Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι ρε γμτ, κ στο paypal...

τεσπα, αφου βρηκα ακρη με τον mini opera, δεν με πολυνοιαζει πλεον...

αλλα αυτο με παραξενευει, μπαινω κανονικα με μια java εφαρμογη κ δεν μπορω με οποιοδηποτε κανονικο browser, δεν ειναι για κλαματα?

καποιος ελληνας εχει βαλει το χερακι του, δεν εξηγειται αλλιως... lol

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest lagoudakis
nope, πρεπει να το κανεις οπως κ να χει (το εκανα κ εγω, με spv 5000).

η extended rom ειναι αυτο το αρχειο, προφανως εχει καποιο προβλημα, αλλα μπορεις να την φλασαρεις κ αργοτερα μονη της... εγω αυτο εκανα δλδ...

δεν ειναι τπτ, το theme κ κατι αλλες μλκιουλες εχει μεσα, κ να μην την περασεις καθολου δεν τρεχει τπτ...

 

για το https την παλευω προς το παρον, κατεβασα εναν αλλο midlet manager που υποστηριζει proxy κ μπαινω με opera mini.

μαλιστα!!ευχαριστω για την ενημερωση:)θα την περασω αυριο;)
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
πολυ καλη, οχι απλα καλη...

την εχω απο χτες, κ ειναι η πρωτη φορα που μπορω να κανω multitasking στο uni.

επισης, δεν χρειαζεται spb pocket plus (εχει μια αλλη αηδια εγκατεστημενη, η οποια ΦΥΣΑΕΙ!!)...

επιτελους νιωθω οτι μπορω να στεριωσω με μια rom (just in time, αρχισα κ εξεταστικη!)

τλκ, μηπως βρηκε κανενας ρυθμισεις για https με wind non stop?? Μονο το σωστο port μου λειπει πιστευω...

Select Settings

Select Connections tab

Select Connections

Select Advanced tab

Press Select Networks

Press New

Set the following

Name: TIM WAP GPRS

Select Modem tab

Press New

Set the following

Name: TIM WAP GPRS

Modem: Cellural Line (GPRS)

Press Next

Access Point Name: gwap.b-online.gr

Press Next

User name: wap

Password: wap

Domain:

Press Finish

Select Proxy Settings tab

Set the following

This network connects to the Internet: tick

This network uses a proxy server to connect to the Internet: tick

Proxy server: 192.168.200.10

Press Advanced

HTTP: 192.168.200.10 port 9401

WAP: 192.168.200.10 port 9401

Secure WAP: 192.168.200.10 port 9401

Socks: 192.168.200.10 port 1080

Press Ok

Press Ok again

για δοκιμασε αυτες τις ρυθμισεις,τις ειχε βαλει καποιο παιδι εδω μεσα που δεν θυμαμε το ονομα του:O

Link to comment
Share on other sites

να σου πω TgE δεν στελνεις κανα mail στο support των 2 σιτε δεν εχεις να χασεις και τπτ,μηπως εχουν αυτοι καμοια λυση??
Link to comment
Share on other sites

σημερα εβαλα το garmin mobile Xt με κατι χαρτες που δινουν τα παιδια με τα νοκια!! πολυ καλο μπορω να πω εχει λιγο παιδεμα για να μπει αλλα αξιζει να εχεις 2 αξιοπιστα προγραμματα !!

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193327

Link to comment
Share on other sites

για δες αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=353512 καλη πρεπει να ειναι

 

It's fast. It's stable. It has videocall!

 

Ισχύει αυτό;!

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

αν βοηθαει, οταν πας να κανεις κληση, σου εχει κ κουμπακι για βιντεο...

μονο αυτο ξερω φιλε μου, δεν εχω δοκιμασει ποτε με κανενα τηλ (ουτε κ με αυτο) βιντεοκληση, οποτε δεν μπορω να σε βοηθησω αλλο εγω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω!

 

Επειδή έχω βαρεθεί τα hard resets, και όσο και να μου αρέσει να περνάω εξ'αρχής όλα τα προγράμματά μου από την αρχή (μαζοχισμός), πάνω από 2 φορές την εβδομάδα καταντάει κουραστικό, άρχισα να ψάχνομαι για λύσεις backup.

