Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας αναλυσουμε λιγο το θεμα "οθονη":

ΜΑΥΡΟ: οι amoled σαφως και ειναι καλυτερες, ομως το μαυρο στο G4 ειναι εκπληκτικο και δε σου κανει αισθηση οτι αφησες μια οθονη τελεια σε μαυρο (amoled) για να πας σε κατι χειροτερο (ips - g4).

ΛΕΥΚΟ: εδω λυπαμαι που θα το πω αλλα το λευκο του S6 ειναι μεν καλυτερο απο Νοτε, αλλα απεχει πολυ μακρια απο το αψογο λευκο του G4. Εχει την κλασσικη κιτρινιλα της sammy (προφανως λογω ρυθμισης θερμοκρασιας) και υπο γωνια πρασινιζει ελαχιστα.

ΦΩΤΕΙΝΟΤΗΤΑ: λιγο καλυτερη στο S6 αλλα στην πραξη, δηλαδη κατω απο τον ηλιο ειναι ισαξια.

ΧΡΩΜΑΤΑ: αν θελεις οσο το δυνατον πιο φυσικα χρωματα, βαζεις τη ρυθμισης στο s6 και εχεις αυτο που θελεις. Αν δε σε νοιαζει κατι τετοιο τοτε οι 2 οθονες ειναι ισαξιες σε πιστοτητα.

Με λιγα λογια αφηνοντας s6 και amoled στην ακρη για g4 και ips, δε μου φανηκε πουθενα οτι πηγα σε κατι κατωτερο στην οθονη και ειδικα στις οθονες ειμαι πολυ ψειρας.

 

Τωρα να γραφουμε οτι βγαζει ενα κινητο 4 ωρες οθονης και να ανεβαζουμε screenshot με 10% μπαταρια δεν ειναι και το πιο αξιοπιστο, πρωτον γιατι κανουμε κακο στην μπαταρια και δευτερον γιατι αν προκυψει κατι και υπαρχει μονο 10% ακομα τοτε κινδυνευουμε να μεινουμε "κρεμασμενοι".

 

Το G4 ειναι το καλυτερο all rounder στην καλυτερη τιμη με μοναδικα μειον, οτι ειναι λιγοτερο εντυπωσιακο (και για μενα ασχημοτερο) απο τον ανταγωνισμο.

Γενικά συμφωνώ σε αυτά που λες εκτός απ το ντάλα ήλιο που το S6 απλά δε παίζεται.

Και εγώ είμαι φαν του μαύρου της super amoled καθότι χρόνια κυρία συσκευή έχω τοπ Samsung κινητό αλλά όντως του G4 ή οθόνη είναι πολύ δυνατή και όσο χάνει στο μαύρο κερδίζει στο άσπρο που ταιριάζεικαι σα χρώμα ειδικά τώρα το καλοκαίρι!

Ρε παιδιά τι χάλια έχει γίνει το tapatalk, γράφω μισή ώρα και έπιασε μόνο αυτό, και έχασα μισή ώρα γράψιμο, και βαράει και ή ζέστη, θα το κόψω το σπορ χαχα :p:cool:

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλό ειναι οταν φτάσει η μπαταρία στο 15-20% να το φορτίζουμε.

Αυτο σου λέει στην ουσια.

Για μακροβιότητα και διατήρηση αυτονομίας σε υψηλά επίπεδα σε βάθος χρόνου.

 

Ασ'το ρε Αλεξ αφου δεν καταλαβαινουν...

 

Γενικά συμφωνώ σε αυτά που λες εκτός απ το ντάλα ήλιο που το S6 απλά δε παίζεται.

Και εγώ είμαι φαν του μαύρου της super amoled καθότι χρόνια κυρία συσκευή έχω τοπ Samsung κινητό αλλά όντως του G4 ή οθόνη είναι πολύ δυνατή και όσο χάνει στο μαύρο κερδίζει στο άσπρο που ταιριάζεικαι σα χρώμα ειδικά τώρα το καλοκαίρι!

Ρε παιδιά τι χάλια έχει γίνει το tapatalk, γράφω μισή ώρα και έπιασε μόνο αυτό, και έχασα μισή ώρα γράψιμο, και βαράει και ή ζέστη, θα το κόψω το σπορ χαχα :p:cool:

 

Στον νταλα ηλιο η οθονη του s6 boostαρει τη φωτεινοτητα και τα χρωματα αλλοιώνονται... :(

Οποτε κερδιζεις λιγο σε θεαση αλλα χανεις σε πιστοτητα χρωματων!

