Jump to content

LG Spirit 4G LTE


patheraw
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.gsmarena.com/lg_spirit-7052.php

το εχει παρει κανενας?δεν εχω βρει σχετικο θεμα.το ειδα το σαββατο στον γερμανο.στα 189 ευρω το lte.

Edited by patheraw
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 51
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έχω στην κατοχή μου απο την πρώτη κιόλας μέρα της κυκλοφορίας του στο Γερμανο όπου με την πασχαλιάτικη προσφορά το lte 4g, μου ήρθε στα 164. Πολύ καλή τιμή αν σκεφτείς οτι μιλάμε για lollipop 5 με 312 ppi density στις 4.7'. Το knock code της lg το θεωρώ πολύ χρήσιμο και δυσκολεύομαι να σκεφτώ αν αλλάξω ξανά εταιρία. Η κάμερα νομίζω ότι ειναι αξιοπρεπής αλλα για 8m θα μπορούσε και καλύτερα. Επίσης η μπαταρία δεν είναι το δυνατό του σημείο, κρατάει μια μέρα με φυσιολογική χρήση! Όμως παρολαυτά πιστεύω ότι είναι αρκετά τίμιο και η σχέση απόδοσης τιμής είναι εξαιρετική για μένα.

Όσο για τις θήκες δεν έχει κυκλοφορήσει κάτι ακόμα, περιμένω απο e-bay οσονούπω...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στην κατοχή μου απο την πρώτη κιόλας μέρα της κυκλοφορίας του στο Γερμανο όπου με την πασχαλιάτικη προσφορά το lte 4g, μου ήρθε στα 164. Πολύ καλή τιμή αν σκεφτείς οτι μιλάμε για lollipop 5 με 312 ppi density στις 4.7'. Το knock code της lg το θεωρώ πολύ χρήσιμο και δυσκολεύομαι να σκεφτώ αν αλλάξω ξανά εταιρία. Η κάμερα νομίζω ότι ειναι αξιοπρεπής αλλα για 8m θα μπορούσε και καλύτερα. Επίσης η μπαταρία δεν είναι το δυνατό του σημείο, κρατάει μια μέρα με φυσιολογική χρήση! Όμως παρολαυτά πιστεύω ότι είναι αρκετά τίμιο και η σχέση απόδοσης τιμής είναι εξαιρετική για μένα.

Όσο για τις θήκες δεν έχει κυκλοφορήσει κάτι ακόμα, περιμένω απο e-bay οσονούπω...

σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση.γενικα με την lg και εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος.το κινητο σου θεωρω οτι ειναι ο αμεσος διαδοχος του δικου μου(lg l9ii).μαλλον θα το τιμησω και εγω.απλα καποιες αποριες:\

-γενικα σαν ποιοτητα πλαστικων ειναι καλο?

-γενικα προβληματα καθολου με την λολιποπ?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση.γενικα με την lg και εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος.το κινητο σου θεωρω οτι ειναι ο αμεσος διαδοχος του δικου μου(lg l9ii).μαλλον θα το τιμησω και εγω.απλα καποιες αποριες:\

-γενικα σαν ποιοτητα πλαστικων ειναι καλο?

-γενικα προβληματα καθολου με την λολιποπ?

 

Επειδή προέρχομαι απο αρχαία έκδοση android, την 2.3.4 το lolipop μου φαίνεται διαστημόπλοιο, δεν έχω παρατηρήσει κάτι.Τώρα για τα πλαστικά το κινητό σου δίνει την εντύπωση οτι περιβάλλεται απο μεταλλική επένδυση, ειδικά στο χρώμα που το έχω,το black titan, είναι πλαστικό όμως ωραίο μεν αλλα που φθείρεται εύκολα (στην πίσω όψη) αρα θα χρειαστείς κάποια uniform θήκη αρχικά. Επίσης το κινητό έχει μια κυρτότητα και αυτό το κάνει να ξεχωρίζει.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια χαρα,

 

