Jump to content

[MOTO] Modenas Dinamik 125


nmk1988
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα πεδες παρακολουθω αυτο το θεμα απο την αρχη και τωρα ειπα να μπω και εγω στη συζητηση.Ειστε πολυ σωστη σε αυτα που λετε και με εχετε βοηθισει παρα πολυ στης επιλογες μου:D . Λοιπον θα ηθελα να μου πητε τι καρμπιρατερ περνει το dinamik γιατι δεν ειναι σαν το Z που περνει απο αρκετα μηχανακια... Εννοω οτι στο συγκεκριμενω μηχανακι δεν χωρανε ολα τα καρμπιρατερ σωστα???:blink:
Tha EiMai PaNda MpRoSta Sou Na To ThiMaSe...:superman:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα πεδες παρακολουθω αυτο το θεμα απο την αρχη και τωρα ειπα να μπω και εγω στη συζητηση.Ειστε πολυ σωστη σε αυτα που λετε και με εχετε βοηθισει παρα πολυ στης επιλογες μου:D . Λοιπον θα ηθελα να μου πητε τι καρμπιρατερ περνει το dinamik γιατι δεν ειναι σαν το Z που περνει απο αρκετα μηχανακια... Εννοω οτι στο συγκεκριμενω μηχανακι δεν χωρανε ολα τα καρμπιρατερ σωστα???:blink:

 

Λάθος...:lol:

 

Χωράνε από όλα τα μιχανάκια αλλά μέχρι 34mm ε δέν νομίζω να χρειαστείς και παραπάνω....;)

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑ και ρε μούχλες της Θεσσαλονίκης θα κανονίσουμε να βρεθούμε κανένα Carrefour καμιά παρασκευή???

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ φιλος :D :D thx για την βοηθεια και εγω απο SALONIKA ειμαι:lol: :lol: το μοτορι θα το εχω σε λιγο καιρο θα κανονισουμε να βρεθουμε carefour :w00t:
Tha EiMai PaNda MpRoSta Sou Na To ThiMaSe...:superman:
Link to comment
Share on other sites

Εαν ειδατε ενα Dinamik στο burn out αυτου του μηνα ενα μπλε με ασπρο ειναι ενος φιλου μου παει....:lol: :lol: :lol: εριξε μπατσα σε Ζ 61,8mm to modenas ομως δεν ειναι μανισιο..Βασικα δεν ειναι πολλα χιλιοστα αλλα το θεμα ειναι οτι το ξεφτιλισε ενα τετοιο Ζ...:vava:
Tha EiMai PaNda MpRoSta Sou Na To ThiMaSe...:superman:
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να ανεβασω photo???

 

Ξέρω αρκετά dynamic 57mm που έχουν ρίξει ξύλο σε Ζ 60.5mm και άνω...Τέσπα..

Για να ανεβάσεις photo βάλτην 1α σε κάποιον τσάμπα server (http://www.pathfinder.gr) κανε account και βάλε μέσα στον χαρτοφύλακα σου.. Και μετά κάνε copy paste το Link εδώ...

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Εαν ειδατε ενα Dinamik στο burn out αυτου του μηνα ενα μπλε με ασπρο ειναι ενος φιλου μου παει....:lol: :lol: :lol: εριξε μπατσα σε Ζ 61,8mm to modenas ομως δεν ειναι μανισιο..Βασικα δεν ειναι πολλα χιλιοστα αλλα το θεμα ειναι οτι το ξεφτιλισε ενα τετοιο Ζ...:vava:

 

Από πια περιοχή είσαι?

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑ και ρε μούχλες της Θεσσαλονίκης θα κανονίσουμε να βρεθούμε κανένα Carrefour καμιά παρασκευή???

 

 

:angry: :angry: :angry:

 

ΜΟΥΧΛΑΣ???Mην με λες μουχλα...

 

:angry: :angry: :angry:

 

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

Το χω υποψη μου για Carrefur αν και δεν τρελενομαι να πηγαινω...θα σου πω...Don't worry...

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

 

ΜΟΥΧΛΑΣ???Mην με λες μουχλα...

 

:angry: :angry: :angry:

 

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

Το χω υποψη μου για Carrefur αν και δεν τρελενομαι να πηγαινω...θα σου πω...Don't worry...

 

Don't worry θα έχω ναφθαλίνη μαζί μου....:lol: :lol: :lol:

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Don't worry θα έχω ναφθαλίνη μαζί μου....:lol: :lol: :lol:

 

 

Πο ποοοο λες να μουχλιασω???:devil: :devil: :devil:

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Don't worry θα έχω ναφθαλίνη μαζί μου....:lol: :lol: :lol:

 

 

Πο ποοοο λες να μουχλιασω???:devil: :devil: :devil:

 

Ξεφυγαμε πιστευω...:lol: :lol: :p

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

οχι παντως οτι δεν γινεται να παρει Ζ η dinamik το rs.και δεν μιλαω για υδροψυκτα 200αρια κτλ..

"Λυπάμαι γιατί δεν μπορώ, να αντέξω στο χωρισμό και καθε απόγευμα θλιμμένο σε θυμάμαι.Με πέρνουνε τα δάκρυα, οι καημοί και τα παράπονα και νοίωθω τη ζωή μου να τελειώνει.." /// Julia ,te voglio bene!

-του Μάρκου

Link to comment
Share on other sites

aprilia rs 125 to grigoroterw 125 peite oti thelete ferte to pio grigoro modenas k egw me manisio aprilia. To mixanaki einai mixani oxi papi kai den exei kamia sxesh me to modenas

 

Ωραια το λυσαμε...τωρα αν θες να αναδειξεις το Aprillia κανε αλλο Topic...

