Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά. Επειδή αυτό τον καιρό ψάχνω κινητό για να βάλω στην άκρη το Optimus 4x θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει το κινητό για τα λεφτά που έχει τώρα. Είναι καλύτερο από το g3? Απο μπαταρία πως τα πάει; Με τις παρτίδες τι ισχύει; Τι πρόβλημα είχε;

 

Αυτό και το nexus 6 κοιτάω. Το nexus 6 με χαλάει που δεν βγαίνει η μπαταρία. Τώρα απο αναβαθμίσεις εντάξυ έτσι κιαλιώς πάλι custom roms θα βάζω

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. Επειδή αυτό τον καιρό ψάχνω κινητό για να βάλω στην άκρη το Optimus 4x θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει το κινητό για τα λεφτά που έχει τώρα. Είναι καλύτερο από το g3? Απο μπαταρία πως τα πάει; Με τις παρτίδες τι ισχύει; Τι πρόβλημα είχε;

 

Αυτό και το nexus 6 κοιτάω. Το nexus 6 με χαλάει που δεν βγαίνει η μπαταρία. Τώρα απο αναβαθμίσεις εντάξυ έτσι κιαλιώς πάλι custom roms θα βάζω

 

Διάβασε 4-5 σελίδες πιο πίσω όλα όσα Ρώτας έχουν απαντηθεί πολλάκις... Είναι κουραστικό να ρωταμε- απαντάμε τα ίδια κ τα ίδια... Φιλικά πάντα..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Σε σύγκριση με το nexus 6 αξίζει;

Για εμένα το G4 υπερτερεί στα πάντα! Και το νεξους 6 είναι πολύ καλό αλλά το G4 είναι σίγουρα καλύτερο σε όλα του.

Link to comment
Share on other sites

Υπερτερεί για πιο λόγο;

 

Το καλό με εκείνο είναι οι αναβαθμίσεις αν και δεν έχω πρόβλημα με custom roms γιατί έτσι κιαλιώς θα βάλω. Αυτό που δεν μαρέσει στο nexus είναι η μη αποσπώμενη μπαταρία

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Υπερτερεί για πιο λόγο;

 

Το καλό με εκείνο είναι οι αναβαθμίσεις αν και δεν έχω πρόβλημα με custom roms γιατί έτσι κιαλιώς θα βάλω. Αυτό που δεν μαρέσει στο nexus είναι η μη αποσπώμενη μπαταρία

Επεξεργαστής σίγουρα καλύτερος και νεότερος! Οθόνη από μέγεθος θα προτιμούσα G4 από κάμερες επίσης G4 εδώ δεν υπάρχει ανταγωνισμός! Από θέμα αναβαθμισεων αν και δεν σε ενοχλεί σίγουρα στα ίδια θα είναι πάνω κάτω. Σε μέγεθος εννοείτε G4, γιατί όσο απόλαυση να είναι η 6 ίντσες του νεξους σε σερφαρισμα ταινίες και οτιδήποτε άλλο είναι πολύ αβολες και μη πρακτικές σε καθημερινή χρήση. Αυτά κυρίως!

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν στο ίδιο δίλημμα πριν πάρω το G4, αφού βρήκα το N6 στα 350 ευρώ. Πήγα το είδα από κοντά και μου άρεσε παρά πολύ. Πήγα όμως και είδα και το G4 και οι οθόνες δεν συγκρίνονται. Ναι το Nexus έχει ηχεία μπροστά και πολλές αναβαθμίσεις αλλά το G4 έχει κάμερα και δέρμα και αποσπώμενη μπαταρία και οθοναρα. Σε επιδόσεις πάνω κάτω τα ίδια είναι.
Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ αλλά πολύ χοντρό γίνεται

 

Αν μιλάς για την circle case Που αντικαταστα το πίσω καπάκι και δεν μπαίνει από πάνω τότε πιστεύω ότι δεν του δεινει καθόλου πάχος....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το viber στις κλήσεις? Δεν μπορώ να κάνω κλήση..

Κάνει FC το viber είτε παίρνω κάποιον είτε με παίρνουν..

Στο προηγούμενο G4 που είχα με το ίδιο ακριβώς setup έπαιζε χωρίς πρόβλημα..

 

Στο καινούριο δεν πάιζει με τίποτα..

v10d-eur-xx, rooted με xposed.

 

Μου φαίνεται ότι με σπρώχνει να το ξεκλειδώσω και να βάλω την 6άρα...

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το viber στις κλήσεις? Δεν μπορώ να κάνω κλήση..

Κάνει FC το viber είτε παίρνω κάποιον είτε με παίρνουν..

