Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβάζοντας την περιπέτεια σου με την Αγορά του g4 αναρωτιέμαι αν εγώ είμαι τόσο τυχερός ή εσύ τόσο άτυχος. Με έχει προβληματίσει αυτό γιατί τόσες συσκευές Πόσο τυχερό μπορεί να είναι; το τελευταίο τι σειρά ήταν;Βλέποντας το δικό μου θέλουν να το αγοράσουν φίλοι και με ρωταν από που να το πάρουν αλλά διαβάζοντας αυτά ρισκαρεις;

 

Σειρα 506 Oυγγρικο.

Ασε και γω τωρα ειμαι στα χαμενα.

Link to comment
Share on other sites

Απλα μου κανει εντυπωση που ρωτησα γνωστο μαγαζι στην Αθηνα που φερνει μονο σφραγισμενα απο τι μου πανε και οσα εχει δωσει που πραγματι εχει δωσει πολλα δεν ειχανε κανενα προβλημα. Τωρα η ισχυει η αυτοι που τα παιρνουν δεν τα κοιτανε. Προσωπικα τα πιξελ για να τα δεις χρειαζεται καμια φορα και μεγενθυτικο φακο αλλα δεν ειναι δικαιολογια και οποσδηποτε ειναι προβλημα ειδικα οταν η ιδια lg καλυπτει 0 πιξελ. Αρα ειναι σιγουρο DOA. Σε αυτο εχω αδικο? διοτι μπορει να με πουνε υπερβολικο.

Εγώ προσωπικά δεν θα σε έλεγα παραλογο σε καμμία περίπτωση,όντως σε QHD ανάλυση θέλει μεγεθυντικο φακό(έχω τέτοιο εγώ)-υπο συνθήκες συγκεκριμμένες μπορείς να το δεις και με γυμνό μάτι σε έντονο γκρι φόντο ας πούμε.Είμαι σίγουρος και πολλοί εδώ μέσα που το έχουν μπορεί να μην είναι και τόσο ψείρες και να μην έχουν διαπιστώσει κάτι που μπορεί ήδη να έχει η οθόνη τους πχ. καμμένο πίξελ.

Σε κάθε περίπτωση εφόσον εσύ διαπίστωνες στα G4 που έχεις πάρει ήδη(έστω ασφράγιστες συσκευασίες-βέβαια έτσι φεύγουν από το εργοστάσιο και μετά οι αντιπροσωπείες βάζουν ταινίες ασφαλείας και στο επόμενο στάδιο οι χονδρέμποροι αν δεν έχουν μπει από αντ/πεία πχ.) τα προβλήματα και γινόταν το DOA το ζήτημα είναι γιατί να ρισκάρεις ξανά αφού πάλι σίγουρος δεν μπορεί να είσαι με τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν θα σε έλεγα παραλογο σε καμμία περίπτωση,όντως σε QHD ανάλυση θέλει μεγεθυντικο φακό(έχω τέτοιο εγώ)-υπο συνθήκες συγκεκριμμένες μπορείς να το δεις και με γυμνό μάτι σε έντονο γκρι φόντο ας πούμε.Είμαι σίγουρος και πολλοί εδώ μέσα που το έχουν μπορεί να μην είναι και τόσο ψείρες και να μην έχουν διαπιστώσει κάτι που μπορεί ήδη να έχει η οθόνη τους πχ. καμμένο πίξελ.

Σε κάθε περίπτωση εφόσον εσύ διαπίστωνες στα G4 που έχεις πάρει ήδη(έστω ασφράγιστες συσκευασίες-βέβαια έτσι φεύγουν από το εργοστάσιο και μετά οι αντιπροσωπείες βάζουν ταινίες ασφαλείας και στο επόμενο στάδιο οι χονδρέμποροι αν δεν έχουν μπει από αντ/πεία πχ.) τα προβλήματα και γινόταν το DOA το ζήτημα είναι γιατί να ρισκάρεις ξανά αφού πάλι σίγουρος δεν μπορεί να είσαι με τίποτα...

