Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

leosedf οσο αφορα το manual του Qtek νομιζω υπαρχει ποσταρισμενο καπου σε αυτο το θεμα ΟΛΟ το service manual που σου λεει πως να το κανεις βιδες ;)

Μάλλον δεν θέλετε να καταλάβετε οτι αυτό το βιβλίο που κυκλοφορεί στο νετ ΔΕΝ είναι ΟΛΟ. Το έχω πεί 875234132 φορές οτι είναι level2 service manual. Περιέχει μόνο βασικές επισκευές, πχ άνοιγμα συσκευής, αναβαθμίσεις κλπ. Πράγματα δηλαδή που τα κάνει και η γιαγιά μου στο χωριό.

Level3-4 manual δεν πρόκειτε να βρείς.

 

Τώρα αν νομίζεις οτι με το Level2 service manual θα κάνεις κάτι... προχώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

shmera anakalypsa kati exw tou ivan thn v3 ekdosh me wm6 kai mou steilan ena mms....apotyxia plhrhs.den eixa xrisimopoihsei mms ws twra kai shmera pou asxolh8hka eida oti den douleyoun oute gia plaka oute apostolh oute lhpsh.kamia idea?kana prog allo?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ρε παιδια.

 

Πανω στο screen protector της οθονης εχει σε δυο σημεια σημαδια απο το πατημα που ειναι αγριο στην υφη και φαινονται πολυ εντονα.Αυτο το screen protector αλλαζει η πρεπει να φυγει ολη οθονη, αν ειναι να παρω να δοκιμασω καμια αλοιφη αν γινεται μονο αντικατασταση οθονης...

Link to comment
Share on other sites

mia aporia sto xda developers eipan pos tha stamathsoun na bgazoun nees rom gia to ppcaki mas:mad: otan bgei ta win 6,1 kai meta 7 tha mporei na anabathmistei to qtek?h auto htan me tis rom?h monh elpida einai to xda developers gia roms?
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

mia aporia sto xda developers eipan pos tha stamathsoun na bgazoun nees rom gia to ppcaki mas:mad: otan bgei ta win 6,1 kai meta 7 tha mporei na anabathmistei to qtek?h auto htan me tis rom?h monh elpida einai to xda developers gia roms?

 

Για 6.1 δεν ξέρω, αλλά για τα 7ρια μου φαίνεται χλωμό να τα υποστηρίζουν το hw του uni :(

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Μη ξεχνάμε οτι η συσκευή είναι 2+ χρονων και μάλλον πλέον τα δειχνει τα χρονάκια της - αν και ακόμα δεν έχω δει κάποιον καλό αντικαταστάτη.

Μόλις απέκτησα μια 16gb sd μνήμη και με τη usb σύνδεση 1.1 πρέπει να περιμένω ώρες για τη μεταφορά αρχείων.

Χρησιμοποιώ την Jwrightmcps Crossbow ROM Update 2.12.06 WWE :):up::up:

η οποία και βλέπει τα 16 gb - παραδόξως η επόμενη δεν έβλεπε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
η συσκευη κραταει ακομα καλα:happy:δεν το βλεπω να την παροπλιζω γρηγορα,η vga οθοναρα της και το απιστευτο πληκτρολογιο της ειναι ενας σημαντικος λογος που κανει παρεα στο 3650 μου:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απόλυτα μαζί σου lagoudakis .

Ειδικά με τις αναβαθμισμένες rom τα πραγματα έχουν βελτιωθεί δραματικά σε σύγκριση

με τις αρχικές εκδόσεις. Η συσκευή είναι εκπληκτική και είναι παράξενο που η HTC δεν έχει βγάλει έναν αξιο διάδοχο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους-ες.

Μόλις αγόρασα το Qtek 9000 και επιτρέψτε μου να σας ζαλίσω με

μερικές ερωτήσεις: Πρώτα ο συγχρονισμός...

Δοκιμή με ActiveSync 4.1, 4.2, 4.5 Θέλω να συγχρονίσω μόνο τις επαφές που έχω στο Microsoft Outlook

και ενώ μου δείχνει ότι έχει συγχρονιστεί και όντως όλα δουλεύουν καλά

(μπαίνω και στο internet) η επαφές δεν υπάρχουν στο τηλέφωνο.:

Δεύτερη ερώτηση έχω 3G κάρτα Cosmote. Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να μπαίνω στο internet μέσω 3G?

