Jump to content

OTE TV GO ερωτήματα......


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://www.ote.gr/web/guest/termsotetvgo/activation

 

 

 

Αναρωτιέμαι ποιος είναι ο product manager του OTE TV GO. Πρέπει να τον φέραν από μέρη μακρινά και να του έδωσαν το βάρος του σε χρυσάφι. Σίγουρα δεν ήξερε τι γίνεται Ευρώπη, ούτε είδε ποτέ το NOVA GO.

Θα ήθελα να ρωτήσω / μοιραστώ τα εξής…αυτό το μυαλό:

1) Ποιο το νόημα να παίζουν οι συσκευές στο ίδιο δίκτυο του σπιτιού…. Αφού εκεί έχεις και το δορυφορικό ή το ευρυζωνικό πακέτο. (το μόνο που βοηθά είναι να βλέπεις ένα διαφορετικό κανάλι σε μία άλλη συσκευή…. Πράγμα που θα συνέβαινε, αν δεν υπήρχε αυτός ο κουτός περιορισμός)

2) Μπορείς να φτιάξεις 5 προφίλ…. Το οποίο είναι ανούσιο…. Μιας και μέχρι 2 συσκευές μπορούν να συνδεθούν. Θα είχε νόημα μόνο στην περίπτωση που δεν υπήρχαν περιορισμοί (είτε να λειτουργούν στο σπίτι οι συσκευές ή να πρέπει να στείλει sms η συσκευή)

3) Σου λέει για δύο συσκευές… αλλά μόνο μπορεί να παίζει το κανάλι….. ή άλλη μόνο να δεις το πρόγραμμα…. (ο άνθρωπος μαγεύει)

4) Αν είσαι εκτός σπιτιού… πρέπει η συσκευή να στέλνει sms…. (εδώ ο υπεύθυνος…μπήκε σε άλλη διάσταση)

a. Η πλειοψηφία των tablet δεν στέλνει sms….. άρα αναιρείς εκ των πραγμάτων αυτό που πας να προσφέρεις ως υπηρεσία.

b. Και να έστελναν θα έπρεπε να έχεις μία 2 sim με το ίδιο νούμερο… πράγμα που συνήθως κοστίζει. (δεν ξέρω…και θα ήθελα μία απάντηση…. Αν οι κάρτες που είναι για data μπορούν να στείλουν – λάβουν sms για την υπηρεσία)

c. Αφού εκτός σπιτιού είναι απαραίτητο το sms και το νούμερο κινητού… πάλι αναιρεί την υπηρεσία (και στο πλήθος των συσκευών… που είναι 2)

5) Αφού δεν μπορεί ένας λογαριασμός να τρέξει ταυτόχρονα δύο προφίλ… δεν θα έπρεπε να υπάρχει η βλακεία του sms….

6) Στις ρυθμίσεις θα έπρεπε να μπορείς να αλλάζεις εύκολα τον αριθμό κινητού … που στέλνεις το sms…. Έστω αυτό θα πρέπει να γίνει άμεσα.

7) Έχει επικοινωνία μέσα από την εφαρμογή…. Που σου λέει να πάς στο site και να συμπληρώσεις την φόρμα… που δεν ξέρεις πότε-ποιος θα την δει…..

 

Γενικά θα έπρεπε να δουν και να αντιγράψουν την NOVA GO …. Που προστατεύουν το κομμάτι του να κλέβει κάποιος το σήμα και να κάνει streaming αλλά σου δίνουν και μία ποιοτική υπηρεσία που την χειρίζεσαι ….. ως κάτοχος….. και όχι ως “θεατής”.

 

 

 

Ελπίζω να πάρω απαντήσεις ή να δω αναβάθμιση της υπηρεσίας προς αυτή την κατεύθυνση.

 

 

Υ.Γ. Ειδικά τα 7 ευρώ για 2 gb είναι…. Και πανάκριβο και εκτός αγοράς. Ας το κάνουν όπως στο Spotify… 5 ευρώ unlimited data για αυτή την υπηρεσία.

Υ.Γ.2: Αναρωτιέμαι… BETA Testers δεν θα πάρουν ΠΟΤΕ οι Ελληνικές εταιρείες… ή έστω beta testers που να κάνουν αυτό που πρέπει… και να μην είναι εσωτερικό προσωπικό…. Ή ξένοι με το άθλημα.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει ακόμα πως ενεργοποιείται η υπηρεσία. Δεν βλέπω τέτοια επιλογή στο My OTE. (Και φυσικά το My ΟΤΕ είναι μια τραγωδία σαν υλοποίηση. Είναι απίστευτο το ότι πρέπει να σε πάρουν τηλέφωνο για να σου πούν το PIN για να το ενεργοποιήσεις.)

