Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα 400ευρ έχεις το G4, Oneplus 2, και Moto X Style. Από τα 3 το G4 έχει την καλύτερη κάμερα αλλα όχι κατά πολύ. Επίσης από τα 3 όπως φαίνεται το G4 έχει την χειρότερη μπαταρία και μάλιστα κατά πολύ χειρότερη. Από άποψη features εκεί είναι που βλέπω το G4 και X style κοντά. Οποτε σκεφτου τι θες περισσότερο από ένα κινητό.

 

Για το moto δεν έχω άποψη αλλά σε σχέση με οp2 κάμερα & οθόνη το g4 είναι καλύτερο(και όχι για λίγο)

Όσο για τη μπαταρία είναι το μείον το g4, ίσως και πολύ, αλλά υπάρχει η λύση της 2ης κάτι που δεν ισχύει στα άλλα.

 

Ως απάντηση στο ερώτημα του φίλου παραπάνω, το g4 για μένα είναι η καλύτερη επίλογη στα 400, αρκεί να συμβιβαστεί με τη μέτρια αυτονομία του(ή με το γεγονός ότι θα πρέπει να κουβαλά μια 2η μπαταρία πάνω του)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πόσο κρατάει παιδιά η μπαταρία; Εγώ κάνω χαλαρή χρήση, δεν πολυμιλάω στο τηλέφωνο. Κυρίως ασχολούμαι με το ίντερνετ (viber, fb κτλ).
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πόσο κρατάει παιδιά η μπαταρία; Εγώ κάνω χαλαρή χρήση, δεν πολυμιλάω στο τηλέφωνο. Κυρίως ασχολούμαι με το ίντερνετ (viber, fb κτλ).

 

Αυτα ειναι που ρουφανε πιο πολυ την μπαταρια απο το να μιλας...Ειδικα το Viber μαζι με το Skype,ειναι μπαταρορουφηχτρα ολκης.Χρησιμοποιωντας αυτες τις εφαρμογες,βια θα βγαζεις την μερα...Βεβαια με 2η μπαταρια καβατζα εισαι κομπλε...Εγω αυτο κανω και ποτε μα ποτε δεν με εχει προβληματισει σοβαρα η αυτονομια του g4 μου...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εντύπωση με κάνει γιατί θεωρητικά στα χαρτιά έχει καλή μπαταρία. Τώρα που χάζευα λίγο το One Plus Two ξεφεύγει στα 460 ευρώ, ενώ δεν με κάνει τόσο εντύπωση το Moto X. Γενικά επειδή έχω μείνει τρομερά ευχαριστημένος από την LG με το G2 έλεγα να κάνω την αναβάθμιση στο G4. Μεγάλο συν και τα 32 GB και η αλλαγή μπαταρίας. Τι να πω, θα το ψάξω κι άλλο το θέμα. Ευχαριστώ όλους σας παιδιά!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πόσο κρατάει παιδιά η μπαταρία; Εγώ κάνω χαλαρή χρήση, δεν πολυμιλάω στο τηλέφωνο. Κυρίως ασχολούμαι με το ίντερνετ (viber, fb κτλ).

Αυτά είναι σχετικα αν κοιτάξεις μεσα στο θεμα θα δεις ότι εχω βαλει αρκετες φορες στατιστηκα που δειχνουν ότι με βγαζει τουλάχιστον 35ωρες με 3,5ωρες οθονη, 1ωρα ομιλια, 2-5 φωτο και από τις 3,5 ωρες οθονης οι 3 ωρες είναι σε Facebook,viber,instagram & opera browser και 4 λογαριασμούς mail....αλλα κατά 95% με wifi το οποιο είναι παντα κλειστω και το ανοιγω όταν το χρειαζομαι το ιδιο και τα δεδομενα και με ανοιχτούς τους συγχωνισμους συνεχεια....φωτεινοτητα στο αυτοματο και 70%...και εχω και την dual sim εκδοση.....

Σε σχεση με το Note 4 dual sim που ειχα εχει καλυτερη αυτονομια σε κατασταση υπνου, στις κλησης-παρακολουθηση βιντεο,φωτο & γενικος σκαλισμα αλλα χειροτερη αυτονομια στην λειτουργια Internet γενικος ειτε με wifi ειτε 4g......οποτε θα ελεγα στα ιδια περιπου επίπεδα.

Συμπερασμα.....είμαι παρα πολύ χαρουμενος κατωχος της εν λογο συσκευης....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

Είμαι ανάμεσα σε αυτές τις 2 θήκες..

http://www.e-shop.gr/lg-flip-case-quick-circle-cfv-100-for-g4-white-p-TEL.022919

http://www.e-shop.gr/case-smart-magnet-for-lg-g4-metalic-p-TEL.023491

 

Στην 1η θήκη είναι απαρραίτητο να βγάλουμε την μπαταρία???