Σιγουρα οσων αφορά τα pixel θα εχουν και αλλοι διοτι πραγματικα εντοπιζονται δυσκολα αλλα οπως και να χει η Lg ειναι απαραδεχτη αν πουλαει ετσι τις συσκευες. Ομως κραταω πατινι για κομματια διαλογης και δεν μου βγαινει απο το μυαλο. Το κακο ειναι οτι εχω παρει ανα σωρο αξεσουαρ για το G4 και θα πανε χαμενα οπως θηκη spigen tempered glass καθως και κανα 2-3 αλλες θηκες άλλης μαρκας,. Μετα αυτο που σκεφτομαι ειναι S6 αλλα εκει στο thread τους ειναι ολο γκρίνια για προβληματα software και επισης εχω διαβασει οτι καιγεται και ο accelometre απο τον γρηγορο φορτιστή και οσο να ναι πατησα φρενο αλλιως θα το ειχα παρει απο το 2ο G4 που αλλαξα.

Πραγματικα μιλαμε αυτο που περναω δεν υπαρχει αλλα οσο και καλα να πω γκαντεμη τον εαυτο μου το 4 στα 4 δειχνει αμελεια της Lg στο να προσέχει το hardware.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η παράδοση με τα κάκιστο quality control της LG καλά κρατεί από το g2 και έπειτα.

Αδιορθωτη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η παράδοση με τα κάκιστο quality control της LG καλά κρατεί από το g2 και έπειτα.

Αδιορθωτη.

Κάποιες συσκευές είναι σαν να μην περνάνε καν από quality control... Έχουν τόσα πολλά θέματα που είναι να απορεις πως έφυγαν για την αγορά.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με τον καιρό αντί να έχουμε βελτίωση έχουμε χειροτερέψει από αρκετούς κατασκευαστές σε αυτόν τον τομέα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με τον καιρό αντί να έχουμε βελτίωση έχουμε χειροτερέψει από αρκετούς κατασκευαστές σε αυτόν τον τομέα.

 

Μια ερωτηση στα γρηγορα αγορινα μιας και σε βρηκα εδω.

Εσυ σε σχεση με το g4 που ειχες πως βλεπεις το s6 που εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση στα γρηγορα αγορινα μιας και σε βρηκα εδω.

Εσυ σε σχεση με το g4 που ειχες πως βλεπεις το s6 που εχεις?

Κανένα από τα 2 είχα/έχω.

2-3 παιδιά πίσω θα σου απαντήσουν που τα είχαν/έχουν.

Έχουν γράψει και 1-3 σελίδες πίσω τις εντυπώσεις τους.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση στα γρηγορα αγορινα μιας και σε βρηκα εδω.

Εσυ σε σχεση με το g4 που ειχες πως βλεπεις το s6 που εχεις?

 

Μπαταρια: καλυτερη το G4 (με ιδια χρηση βγαζει 1 ωρα οθονης περιπου παραπανω)

Εμφανιση: κλασεις ανωτερη το S6

Οθονη: ισοδυναμες και κορυφαιες, η καθεμια εχει τα δυνατα της σημεια (προσωπικα προτιμω του G4 αν και αγαπω AMOLED)

Ποιοτητα ληψης, ακουστικου: ισοδυναμα

Ηχειο: μακραν καλυτερο το G4

Ωμη ταχυτητα: στο πρωτο ανοιγμα εφαρμογων ταχυτερο το S6

"Multitasking": οταν εχεις ανοιχτες εφαρμογες και πας απο τη μια στην αλλη, το G4 απλα νικαει κατα κρατος, στο S6 το reload παει συννεφο

Καμερα (φωτο): καλυτερο το G4

Καμερα (βιντεο): καλυτερο το S6 γιατι εχει καλυτερο OIS και καλυτερο μικροφωνο στις ληψεις

 

Κοινως προκειται για κορυφαιες συσκευες. Αν σε νοιαζει πολυ η εμφανιση πας σε s6 (ειδικα το edge) με υποχωρησεις σε μπαταρια και αρκεταreloads, αν σε ενδιαφερει να κανεις τα παντα σωστα με υποχωρηση στην εμφανιση πας στο G4.

