Jump to content

Landvo L500s


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φυσικα δεν θα ερθει σαν συστημενο χωρις tracking number κι αν στο παρει κανεις η χαθει που θα το ψαξεις να το βρεις?Πρωτη φορα το ακουω αυτο.Αν και νομιζω οτι απο μονοι τους τα στελνουν με νουμερο,ρωτακαι διορθωσετο αν οχι

 

kaι αυτοι πως θα ειναι καλυμενοι απέναντι στην paypal oτι το παρελαβα? γιατί αν δεν το παραλάβω ειναι λόγος για refund απο το paypal?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 195
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kaι αυτοι πως θα ειναι καλυμενοι απέναντι στην paypal oτι το παρελαβα? γιατί αν δεν το παραλάβω ειναι λόγος για refund απο το paypal?

 

Ειναι απλο,αν τελικα ερθει διχως τρακινγκ δεν θα σε καλυψει το paypal,γιαυτο λεω οτι συνηθως τα στελνουν με τρακινγκ,αυτη ειναι η εννοια του τρακινγκ,συστημενο σημαινει,αλλοιως δεν μπορεις και εσυ να απαιτησεις τιποτα αν δεν ειναι καλο το κινητο,οποτε μιλα μαζι τους και ζητα να σταλει συστημενο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ενημερωσει το καταστημα. Εχω μια υποψια παντος επιδη βλεπω οτι ο φορτιστης του εχει καποιες φθορες και δειχνει να ειναι δουλεμενος. Παρακαλω να μην <<επικρατησει πανικος>> μεχρι να βγαλω και καποια αλλα συμπερασματα. Περιμενω αλλο ενα ιδιο τηλεφωνο απο το ιδιο καταστημα.

 

Θα το δοκιμασω το απογευμα γιατι το εχω στο αμαξι το τηλεφωνο.

 

Έχω και εγώ το ίδιο θέμα με την οθόνη. Όπως το περιέγραψε ο συνάδελφος. Θα δω και ένα δεύτερο που έρχεται και θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απλο,αν τελικα ερθει διχως τρακινγκ δεν θα σε καλυψει το paypal,γιαυτο λεω οτι συνηθως τα στελνουν με τρακινγκ,αυτη ειναι η εννοια του τρακινγκ,συστημενο σημαινει,αλλοιως δεν μπορεις και εσυ να απαιτησεις τιποτα αν δεν ειναι καλο το κινητο,οποτε μιλα μαζι τους και ζητα να σταλει συστημενο.

 

Δεν ισχυει αυτο φιλε ,ειναι υποχρεωση του πωλητη να αποδειξει οτι ο αγοραστης εχει παραλαβει το δεμα για αυτο ΟΛΑ τα κινεζομαγαζα δεν στελνουν κινητο χωρις τρακινγκ.

 

Παρελαβα σημερα το Landvo L500s και δεν ενθουσιάστηκα γενικα πολυ κατωτερο κινητο απο το L550 και το αστειο ειναι οτι η οθονη που την φοβομουνα ειναι αξιοπρεπης αλλα οι καμερες ειναι αθλιες ,η ποιοτητα κατασκευης πολυ χειροτερη απο το 550 και γενικα δινει την αισθηση φτηνιαρικου κινητου.

Το δικο μου ηρθε και ελλατωματικο και μου εφτιαξε την μερα ακομα περισσοτερο :lol:

Ελπιζω το S6 να μοιαζει με το 550 και οχι με το 500s.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει αυτο φιλε ,ειναι υποχρεωση του πωλητη να αποδειξει οτι ο αγοραστης εχει παραλαβει το δεμα για αυτο ΟΛΑ τα κινεζομαγαζα δεν στελνουν κινητο χωρις τρακινγκ.

 

Παρελαβα σημερα το Landvo L500s και δεν ενθουσιάστηκα γενικα πολυ κατωτερο κινητο απο το L550 και το αστειο ειναι οτι η οθονη που την φοβομουνα ειναι αξιοπρεπης αλλα οι καμερες ειναι αθλιες ,η ποιοτητα κατασκευης πολυ χειροτερη απο το 550 και γενικα δινει την αισθηση φτηνιαρικου κινητου.

Το δικο μου ηρθε και ελλατωματικο και μου εφτιαξε την μερα ακομα περισσοτερο :lol:

Ελπιζω το S6 να μοιαζει με το 550 και οχι με το 500s.