Edited by megatr0n

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Γενικά συμφωνώ σε αυτά που λες εκτός απ το ντάλα ήλιο που το S6 απλά δε παίζεται.

Και εγώ είμαι φαν του μαύρου της super amoled καθότι χρόνια κυρία συσκευή έχω τοπ Samsung κινητό αλλά όντως του G4 ή οθόνη είναι πολύ δυνατή και όσο χάνει στο μαύρο κερδίζει στο άσπρο που ταιριάζεικαι σα χρώμα ειδικά τώρα το καλοκαίρι!

Ρε παιδιά τι χάλια έχει γίνει το tapatalk, γράφω μισή ώρα και έπιασε μόνο αυτό, και έχασα μισή ώρα γράψιμο, και βαράει και ή ζέστη, θα το κόψω το σπορ χαχα :p:cool:

Το Tapatalk ειναι ψυχοβγαλτικο και κλειστοφοβικό περιβάλλον για αυτο και δεν το προτιμώ παρα σπάνια και μονο σε tablet αυστηρα να εχω μεγαλύτερη άνεση πλοήγησης :p:cool:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Λιγο ακομη και θα το κάνουμε s6 vs g4 το θεμα.

Ειναι 2 κορυφαία τηλέφωνα με διαφορετικό προσανατολισμο το καθένα. Δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί ο κάτοχος του καθενός να πρέπει να κατέχει το Νο1 κινητό της αγοράς!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Στην procordia εχεις πάρει τηλέφωνο;;Δεν νομίζω να τα δίνουν ακριβά.

 

Θα καλέσω τώρα, σε ευχαριστώ πολυ.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

To 7% μου έδωσε ακόμα μισή ώρα οθόνης. Αρκετό για χρήση ανάγκης χωρίς browsing κλπ.

Αυτό που υποστηρίζω εγώ στην ερώτηση του συμφορουμιτη είναι ότι η απόφαση εξαρτάται από τις ανάγκες καθενός.

Από το 2007 που χρησιμοποιώ πραγματικά smartphones (WM, iPhone, android), η σειρά Note είναι αυτή που με εξυπηρετεί περισσότερο σε επαγγελματική και προσωπική χρήση.

Συν ότι η ποιότητα κατασκευής και υλικών παίζουν σημαντικό ρόλο στις επιλογές μου.

Αυτό δεν σημαίνει ότι έχουν όλοι τις ίδιες ανάγκες. Συνεπώς αν ο φίλος που σκέπτεται να δώσει το edge δεν ενδιαφέρεται για όσα προσφέρει μόνο αυτό, τότε η επιλογή του G4 είναι η καλύτερη καθώς θα του φανεί πιο χρήσιμο από το S6 που υπερτερεί μόνο σε ποιότητα και οθόνη. Άλλωστε έχω δηλώσει πως δεν αγοράζω Samsung εκτός Note. Η σειρά galaxy S δεν μ έχει πείσει.

Προσωπικά το μόνο που "ζηλευω" είναι η κάμερα του G4. Αν ήταν άλλες εποχές θα το είχα ήδη αγοράσει σαν δεύτερη συσκευή.

Κώστα επειδή με πέταξε το tapatalk πριν και τα έχασα όλα θα πω εν συντομία 2 πράγματα.

Για την οθόνη είπα παραπάνω.

Για την ποιότητα να πω ότι ποτέ δεν ήμουν φαν της ποιότητας των υλικών αλλά κυρίως της ποιότητας κατασκευής και συναρμολόγησης.

Αν δεν τρίζει αν δε κάνει νερά η οθόνη και κάτι άλλα κουλά που κάνουν πολλές συσκευές εμένα με καλύπτει.

Γιατί ποτέ δεν έχω τη συσκευή χωρίς θήκη εξακόσια και επτακόσια ευρώ είναι πολλά για να αφήνεις τη συσκευή ακάλυπτη.

Και ούτε βάζω Θήκες τύπου flip cover που μπορεί να είναι eye candy αλλά δεν είναι για μένα.

Εγώ προτιμώ μια καλή σιλικόνης πλάτης με καλό grip και είμαι ok.

Σπίτι το έχω γυμνό μόνο όσες φορές το καθαρίζω οπότε δε μου λέει κ πολλά αν είναι από μέταλλο ή γυαλί.

Άσε που με αγχώνει κιόλας μη τυχόν πέσει και το πάρω στα χέρια ή γρατζουνάει τα bezel και άντε γεια μετά γιατί είμαι και ψείρας.

