Jump to content

[MOTO] Modenas Dinamik 125


nmk1988
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σπουδαζεις εδω?Απλα ηθελα να μου πεις την γνωμη σου για το μηχανακι γιατι ειμαι ετοιμος να το παραγγειλω.Σπουδαζω στα Ξυνη και εχει κατω απο την σχολη ενα Dinamik μπλε αλλα δεν ξερω ποιος το εχει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ta motul 800 einai kalitera paidia an kai ego vazo castrol exo kai ego to diko mou mod tou exo ena de_lorto 34mm tsita thirides

 

 

Εντυπώσεις? Διαφορά στο γκάζι? Πέρνει εύκολα μπρός? Τι άλλα το φοράς εξάτμιση π.χ? Σε έφαγα με τις ερωτήσεις χεχεχε!:lol:

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Σπουδαζεις εδω?Απλα ηθελα να μου πεις την γνωμη σου για το μηχανακι γιατι ειμαι ετοιμος να το παραγγειλω.Σπουδαζω στα Ξυνη και εχει κατω απο την σχολη ενα Dinamik μπλε αλλα δεν ξερω ποιος το εχει

 

Όχι Θεσσαλονίκη μένω! Εντυπώσεις? Χμμμ.... Ακόμα δεν το πείρες?:lol:

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Όχι Θεσσαλονίκη μένω! Εντυπώσεις? Χμμμ.... Ακόμα δεν το πείρες?:lol:

Απλα ηθελα να το δω και απο κοντα η να ακουσω την γνωμη καποιου που να το εχει..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω πειραξη το οχημα μου και τωρα μου ζηταει ηλεκρτονικη γιατι ανεβαζει μεγαλες στροφες 16000 περιπου μηπως ξερει κανεις που θα βρουμαι και ποσο κανει:!:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω πειραξη το οχημα μου και τωρα μου ζηταει ηλεκρτονικη γιατι ανεβαζει μεγαλες στροφες 16000 περιπου μηπως ξερει κανεις που θα βρουμαι και ποσο κανει:!:

Τι το έχεις κάνει και κατεβάζει τόσες?

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Mages to toympano einai etoimo k entelws agrio to mhxanaki treleneta to strofometro moy xtypaei aneta 13000 rpm me strofometro analogiko 28MM koso trelo thyridwma k 120 zigler paei gamiontas 8a anevasw apo vdomada photos na xazepsete!DINAMIK FOR EVER
Link to comment
Share on other sites

Mages to toympano einai etoimo k entelws agrio to mhxanaki treleneta to strofometro moy xtypaei aneta 13000 rpm me strofometro analogiko 28MM koso trelo thyridwma k 120 zigler paei gamiontas 8a anevasw apo vdomada photos na xazepsete!DINAMIK FOR EVER

 

Αυτά είναι DYNAMIC FOR EVER! Πόσο σου κόστισαν όλα περίπου?

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

stin kontra panw prepei

 

na eisai me h xoris plastika??

 

kalytera lene xoris plastika giati feygei kalytera...

 

 

me 5aktines tou modenas??h aktinotes???Gia peite ligo...

 

 

 

me frena h xoris??????me dyskoplakes h xoris??? eksartate mpros h pisw??

 

 

 

ti proteinete??ti syndiasmo na kanw gia kontrA???? gia na einai elafry kai na nikisw?

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ελεγα να αφησεις πανω τα πλαστικα για καλυτερη αεροδυναμικη αλλα και να τα βγαλεις ποσα κιλα θα γλυτωσεις; ζυγισε μια ζαντα με ακτινες και μια απο το δικο σου για να δεις διαφορες.τα φρενα αφησε τα πανω γιατι καλα θα τρεχεις αλλα πως θα σταματησεις;γιατι δεν τα αφηνεις ολα οπως ειναι και να δοκιμασεις να βαλεις λιγο octane booster στο ντεποζιτο;αυτο θα σου δωσει λιγη παραπανω δυναμη :D
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

stin kontra panw prepei

 

na eisai me h xoris plastika??

 

kalytera lene xoris plastika giati feygei kalytera...

 

 

me 5aktines tou modenas??h aktinotes???Gia peite ligo...

 

 

 

me frena h xoris??????me dyskoplakes h xoris??? eksartate mpros h pisw??

 

 

 

ti proteinete??ti syndiasmo na kanw gia kontrA???? gia na einai elafry kai na nikisw?

