Jump to content

[MOTO] Modenas Dinamik 125


nmk1988
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρόβλημα είναι απλό θα κάνεις μια τρύπα ποιο κάτω από αυτήν που

υπάρχει ήδη ώστε να σηκωθεί ποιο ψηλά η εξάτμιση και έτσι δεν θα βρίσκει.

Μεγάλη προσοχή να μην βρίσκει στα πλαστικά δηλαδή στην καρίνα και την κάψει.

 

Καταλαβα τι εννοεις.Αυτο που λες ομως μπορει να το κανει και ο μηχανικος μου η

πρεπει να παω σε καποιον αλλον? μου φαινεται οτι τα Z δεν εχουν προβλημα με την εξατμιση τους αν δεν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εάν κατάλαβα καλά κάνεις τρύπα στην τρύπα που έχει η εξάτμιση πίσω έτσι ώστε να ανέβαινει πιο πάνω. Σωστός ο παίχτης! Καλή ιδεά!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Εάν κατάλαβα καλά κάνεις τρύπα στην τρύπα που έχει η εξάτμιση πίσω έτσι ώστε να ανέβαινει πιο πάνω. Σωστός ο παίχτης! Καλή ιδεά!

 

Καλό εεεεεεεεεεεεεεεεεε.............

I will be back:mad:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον απο βδομαδα παω να του βαλω ενα 28αρι mikuni και τα υπολοιπα που χρεαζεται για να κανει σωστη δουλεια.Για πειτε εχει βαλει κανενας απο εδω μεσα καρμπυρατερ και αν ναι τι επιδοσεις βγαζει?
Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι εχετε τα pilot μορειτε να μου πειτε εαν εχει πεσει καθολου η αποδοση τους, και αν ναι, μετα απο ποσο καιρο???
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι εχετε τα pilot μορειτε να μου πειτε εαν εχει πεσει καθολου η αποδοση τους, και αν ναι, μετα απο ποσο καιρο???

 

Όχι φίλε μου μέχρι στιγμής αντέχουν εδώ και 9000km!;)

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Θα συνεχιστεί για πολύ ακόμα το off topic;

 

GreddyRx7 φτιάξε το site σου και μόλις τελειώσει βάλτο στα MyLinks και τέλος.Αν ξαναμπεί εδώ θα θεωρηθεί spam με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον απο βδομαδα παω να του βαλω ενα 28αρι mikuni και τα υπολοιπα που χρεαζεται για να κανει σωστη δουλεια.Για πειτε εχει βαλει κανενας απο εδω μεσα καρμπυρατερ και αν ναι τι επιδοσεις βγαζει?

 

Καλα παει αλλα μην νομιζεις οτι θα δεις και τρελλη διαφορα απλα θα αποδιδει καλυτερα το μηχανακι σου..

Link to comment
Share on other sites

Δηλ δεν εχεις βρει μαστορα ακομα.. Εχεις κανενα καλο..?

Αμα υπαρχει wosner για dinimik καλα ειναι.. Αμα θελεις συναντιομαστε εξαλλου δεν ειμαστε μακρια και παμε μαζι στο μαγαζι που λες...;)

 

opote theleis aplos twra den exw mhxanaki giati to exw lhsh toxw kanei mpilies gia na ftiaksw mprotina psalidia kapakia moter ta panta oti exei panw alla den tha ta kanw nikel tha kanw kati allo ekplhksh thato dhte kai tha moy phte

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εγω που το εχω ολο νικελ εχω παρει γυρω στα 15 αλογα παραπανω...:lol: :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα ρωταγα και εγω... Κοιτα εγω εχω ενα 28 και μπαινει κανονικα και τα πλαστικα κουμπωνουν μια χαρα αλλα με λιγο ζορι... Σκεφτομαι για 38 τωρα και δεν ξερω να θα κουμπωνουν τα πλαστικα... Ο φιλος greddy που το ετοιμαζει και θα βαλει ενα θυριο καρπυλατερ θα μας πει αν κουμπωνουν...
Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα ρωταγα και εγω... Κοιτα εγω εχω ενα 28 και μπαινει κανονικα και τα πλαστικα κουμπωνουν μια χαρα αλλα με λιγο ζορι... Σκεφτομαι για 38 τωρα και δεν ξερω να θα κουμπωνουν τα πλαστικα... Ο φιλος greddy που το ετοιμαζει και θα βαλει ενα θυριο καρπυλατερ θα μας πει αν κουμπωνουν...

