximity sensor κανονικα που το δοκιμασα.

 

Ειδες....τελικα ποτε δεν ξερεις τι μπορει να ανακαλυψει ο καθενας μας.....το παραθετω εδώ στα Αγγλικα για οποιον ενδιαφέρεται.....

Λυση για tempered glass που σκεπαζει τον αισθητηρα εγγυητητας με re-calibration....(thanks to gustom2008)

To re-calibrate proximity sensor in LG G4.

 

This issue can be solved by re-calibration proximity sensor, you still can use screen protector with sensor covered up.

 

Follow steps below to re-calibrate proximity sensor(must with the glass protector is installed and which is sensor covered up)

 

1. TYPE "277634#*#" in phone dialer. Hidden Menu screen will show up.

 

2. Select "Device Test"->"MT", it will show "system will be restarted", then choose OK.

 

3. After beboot, GENESIS MiniOS 3.1 screen will show up, press "individual item+power" while power button is pressed.

 

4. Next, find "sensor test", enter it(do not block the proximity sensor), the proximity sensor will be automatically calibrated. Then block proximity sensor two times to exit.

 

5. Find "Back to the MainList", enter.

6. Press "Normal boot+power" while power butten is pressed to reboot system, done.

 

Now the the problem should be solved.

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.αγορασα τελικα το g4 fashion edition με τα δυο καπακια.στο μαγαζι που το πηρα τοποθετησα αμεσως tempered glass και θηκη.πριν λιγο εβαλα την καρτα sim και μολις παιρνω τηλ και το βαζω στο αυτι μου η οθονη σβηνει κατα την διαρκεια της κλησης και δεν ξανααναβει οταν το απομακρυνω απο το αυτι μου με αποτελεσμα να μην μπορω να χρησιμοποιησω το κινητο καθολου μεχρι να κλεισει την γραμμη ο συνομιλητης.πηρα τηλ. το καταστημα και ειναι κλειστο μαλλον.τους καλουσα και δεν το σηκωναν.κατα την διαρκεια της κλησης δεν μπορουσα να χρησιμοποιησω ουτε την οθονη αλλα ουτε και τα κουμπια με αποτελεσμα να αναγκαστω να βγαλω την μπαταρια για να τελειωσω την κληση.εχει προβλημα ο proximity sensor?το tempered glass τα καλυπτει ολα εκτος απο το ακουστικο.φταιει αυτο λετε?ή εχει προβλημα το τηλ?τα εχω παιξει.επισης ειναι ολλανδικο vodafone branded.

Βγαλε το tempered glass να βρεις την υγεια σου!!

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα bugακι (ή δεν ξέρω αν είναι γνωστό τουλάχιστον). Όταν δουλεύω το διπλό παραθύρι, νομίζω με μια από τις εφαρμογές να είναι το αλμπουμ, και το βγαζωι με το πίσω βελάκι καμιά φορά κολλάει η μισή οθόνη που ήταν το παράθυρο και δεν ανταποκρίνεται, δεν πα να αλλάζεις εφαρμογές,να κάνεις εκκαθάριση κλπ. Θέλει να ξανανοίξεις 2 εφαρμογές στο διπλοπαραθυρι και να κλείσεις τη μία από τις επιλογές του.

 

Είναι λίγο εκνευριστικό η αλήθεια είναι, αλλά ουδείς αναμαρτητος...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις τι παρτιδα ειναι? Γιατι εγω παρελαβα σημερα παρτιδα 507 Ολλανδικο με την v10b εκανε αναβαθμιση ota την v10c και αμεσως μετα την v10d (για τον φιλο με το ολλανδικο που ρωτουσε για την αναβαθμιση της v10d που δεν του ηρθε) και η οθονη του ειναι τρομερή με πολυ καλη φωτεινοτητα και κατασπρο λευκο. Καμια σχεση με αυτα που ειχα δει σε 2 γνωστα καταστηματα. Πηρα λοιπον το τηλ. και πεταχτηκα στο 1 απο αυτά για να συγκρινω και ναι , του καταστηματος ητανε χειροτερο και στη φωτεινοτητα , και στο λευκο του. Για να μην τα πολυλογώ η πωλητρια μου εβγαλε το κουτι και ειδα την παρτιδα η οποια ητανε 505. Δεν ξερω ισως κατι να παιζεται με τα πανελ. Και λεω μηπως καποια (οχι ολα) καποια 505 μηπως εχουν προβλημα?

 

Ναι η παρτίδα είναι η 505,και μένα είχε την v10b και μόλις το άνοιξα πήρε την v10c και τώρα κατεβάζω την v10d.

Πέρασα από procordia το πρωί,και αφού εξήγησα στην κοπέλα της υποδοχής,το πήρε και ανέβηκε σε τεχνικό.Μετά από λίγο έρχεται και μου λέει πως δεν θα το αναγνωρίσει η αντιπροσωπεία σαν πρόβλημα γιατί πριν λίγο καιρό είχε έρθει άλλος ένας με το ίδιο θέμα και δεν το δέχτηκαν.Επίσης μου είπε πως είναι μάλλον οι παρτίδες από τις οθόνες και πως και να το δεχόταν η αντιπροσωπία μπορεί να ήταν πάλι το ίδιο.