Στην 2η θήκη το μεταλικο κούμπωμα μήπως δημιουργεί καποιο προβλημα στην λειτουργία της οθόνης??

 

Γενικά έχει κάποιος εμπειρία από αυτές τις 2 θήκες..???

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι σχετικα αν κοιτάξεις μεσα στο θεμα θα δεις ότι εχω βαλει αρκετες φορες στατιστηκα που δειχνουν ότι με βγαζει τουλάχιστον 35ωρες με 3,5ωρες οθονη, 1ωρα ομιλια, 2-5 φωτο και από τις 3,5 ωρες οθονης οι 3 ωρες είναι σε Facebook,viber,instagram & opera browser και 4 λογαριασμούς mail....αλλα κατά 95% με wifi το οποιο είναι παντα κλειστω και το ανοιγω όταν το χρειαζομαι το ιδιο και τα δεδομενα και με ανοιχτούς τους συγχωνισμους συνεχεια....φωτεινοτητα στο αυτοματο και 70%...και εχω και την dual sim εκδοση.....

Σε σχεση με το Note 4 dual sim που ειχα εχει καλυτερη αυτονομια σε κατασταση υπνου, στις κλησης-παρακολουθηση βιντεο,φωτο & γενικος σκαλισμα αλλα χειροτερη αυτονομια στην λειτουργια Internet γενικος ειτε με wifi ειτε 4g......οποτε θα ελεγα στα ιδια περιπου επίπεδα.

Συμπερασμα.....είμαι παρα πολύ χαρουμενος κατωχος της εν λογο συσκευης....

 

Εφόσον η συσκευή δεν είναι μόνιμα συνδεδεμένη στο Internet(πόσω μάλλον όχι μόνιμα ανοιχτά data) δεν μπορεί να εξαχθεί ασφαλές συμπέρασμα.

 

3,5h sot σε 35h αναμονή χωρίς μόνιμη σύνδεση σε internet(και μάλιστα κατά κύριο λόγο μόνο με wifi?) & με φωτεινότητα στο 70 ayto??

Tο θεωρώ επιικώς μέτριο, βέβαια έχεις το dual οπότε ίσως είναι διαφορετικά σε σχέση με το απλό.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σας,

Ολα καλα με το G4 πολυ ευχαριστημενος σε ολα του.Προσωπικα και στην μπαταρια του η οποια για μενα ειναι πανω απο τον μεσο ορο.Με τιποτα δεν θα τη χαρακτηριζα κακη και μιλαμε πως ειμαι 4g μονιμα ανοιχτο αρκετες κλησεις browsing ,sync κτλ.

Να ρωτησω μονο στα recents οταν κλεινετε τις εφαρμογες σερνοντας αριστερα ή δεξια καμια φορα πριν φυγει εντελως η εφαρμογη μηπως laggarei λιγο ,δλδ μενει σχεδον ενα secong στην ακρη της οθονης και μετα φευγει?

Αν το κανει μονο σε μενα να ψαχτω με εφαρμογες ενδεχομενως .

Ευχαριστω!!!

 

Σε μένα δεν το κάνει αυτο που λές.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον η συσκευή δεν είναι μόνιμα συνδεδεμένη στο Internet(πόσω μάλλον όχι μόνιμα ανοιχτά data) δεν μπορεί να εξαχθεί ασφαλές συμπέρασμα.

 

3,5h sot σε 35h αναμονή χωρίς μόνιμη σύνδεση σε internet(και μάλιστα κατά κύριο λόγο μόνο με wifi?) & με φωτεινότητα στο 70 ayto??

Tο θεωρώ επιικώς μέτριο, βέβαια έχεις το dual οπότε ίσως είναι διαφορετικά σε σχέση με το απλό.

 

Ναι απλά έφερα σαν μέτρο σύγκρισης το Note 4 Που είχε την ίδια πάνω κάτω αυτονομία....τουλαχιστον στο Lg έχω δει και 4 ώρες και κάτι οθόνη....στο Note Δεν είχα δει ποτέ.....

Άραγε με πιες συσκευές το συγκρίνεται εσείς?Έχω αλλάξει περισσότερες από 10 συσκευές σε 2 χρόνια και η μόνες με πραγματική διαφορά στην αυτονομία ήταν το Z3 και το MATE 7...Ο αδελφός μου έχει το S6 edge + dual SIM μια απο τα ίδια του βγάζει μιας και κάνουμε παρόμοια χρήση....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ναι απλά έφερα σαν μέτρο σύγκρισης το Note 4 Που είχε την ίδια πάνω κάτω αυτονομία....τουλαχιστον στο Lg έχω δει και 4 ώρες και κάτι οθόνη....στο Note Δεν είχα δει ποτέ.....

