Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επαθα το ιδιο με ενα tempered glass παλαιοτερα σε αλλη συσκευή! Αυτό θα'ναι.Τωρα το βαλες τελευταια;

 

Mπηκε απο το πρωτο λεπτο λειτουργιας του κινητου. Καποια φλασια ειχε φαει. Παντως και τωρα που εστρωσε, παρατηρω οτι ενω κλεινει ακαριαια την οθονη οταν πλησιασω το δαχτυλο στον αισθητηρα εγγυτητας, υστερα ψιλο αργει καπου 1 εως 2 sec να ανοιξει την οθονη.

Πιστευω και εγω οτι ισως φταιει το γυαλι μπροστα, αλλα δεν θελω ακομη πριν σιγουρευτω να το ξεκολλησω. (δεν εχω και εμπειρια απο βαλε-βγαλε)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σίγουρα φταίει το γυαλί τώρα που παλιοσε λίγο και έχει χάσει την ολεοφοβηκη του ιδιότητα σου δημιουργεί τα προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με tempered glass αντιμετώπισα και εγώ στο s5.

Ειχα πάρει ενα spigen μαϊμού από ebay (τσάμπα μου βγήκε, λογω refund γιατι ηταν μουφα ενω το έλεγε original), το οποιο κάλυπτε τους αισθητήρες. Τετοια κόλπα μου εκανε, οταν δεν ειχε έντονο περιβάλλον φως.

Το άλλαξα με ενα nillkin το οποίο δεν τους κάλυπτε και ολα σταμάτησαν μαχαίρι.

Παίζει λοιπον ρόλο το tempered glass και μάλιστα οσο πιο φθηνό τόσο το χειρότερο!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κάμποσες σελίδες πριν ανέφερα ότι έβαλα tempered glass που σκέπαζε τον αισθητήρα και δεν άνοιγε η οθονη από την πρώτη στιγμή....αυτο και μόνο δηλώνω ότι τα G4 είναι ευαίσθητα στον αισθητήρα και να παίρνετε γυαλί που δεν θα κρύβει τον αισθητήρα.....

Άλλωστε πλέον τα περισσότερα που κυκλοφορούν(Επειδή ξέρουν πλέον το θεμα) αφήνουν αισθητήρα και κάμερα εκτός π.χ. 4smarts & Χ-one

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω αφαιρεσα το tempered glass και το κινητο στανιαρε πραγματικα και στην αφη αλλα και στο θεμα με την οθονη και τις κλησεις!Κατι τελευταιο για να μην το κουραζουμε το θεμα..Αν το αφησω ετσι χωρις προστασια οθονης αλλα οπως ειναι απο μαμα θα εχω θεμα με γρατζουνιες κλπ?Το εχει κανεις σκετο να μου πει(εννοω χωρις ζελατινα και glass).Eυχαριστω
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω αφαιρεσα το tempered glass και το κινητο στανιαρε πραγματικα και στην αφη αλλα και στο θεμα με την οθονη και τις κλησεις!Κατι τελευταιο για να μην το κουραζουμε το θεμα..Αν το αφησω ετσι χωρις προστασια οθονης αλλα οπως ειναι απο μαμα θα εχω θεμα με γρατζουνιες κλπ?Το εχει κανεις σκετο να μου πει(εννοω χωρις ζελατινα και glass).Eυχαριστω

Εγω το εχω εδω και καμια 20αρια μερες και ολα τέλεια.

Εκανε ROOT κανεις με low effort tool που δεν χανουμε εγγυηση,σε 10d να με βοηθησει γιατι χαθηκα λιγο στο topic του;

Link to comment
Share on other sites

Τι κουφό είναι αυτό ρε παιδιά? Όταν συνδέομαι στο router της εταιρείας που δουλεύω, η μπαταρία ξεζουμίζεται πραγματικά μέσα σε πολύ λίγο χρόνο . Ενώ όταν όταν το κινητό μου είναι συνδεδεμένο στο router του σπιτιού μου δεν έχει κανένα πρόβλημα. Δέν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό ? Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος παρόμοιο περιστατικό στο κινητό του?

