Jump to content

[MOTO] Modenas Dinamik 125


nmk1988
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να ξεκαθαρισω φυσικα αφου θα βαλεις καρπυλατερ 28 πρεπει να ανοιξεις την μαμα εισαγωγη αλλα καλυτερα μια χειροποιητη.

Η χειροποιητη εξατμιση βρισκει στο ψαλιδι οντως, βαζεις μια ροδελα χονρη και εισαι οκ δεν εχεις κανενα προβλημα..

 

Εγω ειχα Θυριδες, εξατμιση, keihin pwk 28 ειχα βγαλει το μαυρο πλαστικό απο την ριντιερα και ειχα βαλει αλλα φυλλα πανω, και πλανιαρισμα κεφαλης.

Το μηχανακι πηγαινε μια χαρα!

 

Και αυτο ειναι ενα ολοκληρωμενο φτιαγμενο μαμα μηχανακι.Και για παραπανω ορεξη και χρημα να χεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτα να κανει και ειναι οκ.

Μπορει να πειραξει και γιγο τα ρευματα απο κατω αμα θελει..

Μια χαρα θα πηγαινει το μηχανακι!!

Link to comment
Share on other sites

κοιτα δεν θελω να το πειραξω τοσο πολυ αντε να βαλω ενα καρμπ και μια εξατμιση αλλα θα κανει δουλεια?? και επισης την εισαγωγει θα μοθ την ανοιξει ο μαστορας ε?
Link to comment
Share on other sites

Ναι αμα δεν ειναι ασχετος θα στην ανοιξει..

Αλλα καλυτερα να φτιαξεις μια χειροποιητη!

Link to comment
Share on other sites

και που θα παω για να την φτιαξω? ειμαι και απο θεσ/νικη... εσεις εκει εχετε τον τογια που πρεπει να πεταει ο μαστορας εμεις εδω ακομα ψαχνουμε να βρουμε καλο μαστορα... θα δω διαφορα με αυτα?
Link to comment
Share on other sites

Ετσι νομιζεις!!!

Για μενα που το εχω ψαξει το θεμα η θεσσαλονικη ειναι πολυ πιο μπροστά απο εμάς εδω στην Αθήνα ξερω τι σου λεω!!!

Εχει πολυ καλα μαστορια πανω εκει!!!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι νομιζεις!!!

Για μενα που το εχω ψαξει το θεμα η θεσσαλονικη ειναι πολυ πιο μπροστά απο εμάς εδω στην Αθήνα ξερω τι σου λεω!!!

Εχει πολυ καλα μαστορια πανω εκει!!!

 

oxi oloi file antonio ... px ... pas ston matako kai les " exete xeiropoiiti eksatmisi? " .. sou leei " exoume " .. rotas pou einai .. kai sou leei " 8a paraggiloume " .. x0ax0a0xa

epeiseis poso kanei ena pistonaki wiseco? ena ekatommirio euro :p

o matakos einai poli kleftis na ksereis vagdov

Link to comment
Share on other sites

Δεν τον ξερο τον Κυριο!

Εγω μιλησα για μηχανικους που ξερουνε τι κανουνε και ειναι επαγγελματιες!!

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω τον ξερω αυτον τον ματακο... που βρισκετε? πραγματικα ψαχνω αρκετω καιρο να βρω εναν καλο μαστορα που να ξερει τι κανει... αλλα μπα.. ο σωτηρης μου ειχε πει να παω σε εναν αλλα ρε συ ειμαι πολυ μακρια... αντε και παθαινει κατι (χτηπα ξυλο!!!) και δεν περνει μπρος πως θα το παω ως εκει???
Link to comment
Share on other sites

gia to poso kalos einai den ksero , an kai den ton sistino logo oti kLevei kosmaki gt iperxreonei ta antallaktika pros diko tou kerdos opws proanefera. O matakos vrisketai kapou ston vardari ( akrivos den ksero )..pantos an pianoun ta xeria sou kai mporeis na kaneis kapoia allagi pistoniou px ( sta 2-stroke einai pio eukolo apo ta 4-stroke fisika ) mporeis na pas sto motorway exei kaloutsikes times gia na pareis to antallaktiko pou 8es. gia mastora ego ksero kai ton Zavaliani ( alla autos asxolitai kirios me Zita ) logika pianei ta xeria tou kai sta alla mixanakia , mixanes klp...
Link to comment
Share on other sites

2χρονα ειναι και τα 2.Ιδια πραγματα κανεις στο ενα και στο αλλο.Το θεμα ειναι αν δεχτει.Εχουμε και μεις εναν εδω στην Ροδο που φτιαχνει μονο Ζ και Dinamik δεν δεχεται να φτιαξει.
Link to comment
Share on other sites

κοιτα εγω δεν εχω δει μεχρι τωρα μανισιο z με μανισιο dinamik για να δω πιο παει καλυτερα...τωρα απο κει και περα ειναι θεμα γουστου εμενα το μονο πραγμα που μου αρεσει απο το z ειναι ο κολος του...! φιλε Cleonfox ο Ζαβαλιανης ξες που ειναι? για να παω να ρωτισω αμα ειναι..!
Link to comment
Share on other sites

φιλε BlackX ενας γνωστος μου εχει z και μου ειπε οτι το z μανισιο δηλωμενο βγαζει 15 αλογα.... οποτε δεν παιζει να ηταν μανισιο...

 

Kι ομως ηταν μαμισιο γιατι αυτο το μηχανακι το εχει φιλος μου οπως και τα δυο dinamik...αν και ολοι πιστευουμε οτι το μηχανακι ειναι παρα πολυ καλα στρομενο...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Cleonfox ξερεις που ειναι ο Ζαβαλιανης και αν του το παω αν θα μου το κανει??

 

den ksero pou akrivos einai file , 8a rotiso enan filo mou pou douleue ekei to kalokairi na me pei kai 8a sou po

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις παρει μαμα Ζητα και dinamik θα δεις οτι το Ζητα βγαζει πολυ αποτομα την ροπη του..μην κοιτας τα αλογα..για μενα αυτα ειναι βλακιες....καλα ομως παιζει και ο οδηγος που ειναι επανω στο μηχανακι...

 

Παιζουν και το αλογα εναν ρολο.Αλλα στα παπακια πρεπει να κοιταμε την ροπη περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...