 

Έτσι κατέληξα στην τελευταία έκδοση του Sprite Backup, το οποίο από όσα πρόλαβα να διαβάσω είναι από τα καλύτερα προγράμματα για αυτή τη δουλειά.

 

Προφανώς όταν απλά κάνω hard reset και κάνω restore στην ίδια ROM στην οποία πήρα το backup όλα θα λειτουργήσουν ρολόι!

 

Το θέμα είναι... γνωρίζει κανείς αν το συγκεκριμένο προγραμματάκι κάνει δουλειά α) όταν μεταβαίνω σε διαφορετική ROM από τον ίδιο cooker (π.χ. Jwrights 2.12.06 -> Jwright's 2.12.08) και [bβ)[/b] όταν αναβαθμίζω κάποια ROM από διαφορετικό cooker (π.χ. Jwright's 02.12.08 -> Beasty & Laurentius 2.09.01);

 

Παίζει κάποιο ρόλο η έκδοση του λειτουργικού; Π.χ. η 2.12.06 του Jwright φοράει την 5.2.1933 (18533.0.7.0) ενώ η 2.12.08 του ιδίου φοράει την 5.2.1938 (18538.0.7.0).

 

Ρωτάω συγκεκριμένα για το Sprite, αφού στις επιλογές για restore μπορείς να επιλέξεις να γίνει restore σε διαφορετική ROM. Το θέμα είναι αν και κατά πόσο γίνεται δουλειά.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερίζω!

 

Επειδή έχω βαρεθεί τα hard resets, και όσο και να μου αρέσει να περνάω εξ'αρχής όλα τα προγράμματά μου από την αρχή (μαζοχισμός), πάνω από 2 φορές την εβδομάδα καταντάει κουραστικό, άρχισα να ψάχνομαι για λύσεις backup.

 

Έτσι κατέληξα στην τελευταία έκδοση του Sprite Backup, το οποίο από όσα πρόλαβα να διαβάσω είναι από τα καλύτερα προγράμματα για αυτή τη δουλειά.

 

Προφανώς όταν απλά κάνω hard reset και κάνω restore στην ίδια ROM στην οποία πήρα το backup όλα θα λειτουργήσουν ρολόι!

 

Το θέμα είναι... γνωρίζει κανείς αν το συγκεκριμένο προγραμματάκι κάνει δουλειά α) όταν μεταβαίνω σε διαφορετική ROM από τον ίδιο cooker (π.χ. Jwrights 2.12.06 -> Jwright's 2.12.08) και [bβ)[/b] όταν αναβαθμίζω κάποια ROM από διαφορετικό cooker (π.χ. Jwright's 02.12.08 -> Beasty & Laurentius 2.09.01);

 

Παίζει κάποιο ρόλο η έκδοση του λειτουργικού; Π.χ. η 2.12.06 του Jwright φοράει την 5.2.1933 (18533.0.7.0) ενώ η 2.12.08 του ιδίου φοράει την 5.2.1938 (18538.0.7.0).

 

Ρωτάω συγκεκριμένα για το Sprite, αφού στις επιλογές για restore μπορείς να επιλέξεις να γίνει restore σε διαφορετική ROM. Το θέμα είναι αν και κατά πόσο γίνεται δουλειά.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

 

To Sprite Backup ontws dinei ti dynatotita gia epanafora backup se diaforetiki ROM alla tha sou synistousa na min to kaneis giati apo ROM se ROM mporei na einai mikres ews terasties oi diafores, kai to apotelesma den einai pote eggyimeno.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα προς όλους τους ευτυχείς χρήστες του qtek

ρε παιδιά μόνο εγώ έχω κάτι κολληματα ότνα μιλάω με το bt μου?

δλαδή μπορώ να κάνω καμια 10 αρια κλ΄σηεις και μεταα να διαπιστώσω ότι το κινητό μου έχει παγώσει σε μία οθόνη και ενω με καλούν εγω δεν ακούω τίποτα !