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρια: καλυτερη το G4 (με ιδια χρηση βγαζει 1 ωρα οθονης περιπου παραπανω)

Εμφανιση: κλασεις ανωτερη το S6

Οθονη: ισοδυναμες και κορυφαιες, η καθεμια εχει τα δυνατα της σημεια (προσωπικα προτιμω του G4 αν και αγαπω AMOLED)

Ποιοτητα ληψης, ακουστικου: ισοδυναμα

Ηχειο: μακραν καλυτερο το G4

Ωμη ταχυτητα: στο πρωτο ανοιγμα εφαρμογων ταχυτερο το S6

"Multitasking": οταν εχεις ανοιχτες εφαρμογες και πας απο τη μια στην αλλη, το G4 απλα νικαει κατα κρατος, στο S6 το reload παει συννεφο

Καμερα (φωτο): καλυτερο το G4

Καμερα (βιντεο): καλυτερο το S6 γιατι εχει καλυτερο OIS και καλυτερο μικροφωνο στις ληψεις

 

Κοινως προκειται για κορυφαιες συσκευες. Αν σε νοιαζει πολυ η εμφανιση πας σε s6 (ειδικα το edge) με υποχωρησεις σε μπαταρια και αρκεταreloads, αν σε ενδιαφερει να κανεις τα παντα σωστα με υποχωρηση στην εμφανιση πας στο G4.

 

Οκ ευχαριστω πολυ. Να πω τον μαζοχισμο μου το G4 θελω αλλα αυτο που δεν ξερω ειναι τι πρεπει να κανω για να παρω σωστη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από χθες κάτοχος και εγώ κάτοχος του g4 προερχόμενος από s6. Το τηλέφωνο είναι άψογο σε όλα το μόνο αρνητικό για μένα η μπαταρία του όπως τη βλέπω είναι πολύ χειρότερη του s6 και για μένα αυτό είναι βασικό κριτήριο. Κατά τα άλλα νομίζω ότι είναι ένα κλικ πιο γρήγορο από το s6.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από χθες κάτοχος και εγώ κάτοχος του g4 προερχόμενος από s6. Το τηλέφωνο είναι άψογο σε όλα το μόνο αρνητικό για μένα η μπαταρία του όπως τη βλέπω είναι πολύ χειρότερη του s6 και για μένα αυτό είναι βασικό κριτήριο. Κατά τα άλλα νομίζω ότι είναι ένα κλικ πιο γρήγορο από το s6.

 

Φιλε μου καλομιλητο.

Να σαι ρωτησω λιγο κατι?

Αν επιτρεπεται ποσο το πηρες και ποσο?

Ητανε σφραγισμενη συσκευασια?

Συγνωμη σε όλα τα παιδια στο Φόρουμ που εχω καταντησει κουραστικος αλλα πραγματικα ευχομαι ουτε στον εχθρο μου που δεν υπαρχει βεβαια τετοια ταλαιπωρία που περασα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το iPhone 6 και σκέφτομαι να το δώσω να το πάρω το G4 αλλά το Android παραείναι βαρή. Με προβληματιζει η μπαταρία του όμως. Επισης γιατί δεν υπάρχει επίσημο το θέμα μαζί με τα άλλα της σειρά G; με το που βγαίνει ένα νέο GALAXY αμέσως το βάζουν.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλομιλητο.

Να σαι ρωτησω λιγο κατι?

Αν επιτρεπεται ποσο το πηρες και ποσο?

Ητανε σφραγισμενη συσκευασια?

Συγνωμη σε όλα τα παιδια στο Φόρουμ που εχω καταντησει κουραστικος αλλα πραγματικα ευχομαι ουτε στον εχθρο μου που δεν υπαρχει βεβαια τετοια ταλαιπωρία που περασα.

Το πήρα από μαγαζί στην Κρήτη μέσω του skroutz. Το τηλέφωνο ήταν σφραγισμένο χωρίς κανένα πρόβλημα. Τιμή 530€.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το iPhone 6 και σκέφτομαι να το δώσω να το πάρω το G4 αλλά το Android παραείναι βαρή. Με προβληματιζει η μπαταρία του όμως. Επισης γιατί δεν υπάρχει επίσημο το θέμα μαζί με τα άλλα της σειρά G; με το που βγαίνει ένα νέο GALAXY αμέσως το βάζουν.