Άραγε με πιες συσκευές το συγκρίνεται εσείς?Έχω αλλάξει περισσότερες από 10 συσκευές σε 2 χρόνια και η μόνες με πραγματική διαφορά στην αυτονομία ήταν το Z3 και το MATE 7...Ο αδελφός μου έχει το S6 edge + dual SIM μια απο τα ίδια του βγάζει μιας και κάνουμε παρόμοια χρήση....

 

Δεν ξέρω για το dual note, αλλά το απλό σίγουρα βγάζει πολύ καλύτερους χρόνους.

Γύρω στις 5 έπαιζα μέσο όρο & είχα δει και 7, στο edge που έχω τώρα είμαι γύρω στις 4 (max 5)

Z3 & mate 7 εννοείται παίζουν σε άλλο επίπεδο.(όπως παλιότερα lg g2/note ii)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, κι εγώ κάτοχος Lg G4 με τα πολλά. Αρκετά ευχαριστημένη προς το παρόν.. όσο το ρυθμίζω στα μέτρα μου τόσο περισσότερο το χαίρομαι.

Ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα. 1ον πώς βγάζει snapshot την οθόνη; δεν έχω καταφέρει να το βρω ακόμα και 2ον θέλω να βάλω κι έναν λογαριασμό yahoo αλλά με μπερδεύει πολύ που δε το κάνει αυτόματα. Ένα samsung κι ένα sony που είχα παλιότερα δεν είχαν τέτοιο θέμα. μόλις έβαζα id/password με συνέδεαν κατευθείαν.. όποιος μπορεί να βοηθήσει, ευχαριστω!!

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, κι εγώ κάτοχος Lg G4 με τα πολλά. Αρκετά ευχαριστημένη προς το παρόν.. όσο το ρυθμίζω στα μέτρα μου τόσο περισσότερο το χαίρομαι.

Ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα. 1ον πώς βγάζει snapshot την οθόνη; δεν έχω καταφέρει να το βρω ακόμα και 2ον θέλω να βάλω κι έναν λογαριασμό yahoo αλλά με μπερδεύει πολύ που δε το κάνει αυτόματα. Ένα samsung κι ένα sony που είχα παλιότερα δεν είχαν τέτοιο θέμα. μόλις έβαζα id/password με συνέδεαν κατευθείαν.. όποιος μπορεί να βοηθήσει, ευχαριστω!!

 

Για το πρωτο μονο να σου πω εγω οτι απλα κρατας πατημενα ταυτοχρονα το power button και το volume down.

Link to comment
Share on other sites

α ευχαριστώ θα δοκιμάσω.. δεν είναι λίγο "πολύπλοκο";; συνήθως το βάζουν στο μενού απενεργοποίησης.. θα το προσπαθήσω ωστόσο
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

 

Το αγόρασα και εγω πριν μερικες ημέρες και το μονο που παρατήρησα είναι ότι υπερθερμενεται αρκετα (αριστερα & δεξια απο την καμερα) μετα απο σχετικα αρκετη χρηση....!!!!...συμβαίνει και σε εσας..??

Αγορα απο eshop, προελευσης Τσεχια.

LG G4
Link to comment
Share on other sites

α ευχαριστώ θα δοκιμάσω.. δεν είναι λίγο "πολύπλοκο";; συνήθως το βάζουν στο μενού απενεργοποίησης.. θα το προσπαθήσω ωστόσο

 

βάλε το quickmemo στα πλήκτρα αρχικης οθονης (ρυθμισεις--> προβολή-->τριτη επιλογή) και έχεις ετοιμο screenshot με πολλές δυνατότητες πριν το στείλεις! με έχει βολέψει ταμάλα!:cool:

 

το yahoo γιατί δεν σου ρυθμίζεται αυτόματα? μηπως πατάς μη αυτόματες ρυθμίσεις? (δεν εχω yahoo οπότε δεν ξέρω αν εχει θεμα,το hotmail μια χαρα μπηκε)

Edited by robostavros
Link to comment
Share on other sites

α ευχαριστώ θα δοκιμάσω.. δεν είναι λίγο "πολύπλοκο";; συνήθως το βάζουν στο μενού απενεργοποίησης.. θα το προσπαθήσω ωστόσο

Επειδη προσωπικα το χρησιμοποιω αρκετα το εχω σαν συντομευση σε 2 σημεια.[ATTACH]64169[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

γεια σας αλανια αυριο θα το παραγγειλω κ εγω απλα σε διλλημα ποιο ειναι πιο ομορφο το μαυρο η το ταμπα απο πισω?? tempered glass αξιζει να βαλω?? κ θελω να μ προτεινεται θηκη σιλικονης γιατι δεν μπορω καθολου με πορτακι... σας ευχαριστω
i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

Επειδη προσωπικα το χρησιμοποιω αρκετα το εχω σαν συντομευση σε 2 σημεια.[ATTACH]64169[/ATTACH]

Χμμ κατω το χω σαν 4ο πληκτρο δεν φαινεται στο screenshot!