 

https://drive.google.com/file/d/0B6hwx4FszLwNS0tjNFduX2licVk/view?usp=sharing

 

Καμιά ιδέα για το παραπάνω πρόβλημα παιδιά ? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω αφαιρεσα το tempered glass και το κινητο στανιαρε πραγματικα και στην αφη αλλα και στο θεμα με την οθονη και τις κλησεις!Κατι τελευταιο για να μην το κουραζουμε το θεμα..Αν το αφησω ετσι χωρις προστασια οθονης αλλα οπως ειναι απο μαμα θα εχω θεμα με γρατζουνιες κλπ?Το εχει κανεις σκετο να μου πει(εννοω χωρις ζελατινα και glass).Eυχαριστω

Οκ για τους αισθητήρες να το καταλάβω ...αλλά στην αφή γιατί να δημιουργεί πρόβλημα ...? Και εγώ βαλει tempered glass το οποίο έχει κόψιμο γιαν τους αισθητήρες και όλα δουλεύουν ρολόι....και στην αφή κανένα μα κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Οκ για τους αισθητήρες να το καταλάβω ...αλλά στην αφή γιατί να δημιουργεί πρόβλημα ...? Και εγώ βαλει tempered glass το οποίο έχει κόψιμο γιαν τους αισθητήρες και όλα δουλεύουν ρολόι....και στην αφή κανένα μα κανένα πρόβλημα

 

Δεν ξερω,παντως ειδα διαφορα και στην αφη,σαν να βελτιωθηκε λιγο....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Οκ για τους αισθητήρες να το καταλάβω ...αλλά στην αφή γιατί να δημιουργεί πρόβλημα ...? Και εγώ βαλει tempered glass το οποίο έχει κόψιμο γιαν τους αισθητήρες και όλα δουλεύουν ρολόι....και στην αφή κανένα μα κανένα πρόβλημα

 

Και εγω με το Χ-one δεν εχω κανενα πρόβλημα οποτε παρεμενει όπως είναι.....Μερικα glass είναι μετριας και κατω ποιοτητας με αποτέλεσμα να δημιουργουν διαφορα προβλήματα ακομα και στην αφη......

Ένα πολύ καλο glass με πολύ καλα κοψίματα για αισθητηρα και καμερα είναι http://www.mobilecenter.gr/4smarts-second-glass-tempered-glass-screen-protector-for-lg-g4.html

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και εγω με το Χ-one δεν εχω κανενα πρόβλημα οποτε παρεμενει όπως είναι.....Μερικα glass είναι μετριας και κατω ποιοτητας με αποτέλεσμα να δημιουργουν διαφορα προβλήματα ακομα και στην αφη......

Εμένα το μόνο που μου την δίνει λίγο είναι ότι δεν δέχεται πάντα με την μια τον κωδικό με χτύπημα για ξεκλείδωμα της οθόνης αλλά δεν νομίζω να οφείλεται στο γυαλί

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το μόνο που μου την δίνει λίγο είναι ότι δεν δέχεται πάντα με την μια τον κωδικό με χτύπημα για ξεκλείδωμα της οθόνης αλλά δεν νομίζω να οφείλεται στο γυαλί

 

Δεν οφείλεται στο τζάμι. Και στο δικό μου G2 το ίδιο θέμα έχω καμία φορά δεν το δεχόταν χωρίς τζάμι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάλι με τζαμι που καλύπτει τους αισθητήρες δεν το παρατηρώ το πρόβλημα αυτο. Ούτε σε ξεκλείδωμα,είτε σύρσιμο είτε knock code,ούτε στις κλήσεις. Τι να πω.. Αυτό όμως που με ενοχλεί αφάνταστα είναι to store .εκεί που στο νοτε 3 του αδερφού μ , δεν έχει κολλήσει ποτέ στο κατέβασμα,παρ'όλο που είδα πως είπατε είναι θέμα Google , εμένα μου κολλάει αρκετές φορές στο κατέβασμα με Wi-Fi και διορθώνεται μονο αλλαξω σε data...
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν είναι απαραίτητο να δημιουργεί πρόβλημα το tempered glass.