Οπότε πάντα σε θήκη ειδικά έξω.

Όσο για τη χρησιμότητα της πλαϊνής οθόνης ναι ανοίγει γρήγορα τις εφαρμογές που έχεις ορίσει αλλά σα το multitasking δεν έχει.

Και εκεί το G4 παίζει μπάλα σε ανώτερο επίπεδο, πιο smooth και γρήγορο όχι μόνο απ το note 4 αλλά και απ το S6.

Άσε που ή εξτρά οθόνη του νοτε edge του προσθέτει περιττό πλάτος κάτι όχι τόσο θετικό για καλοκαίρι ειδικά, ενώ παράλληλα του κόβει και μπαταρία.

Για μένα πέρα απ την αρχική πρώτη εντύπωση όσο είχα το νοτε edge,μετά την έβρισκα αντιαισθητική και παράταιρη, ευτυχώς με το Nova prime που είχα βάλει την είχα απενεργοποιήσει και την εμφάνιζα οπότε ήθελα με ένα απλό πάτημα.

Εκείνο που δεν ανέφερες και για μένα είναι πολύ σημαντικό είναι το απίστευτο τάτς του νοτε και λόγο wacom digitizer.

Το θέμα στο τέλος είναι τι βολεύει το καθένα.

Όλα αυτά είναι κορυφαία κινητά.

Και εδώ είναι το παράδοξο που δεν το περιμένα με τίποτα και γιαυτό γράφω στο θέμα του LG και δεν είχα γράψει σχεδόν τίποτα στα νήματα των note S6 nexous 6 etc που είχα.

Ποιο είναι αυτό?

Ότι δε περίμενα το G4 να έχει αυτή την απόδοση με όχι κορυφαία CPU/GPU και χωρίς να έχει το ελαφρυντικό της ελαφριάς οθόνης μιας και έχει ίδια ανάλυση με τα Samsung.

Και όμως ή LG έχει κάνει τόσο καλή δουλειά που το G4 ρολάρη καλύτερα, είναι το ίδιο γρήγορο στη πράξη και έχει σαφώς ανώτερο multitasking και για μένα αυτό κάτι λέει.

Οπότε αν και θα πάρω το νοτε5 καλώς εχόντων των πραγμάτων, θα κοιτάξω όμως με άλλη ματιά και το επερχόμενο G4 plus αν βγει με αυτά τα specs που λένε, snap 820 k 4 giga ram.

Αν μάλιστα ή LG θα κάνει και την ίδια σωστή δουλειά που έχει κάνει και στο απλό G4 τότε βλέπω κανονικό ντέρμπι με οφελιμενους εμάς τους καταναλωτές.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το πότε θα γίνει vs μια συζήτηση εξαρτάται από τους συνομιλητές.

 

Πάμε παρακάτω.

Η LG φέτος έκανε ότι καλύτερο μπορούσε. Έδωσε σημασία στην ουσία σε αντίθεση με πέρυσι.

Επειδή εμπιστεύομαι κάποιους συμφορουμιτες (Megatron, manos69 κλπ) είμαι βέβαιος ότι όσα λένε είναι αληθινά.

Στην τιμή που πωλείται δεν υπάρχει κάτι που να μπορεί να το ανταγωνιστεί.

Αν η LG είχε δώσει λίγη μεγαλύτερη προσοχή σε εμφάνιση και ποιότητα πχ να διατηρούσε την σχέση που είχε το G2 με τις αντίστοιχες συσκευές της εποχής εκείνης, θα βοηθούσε ακόμα περισσότερο.

 

Η ισχύς του επεξεργαστή του είναι υπεραρκετή για κάθε χρήση.

 

Εκεί που δεν υπάρχει ανταγωνισμός είναι η κάμερα.

Με τις ρυθμίσεις στο auto μπορεί να δώσει την δυνατότητα στον καθένα να τραβήξει υπέροχες φώτο σε δυσκολες συνθήκες.

 

@@@ Ως προς την φόρτιση των μπαταριών ο κανόνας υπαγορεύει να μην αφήνεις την συσκευή να κλείνει από μπαταρία.

Τίποτα άλλο δεν είναι τεκμηριωμένο.

Βάζω τις συσκευές μου για φόρτιση ανάλογα με την περίσταση. Αν πρέπει να την χρησιμοποιησω θα την αφήσω να πάει στο 5% που είναι η τελευταία προειδοποιηση. Διαφορετικά θα την βάλω στο 15 που είναι η πρώτη.