 

Δε θα δεις διαφορά στη μπαταρια απο το iPhone 6 στο G4.. Αν ειχες το 6 Plus θα σου κακοφαινοταν.

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Δε θα δεις διαφορά στη μπαταρια απο το iPhone 6 στο G4.. Αν ειχες το 6 Plus θα σου κακοφαινοταν.

 

Οκ ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρια: καλυτερη το G4 (με ιδια χρηση βγαζει 1 ωρα οθονης περιπου παραπανω)

Εμφανιση: κλασεις ανωτερη το S6

Οθονη: ισοδυναμες και κορυφαιες, η καθεμια εχει τα δυνατα της σημεια (προσωπικα προτιμω του G4 αν και αγαπω AMOLED)

Ποιοτητα ληψης, ακουστικου: ισοδυναμα

Ηχειο: μακραν καλυτερο το G4

Ωμη ταχυτητα: στο πρωτο ανοιγμα εφαρμογων ταχυτερο το S6

"Multitasking": οταν εχεις ανοιχτες εφαρμογες και πας απο τη μια στην αλλη, το G4 απλα νικαει κατα κρατος, στο S6 το reload παει συννεφο

Καμερα (φωτο): καλυτερο το G4

Καμερα (βιντεο): καλυτερο το S6 γιατι εχει καλυτερο OIS και καλυτερο μικροφωνο στις ληψεις

 

Κοινως προκειται για κορυφαιες συσκευες. Αν σε νοιαζει πολυ η εμφανιση πας σε s6 (ειδικα το edge) με υποχωρησεις σε μπαταρια και αρκεταreloads, αν σε ενδιαφερει να κανεις τα παντα σωστα με υποχωρηση στην εμφανιση πας στο G4.

Μιας και τα είχα τα κινητά(2 S6 απλά και 1 S6 edge έχω αλλάξει) και τώρα έχω το G4, να πω ότι πάλι συμφωνώ με το megaton σχεδόν σε όλα.

Εκτός από οθόνη που προτιμώ του S6 καθώς είναι πιο crispy πιο κρυστάλλινη και κλασικά με απίστευτο μαύρο.

Ή μπαταρία επίσης εμένα με 3G είναι χειρότερη.

Στη κάμερα υπάρχει μικρή υπεροχή τη μέρα του S6 ενώ όταν χαμηλώνει το φως βγαίνει μπροστά το G4.

Κορυφαίες και οι 2 όμως σαφώς μπροστά απ τη πολύ δυνατή του νοτε4 για παράδειγμα.

Σε όλα τα άλλα όπως ακριβώς τα λέει,με σημείο υπεροχής το multitasking που είναι σε δίκη του κατηγορία το G4.

Βασικά όμως για μένα δεν είναι ίδια κατηγορία καθώς το G4 είναι πιο μεγάλο, βαρύ αλλά και πιο βολικό να κάνεις πιο πολλά. Αυτά

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μιας και τα είχα τα κινητά(2 S6 απλά και 1 S6 edge έχω αλλάξει) και τώρα έχω το G4, να πω ότι πάλι συμφωνώ με το megaton σχεδόν σε όλα.

Εκτός από οθόνη που προτιμώ του S6 καθώς είναι πιο crispy πιο κρυστάλλινη και κλασικά με απίστευτο μαύρο.

Ή μπαταρία επίσης εμένα με 3G είναι χειρότερη.

Στη κάμερα υπάρχει μικρή υπεροχή τη μέρα του S6 ενώ όταν χαμηλώνει το φως βγαίνει μπροστά το G4.

Κορυφαίες και οι 2 όμως σαφώς μπροστά απ τη πολύ δυνατή του νοτε4 για παράδειγμα.

Σε όλα τα άλλα όπως ακριβώς τα λέει,με σημείο υπεροχής το multitasking που είναι σε δίκη του κατηγορία το G4.

Βασικά όμως για μένα δεν είναι ίδια κατηγορία καθώς το G4 είναι πιο μεγάλο, βαρύ αλλά και πιο βολικό να κάνεις πιο πολλά. Αυτά

 

Iσως το δικο μου S6 edge να ειχε ελαττωματικη μπαταρια, τι να πω...

