Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μα απο ελλαδα με πηρε,αυτο δεν μπορω να καταλαβω.πρωτη το βλεπω αυτο.

Ναι το 0030 είναι της Ελλάδας !!! Απλά δεν σου έχει ξανατυχει Ίσως γι αυτό να σου φαίνεται περίεργο. Φυσιολογικό είναι να στο βγάζει. Δεν το βγάζει σε όλα βέβαια αλλά δεν είναι κάτι να ανησυχείς.

Επίσης μπορεί να τύχει όταν προσθέσεις έναν νέο αριθμό στον τηλεφωνικό σου κατάλογο όταν πατήσεις αποθήκευση να προσθέσει μόνο του μπροστά το 0030 αυτόματα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν κανεις λαθος

Καλά θυμάμαι τότε... ! Δεν ξεκουτιανα τελείως τελικα :D

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω,απλα ανυσηχησα μηπως ηταν κατι αλλο,δεν μπυ εχει ξανατυχει,να εχω την επαφη κανονικα και να μου βγει με τον κωδικο μπροστα..απλα τωρα τελευταια μεχρι και το τηλ φοβομαστε μην μας κλεψουν :p
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω,απλα ανυσηχησα μηπως ηταν κατι αλλο,δεν μπυ εχει ξανατυχει,να εχω την επαφη κανονικα και να μου βγει με τον κωδικο μπροστα..απλα τωρα τελευταια μεχρι και το τηλ φοβομαστε μην μας κλεψουν :p

Όχι, μην αγχώνεσαι :)

Link to comment
Share on other sites

SpeedTest.net λέγεται η εφαρμογή. Θα την βρεις στο play store

.....

 

Ευχαριστώ, όπου πιάσω 4g+ θα το δοκιμάσω κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, όπου πιάσω 4g+ θα το δοκιμάσω κι εγώ.

Να ξέρεις όμως ότι θα σου τραβήξει αρκετα mb με την δοκιμή !

Την τελευταία φορά που το δοκίμασα με απλό 4G μου τράβηξε γύρω στα 52-53mb.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις όμως ότι θα σου τραβήξει πολλά mb με την δοκιμή όμως!

Προχθές στην Κατερίνη, έπιασα 100mbps στo speedtest με 4g.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις όμως ότι θα σου τραβήξει αρκετα mb με την δοκιμή !

Την τελευταία φορά που το δοκίμασα με απλό 4G μου τράβηξε γύρω στα 52-53mb.

 

Το θυμάμαι που το είχε γραφτεί εδώ στο forum και είμαι προετοιμασμένος με αρκετά mb στην φαρέτρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Το θυμάμαι που το είχε γραφτεί εδώ στο forum και είμαι προετοιμασμένος με αρκετά mb στην φαρέτρα μου!

 

Ευχαριστώ, όπου πιάσω 4g+ θα το δοκιμάσω κι εγώ.

 

Να ξέρεις όμως ότι θα σου τραβήξει αρκετα mb με την δοκιμή !

Την τελευταία φορά που το δοκίμασα με απλό 4G μου τράβηξε γύρω στα 52-53mb.

 

Προχθές στην Κατερίνη, έπιασα 100mbps στo speedtest με 4g.

Αν έχετε cosmote και στους server στο Speedtest διαλέξετε ΟΤΕ ή cosmote και δεν καταναλώνει mb.

 

Edit : άκυρο... Πλέον τρώει κανονικά μέχρι πριν μια βδομάδα δεν έτρωγε με αυτο το τρόπο

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγο off topic, αλλά είδατε την παρουσιαση του G5?

To περιμενα με ανυπομονησια αλλά τελικά δε μου αρεσε. Ιδια καμερα φαίνεται να έχει +αλλη μια ευρυγωνιο αλλά ειναι για λιγο εξσυζητημενη χρηση νομιζω, πιο μικρη μπαταρια, πιο μικρη οθονη κ αυτο με τα modules δε μου λεει τιποτα. Μου φαινεται πολυ ακυρο το ολο εγχειρημα. Το module της καμερας δηλαδη που θα με ενδιεφερε το μονο που κανει ειναι να εχεις μερικα κουμπακια σε φυσικη μορφη που δε χρειαζεται. Ειδικα το ζουμ πιο ταλαιπωρια ειναι με το κουμπι παρα με τα δαχτυλα στην οθονη.

 

Στα + η always on οθονη που δειχνει ωρα/ημερομηνια κ ο μεταλικος σχεδιασμος.

 

Μηπως θα επρεπε καποιος διαχειριστης να ανοιξει κ το επισημο G5 thread?

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγο off topic, αλλά είδατε την παρουσιαση του G5?