 

Να διαβαζεις τι εχει γραφτει πριν απαντησεις,οταν το διαβασεις θα καταλαβεις.δεν θα μπω στον κοπο να σου εξηγησω

Link to comment
Share on other sites

Δεν ζηταω να μου εξηγησεις τιποτα φιλε ,απλα λεω για τα παιδια που ισως δεν ξερουν πως λειτουργει το paypal οτι η αποδειξη για το αν παρελαβε ο αγοραστης το δεμα ειναι ευθηνη του καταστηματος και οχι δικια του.

Αν ενα καταστημα δεν δωσει τρακινγ ναμπερ ειναι δικο του προβλημα οχι του αγοραστη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ζηταω να μου εξηγησεις τιποτα φιλε ,απλα λεω για τα παιδια που ισως δεν ξερουν πως λειτουργει το paypal οτι η αποδειξη για το αν παρελαβε ο αγοραστης το δεμα ειναι ευθηνη του καταστηματος και οχι δικια του.

Αν ενα καταστημα δεν δωσει τρακινγ ναμπερ ειναι δικο του προβλημα οχι του αγοραστη.

 

αν ο αγοραστης ζητησει απο το καταστημα να το στειλει διχως τρακινγκ και υπαρχει αυτο σε μεηλ δεν εχει καμια ευθυνη το καταστημα,τα περισσοτερα στελνουν με τρακινγ,επρεπε να διαβασεις ολο το θεμα οχι να απαντας στην τελευταια απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει το τηλ από GearBest. Επειδή είναι out of stock προλαβαίνω ΟΡΙΑΚΑ να ακυρώσω την παραγγελία.

 

ΠΡΟΣ ΟΣΟΥΣ ΤΟ ΠΑΡΕΛΑΒΑΝ :

Αξίζει το κιν ή είναι πεταμένα 60 Ευρώ ? Αντιλαμβάνομαι οτι δε μπορείς να έχεις απαιτήσεις για 60 Ευρώ αλλά όχι να είναι και δύσχρηστο και να μην μπορείς να κάνεις βασικές λειτουργίες όπως : καλή ακρόαση κλήσης, γρήγορο browsing, navigation, καλή λήψη φωτό - βίντεο.

 

Περιμένω τις απόψεις σας ! Ευχαριστώ.

Τα παιδιά είναι... χαρά ! :hypno:

iPhone 6

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το ίδιο θέμα με την οθόνη. Όπως το περιέγραψε ο συνάδελφος. Θα δω και ένα δεύτερο που έρχεται και θα επανέλθω.

Αύριο θα παραλάβω άλλο ένα και θα δω πως είναι και αυτό.

 

Έχω παραγγείλει το τηλ από GearBest. Επειδή είναι out of stock προλαβαίνω ΟΡΙΑΚΑ να ακυρώσω την παραγγελία.

 

ΠΡΟΣ ΟΣΟΥΣ ΤΟ ΠΑΡΕΛΑΒΑΝ :

Αξίζει το κιν ή είναι πεταμένα 60 Ευρώ ? Αντιλαμβάνομαι οτι δε μπορείς να έχεις απαιτήσεις για 60 Ευρώ αλλά όχι να είναι και δύσχρηστο και να μην μπορείς να κάνεις βασικές λειτουργίες όπως : καλή ακρόαση κλήσης, γρήγορο browsing, navigation, καλή λήψη φωτό - βίντεο.

 

Περιμένω τις απόψεις σας ! Ευχαριστώ.

Δεν μου άρεσει η ποιότητα κατασκευής και η χάλια ποιότητα απεικόνισης της οθόνης.

Αύριο το μεσημέρι πού θα δω και το δεύτερο θα γράψω πάλι.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που το δούλεψα λίγο τα συμπεράσματά μου είναι ότι -όπως έγραψε και ο evmenis- φαίνεται πολύ κατώτερο του 550. Αξίζει να δώσεις λίγα ευρώ παραπάνω και να προτιμήσεις στο 550. Τώρα, η κάμερα είναι ίσως για βασικές φωτό. Αυτό που με ενόχλησε περισσότερο είναι η οθόνη. Τα χρώματα είναι αχνά, φαίνεται σαν ξεθωριασμένη. Κατά τα άλλα, δουλεύει γρήγορα τις εφαρμογές, το ίντερνετ κλπ, το touch της οθόνης είναι σχετικά καλό, αν και λίγο διαφορετική η αίσθηση από το THL4000 που έχω εδώ και καιρό.
Link to comment
Share on other sites

αν ο αγοραστης ζητησει απο το καταστημα να το στειλει διχως τρακινγκ και υπαρχει αυτο σε μεηλ δεν εχει καμια ευθυνη το καταστημα,τα περισσοτερα στελνουν με τρακινγ,επρεπε να διαβασεις ολο το θεμα οχι να απαντας στην τελευταια απαντηση.