Αυτή την στιγμή χρησιμοποιώ 2 μπαταρίες γιατί το Note κανει χρήση και μινι tablet οπότε δεν χρειάζεται να περιμένω να πέσει τόσο πολύ. Άλλωστε φορτίζει πολύ πιο γρήγορα ξεκινώντας από το 30% παρά από το 5.

 

Τέλος παρόλο που μου αρέσουν οι unibody συσκευές, θεωρώ απείρως πρακτικότερο το πίσω καπάκι ειδικά σε συσκευές με μεγάλη οθόνη που χρησιμοποιούνται πολύ περισσότερο.

 

Δεν χρειάζεται να κουβαλάω την δεύτερη μπαταρία εκτός από ταξίδια. Παρόλα αυτά μεταφέρεται άνετα στο κουτάκι της στην μπροστινή τσέπη του τζιν μου.

Η αλλαγή γίνεται φοβερά γρήγορα και η όλη υπόθεση δεν έχει σχέση με τα power bank. Έχω ένα 6.500 mAb που γεμίζει 2 φορές κάθε κινητό αλλά δεν είναι καθόλου πρακτικό. Εκτός από τον όγκο και το καλώδιο, αργεί η φόρτιση και ζεσταίνεται η συσκευή όταν την χρησιμοποιείς ενώ φορτίζει.

 

@@manos69

Μάνο αν θυμάμαι καλά αλλά και από αυτά που γράφεις παραπάνω, δεν χρησιμοποιήσες πότε την edge οθόνη που είναι το μεγάλο όπλο του Note Edge.

Οπότε λογικό να σου φαίνεται περιττή.

Αντιθέτως εγώ χωρίς αυτή ίσως να μην είχα note σήμερα.

Γι αυτό δεν είναι κανόνας η άποψη μας.

Καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες.

 

Επίσης η φλίπ του edge προσφέρει φοβερό grip (δεν μου έχει γλυστρισει ποτέ) και το σημαντικότερο διπλώνει, αφαιρείται με μια κίνηση, δεν αφήνει την οθόνη να λερωθει όταν μιλάς ειδικά τώρα το καλοκαίρι και τελος δεν επιτρέπει στην θερμότητα να φτάσει στα χέρια μου.

Κι εδώ λοιπόν είναι θέμα προτιμήσεων.

Μάλιστα συντριπτικων αφού τα περισσότερα note που κυκλοφορούν είναι με τέτοια θήκη.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Οφείλω πάντως και εγω να ομολογήσω οτι συνολικα το G4 εως σήμερα μου κανει πιο κλικ σαν προταση αγορας απο όλες τις συσκευές που παρουσιάστηκαν μεσα στο 15.

Την θεωρώ πιο ολοκληρωμένη προταση και το δέρμα παρ όλο που θεωρητικά δεν μου γέμιζε το μάτι αλλα οταν το έπιασα μου άφησε πολυ καλές εντυπώσεις.

 

Σε σχεση με πέρσι εκανε 2-3 άλματα εμπρός και ειδικά στην οθονη που ειναι πλέον εξαιρετική οπως αρμόζει για ναυαρχίδα,δεν εχει καθολου τα πολλά κουσούρια software του G3 και βελτίωσε σημαντικα και την κάμερα καθιστώντας της κορυφαία.

 

Της το αναγνωρίζω οτι έδωσε βαρύτητα στην ουσια παρα σε πέταγμα χαρταετού.

Άσχετα αν δεν την τιμήσω διοτι με καλύπτουν περσινές προτάσεις άριστα και θέλω να περιμένω προς τέλη της χρονιάς η αρχές νέου έτους να δω τι νέο θα φέρουν οι νέες φουρνιές συσκευων.

 

Διοτι και όλη αυτη η ιστορία με την Qualcomm κάπως με ξενέρωσε για φέτος και θέωρω το 15 μεταβατική τεχνολογική χρονια και οτι το 16 ισως δούμε πιο καινοτόμες προτάσεις που να μου κάνουν πιο πολυ κλικ.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια μολις πηγα στο μαγαζι να παραλαβω και το δοκιμασα εκει επιτοπου.

Απο light bleed μπορω να πω οτι παλι ειχε και φαινοτανε καπως ειδικα στην γωνια αλλα οχι το χαλι που ειχε το προηγουμενο. Ομως εκανε την εμφανιση του ενα καμμενο πιξελακι και μπορει να ειχε κι αλλα αλλα δεν το εψαξα παραπανω.

