Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που είναι από κάτω από το κουτί σε παρένθεση και πάνω από ένα barcode εννοείς;

 

Και αυτό και το s/n στα πλάγια.

Link to comment
Share on other sites

MEZ Τα πρώτα γράμματα του S/N, έκδοση 1.1.

 

Γιατί να χρησιμοποιήσω LG UP? Το κινητό αγοράστηκε την Τετάρτη, γιατί να το πειράξω και να μην ζητήσω άμεση αντικατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Αποτι βλέπω όλο προβλήματα δημιουργεί η 6.0!! Όχι σε όλους βέβαια αλλά βλέπω παιδιά εδώ που όλο και κάποιο πρόβλημα τους βγάζει.

Ίσως επειδή είναι στις αρχές της ακόμα.

Είμαι της άποψης ότι αν δεν περάσει λίγο διάστημα για να φτιαχτούν μερικά προβλήματα

.. Δεν είναι να αναβαθμίζουμε ! Δεν αξίζει να βάζουμε τις εκδόσεις από τους πρωτους!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

ξαφνικά απο χθές και το δικό μου παρουσιάζει ενα περίεργο πρόβλημα.

 

όταν ανοίγω το wifi κάνει hot reboot και μένει στην οθόνη με το logo και ξανακάνει hot reboot.

 

του έχω κάνει hard reset δουλεύει για λίγο διάστημα κανονικά και μετά ξανά το ίδιο πρόβλημα (χωρίς να έχω κάνει τίποτα restore)

 

σήμερα μόνο, του έχω κάνει 3 factory reset (με τον συνδυασμό των κουμπιών)

 

θα το γυρίσω σε lollipop και βλέπουμε. Μεγάλη αποτυχία εάν είναι πρόβλημα της 6

Edited by NeCrOmAnCeR19
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κάτι δεν κάνετε καλά.Έχω την marshmallow ένα μήνα και, το κινητό είναι βράχος σταθερότητας με 0 bug και ότι πιο γρήγορο και smooth κυκλοφορεί εκεί έξω. Αν υπήρχαν προβλήματα στην 6.0 θα τα είχαμε ΌΛΟΙ μας και όχι μεμονωμένες περιπτώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κάτι δεν κάνετε καλά.Έχω την marshmallow ένα μήνα και, το κινητό είναι βράχος σταθερότητας με 0 bug και ότι πιο γρήγορο και smooth κυκλοφορεί εκεί έξω. Αν υπήρχαν προβλήματα στην 6.0 θα τα είχαμε ΌΛΟΙ μας και όχι μεμονωμένες περιπτώσεις.

 

προσωπικά δεν αντιλέγω. είχα βάλει την v20a από όταν βγήκε μέσω bridge. το κινητό ήταν όνειρο!

 

από χθες μόλις άλλαξε ο χρόνος άρχισε αυτά τα περίεργα !

 

(και ξεφτιλιζόμαστε από τα μηλόφωνα !!!)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Καλή Χρονιά με Υγεία και λιγότερες σκοτούρες.

 

Το G4 το θεωρώ άνετα κινητό διετίας, ακόμα και για κάποιον που κυνηγά τα specs.

το μόνο που έχω παρατηρήσει (μέχρι στιγμής), είναι το ότι αρκετές φορές ομολογώ δεν ξυπνά με το double tap, αλλά και ούτε με το power button!!!!. Ξυπνά λίγα δευτερόλεπτα μετά μετά από επαναλαμβανόμενα Taps. Πιθανότατα να φταίει το Full Screen caller. (https://play.google.com/st...nigsm.fscifree) Η συγκεκριμένη εφαρμογή είναι καλύτερη από τις άλλες αλλά ούτε και αυτή χωρίς Bugs.

Εχει κανείς άλλος τα ίδια θέματα χωρίς να έχει βάλει την συγκεκριμένη εφαρμογή?

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Καλή Χρονιά με Υγεία και λιγότερες σκοτούρες.

 

Το G4 το θεωρώ άνετα κινητό διετίας, ακόμα και για κάποιον που κυνηγά τα specs.

