Jump to content

Xiaomi Mi 4i


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/183169-image/Xiaomi-Mi-4i-hands-on-pictures.jpg

 

MIUI 6 running on top of Android 5.0 Lollipop

5-inch Sharp/JDI fully laminated display with 1080 x 1920-pixel (Full HD) resolution

Qualcomm Snapdragon 615 (2nd generation) octa-core chip

2GB RAM, 16GB of internal storage

polycarbonate wrap-around body

12% thinner, 13% lighter than Xiaomi Mi 4

available in black, white, red, cyan, pink

13-megapixel main camera (Sony/Samsung sensors used) with f/2.0 lens and dual-tone flash

5-megapixel front camera with f/1.8 lens

3120mah battery, 38% larger than other flaghips of the same size

http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/183165-image/Performance.jpg

Τιμή πέριξ 200$

Περισσότερα:

http://www.phonearena.com/news/Xiaomi-Mi-4i-goes-official-affordable-and-colorful_id68587

First official Xiaomi Mi 4i camera test sample images surface:

http://www.phonearena.com/news/First-official-Xiaomi-Mi-4i-camera-test-sample-images-surface_id68593

Edited by kiriakosk
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 380
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No micro sd, no party!

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια και εγώ δεν καταλαβαίνω το κόλλημα της μη ύπαρξης του.

 

Μα δεν έβγαλαν και έκδοση με 64GB, ή κάνω λάθος; Στη Meizu με το M1 Note τουλάχιστον το κοιτάξανε και βγάλανε και με 32GB να μπορεί ο άλλος να κάνει την δουλειά του.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλες-μαζεμενες διαστασεις, καλο βαρος και μεγαλη μπαταρια! Βιαστηκα και παρηγγειλα το cubot x9 :lol:

Το επομενο θα ειναι αυτο! :p

Link to comment
Share on other sites

Σε τι τιμή εκτιμάται ότι θα το έχουν τα σκρουντζομαγαζα;

Αν γίνει παραγγελία από εξω ειναι πολλά τα μεταφορικά;

Link to comment
Share on other sites

Σε τι τιμή εκτιμάται ότι θα το έχουν τα σκρουντζομαγαζα;

Αν γίνει παραγγελία από εξω ειναι πολλά τα μεταφορικά;

Τα μεταφορικά απ έξω είναι μηδενικά ή της τάξης των 1-2$.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Κανουν πουθενά λογο για dual Sim να χαρώ;

Τελικά πανω που έλεγα να δοκιμασω meizu δε θα ξεκολλησω ποτε απο την xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Κανουν πουθενά λογο για dual Sim να χαρώ;

Τελικά πανω που έλεγα να δοκιμασω meizu δε θα ξεκολλησω ποτε απο την xiaomi.

 

Dual sim είναι :)

 

Τα 16GB μου είναι αρκετά, καλά να ναι τα dropbox/skydrive κτλπ...

 

Μάλλον το επόμενο μου κινητό.

Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι.νομιζω οτι θα ειναι ο αντικαταστατης του τιμιου αλλα παλιου πλεον Xperia M.

στην Ελλαδα με ποση διαφορα θα ερθει σε σχεση με την Ασια?απο Κινα παραγγελνουμε κανονικα ή υπαρχει φοβος με την εγγυηση κλπ?

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

αν βγει μεχρι 200-220€ θα το παρω. Εχω το xiaomi note και θελω να το αλλαξω λογω μεγεθους, δεν παει αλλο με 5.5 ιντσες.

 

για την micro sd τι ισχυει τελικα? στο insomia γραφουν οτι ειναι επεκτασιμη, στο gsmarena δεν αναφερει τιποτα για microsd. Τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Κανουν πουθενά λογο για dual Sim να χαρώ;

Τελικά πανω που έλεγα να δοκιμασω meizu δε θα ξεκολλησω ποτε απο την xiaomi.

 

όχι απλά dual sim...4G dual sim!!!:)

κάρτα μνήμης δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

Και πάνω που ετοιμαζόμουν να παραγγείλω το Redmi 2...

Μάλλον θα περιμένω το Mi4i.

Πάντως με βάση την τιμή Ινδίας που ανακοινώθηκε (περίπου $200), δύσκολο το βλέπω για κάτω από 250 ευρώ στα κινεζομάγαζα, τουλάχιστον στην αρχή.

Πχ, το Redmi 2 έχει $100 στην Ινδία, ενώ τα γνωστά μαγαζία από Κίνα, το δίνουν περίπου στα $140.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το 1ς οικανοποιημενος αν και θα ηθελα μεγαλυτερη μπαταρια ..με βλεπω να κανω την επομενη αγορα μου
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάω Meizu M1 Note και Lenovo K3 Note και έρχεται αυτό για να με βάλει σε .... τρίλημμα!! :lol:

 

Μεγάλο θετικό του το ότι υποστηρίζει 4G και στις δύο κάρτες αλλά διάβασα ότι ο mtk 6752 υπερέχει του snapdragon 615.

