Jump to content

Πρώτη φορά αγορά κινέζικο 5.5"


libitas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας.

Λέω και γω με τη σειρά μου να αγοράσω πρώτη φορά κινέζικο κινητό. Οι προϋποθέσεις που θέτω είναι οι εξής:

 

1α. Επεξεργαστής επιπέδου Snapdragon 800 και πάνω.

1β. Τουλάχιστον 5,5".

2. Τουλάχιστον 2gb ram, καλύτερα 3gb.

3. Αξιόπιστος κατασκευαστής.

4. Fm ραδιόφωνο.

5. Επιθυμητό να είναι δίκαρτο, όχι απαραίτητο όμως.

6. Αξιόπιστο κατάστημα.

7. Προτιμώ να κυμανθώ μέχρι τα 200 ευρώ αλλά δίνω και κάτι παραπάνω.

 

 

 

Περιμένω τις προτάσεις και συμβουλές σας καθώς θα αγοράσω πρώτη φορά κινέζικο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by libitas
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν αξίζει 30 ευρώ παραπάνω να το πάρω από την αποθήκη τους εδώ; Θα έχω εγγύηση από Lenovo Hellas;

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω λογικά θα έχεις 1 χρόνο εγγύηση καταστήματος π.χ Vickmall όχι της Lenovo του αντιπρόσωπου δηλαδή , το είδα αφού το έγραψα και τώρα πήγαινα να το διορθώσω αλλά με πρόλαβες. Υπόψιν ότι και εγώ θέλω να το αγοράσω και είναι η πρώτη φορά από εξωτερικό και το σκέφτομαι για το Eu Warehouse. Καλό θα ήταν να ρωτήσεις το Vickmall. Δες και το VFM Ulefone Be Pro http://www.vickmall.com/ulefone-be-pro-smartphone-mtk6732-64bit-android-4-4-4g-fdd-lte-mtk6732-1-5ghz-quad-core-5-5-inch-ips-ogs-hd-screen.html Edited by Alex_90
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που έχω διαβάσει, οι περισσότεροι προτιμούν Xiaomi, Lenovo, Meizu. Δεν ξέρω οι Ulephone, Elephone, iOcean, Jiayu και άλλες τί λένε. Όλες όμως έχουν ωραία κινητά και σε αρκετά χαμηλότερες τιμές. Edited by libitas
Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει μόνο καλά λόγια για το συγκεκριμένο, τσέκαρε και εδώ ένα review http://www.myphone.gr/d/ulefone/be-pro.463/hands-on/. Μην περιμένεις όμως τα ίδια με ένα άλλο των 200€.
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Ποιος επεξεργαστής της ΜΤΚ είναι επιπέδου Snapdragon 800 ή εκεί περίπου; Γιατί βλέπεις οκταπύρηνα κλπ. που δεν πιάνουν τις επιδόσεις των τετραπύρηνων της Qualcomm.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ο MTK MT6752 που φοράει το Lenovo K3 Note, Jiayu S3 και άλλα έχουν καλύτερες επιδόσεις από τον Snapdragon 800,801 (τα benchmark μιλάνε από μόνα τους).
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει 30 ευρώ παραπάνω να το πάρω από την αποθήκη τους εδώ; Θα έχω εγγύηση από Lenovo Hellas;
Η εγγύησή του είναι του Vickmall,άρα 1 χρόνο.

Από το Ελληνικό μαγαζί θα το έχεις την επόμενη μέρα και όχι σε 15-20 μέρες και χωρίς το φόβο του τελωνείου.

Προσωπικά θεωρώ πολλά τα +30 ευρώ χωρίς κάποιο επιπλέον δώρο σε σχέση με το κινέζικο μαγαζί.Να ήταν στα 10-15 ευρώ,ναι......Και στα 200Ε που πλησιάζει,ανεβαίνεις κατηγορία.....

Edited by immortal207
Link to comment
Share on other sites

Η εγγύησή του είναι του Vickmall,άρα 1 χρόνο.

Από το Ελληνικό μαγαζί θα το έχεις την επόμενη μέρα και όχι σε 15-20 μέρες και χωρίς το φόβο του τελωνείου.

Προσωπικά θεωρώ πολλά τα +30 ευρώ χωρίς κάποιο επιπλέον δώρο σε σχέση με το κινέζικο μαγαζί.Να ήταν στα 10-15 ευρώ,ναι......Και στα 200Ε που πλησιάζει,ανεβαίνεις κατηγορία.....

Αν ζητήσεις,όλο και κάτι extra σου δίνουν εκτός από τα κλασικά που έχουν σαν επιλογή.

Είναι βέβαια πολλά +30 ευρώ περίπου αλλά και πάλι στα 189 Ευρώ λίγα υπάρχουν + ότι έχεις το κεφάλι σου ήσυχο στο θέμα μεταφοράς του από τη Κίνα και το τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...