Jump to content

[MOTO] Modenas Dinamik 125


nmk1988
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μιξης σορυ δεν το ανεφερα

 

Καλα ειναι και τα bell-ray αλλα δεν ξερω και πολυ απο διχρονα κατσε μπορει να σου απαντησει καποιος αλλος που εχει διχρονο...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

μαγκες να ροτισω τι λαδακια προτεινετε για το dinamik?ο μηχανικος μου ειπε να βαζω valvloline ενω εγω του ειπα για castrol κ απαντησε οτι τα castrol ειναι καλα αμα το πιγαινεις τεζα το μηχανακι ενω εμενα ειναι ακομα στο στροσιμο λογο αλλαγης πιστονιου τι λετε εσεις?

 

http://www.supersonicscooters.com/images/products/MOT.jpg

http://img123.imageshack.us/img123/6389/dsc00636cy4.jpg

Aυτα τα δυο λαδια ειναι πολύ καλα φιλε μου βεβαια στα λαδια θα ακουσεις παρα πολλες αποψεις απο πολλους..

Η καλυτερη λυση ειναι να δοκιμάσεις και να κρινεις εσυ.

Ο μηχανικος σου ειπε να βαζεις valvloline γιατι αυτα πουλαει στο μαγαζι του εχεις δει??

Link to comment
Share on other sites

Που να βαλεις παραπανω λαδι φιλε μου δεν καταλαβα την ερωτηση σου!

Γεμιζεις με λαδι το δοχειο και εισαι ενταξει!

 

Πηγα σήμερα στον Gorgoli γιατι ηθελα να πάρω πλαστικά για το dinamik ρώτησα αν θα βγει καινούργιο dinamik και μου είπανε να μιλήσω με τον διευθυντή μίλησα μαζί του και μου είπε ότι δεν θα βγει καινούργιο dinamik στην αγορά και είναι οριστικό!

Link to comment
Share on other sites

Που να βαλεις παραπανω λαδι φιλε μου δεν καταλαβα την ερωτηση σου!

Γεμιζεις με λαδι το δοχειο και εισαι ενταξει!

 

Πηγα σήμερα στον Gorgoli γιατι ηθελα να πάρω πλαστικά για το dinamik ρώτησα αν θα βγει καινούργιο dinamik και μου είπανε να μιλήσω με τον διευθυντή μίλησα μαζί του και μου είπε ότι δεν θα βγει καινούργιο dinamik στην αγορά και είναι οριστικό!

Συγγνωμη αλλα εχεις ακομα το dinamik?αν και τα τελαιυτεα δυο χρονια δεν το βλεπω πουθενα στην καλλιθεα...ηταν ενα απο τα ποιο ομορφα dinamik που υπηρχαν...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

To εχω πουλήσει σε εναν φιλο μου στην Παρο ο οποιος πηρε μηχανη και το αφησε το κινουσε σπανια.

Αλλα το στειλε Αθηνα σε μενα γιατι ηθελε να το αγορασει καποιο παιδι δεν εκατσε η δουλεια και τελικα θα το κρατησει και εγω του το μαζευω τωρα πλαστικά καινουργια, λαστιχα πιο χοντρα γιατι οι ζαντες στραβωνανε συνεχεια αλυσιδογραναζα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

To εχω πουλήσει σε εναν φιλο μου στην Παρο ο οποιος πηρε μηχανη και το αφησε το κινουσε σπανια.

Αλλα το στειλε Αθηνα σε μενα γιατι ηθελε να το αγορασει καποιο παιδι δεν εκατσε η δουλεια και τελικα θα το κρατησει και εγω του το μαζευω τωρα πλαστικά καινουργια, λαστιχα πιο χοντρα γιατι οι ζαντες στραβωνανε συνεχεια αλυσιδογραναζα κτλ.

 

Kαλα εκτως απο την Ζ750 δεν εχεις κανενα παπακι να μετακινησε στην Αθηνα?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Για να αγορασω το 750 μου φυγε ο κω@@ στην δουλεια!

Δεν εχω παπακι, τον φευρουαριο μπαινω μετα τον Στρατο ισως παρω κανενα παπακι αλλα και αυτο παλι τουμπανο θα το κανω και πρεπει να εχω καποια χρηματα στην ακρη ειμαι ασύμφορος και να βρω και μια δουλιτσα γιατι πλεον εχω σταματησει λογω στρατου!!

Link to comment
Share on other sites

Για να αγορασω το 750 μου φυγε ο κω@@ στην δουλεια!

Δεν εχω παπακι, τον φευρουαριο μπαινω μετα τον Στρατο ισως παρω κανενα παπακι αλλα και αυτο παλι τουμπανο θα το κανω και πρεπει να εχω καποια χρηματα στην ακρη ειμαι ασύμφορος και να βρω και μια δουλιτσα γιατι πλεον εχω σταματησει λογω στρατου!!

 

Kριμα που εδωσες το dinamik ηταν πολυ ωραιο...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Που να βαλεις παραπανω λαδι φιλε μου δεν καταλαβα την ερωτηση σου!

Γεμιζεις με λαδι το δοχειο και εισαι ενταξει!