Οποτε 4 στα 4 και μπορω να πω οτι τελειωσα με το εν λογω κινητο μιας και πλεον δεν εμπιστευομαι την αγορα του και σφραγισμενο που και παλι ειναι σχετικο δεν βρηκα και πουθενα. Τωρα περιμενω τα χρηματα μου που θα μπουνε σε λογαριασμο και οπως ειναι τα πραγματα θα χρειαστω και αρκετες μερες να τα βγαλω. Και ειχα παλι μια χαρα μολις το επιασα στα χερια μου αλλα μου κοπηκε αμεσως. Παντως παιδια σιγουρα κατι παιζεται. Δεν εξηγειται αλλιως. Αντε ειπα μπας και ανεχτω το light bleed που και παλι θα πηγαινε το ματι εκει και θα μου εσπαγε τα νευρα αλλα το pixel δεν το δεχομαι με τιποτα.

Μαλλον θα παω σε s6 απο τι φαινεται αλλα κατσε πρωτα να δω ποτε θα μου επιστρεψουν χρηματα και αν θα μπορεσω να τα βγαλω.

Ειναι και οι συνθηκες περιεργες πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια μολις πηγα στο μαγαζι να παραλαβω και το δοκιμασα εκει επιτοπου.

Απο light bleed μπορω να πω οτι παλι ειχε και φαινοτανε καπως ειδικα στην γωνια αλλα οχι το χαλι που ειχε το προηγουμενο. Ομως εκανε την εμφανιση του ενα καμμενο πιξελακι και μπορει να ειχε κι αλλα αλλα δεν το εψαξα παραπανω.

Οποτε 4 στα 4 και μπορω να πω οτι τελειωσα με το εν λογω κινητο μιας και πλεον δεν εμπιστευομαι την αγορα του και σφραγισμενο που και παλι ειναι σχετικο δεν βρηκα και πουθενα. Τωρα περιμενω τα χρηματα μου που θα μπουνε σε λογαριασμο και οπως ειναι τα πραγματα θα χρειαστω και αρκετες μερες να τα βγαλω. Και ειχα παλι μια χαρα μολις το επιασα στα χερια μου αλλα μου κοπηκε αμεσως. Παντως παιδια σιγουρα κατι παιζεται. Δεν εξηγειται αλλιως. Αντε ειπα μπας και ανεχτω το light bleed που και παλι θα πηγαινε το ματι εκει και θα μου εσπαγε τα νευρα αλλα το pixel δεν το δεχομαι με τιποτα.

Μαλλον θα παω σε s6 απο τι φαινεται αλλα κατσε πρωτα να δω ποτε θα μου επιστρεψουν χρηματα και αν θα μπορεσω να τα βγαλω.

Ειναι και οι συνθηκες περιεργες πλεον.

Περισσότερες πιθανότητες έχει να συμφωνήσει ο Τσίπρας με τους εταίρους παρα να πάρεις απροβλημάτιστο g4 !!! Είσαι ειδική περίπτωση εσυ :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Κριμα φιλε μου εισαι ατυχος πραγματικα...

Αν πας σε s6 το πρωτο πραγμα που θα κανεις ειναι να τσεκαρεις αν τζογαρει το home button!

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερες πιθανότητες έχει να συμφωνήσει ο Τσίπρας με τους εταίρους παρα να πάρεις απροβλημάτιστο g4 !!! Είσαι ειδική περίπτωση εσυ :)

 

Οτι και να πω ειναι περιττο.

Πιστεψε με οτι σε κανενα απο αυτα δεν υπερβαλα.

Εσυ θα δεχοσουν καμμενο Pixel?

Η θα δεχοσουν να βλεπεις το μαυρο ασπρο?

Με αλλα τηλεφωνα γιατι δεν ειχα προβληματα.. ακι εχω παρει αρκετα πιστεψε με.

Μηπως κατι παιζει τελικα ειδικα με τα ασφραγιστα?

Γιατι εδω μεσα ειναι μετρημενοι αυτοι που το πηρανε ασφραγιστο και τους βηγηκε οκ.

Και πες μου που θα βρω σφραγισμενο και σε τι τιμη?

Ασε ειμαι ολο νευρα μιλαμε. ΕΛΕΟΣ δηλαδη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κριμα φιλε μου εισαι ατυχος πραγματικα...

Αν πας σε s6 το πρωτο πραγμα που θα κανεις ειναι να τσεκαρεις αν τζογαρει το home button!

 

Θα δω τι θα κανω. Παντως ειμαι λιγο στα χαμενα με ολη την φαση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια μολις πηγα στο μαγαζι να παραλαβω και το δοκιμασα εκει επιτοπου.