το μόνο που έχω παρατηρήσεις (μέχτι στιγμής), είναι το ότι αρκετές φορές ομολογώ δεν ξυπνά με το double tap, αλλά και ούτε με το power button!!!!. Ξυπνά λίγα δευτερόλεπτα μετά μετά από επαναλαμβανόμενα Taps. Πιθανότατα να φταίει το Full Screen caller. (https://play.google.com/st...nigsm.fscifree) Η συγκεκριμένη εφαρμογή είναι καλύτερη από τις άλλες αλλά ούτε και αυτή χωρίς Bugs.

Εχει κανείς άλλος τα ίδια θέματα χωρίς να έχει βάλει την συγκεκριμένη εφαρμογή?

 

Όχι και να ξέρεις γενικώς ότι όλες αυτές οι εφαρμογές είναι προβληματικές και κάνουν το τηλέφωνο να τραβάει κομπλες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κάτι δεν κάνετε καλά.Έχω την marshmallow ένα μήνα και, το κινητό είναι βράχος σταθερότητας με 0 bug και ότι πιο γρήγορο και smooth κυκλοφορεί εκεί έξω. Αν υπήρχαν προβλήματα στην 6.0 θα τα είχαμε ΌΛΟΙ μας και όχι μεμονωμένες περιπτώσεις.

 

Και εγώ κανένα πρόβλημα με την 6.

Link to comment
Share on other sites

MEZ Τα πρώτα γράμματα του S/N, έκδοση 1.1.

 

Γιατί να χρησιμοποιήσω LG UP? Το κινητό αγοράστηκε την Τετάρτη, γιατί να το πειράξω και να μην ζητήσω άμεση αντικατάσταση?

 

Για να μην τρέχεις τωρα γιορτινές μερες.

Ισως κατι εγινε λαθος και με το πέρασμα να διορθωθεί ευκολα.

Συνήθως η καποια αλλη εφαρμογή που εβαλες φταίει η καποιο προβλημα στο πέρασμα της rom.

Βλεπεις και τα windows δεν ειναι και τα ποιο αξιόπιστα λογισμικά για να κανεις δουλεια.

Edited by papsr6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Καλή Χρονιά με Υγεία και λιγότερες σκοτούρες.

 

Το G4 το θεωρώ άνετα κινητό διετίας, ακόμα και για κάποιον που κυνηγά τα specs.

το μόνο που έχω παρατηρήσει (μέχρι στιγμής), είναι το ότι αρκετές φορές ομολογώ δεν ξυπνά με το double tap, αλλά και ούτε με το power button!!!!. Ξυπνά λίγα δευτερόλεπτα μετά μετά από επαναλαμβανόμενα Taps. Πιθανότατα να φταίει το Full Screen caller. (https://play.google.com/st...nigsm.fscifree) Η συγκεκριμένη εφαρμογή είναι καλύτερη από τις άλλες αλλά ούτε και αυτή χωρίς Bugs.

Εχει κανείς άλλος τα ίδια θέματα χωρίς να έχει βάλει την συγκεκριμένη εφαρμογή?

Μια χαρά το ταπ του σε μενα! Στις 2 φορές ανοίγει πάντα ! Δεν μου έχει τύχει να μην πιασει. Ποιά εφαρμογή λες; Γιατί το λινκ δεν λειτουργεί

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια

Σκεφτομαι αγορα αμεσα και θελω να ρωτησω nova launcher.true phone caller κλπ τα τρεχει κανονικα?

Δεν εχω ιδεα απο ΜΙUI και ειναι το πρωτο μου κινεζικο

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια

Σκεφτομαι αγορα αμεσα και θελω να ρωτησω nova launcher.true phone caller κλπ τα τρεχει κανονικα?