 

Δεν ισχυει αυτο που λες.Οταν προκειται για αγορα προιοντος ή υπηρεσιας με χρηση του paypal ή Alipay το βαρος της αποδειξεις ειναι στον πωλητη.Ο αδελφος μου κανει πολλες πωλησεις στο ebay και στελνει χωρις τρακινγκ γιατι αυτα που δινει ειναι χαμηλης αξιας και δεν αξιζει να πληρωσεις για τρακινγκ ,το ειχα ψαξει μηπως υπαρχει τροπος για να μην εχεις την ευθηνη ως πωλητης (να το γραφεις ξεκαθαρα ας πουμε στο λιστινγκ οτι δεν εχεις ευθηνη αν χαθει το δεμα) και τζιφος.

 

Έχω παραγγείλει το τηλ από GearBest. Επειδή είναι out of stock προλαβαίνω ΟΡΙΑΚΑ να ακυρώσω την παραγγελία.

 

ΠΡΟΣ ΟΣΟΥΣ ΤΟ ΠΑΡΕΛΑΒΑΝ :

Αξίζει το κιν ή είναι πεταμένα 60 Ευρώ ? Αντιλαμβάνομαι οτι δε μπορείς να έχεις απαιτήσεις για 60 Ευρώ αλλά όχι να είναι και δύσχρηστο και να μην μπορείς να κάνεις βασικές λειτουργίες όπως : καλή ακρόαση κλήσης, γρήγορο browsing, navigation, καλή λήψη φωτό - βίντεο.

 

Περιμένω τις απόψεις σας ! Ευχαριστώ.

 

Ρημαδι δεν το λες αλλα με λιγα λεφτα παραπανω παιρνεις καλυτερα κινητα και ας μην ειναι 8πυρινο.

Link to comment
Share on other sites

Αρα εχουμε και λεμε....οθονη μαπα,touch σε αλλους καλο σε αλλους χαλια,η καμερα μετρια απ οτι καταλαβα....

στην πλοηγηση ιντερνετ και εφαρμογες γρηγορο.απο gps πως παει???

στην ομιλια πως ειναι??οσων αφορα το touch μπορει να φτιαχτει με αναβαθμιση σε αλλη ρομ η οχι??

οσοι εχουν προβλημα στο touch ας στειλουν ενα μειλ στην landvo να δουμε τι θα τους απαντηση...

το δικο μου εφτασε Ολλανδια σημερα....

Link to comment
Share on other sites

εβγαλε προσφορα σημερα το tinydeal το landvo 550 στα 74 ευρω...πολυ καλη προσφορα πιστευω και μαλιστα εφοσον εχει προβληματακια το 550s καλυτερα να παρει κανεις το 550.
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα χθες 2 κομματια απο gearbest...οντως το πιο χαλια πραμα ειναι η οθονη του ειναι απο τις χειροτερς που εχω δει σε γωνιες θεασης και αποδοση χρωματων...στο θεμα του touch δεν ειχα προβλημα εκτος του οτι θελει πολυ απαλο αγγιγμα..στα υπολοιπα δουλευει μια χαρα οι καμερες ειναι μετριες...για 60ευρω καλο ειναι αλλα νομιζω πως με λιγα παραπανω καλυτερα να πας σε ulefone be x kai doogee dg750...
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα χθες 2 κομματια απο gearbest...οντως το πιο χαλια πραμα ειναι η οθονη του ειναι απο τις χειροτερς που εχω δει σε γωνιες θεασης και αποδοση χρωματων...στο θεμα του touch δεν ειχα προβλημα εκτος του οτι θελει πολυ απαλο αγγιγμα..στα υπολοιπα δουλευει μια χαρα οι καμερες ειναι μετριες...για 60ευρω καλο ειναι αλλα νομιζω πως με λιγα παραπανω καλυτερα να πας σε ulefone be x kai doogee dg750...

Πολλα ++++ για το ποστ σου, ετσι ακριβος ειναι.