 

Επίσης δεν έχω καταλάβει: ΟΚ, θα παίζει από το Wi-Fi του σπιτιού. Από τα άλλα Wi-Fi θα παίζει μόνο με το SMS ή πρέπει παράλληλα να έχεις και Data ανοικτό; SMS πρέπει να στείλεις μία φορά ή κάθε φορά; Με ποιό τρόπο θα γίνεται η ταυτοποίηση σε επίπεδο συσκευής; Υποστηρίζονται τα καρτοκινητά Cosmote; Πρέπει να είναι στο ίδιο όνομα η κάρτα SIM με τη συνδρομή OTE TV;

Link to comment
Share on other sites

Συνδέεσαι στο myote, πας σύνοψη, υπηρεσίες tv sat και στην αναβάθμιση υπηρεσιών αν θυμάμαι καλά θα δεις την ενεργοποίηση για ote tv go. Σε άλλα wifi παίζει αλλά πρώτα στέλνει δωρεάν μήνυμα. Και γίνεται νομίζω κάθε φορά που μπαίνεις σε ξένο δίκτυο. Υποστηρίζονται τα καρτοκινητά cosmote. Σε εμένα η συνδρομή είναι στο όνομα του πατέρα μου και το καρτοκινητό στο δικό μου.
Link to comment
Share on other sites

https://www.ote.gr/web/guest/termsotetvgo/activation

 

 

 

Αναρωτιέμαι ποιος είναι ο product manager του OTE TV GO. Πρέπει να τον φέραν από μέρη μακρινά και να του έδωσαν το βάρος του σε χρυσάφι. Σίγουρα δεν ήξερε τι γίνεται Ευρώπη, ούτε είδε ποτέ το NOVA GO.

Θα ήθελα να ρωτήσω / μοιραστώ τα εξής…αυτό το μυαλό:

1) Ποιο το νόημα να παίζουν οι συσκευές στο ίδιο δίκτυο του σπιτιού…. Αφού εκεί έχεις και το δορυφορικό ή το ευρυζωνικό πακέτο. (το μόνο που βοηθά είναι να βλέπεις ένα διαφορετικό κανάλι σε μία άλλη συσκευή…. Πράγμα που θα συνέβαινε, αν δεν υπήρχε αυτός ο κουτός περιορισμός)

2) Μπορείς να φτιάξεις 5 προφίλ…. Το οποίο είναι ανούσιο…. Μιας και μέχρι 2 συσκευές μπορούν να συνδεθούν. Θα είχε νόημα μόνο στην περίπτωση που δεν υπήρχαν περιορισμοί (είτε να λειτουργούν στο σπίτι οι συσκευές ή να πρέπει να στείλει sms η συσκευή)

3) Σου λέει για δύο συσκευές… αλλά μόνο μπορεί να παίζει το κανάλι….. ή άλλη μόνο να δεις το πρόγραμμα…. (ο άνθρωπος μαγεύει)

4) Αν είσαι εκτός σπιτιού… πρέπει η συσκευή να στέλνει sms…. (εδώ ο υπεύθυνος…μπήκε σε άλλη διάσταση)

a. Η πλειοψηφία των tablet δεν στέλνει sms….. άρα αναιρείς εκ των πραγμάτων αυτό που πας να προσφέρεις ως υπηρεσία.

b. Και να έστελναν θα έπρεπε να έχεις μία 2 sim με το ίδιο νούμερο… πράγμα που συνήθως κοστίζει. (δεν ξέρω…και θα ήθελα μία απάντηση…. Αν οι κάρτες που είναι για data μπορούν να στείλουν – λάβουν sms για την υπηρεσία)

c. Αφού εκτός σπιτιού είναι απαραίτητο το sms και το νούμερο κινητού… πάλι αναιρεί την υπηρεσία (και στο πλήθος των συσκευών… που είναι 2)

5) Αφού δεν μπορεί ένας λογαριασμός να τρέξει ταυτόχρονα δύο προφίλ… δεν θα έπρεπε να υπάρχει η βλακεία του sms….

6) Στις ρυθμίσεις θα έπρεπε να μπορείς να αλλάζεις εύκολα τον αριθμό κινητού … που στέλνεις το sms…. Έστω αυτό θα πρέπει να γίνει άμεσα.

7) Έχει επικοινωνία μέσα από την εφαρμογή…. Που σου λέει να πάς στο site και να συμπληρώσεις την φόρμα… που δεν ξέρεις πότε-ποιος θα την δει…..