 

κοιτα αν μου λες οτι εχεις βαλει 28αρι και οτι τα πλαστικα κουμπωνουν με το ζορι φαντασου δηλαδη με το 38αρι λογικα δε θα κουμπωνουν με τη καμια.Εγω που ρωτησα το μηχανικο μου για ενα 32αρι μου ειπε οτι μπαινει με καποια πατεντα το Dinamik ομως εχει μικρη εισαγωγη κι ετσι μου λεει μπορει και να σου μπερδευει.Δεν ξερω κι εγω θελω να βαλω ενα μεγαλυτερο καρμπυρατερ αλλα φοβαμαι γιατι πολλα ακουγονται:mad:

Link to comment
Share on other sites

κοιτα αν μου λες οτι εχεις βαλει 28αρι και οτι τα πλαστικα κουμπωνουν με το ζορι φαντασου δηλαδη με το 38αρι λογικα δε θα κουμπωνουν με τη καμια.Εγω που ρωτησα το μηχανικο μου για ενα 32αρι μου ειπε οτι μπαινει με καποια πατεντα το Dinamik ομως εχει μικρη εισαγωγη κι ετσι μου λεει μπορει και να σου μπερδευει.Δεν ξερω κι εγω θελω να βαλω ενα μεγαλυτερο καρμπυρατερ αλλα φοβαμαι γιατι πολλα ακουγονται:mad:

 

Υπομονή μέχρι την τετάρτη και θα σας πώ άμα μπαίνει ή δεν μπαίνει 38mm...

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ,ΣΗΜΕΡΑ ΓΡΑΦΘΗΚΑ ΣΤΟ ΜΥPHONE.ΕΧΩ Κ ΕΓΩ ΕΝΑ DINAMIK 125.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΗΓΑ ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΝΑ 2ΜΙΣΑΡΙ PILOT ΤΗΣ ΜΙCHELIN MΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ :confused: ΓΙΑ ΠΑΠΙ Κ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΚΑΠΟΙΟ Μ40 ΑΠΟ ΜΙCHELIN.ΤΕΣΠΑ ΔΕΝ ΤΟ ΦΟΡΕΣΑ ΠΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΡΑΜΑΤΑ Κ ΘΑΜΑΤΑ ΑΠΟ ΜΑΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝ.ΦΟΡΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΑΣΤΙΧΟ???ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ?? Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ,ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΜΙΑ ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΗ ΓΙΑ ΤΟ DINAMIK,ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΛΟ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ???? ΣΟΡΥ ΑΝ ΣΑΣ ΕΠΡΗΞΑ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ Κ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΠΟΡΙΕΣ.
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ,ΣΗΜΕΡΑ ΓΡΑΦΘΗΚΑ ΣΤΟ ΜΥPHONE.ΕΧΩ Κ ΕΓΩ ΕΝΑ DINAMIK 125.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΗΓΑ ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΝΑ 2ΜΙΣΑΡΙ PILOT ΤΗΣ ΜΙCHELIN MΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ :confused: ΓΙΑ ΠΑΠΙ Κ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΚΑΠΟΙΟ Μ40 ΑΠΟ ΜΙCHELIN.ΤΕΣΠΑ ΔΕΝ ΤΟ ΦΟΡΕΣΑ ΠΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΡΑΜΑΤΑ Κ ΘΑΜΑΤΑ ΑΠΟ ΜΑΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝ.ΦΟΡΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΑΣΤΙΧΟ???ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ?? Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ,ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΜΙΑ ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΗ ΓΙΑ ΤΟ DINAMIK,ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΛΟ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ???? ΣΟΡΥ ΑΝ ΣΑΣ ΕΠΡΗΞΑ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ Κ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΠΟΡΙΕΣ.

 

 

Καλως ηλθες λοιπον κι εσυ στη παρεα μας.Οντως λαστιχα 2.50 pilot που ειχα ρωτησει και εγω μου ειπαν οτι σταματησαν να βγαινουν πια και υπαρχουν μονο σε δυαρακια και 2.75.Για εμενα δευτερα καλυτερα λαστιχα ερχονται τα michellin τα gazelle.τωρα απο χειροποιητες εξατμισεις αν σε ενδιαφερει ξερω ενα μαγαζι στο Νεο Κοσμο.ΑΑ! τα pilot μου φαινεται πως δε βγαινουν ουτε σε 2.25.

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ,ΣΗΜΕΡΑ ΓΡΑΦΘΗΚΑ ΣΤΟ ΜΥPHONE.ΕΧΩ Κ ΕΓΩ ΕΝΑ DINAMIK 125.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΗΓΑ ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΝΑ 2ΜΙΣΑΡΙ PILOT ΤΗΣ ΜΙCHELIN MΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ :confused: ΓΙΑ ΠΑΠΙ Κ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΚΑΠΟΙΟ Μ40 ΑΠΟ ΜΙCHELIN.ΤΕΣΠΑ ΔΕΝ ΤΟ ΦΟΡΕΣΑ ΠΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΡΑΜΑΤΑ Κ ΘΑΜΑΤΑ ΑΠΟ ΜΑΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝ.ΦΟΡΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΑΣΤΙΧΟ???ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ?? Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ,ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΜΙΑ ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΗ ΓΙΑ ΤΟ DINAMIK,ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΛΟ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ???? ΣΟΡΥ ΑΝ ΣΑΣ ΕΠΡΗΞΑ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ Κ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΠΟΡΙΕΣ.
Να σε καλοσωρίσω και να σε παρακαλέσω να γράφεις με μικρά, καθώς τα κεφαλαία σε ένα κείμενο κουράζουν. :)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...