Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έφαγα 2 ώρες το Σάββατο να το ψάχνω το συγκεκριμένο θέμα.Μετά την επεξεργασία της φωτογραφίας όσα save και να κάνεις δεν το σώνει πουθενά τουλάχιστον στο δικό μου κινητό...

 

Να φανταστώ έχεις δοκιμάσει να κάνεις επανεκκίνηση στη συσκευή...?

 

Μήπως μετά την επεξεργασία οι αλλαγές αποθηκεύονται στην ίδια φωτογραφία και δεν αποθηκεύεται καινούργια?

 

Edit.. εγώ οτι αλλαγές έκανα αποθηκεύτηκαν στην φωτογραφία που είχα τραβήξει και δεν δημιουργήθηκε νέο αρχείο.

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@paloukaros

Το δοκίμασα με την εφαρμογή Google Photos που είναι προεγκατεστημένη, θέλει wifi για να φορτώσει για την πρώτη φόρα που την χρησιμοποίησα για να κατεβάσει τα εφέ (vintage κ.α).

Την επεξεργασμένη φωτογραφία την έχει αποθηκευμένη στην microsd με το όνομα φακέλου "Pictures",δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που έχω microsd η χωρίς microsd είμαι με lolipop 5.1

Edited by maarinos
Link to comment
Share on other sites

To ξαναδοκίμασα και με SD και χωρίς ,ούτε την σώνει πουθενα την photo ,ούτε αποθηκεύεται σαν ίδια.Εμένα είναι παρτίδα 602 και ήταν με προεγκατεστημένο το MM.Στο παλιό μου G3 αποθηκευότανε κανονικά στην έκθεση σαν νέα photo.Μάλλον βρήκαμε ενα καλό buggaki...χαχαχα
Link to comment
Share on other sites

Κατέφθασε σε η κινηταρα. Πρώτες εντυπώσεις εξαιρετικές. Το μόνο που με ξένισε είναι οι γωνίες θέασης σε σχέση με το note 2 που είχα. Κατά τα άλλα πάει σφαίρα κι η κάμερα του από 'τι κατάλαβα θέλει εκμάθηση αλλά βγάζει φοβερές Photo.
Δικέφαλε θα τρελαθώ.... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Κατέφθασε σε η κινηταρα. Πρώτες εντυπώσεις εξαιρετικές. Το μόνο που με ξένισε είναι οι γωνίες θέασης σε σχέση με το note 2 που είχα. Κατά τα άλλα πάει σφαίρα κι η κάμερα του από 'τι κατάλαβα θέλει εκμάθηση αλλά βγάζει φοβερές Photo.

 

Καλορίζικο και απροβλημάτιστο!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατέφθασε σε η κινηταρα. Πρώτες εντυπώσεις εξαιρετικές. Το μόνο που με ξένισε είναι οι γωνίες θέασης σε σχέση με το note 2 που είχα. Κατά τα άλλα πάει σφαίρα κι η κάμερα του από 'τι κατάλαβα θέλει εκμάθηση αλλά βγάζει φοβερές Photo.

Από που το πήρες; τι παρτίδα είναι;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

@paloukaros

Το δοκίμασα με την εφαρμογή Google Photos που είναι προεγκατεστημένη, θέλει wifi για να φορτώσει για την πρώτη φόρα που την χρησιμοποίησα για να κατεβάσει τα εφέ (vintage κ.α).

Την επεξεργασμένη φωτογραφία την έχει αποθηκευμένη στην microsd με το όνομα φακέλου "Pictures",δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που έχω microsd η χωρίς microsd είμαι με lolipop 5.1

Εγω που εχω δοκιμασει την επεξεργασια φωτο πατωντας επανω στο μολυβι, εκανα μια ασπρομαυρη και υστερα save.

Η φωτογραφια αποθηκευεται ως η ιδια φωτογραφια που εβλεπα πριν και εμφανιζεται εγχρωμη στο preview.

Οταν ομως πατησεις επανω της να ανοιξει....μετατρεπεται σε view ασπρομαυρο.

Με λιγα λογια εναι σαν να φορτωνει το φιλτρο/εφε που εφαρμοσες την στιγμη που θα την ανοιξεις.

Δεν εχω δοκιμασει να την μεταφερω σε ενα pc για να δω πως θα την απεικονισει εκει. Υποθετω οτι το edit/εφε εμφανιζεται μονο οταν την ανοιγεις να την δεις στο κινητο.

Οποτε... Επεξεργαστειτε μια φωτο, απθηκευστε τις αλλαγες και υστερα ξανα ανοιξτε την ιδια φωτο ας φαινεται ιδια πριν την επεξεργαστειτε. Θα εφαρμοστει το φιλτρο/εφε την στιγμη που θα την ανοιξετε για view.

