Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρατήρησα οτι δεν ανάβει το led όταν έχω email. Ενω σε αναπάντητες, μηνύματα και gmail ανάβει.. είμαι στην 6.0
Link to comment
Share on other sites

Για την οθόνη τι προτείνετε, μεμβράνη ή tempered glass;

 

Tempered glass και μονον. Τεράστια διαφορά σε αίσθηση, εμφάνιση και αντοχή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Tempered glass και μονον. Τεράστια διαφορά σε αίσθηση, εμφάνιση και αντοχή.

 

Τα tempered glass έχουν κλίση-καμπύλη όπως είναι η οθόνη ή είναι επίπεδα και τα προσαρμόζουμε στην οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα εφαρμοζουν. Το μονο που πρεπει να προσεξεις ειναι να μην καλυπτει τους αισθητηρες διπλα απο το ηχειο.

Αλλα και αυτο παλι λυνεται.

 

ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση!!!εψαξα στο google και βρηκα αυτο

 

http://forum.xda-developers.com/g4/help/proximity-sensor-calibration-t3140393

 

το εκανα και τωρα δουλευει ο proximity sensor κανονικα που το δοκιμασα.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα εφαρμοζουν. Το μονο που πρεπει να προσεξεις ειναι να μην καλυπτει τους αισθητηρες διπλα απο το ηχειο.

Αλλα και αυτο παλι λυνεται.

 

Ευχαριστώ αλλά η απορία μου παραμένει, δηλαδή αν έρχεται με κλίση-λυγισμένο το tempered glass.

Link to comment
Share on other sites

το δίκαρτο έχει εγγύηση στην ελλάδα?

Το προαναφερόμενο μαγαζί λέει ότι έχει 2 έτη πανευρωπαϊκά

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες εβαλα mm μεσω lg bridge πρεπει να κανω factory reset?? Η οχι?? Πντως παρατηρω οτι μπαταρια καταπινεται λιγο πιο γρηγορα σαν πρωτη φορα κ δεν μ αρεσε κ πολυ το περιβαλλον με το tab των εφαρμογων για το ποια τρεχει κ ποια οχι
i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ... Ρυθμίσεις - εφαρμογές - τρεις τελείες πάνω δεξιά - διαμ. εφαρμογών - παράκαμψη βελτίωσης. Εκεί τικάρεις το εορτολόγιο για να μην στο "σκοτώνει" το doze. Πες μου αν σου δουλεύει. Καλά Χριστούγεννα

 

Σωστός ρε φίλε. Πως δεν το σκεφτηκα,ενώ το έχω κάνει σε άλλες εφαρμογές; Τέλος πάντων. Σε ευχαριστω. Περιμένω τώρα αύριο να δω αν δουλέψει. Καλά Χριστούγεννα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ αλλά η απορία μου παραμένει, δηλαδή αν έρχεται με κλίση-λυγισμένο το tempered glass.

 

Δεν είναι λυγισμένο. Ίσιο είναι αλλά είναι εύκαμπτο οπότε μπαίνει χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

το δίκαρτο έχει εγγύηση στην ελλάδα?

Αν είναι ευρωπαϊκό και η αγορά έχει γίνει από ευρωπαϊκό κατάστημα έχει κανονικά 2 χρόνια εγγύηση απο την ελληνική αντιπροσωπία . Άρα περιοριζομαστε στο Η818P , καθώς το H818N δεν εισάγεται Ευρώπη.

Η εγγύηση αφορά κόστος εργασίας, ανταλλακτικων κτλ αλλά όχι αντικατάσταση τηλεφώνου με καινούργιο. Για τέτοια περίπτωση αναλαμβάνει το κατάστημα αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι θα έρθει σε όλους η αναβάθμιση OTA για ΜΜ, όπως έγινε με τα nexus :)

 

Επειδή είμαι ρουτ θέλω μα ξέρω αν ήρθε στα ελληνικά για να περάσω άδικα την στοκ lollipop.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά!

Μπορεί κάποιος να προτείνει κάποιο δοκιμασμένο tempered glass απο ebay;

Nillkin εγώ,αψογη τοποθέτηση και ποιότητα..

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος απο σας quick circle αλλά το μοντέλο με Wireless Charging,είναι δύο απ'οτι βλέπω με και χωρις..Το δοκίμασε κανείς αν δουλεύει σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Ποιό απο τα δύο, το Η, ή το Η+, και απο που τα πήρατε αφού το ebay δεν σε αφήνει να κάνεις αγορές. Επίσης τι διαφορά έχει το 818P απο το 818N. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Ποιό απο τα δύο, το Η, ή το Η+, και απο που τα πήρατε αφού το ebay δεν σε αφήνει να κάνεις αγορές. Επίσης τι διαφορά έχει το 818P απο το 818N. Ευχαριστώ.

 

Μπορείς να παραγγείλεις από eBay. Αλλά θέλει μια διαδικασία πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιό απο τα δύο, το Η, ή το Η+, και απο που τα πήρατε αφού το ebay δεν σε αφήνει να κάνεις αγορές. Επίσης τι διαφορά έχει το 818P απο το 818N. Ευχαριστώ.

Εννοειται το Η+ δεν αφηνει δαχτυλιες και η αισθηση του ειναι απιστευτη απο εξωγηινο υλικο.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται το Η+ δεν αφηνει δαχτυλιες και η αισθηση του ειναι απιστευτη απο εξωγηινο υλικο.:lol:

 

Καλησπέρα παιδιά και χρονια πολλά :D που μπορώ να βρω ένα προστατευτικό τζαμάκι 9Η+ Nillkin στην Ελλάδα γιατί με εξωτερικό δεν έχω καμια επαφή. Μπορεί να έχω βάλει στο g4 πάνω από 6 τζαμάκια 1 μόνο μου έσπασε κατα λάθος όλα τα αλα είχαν αυτές τις κολό φουσκάλες και μου έσπαγαν τα νεύρα και θέλω μια και καλή να πάρω ενα πολύ καλό να ξεμπερδεύω επιτέλους :P

Στο skroutz έχει 5 διαφορετικά 9Η σε διάφορες τιμές και δεν καταλαβαίνω τι διαφορά υπάρχει!! Αν είναι εύκολο κάπου να υπάρχει το 9Η+

https://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn.html?from=catspan&keyphrase=lg+g4+nillkin

Edited by themis0009
Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω απο σημερα εγινα κατοχος g4(vodafone 393) απο g3 δεν ειδα ομως σχεδον καμια διαφορα σε γενικες γραμμες!!!Το μονο που μπορω να πω ειναι οτι εχω παθει σοκ με την καμερα...
Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω απο σημερα εγινα κατοχος g4(vodafone 393) απο g3 δεν ειδα ομως σχεδον καμια διαφορα σε γενικες γραμμες!!!Το μονο που μπορω να πω ειναι οτι εχω παθει σοκ με την καμερα...

Από G lag 3 και δεν είδες διαφορές;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...