Απο light bleed μπορω να πω οτι παλι ειχε και φαινοτανε καπως ειδικα στην γωνια αλλα οχι το χαλι που ειχε το προηγουμενο. Ομως εκανε την εμφανιση του ενα καμμενο πιξελακι και μπορει να ειχε κι αλλα αλλα δεν το εψαξα παραπανω.

Οποτε 4 στα 4 και μπορω να πω οτι τελειωσα με το εν λογω κινητο μιας και πλεον δεν εμπιστευομαι την αγορα του και σφραγισμενο που και παλι ειναι σχετικο δεν βρηκα και πουθενα. Τωρα περιμενω τα χρηματα μου που θα μπουνε σε λογαριασμο και οπως ειναι τα πραγματα θα χρειαστω και αρκετες μερες να τα βγαλω. Και ειχα παλι μια χαρα μολις το επιασα στα χερια μου αλλα μου κοπηκε αμεσως. Παντως παιδια σιγουρα κατι παιζεται. Δεν εξηγειται αλλιως. Αντε ειπα μπας και ανεχτω το light bleed που και παλι θα πηγαινε το ματι εκει και θα μου εσπαγε τα νευρα αλλα το pixel δεν το δεχομαι με τιποτα.

Μαλλον θα παω σε s6 απο τι φαινεται αλλα κατσε πρωτα να δω ποτε θα μου επιστρεψουν χρηματα και αν θα μπορεσω να τα βγαλω.

Ειναι και οι συνθηκες περιεργες πλεον.

Ειδικά με τις ουρές στα ΑΤΜ μου φαίνεται απίστευτο που μπήκες σε αυτή την διαδικασία πάλι,φυσικά αν σου πιστωθουν στον λογαριασμό θα πας πολλες φορές από 60 € και αν γίνει και grexit κλαφτα χαράλαμπε.....τέσπα τώρα νομίζω και ελπίζω να καταλαβες την πρώτη παραίνεση μου να μην ξαναασχοληθείς και να πάρεις τα χρήματα σου που τώρα θα δυσκολευτείς αρκετά....

Από την αρχή που βγήκε το G4 ούτε που ασχολήθηκα να πάω να το δω παρόλο που πήρα το G3 δυο φορές,ήξερα πως υπάρχει τουλάχιστον 4 στα 10 ας πούμε ποσοστό να μου τύχει πίξελ καμμένο ή πιο σύνηθες το light bleeding λόγω IPS οθόνης.

Δεν διανοούμαι να δίνω με την περιρρέουσα κατάσταση 450+ € για να τρέχω μετά για επιστροφή χρημάτων,DOA κλπ., απλά δεν είναι λογικό με όλα αυτά που γίνονται γύρω μας εδώ στην Ελλάδα την τρέχουσα περίοδο,με τίποτα όμως.

Επίσης αν πας σε S6 (που και εκεί έχει άλλα θέματα σε κάποιο ποσοστο ρισκάρεις πάλι ελαφρώς) κάνε τον κόπο να διαβάσεις το αντίστοιχο topic πρώτα και 30 σελίδες πίσω για να είσαι πιο ενημερωμένος .

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά με τις ουρές στα ΑΤΜ μου φαίνεται απίστευτο που μπήκες σε αυτή την διαδικασία πάλι,φυσικά αν σου πιστωθουν στον λογαριασμό θα πας πολλες φορές από 60 € και αν γίνει και grexit κλαφτα χαράλαμπε.....τέσπα τώρα νομίζω και ελπίζω να καταλαβες την πρώτη παραίνεση μου να μην ξαναασχοληθείς και να πάρεις τα χρήματα σου που τώρα θα δυσκολευτείς αρκετά....

Από την αρχή που βγήκε το G4 ούτε που ασχολήθηκα να πάω να το δω παρόλο που πήρα το G3 δυο φορές,ήξερα πως υπάρχει τουλάχιστον 4 στα 10 ας πούμε ποσοστό να μου τύχει πίξελ καμμένο ή πιο σύνηθες το light bleeding λόγω IPS οθόνης.

Δεν διανοούμαι να δίνω με την περιρρέουσα κατάσταση 450+ € για να τρέχω μετά για επιστροφή χρημάτων,DOA κλπ., απλά δεν είναι λογικό με όλα αυτά που γίνονται γύρω μας εδώ στην Ελλάδα την τρέχουσα περίοδο,με τίποτα όμως.