 

 

1η φορά βάζεις κόντρα ρε?:lol: :lol: :lol: :lol:

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας είμαι καινουργιος στο foroum. Ειμαι από Κρήτη και είδα κόντρα Z125 ΤΟΥΜΠΑΝΟ και ένα μαμα dynamic...

 

παιδία το dynamic το αφήσε 2 ρόδες πισω...

το μηχανιμα μαμαει.-

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας είμαι καινουργιος στο foroum. Ειμαι από Κρήτη και είδα κόντρα Z125 ΤΟΥΜΠΑΝΟ και ένα μαμα dynamic...

 

παιδία το dynamic το αφήσε 2 ρόδες πισω...

το μηχανιμα μαμαει.-

 

Καλώς ήρθες αδερφέ! Για να έμεινε πίσω δεν πρέπει να ήταν και πολύ τούμπανο!:lol: Η αλήθεια είναι πάντος πως μαμά η διαφορά είναι χαοτική!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

a kai kati allo!!! otan to vazo mprosta apo teleios kruo kai me to tsok anixto svinei, thelei na krataw to gazi sinexeia. ti pezei ? se ola etsi einai i exo kanena provlima?

 

Εγώ το κρατάω 4-5 sec το γκάζι και μετά κρατάει ρελαντί στις 2000rpm μετά από λίγο αφού πέσει το ρελαντί στις 1200-1300rpm κλείνο το τσόκ και έτοιμος για απογείωση!:lol:

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

a kai kati allo!!! otan to vazo mprosta apo teleios kruo kai me to tsok anixto svinei, thelei na krataw to gazi sinexeia. ti pezei ? se ola etsi einai i exo kanena provlima?

 

Ειναι λογικο να μην σου κραταει ρελαντι ειδικα τις κρυες μερες του χειμωνα(μππρρρρρ) γιατι η μηχανη ειναι κρυα!!!Ακομα αυτο παρατηρειτε και μετα απο μια αποσταση καποιων χιλ(2-3) οπου αν κατσεις με νεκρα εχει την ταση να σβησει και μερικες φορες σβηνει...!!!Γι αυτο προσοχη εστω και ειστε ανυπομονοι εστω και αν κρυωνετε τον χειμωνα πρεπει να ανοιγεται παντα το τσοκ και να αφηνετε την μηχανη να ζεσταθει για τουλαχιστον 2 λεπτα...για να προλαβει το λαδι να κυκλοφορησει σε ολη την μηχανη...!!!:!: :!: :!: Και προς θεου μην γκαζωνετε νομιζωντας οτι αν ανοιξετε το γκαζι θα ανεβουν οι στροφες και θα κρατησει καλυτερα ρελαντι...μεγα λαθος...:!: :!: :!:

 

Ο απο πανω μου^ καλα θα κανει να μην τα κανει αυτα...στην καημενη την μηχανη αν θελει να κοντραρει στα Carrefur:rotfl: :tease: :tease: :tease:

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

:) :) ti ginete mages tinea egw :) paidia shmera anhksa gia prwth :) fora tsita to dynamik moy exw kanei 700 :) xil kai katebasa 145 kai eimai kai 90 kila:p fantasoy na anoiksi kai allo o kihthras e?:!: :!: :!: :!:
Link to comment
Share on other sites

Τι το έχεις κάνει και κατεβάζει τόσες?

ελα φιλε συγνωμη για την καθυστεριση τησ απαντησης το εργαλειο μου το εχω κανει 180cc:!: :!: :!:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας είμαι καινουργιος στο foroum. Ειμαι από Κρήτη και είδα κόντρα Z125 ΤΟΥΜΠΑΝΟ και ένα μαμα dynamic...

 

παιδία το dynamic το αφήσε 2 ρόδες πισω...

το μηχανιμα μαμαει.-

καλος ηρθες φιλε απου εισαι απο κρητη γιατη και εγω απο κρητη ειμαι απο Μεσσαρα Τυμπακι αν ξερεις:innocent:

Link to comment
Share on other sites

Ο απο πανω μου^ καλα θα κανει να μην τα κανει αυτα...στην καημενη την μηχανη αν θελει να κοντραρει στα Carrefur:rotfl: :tease: :tease: :tease:

 

Παρεξήγησες δέν δίνω κόφτες χεχεχεχε:lol: ίσα ίσα το πάω μέχρι τις 3000rpm και μετά το αφήνω τι είμαι κανίβαλος να το σπάω κρύο!:lol:

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ρε παιδειά ξέρετε άμα υπάρχει κανένα 28αρι ή 32αρι καρμπιρατέρ για 2χρονο για πούλημα?:worry:

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...