To περιμενα με ανυπομονησια αλλά τελικά δε μου αρεσε. Ιδια καμερα φαίνεται να έχει +αλλη μια ευρυγωνιο αλλά ειναι για λιγο εξσυζητημενη χρηση νομιζω, πιο μικρη μπαταρια, πιο μικρη οθονη κ αυτο με τα modules δε μου λεει τιποτα. Μου φαινεται πολυ ακυρο το ολο εγχειρημα. Το module της καμερας δηλαδη που θα με ενδιεφερε το μονο που κανει ειναι να εχεις μερικα κουμπακια σε φυσικη μορφη που δε χρειαζεται. Ειδικα το ζουμ πιο ταλαιπωρια ειναι με το κουμπι παρα με τα δαχτυλα στην οθονη.

 

Στα + η always on οθονη που δειχνει ωρα/ημερομηνια κ ο μεταλικος σχεδιασμος.

 

Μηπως θα επρεπε καποιος διαχειριστης να ανοιξει κ το επισημο G5 thread?

 

Και γω λεω αλλα περιμενα και πισω ειναι κακασχημο το μονο+ για μενα το μεταλο οπως εχω ξαναπει το v10 μου το θεωρω καλυτερο

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο ειναι δεν ειναι και ασχημο..γυρισε και η lg προς samsung μερια..μηπως ξερει καποιος το διαφραγμα εχει?1.7 η 1.8?και φοραει το sony imx 300?sorry για το off topic
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγο off topic, αλλά είδατε την παρουσιαση του G5?

To περιμενα με ανυπομονησια αλλά τελικά δε μου αρεσε. Ιδια καμερα φαίνεται να έχει +αλλη μια ευρυγωνιο αλλά ειναι για λιγο εξσυζητημενη χρηση νομιζω, πιο μικρη μπαταρια, πιο μικρη οθονη κ αυτο με τα modules δε μου λεει τιποτα. Μου φαινεται πολυ ακυρο το ολο εγχειρημα. Το module της καμερας δηλαδη που θα με ενδιεφερε το μονο που κανει ειναι να εχεις μερικα κουμπακια σε φυσικη μορφη που δε χρειαζεται. Ειδικα το ζουμ πιο ταλαιπωρια ειναι με το κουμπι παρα με τα δαχτυλα στην οθονη.

 

Στα + η always on οθονη που δειχνει ωρα/ημερομηνια κ ο μεταλικος σχεδιασμος.

 

Μηπως θα επρεπε καποιος διαχειριστης να ανοιξει κ το επισημο G5 thread?

 

Την είδα.εμφανισιακά μου άρεσε πλην των modules που εμένα συν τοις άλλοις τουλάχιστον δε μου είναι χρησιμα.στα μείον η λίγο μικρότερη μπαταρία και η απουσία app drawer,αυτό βέβαια διορθώνεται.Γενικά σαν κατόχος του g4 δεν είδα κάτι που θα με κάνει να πω δίνω το κινητό μου για να πάρω το καινούριο.βέβαια η καταναλωτική μου συμπεριφορά δεν είναι δα και κανένα βαρόμετρο-εδώ έμεινα με το galaxy s 3 κοντά τρία χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θελω τα φωτα σας σε κατι. Επειδή το χει ο αδερφός μου το συγκεκριμένο κινητό, το Wifi σας είναι οπως πρεπει; εχει τίποτα χαμηλό η ασταθες σήμα;

Στου αδερφου μου βλεπω συχνα λιγοτερες μπαρες απο το s6 μου στο εικονιδιο και σχετικά με αλλα sony smartphones που δοκιμασα διπλα του συν το galaxy S6 μου και λιγότερα dbm κατα μεσο ορο. Και μετα απο resets τα ιδια. Εσεις;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά κι από μένα.Μετά από g2 g3 ήρθε η ώρα να κλείσει η τριάδα μεταβαινοντας κ στο g4.Το έχω απο το Σάββατο και πραγματικά η συσκευή είναι σούπερ!!! Σφαιρατο ίντερνετ οθοναρα με Πολύ ρεαλιστικά χρώματα, θερμοκρασίες ψύχους χαχαχα...απλά εξαιρετικό!

Μόνο τα χρώματα του ui δεν μου πολυ-άρεσαν σε σχεση με το g3 και ελαφρώς οι γωνίες θέασης συν ότι θα μπορούσε να είναι και ελαφρώς μικρότερο σε διαστάσεις σαν το g3, το δέρμα (μαύρο πίσω λιτές γραμμές σούπερ) μπροστά ούτε κρύο ούτε ζεστη..... Παρτίδα πληροφοριακά 601.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά κι από μένα.Μετά από g2 g3 ήρθε η ώρα να κλείσει η τριάδα μεταβαινοντας κ στο g4.Το έχω απο το Σάββατο και πραγματικά η συσκευή είναι σούπερ!!! Σφαιρατο ίντερνετ οθοναρα με Πολύ ρεαλιστικά χρώματα, θερμοκρασίες ψύχους χαχαχα...απλά εξαιρετικό!

Μόνο τα χρώματα του ui δεν μου πολυ-άρεσαν σε σχεση με το g3 και ελαφρώς οι γωνίες θέασης συν ότι θα μπορούσε να είναι και ελαφρώς μικρότερο σε διαστάσεις σαν το g3, το δέρμα (μαύρο πίσω λιτές γραμμές σούπερ) μπροστά ούτε κρύο ούτε ζεστη..... Παρτίδα πληροφοριακά 601.