Επίσης αν πας σε S6 (που και εκεί έχει άλλα θέματα σε κάποιο ποσοστο ρισκάρεις πάλι ελαφρώς) κάνε τον κόπο να διαβάσεις το αντίστοιχο topic πρώτα και 30 σελίδες πίσω για να είσαι πιο ενημερωμένος .

Αστα να πανε φιλε μου εχω σαλταρει. Το μονο που μου μενει ειναι να κανω υπομονη και να βρω σφραγισμενη συσκευασια οπως καποια παιδια εχουνε εδω μεσα και ολα τους ειναι οκ. Να σου πω την αληθεια ουτε το s6 θελω αλλα δεν βλεπω και κατι αλλο να μου κανει κλικ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιατι το ραδιοφωνο με ακουστικα παιζει τοσο χαμηλα?Ειναι bug ή επεσα σε ελλατωματικη συσκευη?Καμμια γνωμη-λυση??
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιατι το ραδιοφωνο με ακουστικα παιζει τοσο χαμηλα?Ειναι bug ή επεσα σε ελλατωματικη συσκευη?Καμμια γνωμη-λυση??

 

Αυτο ειναι ετσι, μην ανησυχεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιατι το ραδιοφωνο με ακουστικα παιζει τοσο χαμηλα?Ειναι bug ή επεσα σε ελλατωματικη συσκευη?Καμμια γνωμη-λυση??

 

 

Είναι η νέα καινοτομία .....πρόταση της εταιρίας

Link to comment
Share on other sites

Αστα να πανε φιλε μου εχω σαλταρει. Το μονο που μου μενει ειναι να κανω υπομονη και να βρω σφραγισμενη συσκευασια οπως καποια παιδια εχουνε εδω μεσα και ολα τους ειναι οκ. Να σου πω την αληθεια ουτε το s6 θελω αλλα δεν βλεπω και κατι αλλο να μου κανει κλικ

Και σφραγισμένο να είναι υπάρχει πιθανότητα πάλι να σου τύχει να ξέρεις,αυτό που πρέπει να σε προβληματίζει ειναι πως έχεις ακόμα διάθεση να βγάλεις από την τσέπη 450+ ευρώ να πάρεις κάτι που ηδη τόσες φορές σου έτυχε να έχει κάποιο θέμα.

Αν το σκεφτείς καλά και το αναλύσεις θα δεις πως δεν πρόκειται να το πάρεις ξανα,σκεψου καθαρά και ήρεμα,είναι θέμα πιθανοτήτων πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Και σφραγισμένο να είναι υπάρχει πιθανότητα πάλι να σου τύχει να ξέρεις,αυτό που πρέπει να σε προβληματίζει ειναι πως έχεις ακόμα διάθεση να βγάλεις από την τσέπη 450+ ευρώ να πάρεις κάτι που ηδη τόσες φορές σου έτυχε να έχει κάποιο θέμα.

Αν το σκεφτείς καλά και το αναλύσεις θα δεις πως δεν πρόκειται να το πάρεις ξανα,σκεψου καθαρά και ήρεμα,είναι θέμα πιθανοτήτων πλέον.

 

Απλα μου κανει εντυπωση που ρωτησα γνωστο μαγαζι στην Αθηνα που φερνει μονο σφραγισμενα απο τι μου πανε και οσα εχει δωσει που πραγματι εχει δωσει πολλα δεν ειχανε κανενα προβλημα. Τωρα η ισχυει η αυτοι που τα παιρνουν δεν τα κοιτανε. Προσωπικα τα πιξελ για να τα δεις χρειαζεται καμια φορα και μεγενθυτικο φακο αλλα δεν ειναι δικαιολογια και οποσδηποτε ειναι προβλημα ειδικα οταν η ιδια lg καλυπτει 0 πιξελ. Αρα ειναι σιγουρο DOA. Σε αυτο εχω αδικο? διοτι μπορει να με πουνε υπερβολικο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θελω να ροτησω αν υπαρχει τροπος να κανω root στο lg g4 H815 lolipop 5.1?

 

Δες εδω http://androidxda.net/category/rooting-guides/

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Απλα μου κανει εντυπωση που ρωτησα γνωστο μαγαζι στην Αθηνα που φερνει μονο σφραγισμενα απο τι μου πανε και οσα εχει δωσει που πραγματι εχει δωσει πολλα δεν ειχανε κανενα προβλημα. Τωρα η ισχυει η αυτοι που τα παιρνουν δεν τα κοιτανε. Προσωπικα τα πιξελ για να τα δεις χρειαζεται καμια φορα και μεγενθυτικο φακο αλλα δεν ειναι δικαιολογια και οποσδηποτε ειναι προβλημα ειδικα οταν η ιδια lg καλυπτει 0 πιξελ. Αρα ειναι σιγουρο DOA. Σε αυτο εχω αδικο? διοτι μπορει να με πουνε υπερβολικο.