Παιδιά το τηλ αποτελεί VFM συσκευή με καλό design, αν και μπορείς να πάρεις το moto g 2nd το οποίο αν και σίγουρα πιο γρήγορο δεν είναι ωραίο σε εμφάνιση κατά την άποψη μου.. η μπαταρία που λέτε δεν θα έλεγα ότι είναι άσχημη ειδικά αν προσέξεις σε βγάζει 1,5 μέρα. σίγουρα όμως 1 μέρα. η οθόνη καλή αλλά τα χρώματα της κάπως ξεφτισμένα.. επίσης ορισμένες φορές είναι φανερή η έλλειψη μνήμης ram. Υπάρχουν κάτι μικρολαγκάκια που νομίζω θα διορθωθεί με ένα update. Η κάμερα το βράδυ είναι κακή.. αλλά την ημέρα πολύ καλή. Το θέμα της κυρτής οθόνης νομίζω είναι μάρκετινγκ, βασικά υπάρχει μια κλίση στην οθόνη (πολύ μικρή) αλλά είναι και ο σχεδιασμός που σου δίνει την εντύπωση ότι όντως είναι κυρτή η οθόνη σε μεγάλο βαθμό. Η κατασκευή είναι ανάλογη της τιμής του τηλεφώνου καθώς τα έξυπνα κουμπιά που πρωτοείδαμε στο g2 κουνιούνται και το τηλ το έχω 2 μέρες και επίσης το καπάκι μπαίνει μέσα αν το πιέσεις ελάχιστα κάτω από τα έξυπνα κουμπιά. τα ακουστικά που έρχονται μαζί με την συσκευή είναι το λιγότερο μέτρια. Γενικά νομίζω ότι αν σε ενδιαφέρει το design (εγώ προσωπικά πήρα την gold version ) και ένα επώνυμο brand αποτελεί μια πολύ καλή επιλογή. Με ένα update νομίζω θα γίνει αρκετά πιο γρήγορο και σε λίγο καιρό που θα πέσει η τιμή του θα είναι μία τίμια επιλογή. (από κίνα μεριά δεν έχω πάει, είμαι σίγουρος όμως ότι θα παίρνεις διαστημόπλοιο με 189 ευρώ ) (εγώ το πήρα 161 από τα γνωστά σε όλους καταστήματα)

In God We Trust.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις με παίρνουν τηλ. οι επιλογές που μου εμφανίζονται για τις κλήσεις ενεργοποιούνται μόνο αν τις σύρω προς τα πάνω σε ένα ημικύκλιο. Υπάρχει τρόπος να αλλάξει αυτή η χαζομάρα και να γίνουν κατευθείαν clickable?
Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορα με ενα LG G2 mini ???? :lol:

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7052&idPhone2=6077

περα απο το οτι το ενα εχει ηδη ενα χρονο στην πλατη του και το αλλο βγηκε μολις τωρα,εχουν αρκετες διαφορες.μια απο αυτες ειναι η lollipop out of the box.κανε μια συγκριση και θα δεις.

Link to comment
Share on other sites

Εχει μικροτερη μπαταρια και καλυτερη αναλυση ,χμμμμ οποτε λαθος συγκριση

 

Αναδιατυπώνω την ερωτηση μου , με ενα LG G3s ποια ουσιαστικη διαφορα ????

Εκει ναι.καμια διαφορα.καλυτερο το g3s σε καποια σημεια(λειζερ καμερας,5 ιντσες και σαν ονομα).αλλα απο την αλλη ομως το spirit ειναι πιο καινουριο και εχει λολιποπ απο την αρχη.καλυτερα εργοστασιακα παρα update.:)

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη πάντως από χρώματα είναι απογοήτευση

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη πάντως από χρώματα είναι απογοήτευση

γενικα τα μεσαια lg εχουν απογοητευτικα χρωματα.ακομα και το δικο μου(l9 ii) σε συγκριση με galaxy s advance της γυναικας μου ειναι μερα με την νυχτα(αμολεντ χαμηλης αναλυσης).

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις σημερα το πηρα και παρατηρησα οτι δεν υπαρχει notificaiton led να αναβει για τις ειδοπιοησεις η εγω κανω λαθος και δεν το βρισκω
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις σημερα το πηρα και παρατηρησα οτι δεν υπαρχει notificaiton led να αναβει για τις ειδοπιοησεις η εγω κανω λαθος και δεν το βρισκω

 

Όχι, δυστυχώς δεν έχει led.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω.τι εχουν παθει ολοι και δεν βαζουν led στα τηλεφωνα τους τοσο πολυ ειναι το κοστος πια ελεος
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Τίμια αγορά. Βολικό στο χέρι. Μια χαρά για τα λεφτά του. Όμορφο και κομψό κινητό. Δεν μετάνιωσα στιγμή που το αγόρασα στον 1 μήνα που το εχω στην κατοχή μου.
Link to comment
Share on other sites

Τίμια αγορά. Βολικό στο χέρι. Μια χαρά για τα λεφτά του. Όμορφο και κομψό κινητό. Δεν μετάνιωσα στιγμή που το αγόρασα στον 1 μήνα που το εχω στην κατοχή μου.

