Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επιστροφή στην 5 της ACE... ο λόγος απλός. το 9000 χρείαζεται RAM και κάθε τι άλλο το τρελαίνει όταν πας να του κάνεις οτιδήποτε πέραν των κλασικών
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως το 9000 είναι απλά άπαιχτο. Σήμερα του παρήγγειλα και μερικά extra stylus και 3 εφεδρικές μπαταρίες 1650mA :)
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

εγω ρε παιδια απο τοτε που εβαλα 6 δεν ξαναγυρισα ποτε σε 5.παντα επαιζα με μνημη >=18 και εχω παντα το resco today και το spb weather στο desktop.

Αυτο που μου εσπαγε τα νευρα ηταν το destinator γιατι κολλαγε αρκετα,εβαλα το garmin mobile xt και πλεον εχω και καλη πλοηγηση.

Τα 128 mb τα σκεφτομαι αρκετο καιρο καποια στιγμη θα βρω το κουραγιο να το στειλω και εγω εξω μονο και μονο για να δω αυτη τη συσκευη με τοσα ram free ,ασε που σε λιγο θα βγουν και τα 7 δεν θα φτανουν τα 64 με τιποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
βλεπω ακομα κραταει το φορουμ του 9000!!!!εγω ειμαι με την 8.9 του τομαλ και ειμαι καλα:Dβεβαια επειδη εχω μπλεξει λιγο αυτο τον καιρο με την δουλεια παιρνω τηλεφωνο τον λαγουδακη να με κραταει ενημερη για τις εξελιξεις:lol:καμμια 6.5 εχετε δοκιμασει;
καλως την περδικα:pεχεις φαγωθει με τα 6.5,δεν δουλευουν και τοσο καλα στο 9000 ειναι πολυυυυ αργα και η μνημη ξεκιναει στα 16 αυτη την στιγμη πραγμα που σημαινει οτι σε 1 ωρα με λιγο σκαλισμα θα εχεις 5:pβαλε 6.5 στο hd σου που εχεις μνημη,μην ταλαιπωρεις την γριουλα

 

εγω ρε παιδια απο τοτε που εβαλα 6 δεν ξαναγυρισα ποτε σε 5.παντα επαιζα με μνημη >=18 και εχω παντα το resco today και το spb weather στο desktop.

Αυτο που μου εσπαγε τα νευρα ηταν το destinator γιατι κολλαγε αρκετα,εβαλα το garmin mobile xt και πλεον εχω και καλη πλοηγηση.

Τα 128 mb τα σκεφτομαι αρκετο καιρο καποια στιγμη θα βρω το κουραγιο να το στειλω και εγω εξω μονο και μονο για να δω αυτη τη συσκευη με τοσα ram free ,ασε που σε λιγο θα βγουν και τα 7 δεν θα φτανουν τα 64 με τιποτα!!!

εγω βασιλη ξεκιναω με 25 αλλα δεν εχω το resco στην today ουτε το spb:Oμε την 8.9,καλα ουτε για αστειο δεν γυριζω πισω στα 5
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
εγω το εχω 50-50 με το HD(δουλευουν και τα 2 συνχρονως),μου εχει φυγει η ψυχη να κουβαλαω στην τσαντα τα 2 θηρια και ενα λαπτοπ:p
Link to comment
Share on other sites