 

αν εχεις καταργησει το δοχειο και βαζεις το λαδι μεσα στην βανζινη

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τοσο καλο στην λιπανση του κινητηρα οσο με την αντλια.Αλλα εχει και τα υπερ του.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες θέλω να ρωτίσω αυτους που εχουν dinamik... το μηχανακι μου αυτη τη στιγμή εχει 13000 χιλιομετρα θελω να βαλω εξατμιση το μηχανακι ειναι μαμα και δε θελω να το κανω χιλιοστα και να αλλαζω πιστονια και κυλινδρους και τετοια θελω μηχανικα να μεινει μαμα! απλα δε ξερω τι εξατμιση να βαλω για να δωσει το μηχανακι παραπανω απο τι μαμα....? εχετε να μου προτεινεται κατι?? sorry αν σας κουρασα!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε.Αν αλλαξεις εξατμιση εγω σου προτεινω να βαλειςχειροποιητη Mk η Protech.Eιναι ακριβως το ιδιο καλουπι απλα διαφερουν ονομασιες.Το προβλημα ειναι οτι μονο με εξατμιση θα χανεις απο τα γνησια.Γι αυτο βαζεις και ενα καρμπθρατερ 28αρι πλακε φαρφαλα Keihin PWK και εναν καινουριο λαιμο και εισαι μια χαρα.Αλλιως βαλε μια Scarpov.Eγω παντως στο Dinamik μου εχω χειροποιητη.
Link to comment
Share on other sites

Που να βαλεις παραπανω λαδι φιλε μου δεν καταλαβα την ερωτηση σου!

Γεμιζεις με λαδι το δοχειο και εισαι ενταξει!

 

αν εχεις καταργησει το δοχειο και βαζεις το λαδι μεσα στην βανζινη

 

Σε τι αναλογια βαζεις λαδι στο τεποζιτο??

Link to comment
Share on other sites

Υπραχουν πολλες αποψεις γι αυτο το θεμα.Αλλοι λενε 25:1 αλλοι 30:1 αλλοι 100:1.Εγω παντως ξερω οτι ειναι ανα 4 λιτρα βενζινης 100ml λαδι μιξης.
Link to comment
Share on other sites

@madloufos:οτι ειναι ανα 4 λιτρα βενζινης 100ml λαδι μιξης.

 

+1 πολυ σωστο,τοσο ειναι..Αφου υπαρχει αντλια,βαζετε στο ντεποζιτο,μειξη στο ρεζερβουαρ πραγματοποιειται συνηθως στα βελτιωμενα,οταν δεν φτανει η παροχη της αντλιας..

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να ανοίξεις την αντλία ωστε να δινει πιο πολυ λαδι!!
Link to comment
Share on other sites

οταν βελτιωνεις ενα διχρονο πρεπει να ανοιγεις και την αντλια για να ριχνει πιο πολυ λαδι.αυτο που ειπε ο Antonio.το καλητερω και ας καπνιζει και λιγο δεν βλεπτει.:)
Link to comment
Share on other sites

Φιλε madloufos καπως ετσι σκεφτομαι να το κανω...! αν βαλω μικροτερο καρμπιρατερ απο 28αρι εχει διαφορα και πια ειναι αυτη?? βασικα επειδη δεν τα πολυ ξερω αυτα τι εννοεις πλακε φαρφαλα??? εσυ ειδες διαφορα με αυτα που εβαλες απο οταν το ειχες μαμα? και η καταναλωση??? Ευχαριστω πολυ για τι βοηθεια!!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε madloufos καπως ετσι σκεφτομαι να το κανω...! αν βαλω μικροτερο καρμπιρατερ απο 28αρι εχει διαφορα και πια ειναι αυτη?? βασικα επειδη δεν τα πολυ ξερω αυτα τι εννοεις πλακε φαρφαλα??? εσυ ειδες διαφορα με αυτα που εβαλες απο οταν το ειχες μαμα? και η καταναλωση??? Ευχαριστω πολυ για τι βοηθεια!!

 

Μαλλον σου λεει το τετραγωνο καρμπιρατερ...πανακριβο αλλα αποδηδη καλητερα απο τα στρογγυλα..

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Φιλε madloufos καπως ετσι σκεφτομαι να το κανω...! αν βαλω μικροτερο καρμπιρατερ απο 28αρι εχει διαφορα και πια ειναι αυτη?? βασικα επειδη δεν τα πολυ ξερω αυτα τι εννοεις πλακε φαρφαλα??? εσυ ειδες διαφορα με αυτα που εβαλες απο οταν το ειχες μαμα? και η καταναλωση??? Ευχαριστω πολυ για τι βοηθεια!!

 

Aυτο εννοω.Εγω ειχα βαλει 26αρι Keihin στρογγυλη φαρφαλα και εξατμιση λαιμο.Αλλα με το 28αρι δουλευει καλυτερα στα ψηλα.Μπορεις να βαλεις και KOSO.Πιο φτηνα κρμπυρατερ και καλα εγω τετοιο εχω πανω στο μηχανακι μου 60-80 ευρω κανει και συμφερει.

Link to comment
Share on other sites

Αρα δηλαδη να βαλω ενα 28αρι KOSSO λες και μια ΜΚ και θα ειμαι καλυτερα απο μαμα...? απο καταναλωση πως θα ειμαι μετα απο αυτο?? μηπως καθε μερα βανζιναδικο?
Link to comment
Share on other sites

Αρα δηλαδη να βαλω ενα 28αρι KOSSO λες και μια ΜΚ και θα ειμαι καλυτερα απο μαμα...? απο καταναλωση πως θα ειμαι μετα απο αυτο?? μηπως καθε μερα βανζιναδικο?

 

και λαιμο θα βαλεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...