Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλα μη νομιζεις και εγω μαχομαι, απλα οχι για τις ROM:lol:

 

ρε παιδια αποτι καταλαβα σαν να βρηκατε rom που να σας αρεσε πολυ; τι εγινε ; γκρεμιστηκε κανενας φουρνος; :rolleyes:

ο yes.. και windows mobile 6.1 και σταθερη και γρηγορη και χωρις κολληματα ,το μονο που εχω βρει ειναι οτι καποια στιγμη χωρις λογο και αιτια προσθετει μια ωρα στο ρολοι!!!.

Το εχει κανενας αλλος αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
βασιλη νομιζω οτι εχεις το destnator 7 αν δεν κανω λαθος:O,ψαξου απο εκει,κατι κανει με την ωρα που εχει,εχει αυτοματη ενημερωση;καπου ειχα διαβασει οτι πρεπει να την εχεις ανενεργη
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
καλα μη νομιζεις και εγω μαχομαι, απλα οχι για τις ROM:lol:

 

ρε παιδια αποτι καταλαβα σαν να βρηκατε rom που να σας αρεσε πολυ; τι εγινε ; γκρεμιστηκε κανενας φουρνος; :rolleyes:

κατι βρηκαμε αλλα δεν σου λεμε:D:Dμολις ειδα οτι ο τυπος ανεβασε καινουργια!!!!http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=367448 πανω που ελεγα να παω να αγορασω λαγανα και τουρσια:pμε βλεπω να την σκαω πανω:lol:
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα αυτο που θα ηθελα να αλλαξει σε νεοτερη ρομ ειναι η ελευθερη ραμ.Δυσκολο βεβαια να αυξηθει αλλα ζηλευω πολυ ενα Μ1000 που εχει 6.1 και παει σφαιρα με τον 400αρη του αλλα και 77ΜΒ για ram:ninja:

 

Kατι ασχετο.Υπαρχει τροπος να σταματησουν οι ηχοι στο destinator 7;Εννοω εκιενους που κανει σε καθε πατημα της οθονης πχ.

Link to comment
Share on other sites

auto pu mou thn exei spasei se autes tis rom einai to thema tis kameras.Otan to protophra to ppc kai travousa videos, h analush ektos oti htan poly kalh,den ekane spasimata kai den phgaine san xelona.

Tora pou pao na travhxo video,to xda paei san arghhhhhhhhh xelona kai ta videos de mou fenontai toso kala.Oxi oti phra auto to pda gia camera phone,alla den eiparxei tropos na ftiaxtei ligo h camera?prosopika travao videos gia auto kai h aporia

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα αυτο που θα ηθελα να αλλαξει σε νεοτερη ρομ ειναι η ελευθερη ραμ.Δυσκολο βεβαια να αυξηθει αλλα ζηλευω πολυ ενα Μ1000 που εχει 6.1 και παει σφαιρα με τον 400αρη του αλλα και 77ΜΒ για ram:ninja:

 

Kατι ασχετο.Υπαρχει τροπος να σταματησουν οι ηχοι στο destinator 7;Εννοω εκιενους που κανει σε καθε πατημα της οθονης πχ.

Delete this file \DestinatorApps\Destinator\UserData\click.wav

 

 

@lagoudaki εισαι καταστροφη!!!! για τη ΡΟμ και thanks για το Dest θα το κοιταξω!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
δεν περιμενεις λιγο:Oγιατι βλεπω να γραφουν ορισμενοι για προβληματα με το active και bt:(για να δουμε τι θα πουν και αλλοι,μην παμε στα χειροτερα...γιατι η 7.1 δουλευει καλα,οποτε αυτοσυγκρατηση,αν και δεν σε βλεπω:lol::p
Link to comment
Share on other sites

Rom θα αλλαξω σε κανα μηνα ;)

οσο για την ωρα εβγαλα τη ρυθμιση απο το dest και δουλεψε (day 1) μακαρι να ηταν αυτο :):):)

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ωραια!!και εγω θα περιμενω για αλλαγη,ετσι και αλλιως μια χαρα δουλευει αυτη,δεν αντεχω να τα ξαναπαρναω ολα απο την αρχη και το χειροτερο να μην ειναι καλη και η ρομ...εκει το τσιμπας το εγκεφαλικο χαλαρα:D
Link to comment
Share on other sites

α λετε να μη τη περασουμε την 7,4 ε? να ρωτησω κατι σε συχρονισμο με outlook πως γινετε να παρω και τις επαφες με την σιμ?θελω βασικα να αντιγραψω τα παντα απο ενα qtek 8010 στο 9000 μπορω καπως αλλιως?
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
τι να πω για την 7.4:Oαλλοι λενε καλα λογια αλλοι οτι η 7.1 ειναι καλυτερη,τελικα αν δεν δεις κατι μονος σου δεν βγαζεις ακρη,σιγουρα θα την βαλω καποια στιγμη γιατι με τρωει ο διαβολος,αλλα αργοτερα γιατι δεν αντεχω ολα παλι απο την αρχη(ασχημο το τρυπακι με τις ρομ αν το αρχισεις)για τις επαφες δεν ξερω,ειναι πολλες να τις περασεις χειροκινητα;το 8010 κανει μεταφορα στην μνημη ωστε να τις παρει το outlook;
Link to comment
Share on other sites

@aGka8l ψαξε για το PPCPimBackup.exe κανει τρελο backup τα παντα!!!

οσο για τη Ρομ ειπαμε σε κανα μηνα ;) (τοτε που θα εχει βγει η 7.9 χαχα)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μεχρι στιγμης μου φαινεται σαν να εχει καλυτερη αποκριση εννοω απο αποψη ταχυτητας.