εγω μαλλον θα το χρησιμοποιω πιο πολυ σαν organizer & surfing παρα σαν τηλεφωνο,λογω μεγεθους.Με εχει παντως εντυπωσιασει η ποιοτητα κατασκευης του,ειδικα αν σκεφτουμε ποσο ετων ειναι!!!Καθως επισης και το απιστευτο πληκτρολογιο του!!!!!Μακραν οτι καλυτερο εχω χρησιμοποιησει!!!Και πιστεψτε με σχεδον ολες τις συσκευες με πληκτρολογιο που εχουν κυκλοφορησει τις ειχα στα χερια μου!!!Μερικες για λιγες μερες/βδομαδες και καποιες για αρκετο καιρο!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα και μια sd καρτα 4 gbhc και δουλευει αψογα!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
εγω μαλλον θα το χρησιμοποιω πιο πολυ σαν organizer & surfing παρα σαν τηλεφωνο,λογω μεγεθους.Με εχει παντως εντυπωσιασει η ποιοτητα κατασκευης του,ειδικα αν σκεφτουμε ποσο ετων ειναι!!!Καθως επισης και το απιστευτο πληκτρολογιο του!!!!!Μακραν οτι καλυτερο εχω χρησιμοποιησει!!!Και πιστεψτε με σχεδον ολες τις συσκευες με πληκτρολογιο που εχουν κυκλοφορησει τις ειχα στα χερια μου!!!Μερικες για λιγες μερες/βδομαδες και καποιες για αρκετο καιρο!!!
το πληκτρολογιο απλα τα σπαει!!!μακραν οτι το καλυτερο:)
Link to comment
Share on other sites

σημερα εκει που επινα το καφεδακι μου και καπνιζα το τσιγαρο μου(σε καφε εξω απο το γραφειο)

βρηκα πως θα αναστησω ξανα το 9000 μου.

Πολυ απλα για Gps και serfing θα χρησιμοπειο μονο το 9000 ,αφου με BT συνδεση με το nokia6210 βλεπει και το gps του αλλα και κανει internet sharing :):):)

φτηνη μπαταρια απο που ψωνιζω γιατι και οι 3 ειναι σε χαλια κατασταση!!

επισης εβαλα το fennec (firefox για windows mobile) θα σας πω εντυπωσεις αργοτερα ;)

Link to comment
Share on other sites

thanks John :) το fennec οπως μπηκε ....βγηκε ,ηθελε τρελη μνημη και 20mb storage!

πισω σε opera ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
τελικα ο οπερα(ισως και ο netfront)ειναι μονοδρομος νομιζω:Oπροσωπικα η εκδοση που με βολεψε ειναι η 8.65 την βρισκω πιο γρηγορη απο τους νεους οπερα,και μου τρωει και λιγοτερη μνημη,την καλημερα μου σε ολους:)
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ πως ο 8.65 είναι αρκετά καλύτερος από τον 9.5 ο οποίος κάνει διάφορα. Βέβαια με το 9000 εγώ χρησιμοποιώ τον IE :)
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Πόσοι από εσάς χρησιμοποιούν το 9000 ώς κύρια συσκευη ?

 

(ΕΓΩ)

και εγω σαν τον Γιαννη,HD-9000 δουλευουν μαζι,το ενα σαν προσωπικο και το αλλο εταιρικο
Link to comment
Share on other sites

Πόσοι από εσάς χρησιμοποιούν το 9000 ώς κύρια συσκευη ?

 

(ΕΓΩ)

 

Εγω εχω αυτη και μονο τη συσκευη και τη χρησιμοποιω για ΟΛΑ.:)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ πως ο 8.65 είναι αρκετά καλύτερος από τον 9.5 ο οποίος κάνει διάφορα. Βέβαια με το 9000 εγώ χρησιμοποιώ τον IE :)

 

Δοκιμαστε και τον Skyfire.Πολυ γρηγορος, ελαφρυς και εχει αρκετα γνωρισματα του Opera οπως το ζουμ με διπλο ταπ.

Link to comment
Share on other sites

εκανα χτες αργα το βραδι και την αναβαθμιση στο radio(1.18) μετα κοπων και βασανων,αλλα τελικα ολα μια χαρα!!!Ευχαριστω τον Lagoudaki:D;)

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
μια χαρα ολα ε;οκ τωρα και ρομ να αλλαζεις το radio θα παραμενει:) το εχω πει οι καλυτερες δουλειες ειναι μετα τα μεσανυχτα:p
Link to comment
Share on other sites

τις rom πως τις περναω???Απλως τρεχω το αρχειο που κατεβαζω ενω εχω την συσκευη σε κατασταση bootloader?????

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
τωρα πια ναι,απλα μην ξεχνας η μπαταρια να ειναι πανω απο 60% και εξω η σιμ και η καρτα;)και καλυτερα σε xp
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...