 

Θα συμφωνήσω.. το έχω κι εγω στην κατοχή μου απο σήμερα και το μέγεθος είναι οτι πρέπει για χρήση με το ενα χέρι. Πανάλαφρο και πολυ καλό ποιοτικά, παρολο που ειναι πλαστικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς τι ακριβώς είναι οι εκδόσεις TIM και "Welcome" που υπάρχουν σε διάφορα σκρουτζομάγαζα;

 

Είναι branded προφανώς αλλά σε τι βαθμό; Έχει logo η συσκευή, είναι κλειδωμένα wifi κτλ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς τι ακριβώς είναι οι εκδόσεις TIM και "Welcome" που υπάρχουν σε διάφορα σκρουτζομάγαζα;

 

Είναι branded προφανώς αλλά σε τι βαθμό; Έχει logo η συσκευή, είναι κλειδωμένα wifi κτλ;

 

Καλησπέρα, ΤΙΜ branded είναι και το δικο μου αλλα ολες οι εφαρμογές της εταιρείας βγαίνουν πανεύκολα με μια απλή απεγκατασταση απο το μενού. Μονο το logo κατα το σβήσιμο/άνοιγμα της συσκευής δεν εχω καταφέρει να ξαποστείλω, αλλά φαντάζομαι με root θα μπορείς να το διώξεις κι αυτό (ρουταρεται πανεύκολα)

 

Tιποτα δεν ειναι κλειδωμένο, όλα λειτουργούν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Άρα πρακτικά δεν έχει κάτι αρνητικό που δε φτιάχνεται, πέρα απ' το logo (είναι για δώρο και δεν θέλω να μπλέξω τον κάτοχο με root κτλ).

 

Ευχαριστώ πολύ bill_thes!

 

Πήρα το TIM branded εν τέλει και δεν μπορώ να περάσω τις ρυθμίσεις για APN της Cosmote :

 

ΟΝΟΜΑ: COSMOTE

APN: – internet

Username: – {κενό}

Password: – {κενό}

MCC=202

MNC=01

Τύπος APN =default

DNS: – 195.167.065.194

 

ή τις αντίστοιχες από το site της Cosmote για άλλο android μοντέλο :

 

1) Όνομα: Cosmote Internet

2) APN: internet

3) Διακομιστής μεσολάβησης: Παράβλεψη

4) Θύρα: Παράβλεψη

5) Όνομα Χρήστη:Αφήστε κενό

6) Κωδικός:Αφήστε κενό

7) Παράβλεψη από τον διακομιστή σε Θύρα MMS .

8) MCC:202

9) MNC:01

10) Τύπος ελέγχου ταυτότητας:Κανονικός

11) Τύπος APN: προεπιλογή

12) Πρωτόκολλο APN: IPv4

13) Φορέας: Απροσδιόριστος

 

Αλλά δεν παίζει. Υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα branded;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πήρα το TIM branded εν τέλει και δεν μπορώ να περάσω τις ρυθμίσεις για APN της Cosmote :

 

 

 

ή τις αντίστοιχες από το site της Cosmote για άλλο android μοντέλο :

 

 

 

Αλλά δεν παίζει. Υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα branded;

 

Μήπως θέλει επανεκκίνηση; Κάλεσε αν θέλεις την εξυπηρέτηση της κοσμοτε να σε καθοδηγήσουν, μπορεί να μην είναι σωστά συμπληρωμένο κάποιο πεδίο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα. Έχει η κοπέλα μου το συγκεκριμένο κινητό και το πρόβλημα που εμφανίζει είναι ότι κάποιες φορές σε εισερχομενη κλήση δεν έχει επιλογές απάντησης η απόρριψης και το τηλέφωνό κολλάει δεν κάνει τίποτα.

Το έχει κάποιος άλλος αυτί το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια!! Πηγα να φλασαρω το spirit με το lg flash tool. Κατα το donload mode και ενω αρχισε η διαδικασια μου πεταξε ενα μυνημα στον υπολογιστη οτι δεν μπορει να επικοινωνησει με το server και κολλησε. Πλεον οταν ανοιγει/κλεινει το κινητο μπαινει μονο σε download mode και δεν γινεται τιποτα.

Edit: Ξαναετρεξα την διαδικασια και ολα καλα ευτυχως.. Βεβαια ενω υποτιθεται φλασαριστηκε η ελληνικη v10f, ξαναπεραστηκε η ιταλικη v10c.

Edited by georgegr3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πετιέται το μήνυμα "Δυστυχώς com.quycinc.cne.CNEService έχει σταματήσει" και η συσκευή κολλάει. Τι σημαίνει αυτό; Πώς αντιμετωπίζεται;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...