Link to comment
Share on other sites

Ισως αναγκαστώ να πουλήσω το meizu m1 note (το οποιο δεν εχω παραλαβει ακόμα) για να αγορασω το xiaomi..Φοβαμαι πως 5.5 ιντσες θα ειναι υπερβολη, μιας και το προηγουμενο κινητο μου ηταν 4.7...Σε περίπτωση που το mi4i κοστίζει 220$ και κάτω, τοτε μαλιστα, θα μπω σε διλλημα..
Link to comment
Share on other sites

Και πάνω που ετοιμαζόμουν να παραγγείλω το Redmi 2...

Μάλλον θα περιμένω το Mi4i.

Πάντως με βάση την τιμή Ινδίας που ανακοινώθηκε (περίπου $200), δύσκολο το βλέπω για κάτω από 250 ευρώ στα κινεζομάγαζα, τουλάχιστον στην αρχή.

Πχ, το Redmi 2 έχει $100 στην Ινδία, ενώ τα γνωστά μαγαζία από Κίνα, το δίνουν περίπου στα $140.

To ZTE Z9 Mini, αν δεν κάνω λάθος παίζει και στα 240$, οπότε ο ανταγωνισμός θα είναι σκληρός...

Link to comment
Share on other sites

αν βγει μεχρι 200-220€ θα το παρω. Εχω το xiaomi note και θελω να το αλλαξω λογω μεγεθους, δεν παει αλλο με 5.5 ιντσες.

 

για την micro sd τι ισχυει τελικα? στο insomia γραφουν οτι ειναι επεκτασιμη, στο gsmarena δεν αναφερει τιποτα για microsd. Τι παιζει?

Στην ανακοίνωση λέγανε 205$ ότι θα ήταν η τιμή στην Ινδία, οπότε το 200-220$ το ξεχνάς.

Μόλις είδα τα νέα κινητά που φέρανε στο coolicool και το έχουν στα 338.99$ σαν preorder. Δεν ξέρω εάν όταν θα βγει θα παραμείνει σε αυτή την τιμή, γιατί εφόσον είναι preorder αυτό σημαίνει ότι μπορεί να ανέβει ή να κατέβει, αλλά είναι το πρώτο μαγαζί που λένε ότι το έχουν....

Link to comment
Share on other sites

To ZTE Z9 Mini, αν δεν κάνω λάθος παίζει και στα 240$, οπότε ο ανταγωνισμός θα είναι σκληρός...

 

που το βρήκες τόσο?απο 265 ευρώ ξεκινάει στο pandawill http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-zte-nubia-z9-mini

Link to comment
Share on other sites

Το κανονικό xiaomi Mi4 το είδα σήμερα στα 299 δολάρια από το βικμαλ.. Ε δεν πιστεύω να έχει περισότερα το mi4i ..

Πάντως άμα είναι στα 200-230 δολλάρια , βαριά στα 250 για το καλωσόρισμα :rolleyes: σίγουρα θα το τιμήσουν αρκετά παιδιά από το forum..

Άμα δεν είχα το z7 mini σίγουρα θα το χτύπαγα και εγώ για την πάρτη μου .. Ιδανικές διαστάσεις (για μένα) , καλά specs , dual sim ,brand name και υποστήριξη.. Άμα έπαιρνε και εξωτερική sdcard ακόμα καλύτερα ..

Ε άμα είσαι σε φάση που θες καινούργιο κινητό και το βλέπεις να περιτριγυρίζει στα 200 δολλάρια κάποια στιγμή , δεν σε τρώει να το χτυπήσεις ?

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

αν βγει μεχρι 200-220€ θα το παρω. Εχω το xiaomi note και θελω να το αλλαξω λογω μεγεθους, δεν παει αλλο με 5.5 ιντσες.

 

για την micro sd τι ισχυει τελικα? στο insomia γραφουν οτι ειναι επεκτασιμη, στο gsmarena δεν αναφερει τιποτα για microsd. Τι παιζει?

 

Μια από τα ίδια. Σκεφτόμουν το Zenfone 2 αλλά είδα ότι έχει θέματα με την κάμερα και την μπαταρία. Άσε που θα ανέβαινα στις 5.5'' κάτι το οποίο δεν με βολεύει. Κατά πάσα πιθανότητα καταλήγω στο 4 India , βέβαια μένει να δούμε πότε θα είναι διαθέσιμο και σε τι τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...