 

Γενικά θα έπρεπε να δουν και να αντιγράψουν την NOVA GO …. Που προστατεύουν το κομμάτι του να κλέβει κάποιος το σήμα και να κάνει streaming αλλά σου δίνουν και μία ποιοτική υπηρεσία που την χειρίζεσαι ….. ως κάτοχος….. και όχι ως “θεατής”.

 

 

 

Ελπίζω να πάρω απαντήσεις ή να δω αναβάθμιση της υπηρεσίας προς αυτή την κατεύθυνση.

 

 

Υ.Γ. Ειδικά τα 7 ευρώ για 2 gb είναι…. Και πανάκριβο και εκτός αγοράς. Ας το κάνουν όπως στο Spotify… 5 ευρώ unlimited data για αυτή την υπηρεσία.

Υ.Γ.2: Αναρωτιέμαι… BETA Testers δεν θα πάρουν ΠΟΤΕ οι Ελληνικές εταιρείες… ή έστω beta testers που να κάνουν αυτό που πρέπει… και να μην είναι εσωτερικό προσωπικό…. Ή ξένοι με το άθλημα.

 

Ευχαριστώ!

 

Τα είπες όλα φίλε !

Καλό θα ήταν να το στείλεις και στον ΟΤΕ μπας και καταλάβουν τι έκτρωμα έφτιαξαν.

Link to comment
Share on other sites

Στον ΟΤΕ το έστειλα την ίδια ημέρα.

 

 

γενικά απαντήσεις σε εσάς:

1) είναι τραγικό να χρειάζεται να σε πάρουν να σου πουν PIN. Καλύτερα να πάς Γερμανό που παίρνεις τα πάντα σε 2 λεπτά.

2) από άλλα σημεία πλυν σπιτιού... η συεκσευή πρέπει να στέλνει ΣΜΣ και να είναι με νούμερο όπου έχει γίνει η ενεργοποίηση. Αν είναι άλλο απλά δεν γίνεται. ΠΟΣΟΟΟΟΟ δύσκολο θα ήταν να σου έρχεταιθ ένας κωδικός για επιβεβαίωση και να το έβαζες σε όποια συσκευή θες...(πχ tablet που δεν μπορεί να στείλει σμσ) και να ανοίγει το πρόγραμμα.

3) Αν η συσκευή στέλνει σμσ δεν χρειάζεται να χρησιμοποιείς data παίζει και με wifi από όπου και αν είναι.

 

 

κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Συνδέεσαι στο myote, πας σύνοψη, υπηρεσίες tv sat και στην αναβάθμιση υπηρεσιών αν θυμάμαι καλά θα δεις την ενεργοποίηση για ote tv go. Σε άλλα wifi παίζει αλλά πρώτα στέλνει δωρεάν μήνυμα. Και γίνεται νομίζω κάθε φορά που μπαίνεις σε ξένο δίκτυο. Υποστηρίζονται τα καρτοκινητά cosmote. Σε εμένα η συνδρομή είναι στο όνομα του πατέρα μου και το καρτοκινητό στο δικό μου.

Ευχαριστώ. Πιο βαθιά δε θα μπορούσαν να το κρύψουνε. Τελείως counter-intuitive το interface...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Πιο βαθιά δε θα μπορούσαν να το κρύψουνε. Τελείως counter-intuitive το interface...

 

Και δίνουν και λάθος οδηγίες. Ψάχναμε όλοι στο mytv.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και ένα άλλο ερώτημα στους ατσιδες του ΟΤΕ Tv Go: Κύριοι, εκτός τα από πάνω πολύ σωστά αναφερόμενα πείτε μου,"Μα γιατί μπορώ να αλλάξω μόνο μια από της δύο συσκευές ανά μήνα" ? Πες οτι στην μια δεν μου δουλεύει σωστά και θέλω να δοκιμάσω μια άλλη, τι κάνω ? Περιμένω ένα μήνα??? Είστε εντελώς φάουλ, και κακός το βγάλατε σε αυτή την κατάσταση!!!

Φίλε morfikos πες μου σε ποιον έστειλες το μειλ για να κάνω και εγώ το ίδιο , έτσι για να βγάλω το άχτι μου, όχι που θα τους ξυπνήσω από την βλακεια!!

Link to comment
Share on other sites

Στην δικιά μου την ρουταρισμενη συσκευή παίζει καμία φώρα μόνο την playback υπηρεσία. Προσπάθησα και με το cloack root χωρίς επιτυχία
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου τους στείλανε τους κωδικούς αλλά δεν παιζει το app,μόλις πατάς για να παίξει κανει force close!