To ξαναδοκίμασα και με SD και χωρίς ,ούτε την σώνει πουθενα την photo ,ούτε αποθηκεύεται σαν ίδια.Εμένα είναι παρτίδα 602 και ήταν με προεγκατεστημένο το MM.Στο παλιό μου G3 αποθηκευότανε κανονικά στην έκθεση σαν νέα photo.Μάλλον βρήκαμε ενα καλό buggaki...χαχαχα
Link to comment
Share on other sites

Και όμως ούτε ετσι εμφανίζεται κατι.Καταρχήν μόλις κάνεις save στην ξαναγυρνάει την photo όπως ήτανε αρχικά.Κατα δεύτερον πήρα το G4 συναδέλφου να το δοκιμάσω που είναι με branded rom UK Voda και το μενού του edit είναι λίγο διαφορετικό μόλις πας να σώσεις ότι κάνεις κλείνει η εφαρμογή και βγάζει πάνω απο τα home button ένα κείμενο σε γαλάζιο κουτάκι οτι η φωτογραφία δεν γίνεται να σωθεί.Άρα φαντάζομαι οτι κάτι άλλο συμβαίνει.Και τα 2 κινητά είναι χωρίς root και λίγων ημερών,ούτε update πήρανε(601 και 602 παρτίδες αντίστοιχα και τα 2 με προεγκατεστημένη την ΜΜ) ούτε παίζει καμία περίεργη εφαρμογή επάνω. Edited by paloukaros
Link to comment
Share on other sites

η 601 εχει και αυτη προεγκατεστημενη την ΜΜ ή μόνο η 602? γιατι πηρα τηλ. ένα μαγαζί και μου λέει ρωτα την LG . Δεν ηξερε . :X
Link to comment
Share on other sites

Το πολύ πολύ αν έχετε κάποιο προγραμματακι επεξεργασίας, να μπενετε εκεί απευθείας και να τις επεξεργαζοσαστε και να τις κάνετε αποθήκευση. Μην πάτε κατευθείαν στο μολύβι που έχει μέσα το άλμπουμ αν δεν λειτουργεί σωστά. Εγώ δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ αυτη την επιλογή του μολυβιου. Πάντα μπαίνω μέσω των προγραμμάτων και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με την αποθήκευση. Από θα έχει πρόβλημα ή συγκεκριμένη επιλογή. Θα το δοκιμάσω κ εγώ τώρα να σας πω αν έχει πρόβλημα και σε μένα το μολύβι

 

 

 

Edit: μόλις δοκίμασα να επεξεργαστω πρόχειρα μια φωτογραφία πατώντας το μολύβι και μπήκα στην εφαρμογή snapseed. Την αποθήκευση λοιπόν καιου άνοιξε νέο φάκελο μέσα στα άλμπουμ των φωτογραφιών με όνομα snapseed και την έβαλε μέσα επεξεργασμενη!!! Και όταν την επιλέγω την φώτο και όταν την βλέπω έξω από το άλμπουμ φαίνεται ασπρόμαυρη όπως την έφτιαξα εγώ. Λειτουργεί μια χαρά σε μένα!!!! 1 φορά το δοκιμάζω έτσι. Επίσης ΔΕΝ μου ένωσε την αρχική με αυτή που επεξεργαστηκα!! Έμεινε και η παλιά κ έχω και την επεξεργασμενη

 

 

(no root / λολιποπ)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Μια διορθωση στο παραπανω post μου.

Επιλεγοντας φωτο μεσα απο το μενου του viber βλεπω οτι η φωτο φαινεται ασπρομαυρη οταν την κοιτας μαζι με τις αλλες στο φακελο.

Αρα αποθηκευεται ΜΕ το φιλτρο , αλλα απεικονιζεται εγχρωμη οταν την κοιταξεις μεσα απο την γκαλερι του κινητου.

 

Μηπως κατι συμβαινει με την καρτα αποθηκευσης αν εχει καποιος. ? Εγω δεν εχω αποθηκευεται η φωτο στο αλμπουμ καμερας στην παρακατω διευθυνση που φαινεται στο screenshot.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160301/8efb0d7e1daa643acc4ce832a3973f3a.jpg

 

Φυσικα εχω mm και οχι λολιλοπ, οποτε δεν νομιζω οτι εκει ειναι το θεμα.

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

η 601 εχει και αυτη προεγκατεστημενη την ΜΜ ή μόνο η 602? γιατι πηρα τηλ. ένα μαγαζί και μου λέει ρωτα την LG . Δεν ηξερε . :X

Όχι, η 601 έρχεται με lollipop.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Σας το είπα οτι παίζει θέμα με την αποθηκευση των επεργαζμένων φωτό σε ΜΜ, αλλά θα το βρω που τις σώζει που θα μου πάει :shifty: ...... τέλοσπαντων...

παίδες θα ήθελα να μου προτείνετε μια και τα έχετε δουλέψει καιρό τα "must have applications-tools" για καθάρισμα-συντήρηση (π.x ccleaner, clean master κλπ ) του τηλεφώνου για να μην κάθομαι και πειραματίζομαι με περίεργες και άσχετες και ενδεχομένως επιβλαβείς εφαρμογές.... να βάλω λίγες χρήσιμες και λειτουργικές και δοκιμασμένες μια και δεν έχω σκοπό να το φορτώσω με πολλά.