Δεν εχω ιδεα απο ΜΙUI και ειναι το πρωτο μου κινεζικο

Νοβα ναι!! Απροβλημάτιστα !!!! Τον έχω από τη μέρα που το πήρα. Για την άλλη εφαρμογή που λες δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Νοβα ναι!! Απροβλημάτιστα !!!! Τον έχω από τη μέρα που το πήρα. Για την άλλη εφαρμογή που λες δεν ξέρω

 

η αλλη ειναι ενας calller με πολυ καλη διαχειριση διπλης SIM

Link to comment
Share on other sites

Για να μην τρέχεις τωρα γιορτινές μερες.

Ισως κατι εγινε λαθος και με το πέρασμα να διορθωθεί ευκολα.

Συνήθως η καποια αλλη εφαρμογή που εβαλες φταίει η καποιο προβλημα στο πέρασμα της rom.

Βλεπεις και τα windows δεν ειναι και τα ποιο αξιόπιστα λογισμικά για να κανεις δουλεια.

 

Μακάρι να είναι αυτό αλλά δυστυχώς υπάρχουν πολλές αναφορές για αυτό το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα tipακι για μεγαλυτερη εξοικονόμηση μπαταριας; τα μονα που έχω ανοιχτά είναι το wifi και τον φωτισμο! Η μπαταρία του είναι πολύ καλή αλλά αν γινόταν να έχω ακόμα μεγαλύτερη διάρκεια δεν θα ήταν άσχημα νομιζω!

 

 

 

Και επίσης παρατήρησα ότι όσο κ αν το ζορισω το κινητό δεν ανεβάζει καθόλου θερμοκρασια! Με τιποτα! Ούτε ελάχιστα ! Ενώ με το g2 που είχα με το που τραβαγα 2 φωτογραφίες έβραζε πίσω στο καπάκι στο ύψος της καμερας !

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα tipακι για μεγαλυτερη εξοικονόμηση μπαταριας; τα μονα που έχω ανοιχτά είναι το wifi και τον φωτισμο! Η μπαταρία του είναι πολύ καλή αλλά αν γινόταν να έχω ακόμα μεγαλύτερη διάρκεια δεν θα ήταν άσχημα νομιζω!

 

 

 

Και επίσης παρατήρησα ότι όσο κ αν το ζορισω το κινητό δεν ανεβάζει καθόλου θερμοκρασια! Με τιποτα! Ούτε ελάχιστα ! Ενώ με το g2 που είχα με το που τραβαγα 2 φωτογραφίες έβραζε πίσω στο καπάκι στο ύψος της καμερας !

 

Κάνε disable ή unistall κάποιες εφαρμογές που δεν χρησιμοποιείς και τρέχουν services ακόμα και όταν είναι κλειστές

Τα google play movies play music google + και hangouts πχ εμένα είναι disabled καθώς δεν με ενδιαφέρουν.

 

Κλείσε notifications από apps που δεν θέλεις να έχεις notifications

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα tipακι για μεγαλυτερη εξοικονόμηση μπαταριας; τα μονα που έχω ανοιχτά είναι το wifi και τον φωτισμο! Η μπαταρία του είναι πολύ καλή αλλά αν γινόταν να έχω ακόμα μεγαλύτερη διάρκεια δεν θα ήταν άσχημα νομιζω!

 

 

 

Και επίσης παρατήρησα ότι όσο κ αν το ζορισω το κινητό δεν ανεβάζει καθόλου θερμοκρασια! Με τιποτα! Ούτε ελάχιστα ! Ενώ με το g2 που είχα με το που τραβαγα 2 φωτογραφίες έβραζε πίσω στο καπάκι στο ύψος της καμερας !

 

Βρε παιδια ημαρτον με αυτην την μπαταρία .τι λύσσα ειναι αυτη?

Το κινητο ειναι θεϊκό και δεν ζεσταίνεται και παει σφαίρα και ολα τελεια.

Δηλαδη αν κραταει παραπανω κανα δεκάλεπτο τι θα αλλαξει ρε ****το.ημαρτον πια χαρείτε το και σταματήστε αυτη την νεοελληνικής γκρίνια.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια ημαρτον με αυτην την μπαταρία .τι λύσσα ειναι αυτη?

Το κινητο ειναι θεϊκό και δεν ζεσταίνεται και παει σφαίρα και ολα τελεια.