Σας ευχαριστώ,

Φιλικά

Δήμητρα.

Υ.Σ.

Έχω ξεκινήσει να διαβάζω

αλλά είμαι ακόμα στην 25η σελίδα......:cry:

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους-ες.

Μόλις αγόρασα το Qtek 9000 και επιτρέψτε μου να σας ζαλίσω με

μερικές ερωτήσεις: Πρώτα ο συγχρονισμός...

Δοκιμή με ActiveSync 4.1, 4.2, 4.5 Θέλω να συγχρονίσω μόνο τις επαφές που έχω στο Microsoft Outlook

και ενώ μου δείχνει ότι έχει συγχρονιστεί και όντως όλα δουλεύουν καλά

(μπαίνω και στο internet) η επαφές δεν υπάρχουν στο τηλέφωνο.:

Δεύτερη ερώτηση έχω 3G κάρτα Cosmote. Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να μπαίνω στο internet μέσω 3G?

Σας ευχαριστώ,

Φιλικά

Δήμητρα.

Υ.Σ.

Έχω ξεκινήσει να διαβάζω

αλλά είμαι ακόμα στην 25η σελίδα......:cry:

τσεκαρες στο active την επιλογη επαφες;λογικα θα επρεπε να στις περασει στο 9000,η κοσμοτε απο οτι γνωριζω πρεπει να τους παρεις τηλεφωνο για να σου ενεργοποιησουν το ιντερνετ,η συσκευη σου ειναι ελληνικη;αν ναι θα σου περασει αυτοματα με το που εβαλες την καρτα τα mms-gprs,καλως ηρθες και ....κουραγιο:):Dκαι καλοριζικο
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
καλη και ποιοτικη βαση για το μωρο μας:D,ειναι γνησια qtek και σε πολυ καλη τιμη,την εχω 3 μηνες,φυσικα κανεις και συγχρονισμο http://www.moderntalking.gr/index.php?target=products&product_id=30653
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά δεν ξέρω αλλά εδω και λίγες μέρες μου έχει κολλήσει να δώσω το p1 μου και να ξαναπάρω το 9000!! δέν ξέρω αλλά μου έλειψε η οθονάρα του και το πληκτρολόγιο του. τι λέτε;
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
:p:p:Dεισαι απιστευτος τασο!!!!!σου ελεγα βρε μην το δωσεις αλλα....ακου Ρ1...δεν πειραζει ποτε δεν ειναι αργα να γυρισεις στον ισιο δρομο,θα σε δεχτουμε παλι:pοθονη 3.6 vga και τετοιο πληκτρολογιο δεν θα βρεις
Link to comment
Share on other sites

Μου λειψε , τώρα έχω το ν95 και το P1 και θα θελα ξανα το 9000 για να μπορώ να μπώ στο νετ ανεταααααα:)

 

Αν βρώ κάποιον για ανταλλαγή θα το ξαναπάρω άμεσα :) χεχε :)

Link to comment
Share on other sites

τσεκαρες στο active την επιλογη επαφες;λογικα θα επρεπε να στις περασει στο 9000,η κοσμοτε απο οτι γνωριζω πρεπει να τους παρεις τηλεφωνο για να σου ενεργοποιησουν το ιντερνετ,η συσκευη σου ειναι ελληνικη;αν ναι θα σου περασει αυτοματα με το που εβαλες την καρτα τα mms-gprs,καλως ηρθες και ....κουραγιο:):Dκαι καλοριζικο

 

Σε ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.

Ναι από την Ace Hellas είναι.

Είναι τσεκαρισμένο το condacts στο activesync στον υπολογιστή.

Στο 9000 στις επιλογές μου δείχνει μαυρισμένο το κουτάκι

δίπλα στο condacts και δεν βγαίνει η επιλογή ρυθμίσεις....

Το ημερολόγιο συγχρονίζετε κανονικά…..

Link to comment
Share on other sites

και ναι εβαλα νεα ρομ(http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345256) ειναι μια χαρα γρηγορη χωρις κολληματα (και χωρις μμς).

οσο αφορα τα contacts ακου τον λαγουδακη κατι ξερει ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...