Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εχουν και καιρο να σηκωσουν οι διασημοι απο το xda καμοια νεα rom :(

εχω κλεισει μηνα με την ιδια ρε γμτ :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
και εχουν και καιρο να σηκωσουν οι διασημοι απο το xda καμοια νεα rom :(

εχω κλεισει μηνα με την ιδια ρε γμτ :D:D:D:D

 

Opws einai fysiologiko... oso pernaei o kairos... toso ligotero tha asxolountai. :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

H δεν μπορουν/χρειαζεται να κανουν κατι καλυτερο.

 

Φυσικα ακομα εκκρεμει η βιντεοκληση...

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
αυτο ειναι το περιεργο!!!ποιος ξερει που εχουν κολλησει και δεν μπορουν να κανουν κατι με την βιντεοκληση,αυτος ειναι ενας λογος που ειμαι με τα original 5:(:(
Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το περιεργο!!!ποιος ξερει που εχουν κολλησει και δεν μπορουν να κανουν κατι με την βιντεοκληση,αυτος ειναι ενας λογος που ειμαι με τα original 5:(:(

τόσο δύσκολο είναι να την κάνουν αν δουλέψει; Εμένα τα 5 ( ελληνικά ) μου είχαν σπάσει τα νεύρα κολλούσε συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Μου τη δίνει απίστευτα που σκαλώνει το ξυπνητήρι όταν είναι σε standby mode η συσκευή - είμαι (πλέον) σε B+L, την τελευταία τους.

 

Α, ναι, ξέχασα, το πήρα το μανάρι από το σέρβις, χθες παρακαλώ - δυο μέρες νωρίτερα!:D

 

Για πείτε τώρα, ποια 6άρα προτείνετε από τις νυν υπάρχουσες, και το κυριώτερο: το PPCIMBackup σε .cab πού το βρίσκω;

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
τόσο δύσκολο είναι να την κάνουν αν δουλέψει; Εμένα τα 5 ( ελληνικά ) μου είχαν σπάσει τα νεύρα κολλούσε συνέχεια.
ξερω εγω ρε τασο γιατι δεν την φτιαχνουν;:(οχι πως κανω βιντεοκλησεις αλλα αφου εχει την δυνατοτητα η συσκευη μου γιατι να μην δουλευει;δεν εχω ελληνικα 5 περασμενα εχω τα original imate:O και γενικα πανε καλα,δεν εχω κολληματα και ειναι ενα κλικ πιο γρηγορα απο τα γνησια της ace
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Μου τη δίνει απίστευτα που σκαλώνει το ξυπνητήρι όταν είναι σε standby mode η συσκευή - είμαι (πλέον) σε B+L, την τελευταία τους.

 

Α, ναι, ξέχασα, το πήρα το μανάρι από το σέρβις, χθες παρακαλώ - δυο μέρες νωρίτερα!:D

 

Για πείτε τώρα, ποια 6άρα προτείνετε από τις νυν υπάρχουσες, και το κυριώτερο: το PPCIMBackup σε .cab πού το βρίσκω;

αντε καλοριζικο:)βαλε το jeyo mobile στον υπολογιστη σου,πολυ καλο,μπορεις να κρατας εκει τα μηνυματα σου και τις επαφες σου και οποτε θελεις τα επαναφερεις στην συσκευη σου:)για ξυπνητηρι βαλε καποια εφαρμογη αλλη να κανεις την δουλεια σου στα σιγουρα
Link to comment
Share on other sites

Μου τη δίνει απίστευτα που σκαλώνει το ξυπνητήρι όταν είναι σε standby mode η συσκευή - είμαι (πλέον) σε B+L, την τελευταία τους.

 

Α, ναι, ξέχασα, το πήρα το μανάρι από το σέρβις, χθες παρακαλώ - δυο μέρες νωρίτερα!:D

 

Για πείτε τώρα, ποια 6άρα προτείνετε από τις νυν υπάρχουσες, και το κυριώτερο: το PPCIMBackup σε .cab πού το βρίσκω;

 

Το πήρες? Και όχι μόνο το πήρες αλλά και δυο μέρες νωρίτερα? Χμμμ!!! Έχεις γλείψιμο στην προεδρία της δημοκρατίας και απλά δεν το μαρτυράς, δεν εξηγείτε αλλιώς. Καλορίζικο καλορίζικο πάντως και πρόσεχε το γιατί την επόμενη φορά μπορεί να μη στο επιστρέψουν.

Link to comment
Share on other sites

:rofl: Ρε αλήτες, τι λέτε;:D

 

Λοιπόν, το PPCimBackup λέγεται (κανονικά) PIM Backup και με αυτό το όνομα εντοπίζεται πολύ ευκολότερα.

 

Επίσης, τι ήθελα και μίλησα περί επισκευής; Το μεν πενάκι δεν το έσφιξαν που είχα ζητήσει, άσε δε που κατά την αντικατάσταση της οθόνης συνέδεσαν τσάτρες - πάτρες το flexi της οθόνης και τώρα τρεμοπαίζει πάλι όπως όταν την πρωτοπήρα. Θα τους το πάω και θα απαιτήσω επισκευή σε 1 μέρα - δεν απαιτούνται ανταλλακτικά οπότε να δω τι δικαιολογία θα μου πουν.