Δηλαδη αν κραταει παραπανω κανα δεκάλεπτο τι θα αλλαξει ρε ****το.ημαρτον πια χαρείτε το και σταματήστε αυτη την νεοελληνικής γκρίνια.

Ενοχλήθηκες τόσο πολύ από την ερώτηση μου; Το ότι είναι θεϊκο το βλέπω αλλά αυτό δεν πάει να πει ότι δεν μπορούμε να κάνουμε και τις ερωτήσεις μας για να το βελτιώσουμε λίγο παραπάνω αν γίνεται. Όσο για την θερμοκρασία που ανέφερα έκανα μια μικρή σύγκριση με το προηγούμενο lg που είχα. Δεν νομίζω να είναι τόσο κακο! Αυτα!!!

Ευχαριστώ και για την απάντηση σου όπως κ αν ηταν και για τον χρόνο σου ;)

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια ημαρτον με αυτην την μπαταρία .τι λύσσα ειναι αυτη?

Το κινητο ειναι θεϊκό και δεν ζεσταίνεται και παει σφαίρα και ολα τελεια.

Δηλαδη αν κραταει παραπανω κανα δεκάλεπτο τι θα αλλαξει ρε ****το.ημαρτον πια χαρείτε το και σταματήστε αυτη την νεοελληνικής γκρίνια.

 

Φίλε μου δεν είπε κάτι κάποιος για το κινητό αν νιώθεις ότι θιχτηκες από τις ερωτήσεις για την μπαταρία. Επίσης κάποιος μπορεί να έχει πρόβλημα και για αυτό να ρωτάει. Επίσης σκοπός του forum είναι κάποια τιπς που ενδεχομένως κάποιος να μην τα ξέρει και να βοηθάνε

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια

Σκεφτομαι αγορα αμεσα και θελω να ρωτησω nova launcher.true phone caller κλπ τα τρεχει κανονικα?

Δεν εχω ιδεα απο ΜΙUI και ειναι το πρωτο μου κινεζικο

 

Ποιο κινητο εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά στην παρέα. Επειδή είδα αρκετά θέματα με την 6.0 να σας πω ότι έχω περάσει από πάνω με update 20a & 20b με LG up αρκετό καιρό πριν και πραγματικά δεν έχω κανένα θέμα. Χτες έκανα μια επαναφορά εργοστασίακων για πλάκα και πάει ακόμα καλύτερα. Ψάξτε λίγο τις εφαρμογές που έχετε βάλει....
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 10 μέρες δουλεύω απροβλημάτιστα με την 5.1 και αυτή την στιγμή κατεβάζω την 6.0 μέσω lg bridge. Αν δεν μείνω ικανοποιημένος από την 6.0, δίνει η LG την δυνατότητα να γυρίσω στην 5.1;
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια ημαρτον με αυτην την μπαταρία .τι λύσσα ειναι αυτη?

Το κινητο ειναι θεϊκό και δεν ζεσταίνεται και παει σφαίρα και ολα τελεια.

Δηλαδη αν κραταει παραπανω κανα δεκάλεπτο τι θα αλλαξει ρε ****το.ημαρτον πια χαρείτε το και σταματήστε αυτη την νεοελληνικής γκρίνια.

Το να ρωτήσει κάποιος σε Thread της συσκευής πως μπορεί να βελτιώσει την υπάρχουσα αυτονομία του, χωρίς να προσδιορίζει αν ειναι καλή, κακή η τέλεια, είναι νεοελληνική γκρίνια;;

 

Μάλιστα...Ημαρτον με την λέξη μαϊντανό των τελευταίων ετών που κολλάμε ένα νεοελληνική, νεοελληνα παντού σαν επιχείρημα..

Link to comment
Share on other sites

Μίλαγα στο Skype και το κινητό ζεσταθηκε αρκετά παντός το ένιωθα πολύ στο ακουστικό και στην πλάτη και φοράει και θήκη το cup z έγραφε 60 είναι φυσιολογικό ?πάντως η συσκευή τρέχει νεράκι Edited by kostasa1gr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...