Στο προηγούμενο G4 που είχα με το ίδιο ακριβώς setup έπαιζε χωρίς πρόβλημα..

 

Στο καινούριο δεν πάιζει με τίποτα..

v10d-eur-xx, rooted με xposed.

 

Μου φαίνεται ότι με σπρώχνει να το ξεκλειδώσω και να βάλω την 6άρα...

 

Ιδια ρομ με εσενα και rooted και xposed.

Εκανα κανονικα κληση πριν κανα 2ωρο.

Σημερα μου ηρθε ενημερωση στο viber παντως και την εκανα.

Για τσεκαρε να δεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν συγκρίνεται το g4 με το nexus6 ρε παιδιά. Το g4 υπερτερεί σε όλα, ακόμα και στον ήχο.

 

Στον ήχο δεν υπερτερεί.Με ακουστικά δεν έχω μπορώ να πω πιο είναι καλύτερο γιατι δεν είχα τα ίδια ακουστικά.Οθόνη και τα δυο έχουν πολύ καλές δυσκολεύομαι να πω πιο έχει καλύτερη.Κάμερα δεν το συζητάμε καμια επαφή το g4 .Ταχύτητα στην καθημερινή χρήση το g4 με εξέπληξε πίστευα οτι θα ηταν χειρότερο απο το nexus 6 αλλά πάει σφαίρα.Μπαταρία ίδια πάνω κάτω λιγο καλύτερη ίσος του nexus 6.Εγώ το nexus 6 το έδωσα γιατί είχε κάποια θέματα και απο οτι μου είχαν πει στο σέρβις είναι software και θα φτιαχτούν κάποια στιγμή.Είχε. σκρατσ στον ήχο σε κάποια παιχνίδια και είχε πρόβλημα με επανεκκίνησης αν έβαζα άλλες χώρες εφαρμογές κάμερας με τα τελευταία updates.

Edited by msdxgr
Link to comment
Share on other sites

Ιδια ρομ με εσενα και rooted και xposed.

Εκανα κανονικα κληση πριν κανα 2ωρο.

Σημερα μου ηρθε ενημερωση στο viber παντως και την εκανα.

Για τσεκαρε να δεις.

 

Δεν το γλιτώνω το format λοιπόν...

Πάλι στις 4 θα κοιμηθούμε...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ να φλασαρω καμιά ρομ από όσες κατέβασα ! Λέτε αν ξανακάνω την όλη διαδικασία να στρώσει?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε κάνε καθαρισμα στο Viber... Βγάλει και ξανά βάλτο και μετά βλέπεις.

Update σου ήρθε για το Viber?

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε κάνε καθαρισμα στο Viber... Βγάλει και ξανά βάλτο και μετά βλέπεις.

Update σου ήρθε για το Viber?

 

Done and done.. αλλά τίποτα. Μέχρι και παλιότερες εκδόσεις δοκίμασα χωρίς επιτυχία..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το viber στις κλήσεις? Δεν μπορώ να κάνω κλήση..

Κάνει FC το viber είτε παίρνω κάποιον είτε με παίρνουν..

Στο προηγούμενο G4 που είχα με το ίδιο ακριβώς setup έπαιζε χωρίς πρόβλημα..

 

Στο καινούριο δεν πάιζει με τίποτα..

v10d-eur-xx, rooted με xposed.

 

Μου φαίνεται ότι με σπρώχνει να το ξεκλειδώσω και να βάλω την 6άρα...

 

Καλά. Ακόμη κλειδωμένος είσαι??? Πατά το ένα ξεκλειδωμα να γουσταρεις....χαχαχααα..καλημερες παρέα..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

για ριξτε μια ματια....οντως το κανει ακομα πιο γρηγορο
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

προβλημα με την εφαρμογη μηνυματων.. μου βγαζει μηνυμα οταν παταω για ανοιγμα '''δυστυχως μηνυμα εχει σταματησει''' πως μπορω να ξαναπερασω μονο την εφαρμογη μηνυματων?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει!!!

 

ειναι πολυ καλο...βρηκα και αλλα βιντεο με κρυφα μενου και τετοια πολυ ενδιαφεροντα

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

προβλημα με την εφαρμογη μηνυματων.. μου βγαζει μηνυμα οταν παταω για ανοιγμα '''δυστυχως μηνυμα εχει σταματησει''' πως μπορω να ξαναπερασω μονο την εφαρμογη μηνυματων?

Σ αυτές τις περιπτώσεις, συνήθως αρκεί να καθαρίσεις data καi cache της εφαρμογής που έχει το πρόβλημα.

Πηγαίνεις Ρυθμίσεις->Γενικά->Εφαρμογές-> κλπ

Και μετά μια επανεκκίνηση του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...