Ναι, είναι ο βασικός ύποπτος και ο υπαίτιος πολλες φορές αλλα παίζει τεράστιο ρόλο η ποιότητα.

Ενα φθηνό, ειναι πολυ πιθανό να προκαλεί δισλειτουργιες στους αισθητήρες και στην αφή.

Προσωπικά εχω πλέον καθιερώσει την nillkin και εχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα συμφορουμιτες,

 

ενω εχω ενεργοποιηση την αναφορα παραδοσης μηνυματων δεν τις λαμβανω..Εχω 02 στην Αγγλια.Μπορει κανεις να με βοηθησει??

Υ.Γ Επισης μηπως ξερει κανεις αν και ποτε το κινητο μας θα παρει την νεα εκδοση Android 6.0??

Edited by laios23

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν γνωριζω απο μαρκες προστατευτικων. (ουτε οτι δημιουργουν προβληματα)

 

Εγω την αγορασα απο το ιδιο καταστημα οπου αγορασα το κινητο και κοστισε 10 ευρω. Δεν την εχω πανω απο εδομαδα. Υπαρχει περιπτωση να την εχω πατησει απο κακη μαρκα. ?

(Πως βαζω spoiler βρε παιδια. ?)

 

http://i973.photobucket.com/albums/ae211/nemakis1973/20150929_225507_zpsp2xmnttr.jpg

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν γνωριζω απο μαρκες προστατευτικων. (ουτε οτι δημιουργουν προβληματα)

 

Εγω την αγορασα απο το ιδιο καταστημα οπου αγορασα το κινητο και κοστισε 10 ευρω. Δεν την εχω πανω απο εδομαδα. Υπαρχει περιπτωση να την εχω πατησει απο κακη μαρκα. ?

(Πως βαζω spoiler βρε παιδια. ?)

 

http://i973.photobucket.com/albums/ae211/nemakis1973/20150929_225507_zpsp2xmnttr.jpg

 

Την X-one Την ανάφερα και εγώ πριν μαζί με την 4smarts....Επειδή Την φοράω μπορώ να πω ότι είναι μια χαρά...Αλλά η δικιά μου έχει κόψιμο Και αφήνει εκτός ακουστικο κάμερα και αισθητήρα....εσένα τα καλύπτει όλα?Αν ναι τότε έχεις παλιότερη σειρά παραγωγής....πλέον τις βγάζει με το κόψιμο....αν σκεφτείς να αλλάξεις πάρε Την 4smart που έχω βάλει παραπάνω και θα με θυμηθείς.....

Παντός από ποιότητα η X-ONE τουλάχιστον αυτή που έχω είναι πολύ καλη

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

....εσένα τα καλύπτει όλα?

 

Εκτος απο το ακουστικο, ολα τα αλλα τα καλυπτει. Αλλα οπως προ ειπα, το φαινομενο οπως ξεκινησε, ετσι σταματησε. Απλα ενω σβηνει ακαριαια η οθονη για την επαναφορα οθονης τωρα κανει 1-1,5 δευτερολεπτα καθυστερηση.

 

Δεν μπορω να πω οτι ετσι τωρα με ενοχλει, απλα φοβηθηκα (σαν νεο κινητο λιγων ημερων) μηπως ηταν καποιο προβλημα της συσκευης και επρεπε να τρεχω στο σερβις.

Προς ωρας ολα καλα ξανα λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα!

Κάτοχος απο χθες του εν λογω κινητου προερχόμενος απο oppo find 7.

Εχω θέμα με την αυτονομια με το που το πήρα περίμενα να το αδειάσω για να το φορτίσω ενω κάπου διάβασα πως έπρεπε πρωτα να το φορτισω μεχρι 100%. ωστοσο απο χθες το βραδυ μεχρι τωρα εχει φτασει στο 23% με ψίλο βαρυα χρήση! παρα ειναι μεγάλο το ξεζούμισμα! εχω 2-3 ερωτησεις

1) μετα απο 2-3 κύκλους πλήρης αποφορτισης και φορτισης θα δω διαφορα;

2) υπάρχει καμια καλη εφαρμογη (δν ειμαι root) που να κανει καμια καλή δουλειά;

3) βρηκα στο amazon 6000mah με πλαστικη πισω πλατη αξίζει λέτε ή το κινητό θα γίνει θορυκτό αβέρωφ; :p

 

κατα τ αλλα πάντως καλό το oppo αλλα το smooth του g4 δε το χω πετυχει σε αλλο κινητό!!!