Επίσης στο σταντ που έχει τα demo στην είσοδο πήγε μόνη της για να βάλει και το δικό μου δίπλα,δεν μπορούσε να πει τίποτα αφού και η ίδια το είδε.

Οπότε μου είπε να μιλήσω με LG και ότι μου πουν από εκεί.

Βγάλτε συμπέρασμα τώρα...

 

Edit: Μόλις πήρε και την v10e.

Edited by antonis_kiriazis
Link to comment
Share on other sites

antonis_kiriazis δυστυχώς δε πρόκειται να βγάλεις άκρη. Εάν δεν έχει κιτρινίλα στην οθόνη ή καμένο pixel προκειμένου να αντικαταστήσουν το panel, δε πρόκειται να το δεχθούν. Θα σου απαντήσουν ότι κινείται μέσα στα ανεκτά πλαίσια ορθής λειτουργίας που έχει θέσει η εταιρεία.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

antonis_kiriazis δυστυχώς δε πρόκειται να βγάλεις άκρη. Εάν δεν έχει κιτρινίλα στην οθόνη ή καμένο pixel προκειμένου να αντικαταστήσουν το panel, δε πρόκειται να το δεχθούν. Θα σου απαντήσουν ότι κινείται μέσα στα ανεκτά πλαίσια ορθής λειτουργίας που έχει θέσει η εταιρεία.

Το ξέρω φίλε μου αυτό πιστεύω κι εγώ.

Όταν λες κιτρινίλα που ακριβώς,όλη η οθόνη ή σε κάποιο σημείο;

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω φίλε μου αυτό πιστεύω κι εγώ.

Όταν λες κιτρινίλα που ακριβώς,όλη η οθόνη ή σε κάποιο σημείο;

 

Και στο g2 αλλά και στο g3 αντικαθιστούσαν την οθόνη εάν είχε σε ένα σημείο κιτρινίλα, δεν ήταν απαραίτητο να έχει σε όλη την οθόνη. Θεωρώ πως ήταν πολιτική της εταιρείας.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να ψαξω επαφη απο το ιστορικο των κλησεων? δεν εχει αναζητηση απο οτι εχω δει εκει, παρα μονο στη καρτελα των επαφων
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

δεν θελει να αγιασει αυτο το G4!!!! Λοιπον πηρα της κοπελας μου το g4 απο αλλο καταστημα απο το κεντρο ολα καλα μεχρι που μου ηρθε να βαλω τις οθονες διπλα διπλα στο λευκο και ναι της κοπελας μου ειναι ενα τονο λιγοτερο λευκο(σαν να ροζιζει ελαφρως) απο οτι ειναι σε μενα.....δεν ξερω φοραω και tempered glass nillkin ενω εκεινη ειναι ακομα με την εργοστασιακη ζελατινα, οταν παρω το glass θα ειμαι σιγουρος για την χρωματικη αποχρωση

δευτερο προβλημα! δεν κανει αναβαθμιση ρε παιδια το κινητο μου λεει οτι εχει την τελευταια ενημερωση και εχει την V10a-GLOBAL-COM ενω εγω την v10e! ξερετε καποιο κολπακι;

Link to comment
Share on other sites

Ειδες....τελικα ποτε δεν ξερεις τι μπορει να ανακαλυψει ο καθενας μας.....το παραθετω εδώ στα Αγγλικα για οποιον ενδιαφέρεται.....

Λυση για tempered glass που σκεπαζει τον αισθητηρα εγγυητητας με re-calibration....(thanks to gustom2008)

To re-calibrate proximity sensor in LG G4.

 

This issue can be solved by re-calibration proximity sensor, you still can use screen protector with sensor covered up.

 

Follow steps below to re-calibrate proximity sensor(must with the glass protector is installed and which is sensor covered up)

 

1. TYPE "277364#*#" in phone dialer. Hidden Menu screen will show up.

 

2. Select "Device Test"->"MT", it will show "system will be restarted", then choose OK.

 

3. After beboot, GENESIS MiniOS 3.1 screen will show up, press "individual item+power" while power button is pressed.

 

4. Next, find "sensor test", enter it(do not block the proximity sensor), the proximity sensor will be automatically calibrated. Then block proximity sensor two times to exit.

 

5. Find "Back to the MainList", enter.

6. Press "Normal boot+power" while power butten is pressed to reboot system, done.

 

Now the the problem should be solved.

 

 

χαιρομαι που βοηθησα!το δικο μου ειναι παρτιδα 509!απο λογισμικο εχω το V10d και δεν μου εβγαλε αναβαθμιση.2 ερωτησεις εχω να κανω...δεν βρισκω την λειτουργια quickmemo πουθενα και δευτερον που ειναι οι ρυθμισεις της καμερας για αναλυση κτλ???