Καλορίζικο και απροβληματιστο my friend!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

μετα την παρουσιαση τπυ g5 που δεν ξετρελαθηκα, αποφασισα να παω στο g4. Αλλα οπως καθε ενας που το σκεφτεται εχει και αποριες εχω και γω :P

Διαβασα με το θεμα που εχει και θα κοιταξω να παρω απο τις τελευταιες παρτιδες(601 πχ) για να μην το βγαλει ή να εχει λιγοτερες πιθανοτητες ξερω γω..

Αλλα επειδη με τρωει ο κωλος μου και θελω να κανω ρουτ φλασαρω ρομ κτλ, ειδα πως γινεται και με κλειδωμενο bootloader με flashfire. Διαβασα οτι δε μπορεις ομως να φλασαρεις ολες τις ρομ ή κατι τετοιο.. Το εχει δοκιμασει κανεις να μου πει τι παιζει; Εψαξα και στο τοπικ εδω αλλα δε βρηκα και πολλες πληροφοριες.

Ευχαριστω πολυ και ελπιζω συντομα να ερθω στην παρεα σας :P

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι απροβληματιστο γρήγορο με υπέροχα χρώματα. Αν το ρουτ το θέλεις για να το έχεις σε ένα περιβάλλον χρήσης του γούστου σου και παραμετρεποιημενο στα μέτρα σου τότε οκ!...αν όχι τότε μην ασχολείσαι καθόλου. ..Κάμερα εξαιρετική μόνο λίγες γνώσεις να έχεις στο manual mode και κάνεις πολλά. ..αλαγκαριστο θερμοκρασίες ψυχους θα έλεγα σε σχέση με τα υπόλοιπα κινητα που έχουν περάσει από μένα ( σειρά Ζ σονυ, g2,g3, ) ;) η μπαταρία καρμπόν ίσως λίγο καλύτερη από του g3 όμως πραγματικά είναι πιο γρήγορο ...το G3 το πασαρα στην γυναίκα
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

θελει ξεκλειδωμα οπως ολα τα lg.

Χανεις την εγγυηση ομως.

Περισσοτερα ψαξε στο xda forum.

 

Το κινητό είναι απροβληματιστο γρήγορο με υπέροχα χρώματα. Αν το ρουτ το θέλεις για να το έχεις σε ένα περιβάλλον χρήσης του γούστου σου και παραμετρεποιημενο στα μέτρα σου τότε οκ!...αν όχι τότε μην ασχολείσαι καθόλου. ..Κάμερα εξαιρετική μόνο λίγες γνώσεις να έχεις στο manual mode και κάνεις πολλά. ..αλαγκαριστο θερμοκρασίες ψυχους θα έλεγα σε σχέση με τα υπόλοιπα κινητα που έχουν περάσει από μένα ( σειρά Ζ σονυ, g2,g3, ) ;) η μπαταρία καρμπόν ίσως λίγο καλύτερη από του g3 όμως πραγματικά είναι πιο γρήγορο ...το G3 το πασαρα στην γυναίκα

 

Ευχαριστω πολυ παιδια. Ρουτ θα το κανω που γινεται και με κλειδωμενο bootloader και για rom βλεπουμε στο μελλον, πιστευω πως η ρομ του g4 ειναι αρκετα καλη και απο μονη της .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια. Ρουτ θα το κανω που γινεται και με κλειδωμενο bootloader και για rom βλεπουμε στο μελλον, πιστευω πως η ρομ του g4 ειναι αρκετα καλη και απο μονη της .

 

Απο οτι εχω διαβασει καμια ρομ απο τις custom δεν ειναι καλυτερη απο την ΜΑΜΑ.

Εγω εχω απενεργοποιήσει ολες τις εφαρμογες που δεν θελω χωρις ροοτ και ξεκλείδωμα τα και το τηλεφωνο ειναι τέλειο σε ολα.

Αν θες ενα τηλεφωνο να δουλευει καλα παντα αστο ΜΑΜΑ και θα εισαι μια χαρα.

Το G4 δεν χρειαζεται τιποτα κατα την γνωμη μου ερχόμενος απο iPhone που το ειχα πειραξει οσο δεν παει για να εχει οτι το G4 ΜΑΜΑ.

Link to comment
Share on other sites

μονο εγω πιστευω οτι η μεταβαση απο lg g4 σε lg g5 δεν αξιζει?:blink:

 

Σχεδόν όλες οι μεταβάσεις αξίζουν σε κάτι νέο... Απο specs δίνει αρκετά διαφοροποιημένο σύστημα και πρέπει αρχικά να το δούμε live για να κρίνουμε... Υπενθυμίζω οτι αρκετοί όταν βγήκε το G4 έλεγαν δεν αξίζει η μετάβαση απο το G3 και τελικά το αγόρασαν βλέποντας τελικά οτι άξιζε...!

 

sorry για το off topic...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...