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 5 μέρες συνεχής χρήσεως μπορώ να πω μόνο τα καλύτερα ...ακόμα και με την μπαταρία που έχουν θέμα αρκετοί ...εμένα μου φαίνεται μια χαρά ...ίσως 2 θεματακια μόνο ....1. Δεν είναι αρκετά δυνατή η μουσική με τα όποια ακουστικά...είχα συνηθίσει πιο δυνατή ένταση σε galaxy note και 2. Ενώ γενικότερα έχει πολύ καλυτερο σήμα από άλλες συσκευές που είχα σε κλίσεις...στα δεδομένα δεν έχω δει ποτέ Η+ παρά μόνο 3G και Η ...
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 5 μέρες συνεχής χρήσεως μπορώ να πω μόνο τα καλύτερα ...ακόμα και με την μπαταρία που έχουν θέμα αρκετοί ...εμένα μου φαίνεται μια χαρά ...ίσως 2 θεματακια μόνο ....1. Δεν είναι αρκετά δυνατή η μουσική με τα όποια ακουστικά...είχα συνηθίσει πιο δυνατή ένταση σε galaxy note και 2. Ενώ γενικότερα έχει πολύ καλυτερο σήμα από άλλες συσκευές που είχα σε κλίσεις...στα δεδομένα δεν έχω δει ποτέ Η+ παρά μόνο 3G και Η ...

Εγώ Αμπελοκήπους είναι μονίμως με 4G+ με vodafone:p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με cosmote είμαι και εκεί που είχα πάντα Η+ τώρα έχω απλό Η ....πρέπει να πάρω την την κοσμοτε...? Τι μπορεί να φταίει ....? Χμμμμμμμ......Για να τους τηλ.... Edited by BOST
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με cosmote είμαι και εκεί που είχα πάντα Η+ τώρα έχω απλό Η ....πρέπει να πάρω την την κοσμοτε...? Τι μπορεί να φταίει ....? Χμμμμμμμ......Για να τους τηλ....

Έχεις ενεργοποιησει τηλεφωνικώς ποτέ το 4g? Αν δεν το έχεις κάνει, ναι πρέπει να τους καλέσεις!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιησει τηλεφωνικώς ποτέ το 4g? Αν δεν το έχεις κάνει, ναι πρέπει να τους καλέσεις!

Βρέθηκε η λύση...είχε γίνει οικογενειακό πακέτο και για κάποιο λόγο μας το είχαν κλείσει....όλα καλά....

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα!

Κάτοχος απο χθες του εν λογω κινητου προερχόμενος απο oppo find 7.

Εχω θέμα με την αυτονομια με το που το πήρα περίμενα να το αδειάσω για να το φορτίσω ενω κάπου διάβασα πως έπρεπε πρωτα να το φορτισω μεχρι 100%. ωστοσο απο χθες το βραδυ μεχρι τωρα εχει φτασει στο 23% με ψίλο βαρυα χρήση! παρα ειναι μεγάλο το ξεζούμισμα! εχω 2-3 ερωτησεις

1) μετα απο 2-3 κύκλους πλήρης αποφορτισης και φορτισης θα δω διαφορα;

2) υπάρχει καμια καλη εφαρμογη (δν ειμαι root) που να κανει καμια καλή δουλειά;

3) βρηκα στο amazon 6000mah με πλαστικη πισω πλατη αξίζει λέτε ή το κινητό θα γίνει θορυκτό αβέρωφ; :p

 

κατα τ αλλα πάντως καλό το oppo αλλα το smooth του g4 δε το χω πετυχει σε αλλο κινητό!!!

 

ουδείς να μου προτείνει κάποια λύση; γιατί όσο το χρησιμοποιώ και βλέπω πως ξεζουμίζει τη μπαταρία τόσο σκέφτομαι να το δωσω να παρω mate 7 μπας και σωθώ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...