 

@λαγουδάκη: το θέμα είναι πως τις επαφές μου τις έχω στο Address Book του Mac OS X, οπότε χρειάζομαι κάποιον τρόπο να τις μεταφέρω σωστά. Το Missing Sync έχει κάνει expire, υπάρχει μία πιθανή λύση με το όνομα Eltima SyncMate αλλά δεν ξέρω αν θα δουλέψει.

 

Δε βαριέσαι... όσο δουλεύει έχω περιθώρια για πειραματισμούς:lol:

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
οταν λες τρεμοπαιζει;;;ο φωτισμος της οθονης η ολη η οθονη(εχει τζογο) στην ενωση του μηχανισμου;:worry:απο mac εχω πληρη μεσανυχτα:p αυτο λες http://www.pocketpcfreewares.com/en/index.php?soft=1806
Link to comment
Share on other sites

οταν λες τρεμοπαιζει;;;ο φωτισμος της οθονης η ολη η οθονη(εχει τζογο) στην ενωση του μηχανισμου;:worry:απο mac εχω πληρη μεσανυχτα:p αυτο λες http://www.pocketpcfreewares.com/en/index.php?soft=1806

Α γεια σου, αυτό είναι το εργαλείο:) Κάνει καταπληκτικά backup, και με scheduling άμα λάχει!

 

Για το άλλο, μιλάω για τη φωτεινότητα της οθόνης - δεν το κάνει πάντα, για λίγα δευτερόλεπτα τη φορά, ένα αμυδρό παίξιμο και σταματάει. Μηχανικά είναι σταθερή η συσκευή:)

 

BTW μόλις τελείωσα να στήνω την τελευταία του Jason με διάφορα δικά μου πάνω, μου έχουν μείνει 9,84 MB στη συσκευή (προ επαφών), και στην εκκίνηση έχει 18 MB μνήμης σκάρτα. Καλά είναι νομίζω:respekt:

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
αμα κανει τετοια κολπα η οθονη να τους το πας,αλλα οχι με αλλη ρομ γιατι θα στο βγαλουν εκτος εγγυησης,οσο για το ξεκινημα με 18mb ειναι καπως λιγα,γιατι με την χρηση θα σου πεφτει οσο περναει η ωρα,δυστυχως τα 6αρια δεν τα πανε καλα σε αυτον τον τομεα:O
Link to comment
Share on other sites

apo pou mporo na katebaso thn win 2005 rom?? kai pia einai h kaluterh 2005 rom poy exei bgei eeeeeeeeeever?
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

forao thn 5133:lol: alla thelo na pao piso sta 5 mias kai ta 6 mou th dosan sta neura.ellhnika den xreiazomai xero agglika:rolleyes:
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη, οχι απλα καλη...

την εχω απο χτες, κ ειναι η πρωτη φορα που μπορω να κανω multitasking στο uni.

επισης, δεν χρειαζεται spb pocket plus (εχει μια αλλη αηδια εγκατεστημενη, η οποια ΦΥΣΑΕΙ!!)...

επιτελους νιωθω οτι μπορω να στεριωσω με μια rom (just in time, αρχισα κ εξεταστικη!)

τλκ, μηπως βρηκε κανενας ρυθμισεις για https με wind non stop?? Μονο το σωστο port μου λειπει πιστευω...

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
μην μου βαζεις φωτιες με την ρομ βραδυατικα:D:Dαπο την wind δεν μπορουν να σου δωσουν καποια πληροφορια;αν και το πιθανοτερο ειναι να σε βλεπουν σαν ufo αν τους ρωτησεις για port
Link to comment
Share on other sites

τη κατεβαζω ειδη ....μολις κατεβει τη περασα!!!

fast YES

Stable νωρις ακομα

LEak νωρις ακομα

Δειχνει καλη..

ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΙΝ ΒΑΛΕΤΕ ΤΗ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ROM

πρεπει να κανετε overwrite ενα αρχειο που υπαρχει στη 2 σελιδα του θεματος !!!(για το XDA μιλαω)

Link to comment
Share on other sites

nope, πρεπει να το κανεις οπως κ να χει (το εκανα κ εγω, με spv 5000).

η extended rom ειναι αυτο το αρχειο, προφανως εχει καποιο προβλημα, αλλα μπορεις να την φλασαρεις κ αργοτερα μονη της... εγω αυτο εκανα δλδ...

δεν ειναι τπτ, το theme κ κατι αλλες μλκιουλες εχει μεσα, κ να μην την περασεις καθολου δεν τρεχει τπτ...

 

για το https την παλευω προς το παρον, κατεβασα εναν αλλο midlet manager που υποστηριζει proxy κ μπαινω με opera mini.

Link to comment
Share on other sites

οντως η ρομ ειναι φανταστικη!! 24Mb free ram δεν εχω ξαναδει !! (εχει ενα matrix theme που το ριμαδι κοβει γυρω στα 4ΜΒ ram και το γυρισα στο windows default)

μονο στο ebay στο κανει αυτο ?? ειναι αρκετα περιεργο γιατι στο Logmein που ειναι και αυτο https Παιζει μια χαρα :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...