Φαντασου οτι στο 20% μπαταρια με το s6 edge ειχα 2 ωρες οθονης ενω με το G4 σταθερα 2,5 - 3 ωρες.

Για τις φωτο δεν μπορω να επιμείνω γιατι δεν ειμαι και πολυ ειδικος!

Απλα καποιες φορες στις ημερησιες φωτο το ασπρο στο s6 κιτριζινε λιγακι, ενω το g4 εχει πιο ρεαλιστικα χρωματα.

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Μιας και τα είχα τα κινητά(2 S6 απλά και 1 S6 edge έχω αλλάξει) και τώρα έχω το G4, να πω ότι πάλι συμφωνώ με το megaton σχεδόν σε όλα.

Εκτός από οθόνη που προτιμώ του S6 καθώς είναι πιο crispy πιο κρυστάλλινη και κλασικά με απίστευτο μαύρο.

Ή μπαταρία επίσης εμένα με 3G είναι χειρότερη.

Στη κάμερα υπάρχει μικρή υπεροχή τη μέρα του S6 ενώ όταν χαμηλώνει το φως βγαίνει μπροστά το G4.

Κορυφαίες και οι 2 όμως σαφώς μπροστά απ τη πολύ δυνατή του νοτε4 για παράδειγμα.

Σε όλα τα άλλα όπως ακριβώς τα λέει,με σημείο υπεροχής το multitasking που είναι σε δίκη του κατηγορία το G4.

Βασικά όμως για μένα δεν είναι ίδια κατηγορία καθώς το G4 είναι πιο μεγάλο, βαρύ αλλά και πιο βολικό να κάνεις πιο πολλά. Αυτά

Μανο εισαι απο τα ατομα που για μενα μετραει πολυ η γνωμη σου στο φορουμ γιατι οτι εχεις πει τα εχω δει και γω στις συσκευές μου .πανω κατω τα ιδια κινητά εχω παρει και γω αλλα τις περισσότερες φορες λιγο μετα απο σενα και διαπιστώνω αυτα που λες .:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφία σε απόλυτο σκοτάδι, τραβηγμένη Στο χέρι, Όχι σε κάποιο τρίποδο και το κ κλειστρο στα 8 δευτερόλεπτα...πραγματικά το g4 γι'αυτά τα κόλπα το έχω ερωτευθεί...με s5 δίπλα μου το μόνο που έβγαζε ήταν σκοτάδι..

https://www.dropbox.com/s/b85ga1eo59jztwm/2015-07-09%2001.10.39.jpg?dl=0

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις μου έβγαλε αναβάθμιση λογισμικού. Παρτίδα 505 τσέχικο. Βελτίωση Google και διάφορες βελτιώσεις έλεγε, στο περίπου. Είμαι στην εγκατάσταση, περισσότερα σε λίγο...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις μου έβγαλε αναβάθμιση λογισμικού. Παρτίδα 505 τσέχικο. Βελτίωση Google και διάφορες βελτιώσεις έλεγε, στο περίπου. Είμαι στην εγκατάσταση, περισσότερα σε λίγο...:cool:

 

Έκδοση V10b. Το τηλέφωνο παει το ίδιο σφαίρα όπως ήταν. Μέχρι στιγμής δεν έχω παρατηρήσει κάποια διαφόρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις μου έβγαλε αναβάθμιση λογισμικού. Παρτίδα 505 τσέχικο. Βελτίωση Google και διάφορες βελτιώσεις έλεγε, στο περίπου. Είμαι στην εγκατάσταση, περισσότερα σε λίγο...:cool:

 

Την περάσαμε πριν μια εβδομάδα, είπαμε πιο πίσω τι αλλαγές είδαμε!! :)

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Την περάσαμε πριν μια εβδομάδα, είπαμε πιο πίσω τι αλλαγές είδαμε!! :)

LoL :lol: πότε έγινε αυτό ρε παιδιά κ δεν πήρα είδηση??:p Άντε να ψάχνω τώρα...μπορείς μήπως να αναφέρεις 2,3 αλλαγές εν τάχει??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...