Link to comment
Share on other sites

@Da_rudakos,ασχετο,αλλα πως εχεις βαλει την φωτο στο προφιλ σου? Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

@Da_rudakos,ασχετο,αλλα πως εχεις βαλει την φωτο στο προφιλ σου?

Ρυθμισεις-γενικες-χρηστες-πατας πανω στο χρηστη και μετα αριστερα στη φωτογραφία.Σου δινει επιλογη να βαλεις απο αλμπουμ ή οπου αλλου θες.

Link to comment
Share on other sites

ωωωω!! με έστειλες με το quickmemo κανονικά!! φοβερό.. το πιο εύκολο snapshot που έχω βγάλει ποτέ!!

 

σχετικά με το yahoo πάω να ενεργοποιήσω το λογαριασμό εκεί που λέει άλλο email και αφού βάζω τα στοιχεία από κάτω λέει

μη αυτόματη ρύθμιση και επόμενο

πατάω επόμενο να το κάνει κατευθείαν και μετά μου βγάζει IMAP4 και POP3 ό,τι και να πατήσω μετά ανοίγει καρτέλα και ζητάει κι άλλα στοιχεία που δεν ξέρω τι θέλει

λέει Διακομιστής, ασφαλής τύπος, θύρα κλπ.. ώ ήθελα να συνδέεται κατευθείαν, γιατί;;

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

γεια σας αλανια αυριο θα το παραγγειλω κ εγω απλα σε διλλημα ποιο ειναι πιο ομορφο το μαυρο η το ταμπα απο πισω?? tempered glass αξιζει να βαλω?? κ θελω να μ προτεινεται θηκη σιλικονης γιατι δεν μπορω καθολου με πορτακι... σας ευχαριστω

Καλησπέρα. Να βάλεις και tempered glass αλλά και μια λεπτή θήκη. Εγώ εχω της nillkin με 12 ευρώ και τάπες στις υποδοχές usb και ακουστικών, για την υγρασία.

Link to comment
Share on other sites

ωωωω!! με έστειλες με το quickmemo κανονικά!! φοβερό.. το πιο εύκολο snapshot που έχω βγάλει ποτέ!!

 

σχετικά με το yahoo πάω να ενεργοποιήσω το λογαριασμό εκεί που λέει άλλο email και αφού βάζω τα στοιχεία από κάτω λέει

μη αυτόματη ρύθμιση και επόμενο

πατάω επόμενο να το κάνει κατευθείαν και μετά μου βγάζει IMAP4 και POP3 ό,τι και να πατήσω μετά ανοίγει καρτέλα και ζητάει κι άλλα στοιχεία που δεν ξέρω τι θέλει

λέει Διακομιστής, ασφαλής τύπος, θύρα κλπ.. ώ ήθελα να συνδέεται κατευθείαν, γιατί;;

Δεν κατεβάζεις εφαρμογη yahoo mail απο playstore να ησυχασεις;

Link to comment
Share on other sites

μάλλον έτσι το βλέπω.. ευχαριστώ...

έχω πάθει χαζομάρα τώρα που μ αφήνει να βάλω ό,τι σχεδιάκι θέλω στα εικονίδια των εφαρμογών.. στην αρχική οθόνη.. :)))

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Μια που η τιμή του έχει πέσει πολύ, το κοιτάω σαν υποψήφιο. Από ότι έχω καταλάβει, με τα τελευταία updates λύθηκαν κάποια θέματα.

 

Οι ερωτήσεις μου είναι πιο εξωτερικού ενδιαφέροντος, στα δερμάτινα στην συσκευασία υπάρχει και 2ο πλαστικό που είναι χρυσό; Είναι το ίδιο με το χρυσό πλαστικό που έχω δει

Κάποια που αναφέρονται ως άσπρα/χρυσά κτλ στα σκρουτζομάγαζα έρχονται μόνο έτσι;

Τα "επίσημα" πλαστικά μου φαίνονται αρκετά άσχημα για τα δικά μου γούστα. Υπάρχουν διαθέσιμα συμβατά "καπάκια" μη-επίσημα; Έχει δοκιμάσει κάποιος skins (σε στυλ carbon);

Κάπου πήρε το μάτι μου ότι υπάρχει και δυνατότητα ασύρματης φόρτισης. Με ποια καπάκια γίνεται αυτό;

(Δεν βρήκα κάποιο θέμα για αξεσουάρ γι' αυτό και ρωτάω εδώ)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...