 

τελος εβγαλα το κινητο απο την πριζα μετα την πρωτη φορτιση πριν 3 ωρες και τωρα ειμαι στο 42%! :X:X:X

 

τοσο πολυ την ρουφαει την μπαταρια?ειχα καλομαθει στο G2 με kitkat.

Link to comment
Share on other sites

δεν θελει να αγιασει αυτο το G4!!!! Λοιπον πηρα της κοπελας μου το g4 απο αλλο καταστημα απο το κεντρο ολα καλα μεχρι που μου ηρθε να βαλω τις οθονες διπλα διπλα στο λευκο και ναι της κοπελας μου ειναι ενα τονο λιγοτερο λευκο(σαν να ροζιζει ελαφρως) απο οτι ειναι σε μενα.....δεν ξερω φοραω και tempered glass nillkin ενω εκεινη ειναι ακομα με την εργοστασιακη ζελατινα, οταν παρω το glass θα ειμαι σιγουρος για την χρωματικη αποχρωση

δευτερο προβλημα! δεν κανει αναβαθμιση ρε παιδια το κινητο μου λεει οτι εχει την τελευταια ενημερωση και εχει την V10a-GLOBAL-COM ενω εγω την v10e! ξερετε καποιο κολπακι;

 

Εγκατέστησε αυτό (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.peamoon.phoneproductioninfo&hl=el), τρέξε το και κατέβασε τη τελευταία rom που υπάρχει διαθέσιμη για το μοντέλο σου. Έπειτα πέρνα τη με το LG flash tool 2014, κάνε factory reset και είσαι έτοιμος.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε αυτό (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.peamoon.phoneproductioninfo&hl=el), τρέξε το και κατέβασε τη τελευταία rom που υπάρχει διαθέσιμη για το μοντέλο σου. Έπειτα πέρνα τη με το LG flash tool 2014, κάνε factory reset και είσαι έτοιμος.

 

Συγνωμη για την χαζη ερωτηση αλλα την τελευταια ρομ απο το λινκ να την κατεβασω απευθειας στο κινητο η στον υπολογιστη μου;

 

μου βγαζει αυτο το λινκ: http://pkg03.lime.gdms.lge.com/dn/downloader.dev?fileKey=FW751G6132X7A0J9F37DM7Q/H81510E_00.kdz

το οποιο δεν κανει τιποτα.

 

τελικα βρηκα την H81510E_00.kdz σε αυτη την σελιδα http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2FLG+G4%2FH815%2F αλλα λεει Poland.

να την εγκαταστησω;

Edited by kokogr
Link to comment
Share on other sites

Eμενα παλι δεν πιανει το κολπο καλιμπραρισματος του αισθητηρα εγγυτητας.

 

Δοκιμαζοντας στον dialer το 277364#*# δεν εμφανιζεται καποιο κρυφο μενου για να παω στα παρακατω βηματα..

Αν πατησω και το πληκτρο dial υστερα απο την πληκτρολογηση των παραπανω, εμφανιζεται ενα μυνημα που λεει: Προβλημα συνδεσης ή μη εγκυρος κωδικας ΜΜΙ.

 

Εσεις που το δοκιμασατε πως το καταφερατε. ?

 

edit:

 

Τα καταφερα. Ο σωστος αριθμος ειναι 277634 και οχι 277364 οπως ελεγαν οι οδηγιες.

Μενει να διαπιστωσω εαν το προβλημα λυθει εντελως. Θα επιστρεψω για feedback.

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Eμενα παλι δεν πιανει το κολπο καλιμπραρισματος του αισθητηρα εγγυτητας.

 

Δοκιμαζοντας στον dialer το 277364#*# δεν εμφανιζεται καποιο κρυφο μενου για να παω στα παρακατω βηματα..

Αν πατησω και το πληκτρο dial υστερα απο την πληκτρολογηση των παραπανω, εμφανιζεται ενα μυνημα που λεει: Προβλημα συνδεσης ή μη εγκυρος κωδικας ΜΜΙ.

 

Εσεις που το δοκιμασατε πως το καταφερατε. ?

 

edit:

 

Τα καταφερα. Ο σωστος αριθμος ειναι 277634 και οχι 277364 οπως ελεγαν οι οδηγιες.

Μενει να διαπιστωσω εαν το προβλημα λυθει εντελως. Θα επιστρεψω για feedback.

 

Το διόρθωσα και γω...ευχαριστώ....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καποιος κατοχος του G4 που να ειχε το G3? Θελω να δω αν σε σχεση με το 3 το 4 παει καλα, γιατι με το προηγουμενο δεν ημουν και πολυ ευχαριστημενος. Επισης απο σημα πως τα παει? Και το G2 και το G3 λιγοτερο ειχαν ενα θεμα με το σημα. Παντα ειχα χαμηλοτερο απο αλλο κινητο με ιδιο παροχο στο ιδιο σημειο. Και δεν εννοω οτι απο 3 μπαρες εγω ειχα 2 αλλα οτι ο αλλος ειχε H+ και εγω Edge...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...