 

Δεν αντεξα παντως και την περασα! :D:p

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου σε όλα τα παιδιά.

Χαθήκαμε:D

Μία ψιλοάσχετη ερώτηση.

Μπορώ να έχω στο Active Sync συνδεδεμένες

δύο συσκευές (qtek 9000 - HTC S730)

ή θα γίνουν όλα μπάχαλο?

Και μια και το έφερε η κουβέντα (εγώ δηλαδή:p)

θέλω την γνώμη σας,να κρατήσω το HTC S730 ή

να το ανταλλάξω με κανένα άλλο windows mobile

κινητό τώρα που είναι και φρέσκο? Για την ακρίβεια 7 ωρών.

Συγνώμη για τα άσχετα ερωτήματα:O

Link to comment
Share on other sites

exo katebasei auth th rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=367448 kai apo kato eiparxei ena arxeio gia katebasma poy legetai extrom file kai exei mesa ena fakelo .To extrom einai gia na kanei customise to ppc me eikonidia kai prog otan bazeis th rom. leei omos pos prepei na flasaristei xexorista to extrom.

Mporei na mou pei kapios giati den exo katalabei ti prepei na kaneis?

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Την καλησπέρα μου σε όλα τα παιδιά.

Χαθήκαμε:D

Μία ψιλοάσχετη ερώτηση.

Μπορώ να έχω στο Active Sync συνδεδεμένες

δύο συσκευές (qtek 9000 - HTC S730)

ή θα γίνουν όλα μπάχαλο?

Και μια και το έφερε η κουβέντα (εγώ δηλαδή:p)

θέλω την γνώμη σας,να κρατήσω το HTC S730 ή

να το ανταλλάξω με κανένα άλλο windows mobile

κινητό τώρα που είναι και φρέσκο? Για την ακρίβεια 7 ωρών.

Συγνώμη για τα άσχετα ερωτήματα:O

καλως την και ας αργησε:DΔημητρα οσες συσκευες θελεις μπορεις να εχεις συνδεδεμενες στο pc σου,εχω προσωπικα εχω 5:Oμια χαρα συσκευουλα ειναι το 730,το θεμα ειναι αν σου αρεσει σε σενα,αλλωστε μπορεις να το εχεις σε περιπτωσεις που για καποιο λογο δεν θελεις η δεν μπορεις να κουβαλας μαζι σου το τουβλο

 

ρε τι εχουμε παθει!!! να μη μπορουμε να βρουμε την ησυχια μας

:D

την εχουμε βρει αλλα σκαει ο leolipop και μας βαζει φωτιες:D

 

Εμενα παντως μεχρι στιγμης μου φαινεται σαν να εχει καλυτερη αποκριση εννοω απο αποψη ταχυτητας.

 

Δεν αντεξα παντως και την περασα! :D:p

λοιπον μια και εισαι ο πρωτος που εκανε την ταρζανια θα δινεις ανα 8ωρο πληροφοριες για το πως πανε τα πραγματα:D
Link to comment
Share on other sites

@manolissinger δεν το εχω κανει ποτε μου ,πειραματισου ή ρωτα απο εκει που τη κατεβασες σιγουρα θα σου απαντησουν ;)

 

οσο για τα υπολοιπα συμφωνω με τον Γιαννη :p ενημερωση καθε 8 ωρες χαχα

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση κρισης!! θα δινατε 130 ευρω για να αποκτησετε 128ΜΒ ram??

το σκεφτομαι αρκετα, αλλα μου φαινοντε πολλα τα λεφτα ρε γμτ :(

το κανει ενα μαγαζι στη γερμανια!!!

θελω τη γνωμη σας ;)

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση κρισης!! θα δινατε 130 ευρω για να αποκτησετε 128ΜΒ ram??

το σκεφτομαι αρκετα, αλλα μου φαινοντε πολλα τα λεφτα ρε γμτ :(

το κανει ενα μαγαζι στη γερμανια!!!

θελω τη γνωμη σας ;)

 

Το'χω σκεφτεί, πολύ σοβαρά μάλιστα. Απλά κωλύομαι στο να το στείλω κάπου έξω για τη δουλειά... :worry:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο το μαγαζι στη γερμανια το εχει στειλει ενας απο το xda και ειπε οτι ηταν μια χαρα συνεργασια..http://www.srsgmbh.de/en/index1.html

 

Μολις τους εστειλα mail για παραπανω πληροφοριες....

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μια και εισαι ο πρωτος που εκανε την ταρζανια θα δινεις ανα 8ωρο πληροφοριες για το πως πανε τα πραγματα:D

 

Λοιπον μεχρι στιγμης δεν εχει παρουσιαστει λογος επανεκκινησης απο χθες το βραδυ.

Μια φορα το ζορισα που ενω ετρεχα pocket mechanic σε ανασυγκροτηση της καρτα ηθελα να τρεξω το destinator 6.Βασικα δεν ανοιξε ποτε αλλα το εκλεισα βιαια με τον task manager αλλα με παρεξενεψε το οτι δεν κολησε και απλα συνεχισε...

 

Μια αλλη παρατηρηση ειναι οτι ή η προηγουμενη εκδοση ετρωγε μπαταρια ή αυτη τρωει αρκετα λιγοτερη...τετοια εντυπωση εχω, τωρα τουλαχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
χθές το ξαναπήρα το 9000 :) Ώρα να ξαναμπώ στην παρέα :)
:up::up::clap::clap:καλως τον και ας αργησε,το βρηκες σε καλη κατασταση- τιμη τασο;τι λεει;6αρια περασες η ακομα;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...