Διαβάζοντας την περιπέτεια σου με την Αγορά του g4 αναρωτιέμαι αν εγώ είμαι τόσο τυχερός ή εσύ τόσο άτυχος. Με έχει προβληματίσει αυτό γιατί τόσες συσκευές Πόσο τυχερό μπορεί να είναι; το τελευταίο τι σειρά ήταν;Βλέποντας το δικό μου θέλουν να το αγοράσουν φίλοι και με ρωταν από που να το πάρουν αλλά διαβάζοντας αυτά ρισκαρεις;

Edited by Dreamw
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Το τηλ αγορινα ειναι κορυφαιο.

Αν εξαιρεσεις μπαταρια η οποια δεν ειναι κακη και σε καποιες περιπτωσεις οπως εγω ας πουμε που εχω 3 στα 3 που πηρα light bleeding στην οθονη και αυριο περιμενω το τεταρτο και ας ελπισω και τελευταιο, το κινητο τα σπαει. Πραγματικα ειναι οτι καλυτερο υπαρχει σημερα με διαφορα και ας μην κερδιζει σε specs.

 

Είχα και το edge όπως και όλα τα note 4(C/F).

Το G4 ρολάρη καλύτερα, είναι πιο smooth, έχει πιο καλή κάμερα στα δύσκολα και ή μπαταρία που σε ενδιαφέρει είναι στα επίπεδα των απλών νοτε και λίγο καλύτερη απ του edge.

Με Wi-Fi καθώς με data δεν έχω καλή εμπειρία, ίσως φταίει και το χάλια σήμα που έχω εδώ αλλά με data δε τα πάει το ίδιο καλά. Στο μέσο όρο θα έλεγα.

 

Μάνο συμφωνώ σε κάποια πράγματα όπως η κάμερα και πιθανώς κάποιοι δισταγμοί που υπάρχουν σε όλα τα Samsung.

Όμως όλα εξαρτώνται από τα ζητούμενα του χρήστη.

Σχετικά με το Edge που το θεωρώ διαφορετικό από το Note4 υπάρχουν τομείς που υπερτερεί έναντι του G4 όπως χάνει σε άλλους.

1. Ποιότητα και υλικά κατασκευής.

Δεν υπάρχει σύγκριση. Ένα Edge ακόμα και με την official flip, δείχνει την ποιότητα του η οποία είναι ανώτερη του Ν4.

Το έχω από το Πάσχα με την flip χωρίς κανένα screen protector και δεν έχει πουθενά το παραμικρό σημάδι.

 

2. Καλύτερη οθόνη από το G4 ανεξάρτητα προτίμησης LCD η amoled. (Έχω και το Μ8).

 

Όποιος χρησιμοποιεί την πλαϊνή οθόνη του edge γνωρίζει ότι δεν υπάρχει πιο γρήγορο και απλούστερο multitasking.

 

Δεν ζεσταίνεται με τίποτα.

 

Η μπαταρία του χωρίς να είναι σπουδαία πιστεύω απ όσα διαβάζω ότι ξεπερνά σε μικτή χρήση αυτή του G4, S6, M8.

Mε χρήση 50-50 WiFi - 3g περνάω άνετα τις 4 ώρες οθόνης καθημερινά.

 

Συνεπώς εξαρτάται τι θέλει κάποιος από το κινητό του. Το G4 είναι η καλύτερη επιλογή για κάποιον που θέλει την καλύτερη κάμερα αυτή την στιγμή και μια αξιόπιστη συσκευή στην καλύτερη τιμή.

 

 

[ATTACH]62834[/ATTACH]

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας, η αλήθεια είναι ότι βρίσκομαι σε δίλημμα μιας και από τη μία πενάκι & πλαινή οθόνη μου είναι αρκετά χρήσιμα αλλά από την άλλη η ομαλή λειτουργία/ το root(γενικά το πείραγμα) & η κάμερα του G4 αποτελούν μεγάλο δέλεαρ.

Το ιδανικό θα ήταν να τα χω και τα δύο :lol:

Όπως και να χει θα ζυγίσω υπερ/κατά & θα πράξω αναλόγως, ευχαριστώ και πάλι όλα τα παιδιά για το ενδιαφέρον. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...