Παρελαβα σημερα και το δευτερο, η ποιοτητα της οθονης ειναι και σε αυτο χαλια αλλα ευτυχως σε αυτο που παρελαβα σημερα δεν εχω προβλημα με το touch.

 

Λεω, οσοι ειναι σε σκεψη να το αγορασουν να ΜΗΝ το αγορασουν. θα χαλασετε τα ματια σας, η οθονη δεν βλεπεται.......

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πολλα ++++ για το ποστ σου, ετσι ακριβος ειναι.

Παρελαβα σημερα και το δευτερο, η ποιοτητα της οθονης ειναι και σε αυτο χαλια αλλα ευτυχως σε αυτο που παρελαβα σημερα δεν εχω προβλημα με το touch.

 

Λεω, οσοι ειναι σε σκεψη να το αγορασουν να ΜΗΝ το αγορασουν. θα χαλασετε τα ματια σας, η οθονη δεν βλεπεται.......

 

τοσο χαλια???πιξελιαζει πολυ??τι ακριβως δεν σου αρεσει στην οθονη??

γιατι στα reviews που βλεπω στο youtube ψιλοβλεπετε,δεν ειναι και η καλυτερη αλλα ψιλοβλεπετε.

Link to comment
Share on other sites

Απο δυο που εχω παραλαβει το ενα εχει σοβαρο προβλημα και θελει καλιμπραρισμα και το αλλο ειναι λιγοτερο χαλια.

Ξερετε καποιο τροπο να καλιμπραριστει το touchscreen ?

Link to comment
Share on other sites

τοσο χαλια???πιξελιαζει πολυ??τι ακριβως δεν σου αρεσει στην οθονη??

γιατι στα reviews που βλεπω στο youtube ψιλοβλεπετε,δεν ειναι και η καλυτερη αλλα ψιλοβλεπετε.

Στο <<αριστερα-δεξια>> δεν υπαρχει τοσο προβλημα, στο <<<πανω-κατω>> μεγαλο προβλημα. Δες δικο μου βιντεο -->

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Στο <<αριστερα-δεξια>> δεν υπαρχει τοσο προβλημα, στο <<<πανω-κατω>> μεγαλο προβλημα. Δες δικο μου βιντεο -->

 

ειναι ιδιωτικο λεει,δεν το ανοιγει

Link to comment
Share on other sites

Sorry, για δείτε Τώρα

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη -σε λογικες γωνιες θεασης- δεν ειναι ασχημη και τα χρωματα ειναι μια χαρα ,τωρα οτι σε μεγαλες γωνιες απο κατω και απο πανω γινεται σαν αρνητικο φιλμ για τον περισσοτερο κοσμο δεν λεει τιποτσ.

Λεει μεν οτι το πανελ δεν ειναι ποιοτικο αλλα στην χρηση ποιος θα το καταλαβει?

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη -σε λογικες γωνιες θεασης- δεν ειναι ασχημη και τα χρωματα ειναι μια χαρα ,τωρα οτι σε μεγαλες γωνιες απο κατω και απο πανω γινεται σαν αρνητικο φιλμ για τον περισσοτερο κοσμο δεν λεει τιποτσ.

Λεει μεν οτι το πανελ δεν ειναι ποιοτικο αλλα στην χρηση ποιος θα το καταλαβει?

 

Συμφωνώ .

Χτες παρέλαβα Touch , Wifi, gps και γρήγορο σερφάρισμα είναι πολύ καλά . Για κάτω από 60 ευρουλάκια που πήγε είναι άριστο. Για έφηβους που τρων κινητά στην καθισιά τους και για απλούς χρήστες είναι άριστο .Ελπίζω να είναι και ανθεκτικό !:)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ .

Χτες παρέλαβα Touch , Wifi, gps και γρήγορο σερφάρισμα είναι πολύ καλά . Για κάτω από 60 ευρουλάκια που πήγε είναι άριστο. Για έφηβους που τρων κινητά στην καθισιά τους και για απλούς χρήστες είναι άριστο .Ελπίζω να είναι και ανθεκτικό !:)

 

To GPS κλειδώνει ?

Μπορείς να κάνεις navigation με 3G χωρίς πρόβλημα ? Συνήθως τα κινέζικα έχουν θέμα στο να κελιδώσουν δορυφόρους.

Χρειάζεται root το κιν. ? Για να βάλω sd card και να μεγαλώσω τη μνήμη του ?

Τα παιδιά είναι... χαρά ! :hypno:

iPhone 6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...