 

 

επιπλέον το skype μπορεί να συνεργαστεί με bt ? :( δεν έχω βρεί τρόπο ως τώρα αν κάποιος ξέρει κάτι παρακαλώ ας με βοηθήσει !!!

 

με το tim plus non stop εχει δοκιμάσει κανείς skype ή είναι αθλιο αφου δεν είναι 3Gη συγκεκριμένη υπηρεσία ?

Link to comment
Share on other sites

Select Settings

Select Connections tab

Select Connections

Select Advanced tab

Press Select Networks

Press New

Set the following

Name: TIM WAP GPRS

Select Modem tab

Press New

Set the following

Name: TIM WAP GPRS

Modem: Cellural Line (GPRS) 3G

Press Next

Access Point Name: gwap.b-online.gr

Press Next

User name: wap

Password: wap

Domain:

Press Finish

Select Proxy Settings tab

Set the following

This network connects to the Internet: tick

This network uses a proxy server to connect to the Internet: tick

Proxy server: 192.168.200.10

Press Advanced

HTTP: 192.168.200.10 port 9401

WAP: 192.168.200.10 port 9401

Secure WAP: 192.168.200.10 port 9401

Socks: 192.168.200.10 port 1080

Press Ok

Press Ok again

για δοκιμασε αυτες τις ρυθμισεις,τις ειχε βαλει καποιο παιδι εδω μεσα που δεν θυμαμε το ονομα του:O

 

Διόρθωσε το modem σε 3G, και όπου έχεις κάλυψη θα δεις ταχύτητα ;)

Dub be good to me!
Link to comment
Share on other sites

φιλε lagoudakis η rom που εδωσες ποιο πανω ειναι τελεια μετα απο 3 μερες συνεχης χρησης εχω 24mb ελευθερη ram!ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

φιλε lagoudakis η rom που εδωσες ποιο πανω ειναι τελεια μετα απο 3 μερες συνεχης χρησης εχω 24mb ελευθερη ram!ευχαριστω!

πολύ καλό !!

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
φιλε lagoudakis η rom που εδωσες ποιο πανω ειναι τελεια μετα απο 3 μερες συνεχης χρησης εχω 24mb ελευθερη ram!ευχαριστω!
Αυτο ειδα και εγω!!:)που χαθηκες δημητρη;τωρα που πηρα 9000 εγω εξαφανιστηκες:D:D
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειδα και εγω!!:)που χαθηκες δημητρη;τωρα που πηρα 9000 εγω εξαφανιστηκες:D:D

ναί όντως τον χάσαμε :) Πρέπει να έχει πάνω απο μήνα να γράψει στο φορυμ :)

Link to comment
Share on other sites

epitelous hr8e h o8onh apo ebay ayrio me8ayrio 8a thn exw sta xeria mou.anoiksa to kin gia na bgalw thn palia kai eixe xabale h olh fash.makari na tairiaksei h nea kai ola na ginoun swsta kai na doulepsei pali to kinhtaki

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

epitelous hr8e h o8onh apo ebay ayrio me8ayrio 8a thn exw sta xeria mou.anoiksa to kin gia na bgalw thn palia kai eixe xabale h olh fash.makari na tairiaksei h nea kai ola na ginoun swsta kai na doulepsei pali to kinhtaki

αφου το ανοιξες μπραβο!!

αντε και 128ΜΒ μνημης τωρα ,εχω δει το project στα xda αλλα ειναι τρομακτικα δυσκολο ρε γμτ!!! φαντεζεστε ομως το 9000 με 128!!!!

Link to comment
Share on other sites

THN EBALA!!!!!mia xara,maniki den einai ama niw8eis kai akolou8hseis tis odhgies einai arketa eykolo 8a elega!!!!kai douleyei mia xara.evala panw kai thn kainourgia 3200mah mpataria pou eixa parei kai ola komple!!!ayto me ta 128 einai ligo dyskolo ontws giati basika 8elei ergaleia kai thn xtra mnhmh alla kai pali akousa pou allazoun kapoies ry8miseis sto pagefile etc en 8ymamai analogika einai to idio prama me ta 64 px ekei pou ena prog etrwge 2mb me ta 128 8a trwei 4 alla opws kai na to kanoume einai 128!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...