Edited by BillCrx
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις παρελαβα,το κινητο απλα τελειο εμφανησιακα,ειναι 601 και ειναι με 5.1 και κανω την ενημερωση σε 6.0 τωρα να το ζορισω για να δω αν κολλησει?
Poco x3
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις παρελαβα,το κινητο απλα τελειο εμφανησιακα,ειναι 601 και ειναι με 5.1 και κανω την ενημερωση σε 6.0 τωρα να το ζορισω για να δω αν κολλησει?

 

τιποτα δεν θα παθει..... καλοριζικο :)

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις παρελαβα,το κινητο απλα τελειο εμφανησιακα,ειναι 601 και ειναι με 5.1 και κανω την ενημερωση σε 6.0 τωρα να το ζορισω για να δω αν κολλησει?

 

Καλορίζικο φίλε μου... Οχι να του δουλέψεις όπως θα το δούλευες γιατί ειναι κανονικό τηλέφωνο και δεν θα πάθει τίποτα...Βγάλτε το άγχος απο πάνω και χαρείτε την συσκευή σας και αν γίνει κάτι έγινε. Να είναι καλά η εγγύηση! ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρισρω πολυ,στις πληροφοριες λεει provider NLD απο ποια χωρα ειναι?θα το δουλεψω θα σας πω εντυπωσεις
Poco x3
Link to comment
Share on other sites

Ευχαρισρω πολυ,στις πληροφοριες λεει provider NLD απο ποια χωρα ειναι?θα το δουλεψω θα σας πω εντυπωσεις

 

Ολλανδία.....

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρισρω πολυ,στις πληροφοριες λεει provider NLD απο ποια χωρα ειναι?θα το δουλεψω θα σας πω εντυπωσεις

 

Ολλανδίας είναι. Καλορίζικο και καλοδούλευτο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια να στε καλα,διαχειριση εργασιων πως κανω?για να μεταβω σε εφαρμογες να κλεισω?,σε αλλα ξερω ειναι το πισω της αφης πατημενο
Poco x3
Link to comment
Share on other sites

Το τετράγωνο κουμπί είναι. Αλλά αν δεν το χρειάζεσαι Γι κάποιοσυγκεκριμένο λόγο δεν έχει νόημα. Η συσκευή αν χρειαστεί μνήμη θα ελευθερώσει κάποια στιγμή μόνη της.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω απλα το πατουσα παρατεταμενα και μου εβγαζε ρυθμισεις οθονης,εσεις οταν το φορτιζετε ζεστενεται λιγο?φυσιολογικα παντα,το κινητο οχι ο φορτιστης
Poco x3
Link to comment
Share on other sites

Σας το είπα οτι παίζει θέμα με την αποθηκευση των επεργαζμένων φωτό σε ΜΜ, αλλά θα το βρω που τις σώζει που θα μου πάει :shifty: ...... τέλοσπαντων...

παίδες θα ήθελα να μου προτείνετε μια και τα έχετε δουλέψει καιρό τα "must have applications-tools" για καθάρισμα-συντήρηση (π.x ccleaner, clean master κλπ ) του τηλεφώνου για να μην κάθομαι και πειραματίζομαι με περίεργες και άσχετες και ενδεχομένως επιβλαβείς εφαρμογές.... να βάλω λίγες χρήσιμες και λειτουργικές και δοκιμασμένες μια και δεν έχω σκοπό να το φορτώσω με πολλά.

 

 

Μην βαλεις καμια απο τις γελειες εφαρμογες αυτου του τυπου.

Χρησιμοποίησε την δικη του (smart cleaning) που ειναι στις ρυθμισεις και εισαι κομπλέ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω απλα το πατουσα παρατεταμενα και μου εβγαζε ρυθμισεις οθονης,εσεις οταν το φορτιζετε ζεστενεται λιγο?φυσιολογικα παντα,το κινητο οχι ο φορτιστης

Θελει δυο τρεις μερες να στρώσει και μετα ολα καλα.

Δεν ζεσταίνεται το τηλεφωνο σχεδον καθολου αλλα στην αρχη κανει τετοια μεχρι να στρώσει η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μόνος που έχει ερωτευθεί τον stock launcher; Μακάρι να υπήρχε υποστήριξη για icon packs.

Και το λέω αυτό ως κάποιος που θα ορκιζόταν πως δεν αλλάζει τον nova με τίποτα. Κάποια στιγμή πιθανότατα να πάω σε nova δηλαδή για την παραμετροποίηση που προσφέρει αλλά προς το παρόν ούτε καν..

Δικέφαλε θα τρελαθώ.... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι μόνος σου.

Είχα nova χρόνια, τον αγόρασα κιόλας πρόσφατα και είμαι με στοκ...

QUOTE=aekarakostas;6591483]Είμαι ο μόνος που έχει ερωτευθεί τον stock launcher; Μακάρι να υπήρχε υποστήριξη για icon packs.

Και το λέω αυτό ως κάποιος που θα ορκιζόταν πως δεν αλλάζει τον nova με τίποτα. Κάποια στιγμή πιθανότατα να πάω σε nova δηλαδή για την παραμετροποίηση που προσφέρει αλλά προς το παρόν ούτε καν..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...