 

Οπως το πες και εσυ ειναι μηχανη-μοτοσυκλετακι...μπορει ομως (λεω εγω) να ειναι χειροτερο απο τα αλλα μοτοσυκλετακια 125cc που υπαρχουν..και επειδη δεν μπορουμε να τα βγαλουμε περα με τα ισαξια του τα ριχνουμε στην αλλη κατηγορια που λεγεται ''παπι''...δεν εχει καμια σχεση με το παπι που λεγεται Dinamik...με ενα μοτοσυκλετακι οπως το Aprillia και οποιοι ανεγκεφαλοι(γιατι περι ανεγκεφαλων προκειται) το συγκρινουν με το παπι...δεν εχω να τους πω και πολλα...τζαμπα το μηχανακι που οδηγουνε!!!

 

Λοιπον το μονο πραγμα που δεν κανουμε τελικα ειναι να συγκρινουμε...

1)Μανισια με μανισια,

2)Φτιαγμενα με φτιαγμενα,

3)ιδιας κατηγοριας με ιδιας κατηγοριας

 

Κανουμε ολα τα αλλα εκτος απο αυτα...

 

Εχουμε μπλεξει τα μπουτια μας και κανουμε οτι να ναι...

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Ωραια το λυσαμε...τωρα αν θες να αναδειξεις το Aprillia κανε αλλο Topic...

 

Οπως το πες και εσυ ειναι μηχανη-μοτοσυκλετακι...μπορει ομως (λεω εγω) να ειναι χειροτερο απο τα αλλα μοτοσυκλετακια 125cc που υπαρχουν..και επειδη δεν μπορουμε να τα βγαλουμε περα με τα ισαξια του τα ριχνουμε στην αλλη κατηγορια που λεγεται ''παπι''...δεν εχει καμια σχεση με το παπι που λεγεται Dinamik...με ενα μοτοσυκλετακι οπως το Aprillia και οποιοι ανεγκεφαλοι(γιατι περι ανεγκεφαλων προκειται) το συγκρινουν με το παπι...δεν εχω να τους πω και πολλα...τζαμπα το μηχανακι που οδηγουνε!!!

 

Λοιπον το μονο πραγμα που δεν κανουμε τελικα ειναι να συγκρινουμε...

1)Μανισια με μανισια,

2)Φτιαγμενα με φτιαγμενα,

3)ιδιας κατηγοριας με ιδιας κατηγοριας

 

Κανουμε ολα τα αλλα εκτος απο αυτα...

 

Εχουμε μπλεξει τα μπουτια μας και κανουμε οτι να ναι...

pesta file m pesta.... etsi einai!! :)

Link to comment
Share on other sites

poly sostos dynamik_125 symfono apolyta

einai kanenas apo athina na vrethoume kamia tetarth-pempth na peksoume me kanena z :):):):):):):)

ego exo valei pantos ena 34 karpilater kai einai entaksei parapano einai kai ypervoli kai den prokite na doulepsei

Link to comment
Share on other sites

dixronovie ποσο κανει το burn out;αξιζει να παω να το παρω;εχει και cd με βιντεο την κοντρα;

"Λυπάμαι γιατί δεν μπορώ, να αντέξω στο χωρισμό και καθε απόγευμα θλιμμένο σε θυμάμαι.Με πέρνουνε τα δάκρυα, οι καημοί και τα παράπονα και νοίωθω τη ζωή μου να τελειώνει.." /// Julia ,te voglio bene!

-του Μάρκου

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την βοηθεια φιλε Greddy, ειμαι απο περεα εαν εχεις ακουστα... fx_ovie η κοντρα που εγινε αναμεσα στο dinamik kai sto Z δεν περιεχετε στο cd του burn out.. Aπλα υπαρχει μεσα στο περιοδικο μια foto απο το μηχανακι.Βασικα θα προσπαθισω να ανεβασω foto απο το μιχανακη για να μην χριαστει να το αγορασεις;)
Tha EiMai PaNda MpRoSta Sou Na To ThiMaSe...:superman:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερετε μηπως ποσο στοιχιζει στο περιπου να φτιαξω αερογραφια ενα σκοοτερΑΚΙ που εχω?ρανερ
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

analoga ti 8elis na kanis..p.x. an kanis kapio sima i kati mikro ipilogise 60-80 euro..k pai legontas
http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/100/NEWS/Akrapovic_logo.jpg Ban Me I'm Famous
Link to comment
Share on other sites

Diavasa kapou :rtfm: oti ta dixrona tha katarghthoun..einai alhtheia?Exete akousei eseis tipota?

A..kai oti ta dixrona den einai gia taksidia..:mad::nagger:

http://www.bikepics.com/pics/icon/modenas-dynamic125-06-bikepics-587712.jpg
Link to comment
Share on other sites

Diavasa kapou :rtfm: oti ta dixrona tha katarghthoun..einai alhtheia?Exete akousei eseis tipota?

A..kai oti ta dixrona den einai gia taksidia..:mad::nagger:

 

Εχω ακουσει στο παρελθον κατι τετοιο για καταργηση αλλα δεν νομιζω να ειναι χαζοι να το κανουν...εξαλου ειμαστε η μονη χωρα που εισαγει παπιες με τετοιο καταιγιστικο ρυθμο και δυσκολα θα μπουν στην διαδικασια της καταργησης...

 

Τα διχρονα ειναι για τα ταξιδια απλως θελουν προσοχη ως προς την μεταχειρηση εξω απο την πολη...δεν θα πηγαινεις για αποσταση 30-40km με 120km/h...γιατι μετα θα ζεσταθει...γι αυτο αν ανα τακτα διαστημα μεσα στο ταξιδι σου κανεις και στασεις (ππεριπου ανα 20km) θα εισαι οκ και δεν θα σου βγαλει προβλημα!!!;) :happy: :happy:

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...