Και δεν είμαι και root,τι να φταίει άραγε?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Πέραν των αυξήσεων που ετοιμάζουν πάντως το otego έχει αρκετά αρνητικά όπως το ότι σε λάπτοπ ακόμα δεν πιάνει και σε κινητό πρέπει να έχεις μόνο cosmote όπου θα πληρώνεις data...
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν το otego είναι πολύ προβληματικό.... Και το θεωρώ απαράδεκτο να κάνουν αυξήσεις στον ote tv χωρίς να έχουν τελειοποιήσει όλες τις υπηρεσίες τους...
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν το otego είναι πολύ προβληματικό.... Και το θεωρώ απαράδεκτο να κάνουν αυξήσεις στον ote tv χωρίς να έχουν τελειοποιήσει όλες τις υπηρεσίες τους...

 

Ακομα και η Ενεργοποιηση ειναι ενας μικρος αθλος... και για καθε συσκευη πρεπει να στελνεται sms ενεργοποιησης μονο απο το κινητο νουμερο που εχει δηλωθει.Ημαρτον δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

5 ευρώ πάνω κάτω είναι η αύξηση στον ΟΤΕΤV αλλά αν θες να έχεις και το OTEGO στο κινητό σου θα πρέπει να πληρώνεις άλλα τόσα περίπου για τα data που θα χρειαστείς. Κανονικά θα έπρεπε να είναι δωρεάν. Πόσο μάλλον να πιάνει σε λάπτοπ.
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 5 weeks later...
Καλησπέρα,

Έχει δοκιμάσει κάποιος αν μπορεί να κάνει χρήση των 2GB με 7€ αντί για θέαση ΟΤΕ TV , για συμβατικό Internet?

 

Ναι και δουλευει μια χαρα.Το θεμα ειναι να εχεις καλο σημα 4G ωστε να μην εχεις κολληματα φυσικα ..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

αντιμετωπιζω προβλημα με το ote tv go μεσω της εφαρμογης για tablet.

εχω το Lenovo IdeaPad A8-50 A5500-F (δεν παιρνει sim).

το προβλημα ειναι το εξης:

κανω κανονικα login και οταν επιλεγω ενα καναλι να δω, φορτωνει αλλα δεν ανοιγει το παραθυρο. καποιες λιγοτερες φορες ανοιγει το παραθυρο αλλα παραμενει μαυρο.

επειδη δεν εμπαινα καθε μερα μεσω tablet αν θυμαμαι καλα τις ημερομηνιες πρεπει το προβλημα αυτο να δημιουργηθηκε απο τοτε που εκοψε ο οτε τις root συσκευες. βεβαια η δικη μου συσκευη δεν ειναι root και το ξερουν γιατι αν ηταν θα εβγαζε μηνυμα.

τους εχω ενημερωσει για το προβλημα μου απο τις 2 ιουνιου και προχθες δευτερα που μας περασε, επικοινωνησαν μαζι μου για να μου πουν οτι γενικα υπαρχει προβλημα συμβατοτητας με τα tablet της lenovo η τουλαχιστον με καποια απο αυτα, δεν θυμαμαι καλα. μου ειπαν επισης οτι ειναι ενα θεμα το οποιο το κοιτανε αλλα δεν μπορουν να μου πουν σιγουρα οτι θα λυθει κι ολας.

το μονο παρηγορο ειναι οτι μπορω και βλεπω απο το κινητο (leagoo shark 1)

 

υπαρχει καμια λυση , η κατι που μπορω να κανω εγω?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

σημερα παρελαβα και εγω τους κωδικους του otego

το ote tv ειναι στον πατερα μου οπως και τα 3 κινητα μας οικογενειακο στο ονομα του

Εγω μενω αλλου

εβαλα την εφαρμογη στο ταμπλετ μου xperia z3 αλλα και στο κινητο μου το oneplus 3

διαβασα αρκετες σελιδες του θεματος και φοβομουν οτι στο κινεζικο κινητο μου δεν θα επαιζε ,αλλα κανενα προβλημα

Παιζει απροβληματιστα

Επισης διαβασα καπου για 2 συσκευες

Μετα το ταμπλετ δοκιμασα το λαπτοπ αλλα δεν δουλευε

Οταν πηγα να το βαλω στο κινητο μου εγραφε να αφαιρεσω μια συσκευη

Φυσικα τρομαξα διοτι διαβασα παλι εδω μεσα οτι μετα απο ενα μηνα μπορεις να αφαιρεσεις συσκευη,αλλα παρολα αυτα μπορεσα να την αφαιρεσω αμεσως....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...