Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φοβερη ΝΕΑ BETA ROM !!

 

NI.AKU3.2WWE.indra.BETA5R3 (Update)

 

http://img242.imageshack.us/img242/2402/beta5bn0.jpg

 

Download

AKU3.2 indra beta5R3

_ftp://xda:xda@ftp.xda-developers.com/Uploads/Universal/Uni_AKU3_WWE/Indra9110/UNI.indra.AKU3.2.BETA5R3.rar

- 3G icon Fix

- BT bug Fix

- Application Closed (in extras folder)

- New Task Manager

- WM6 (Crossbow Sound)

 

my new basic ROM is taken from i-mate ROM 1.90.94.WWE (WM5)

 

- WM6 (crossbow Look)

- increasing program memmory

- 3G icon fix

- MMS work

- new icon

- task manager

- BT stereo headset work (i try with HP BT stereo)

- WM5 New Menu

- WM5 Storage

 

Extended ROM

- Pocket Screen Capture

- BootScreen changer (sample image)

 

I include Extended ROM unlocker/unhider

 

Πολυ καλη δουλια εχει κανει το παλικαρι !:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kala einai pramatika asteio auto pou sumbainei me tis nees rom.Eprepe na perasei enas oloklhros xronos,me spasimo kuriolexia neuron logo argoporhs taxythtas tou qtek kai alon bugs kai tora na bgoun nees firmware.Shn ta lefta pou ekane auto to teras:wacko: otan bghke.ANYWAY.otan fiaxtei me to kalo tolaptop mou tha tin peraso kai ego.mIAS KAI AKOMA EINAI SAN XELONA TO PPC MOU.:(
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.μηπως ξερει κανεις φιλος πως μπορω οταν κανω εγκατασταση ενα προγραμμα να του οριζω εγω σε ποιο folder της μνημης να πηγαινει να εγκαθιστατε,αντι να πηγαινει μονο του στο program files?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.μηπως ξερει κανεις φιλος πως μπορω οταν κανω εγκατασταση ενα προγραμμα να του οριζω εγω σε ποιο folder της μνημης να πηγαινει να εγκαθιστατε,αντι να πηγαινει μονο του στο program files?

Πρεπει να σου δινει την επιλογη αυτη το προγραμμα εγκαταστασης αν δεν κανω λαθος

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

η επιλογη που δινει φιλε μου ειναι αν θελω να το εγκαταστησω στο device η στη storage.ok με αυτο ,αλλο ρωταω.μετα την επιλογη μου στη storage ολα πανε και εγκαθισταντε στο program files της storage.ξερει κανεις φιλος να μου πει αν μπορω να ορισω εγω να εγκαθισταντε σε διαφορετικο φακελλο εκτος απ τα program files?παρακαλω πολυ αν ξερει κανεις ας μου απαντησει.ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

η επιλογη που δινει φιλε μου ειναι αν θελω να το εγκαταστησω στο device η στη storage.ok με αυτο ,αλλο ρωταω.μετα την επιλογη μου στη storage ολα πανε και εγκαθισταντε στο program files της storage.ξερει κανεις φιλος να μου πει αν μπορω να ορισω εγω να εγκαθισταντε σε διαφορετικο φακελλο εκτος απ τα program files?παρακαλω πολυ αν ξερει κανεις ας μου απαντησει.ευχαριστω πολυ.

Αυτο λεω και εγω.Θα πρεπει το προγραμμα εγκαταστασης να σου δινει την επιλογη σε ποιο φακελο να γινει η εγκατασταση.Αυτο που δεν ξερω ειναι αν ισως υπαρχει καποιο key registry που θα μπορει να αλλαξει για να κανει αυτο που ζητας

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει?????

Θέλω να βάλω το καινούριο firmware, που παρουσιάστηκε σε αυτή τη σελίδα του forum, αλλα έχω πρόβλημα.

Το κινητό μου είναι αγγλικό της O2, και μου βγάζει μήνυμα στην εγκατάσταση " λάθος κωδικός συσκευής ή κάτι τέτοιο "

Μετα δοκιμάζω να κάνω upgrade με το αλλο αρχειο εγκαταστασης, που λέγεται upgrade NoID (αφου προηγουμένως έχω περάσει στον φάκελο του το αρχειο του update firmware) αλλα και πάλι τίποτα.

 

Τι φταίει....μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει???

Link to comment
Share on other sites

Παιδες χρειαζομαι την βοηθεια σας.Σκεφτομαι να παρω ενα i-mate jasjar μεταχειρισμενο και θα ηθελα να μου πειτε τι θα πρεπει να προσεξω στην συσκευη.

Επισης κατι αλλο που εχει αναφερθει χιλιαδες φορες αλλα δεν θυμαμαι και δεν ειμαι σε κατασταση να κοιταξω 2500 posts με το ΑΕΚmap αλλαζει το hardware πληκτρολογιο σε ελληνικο???:worry:

Σας ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

@asteras ναι αλλαζει σε ελληνικο ;)

@gk10669 πρεπει να κανεις copy ολα τα αρχεια που εχει μεσα ο φακελος μαζι με το noid εκει που εχεις και τα αλλα αρχεια για το Update

 

@Geovass με πεθανες τωρα....αντε το σ/κ παλι format το μαναρι.........

Link to comment
Share on other sites

@gk10669 πρεπει να κανεις copy ολα τα αρχεια που εχει μεσα ο φακελος μαζι με το noid εκει που εχεις και τα αλλα αρχεια για το Update

 

 

 

Αυτό έκανα.......

Ξανά δοκιμή το μεσημεράκι........

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως μολις μπηκε η νεα ρομ....δεν κρατηθηκα αντε παλι απο την αρχη :):):)

ΧΜΜ ειναι αρκετα καλη :):)

Link to comment
Share on other sites

Και έτσι στα ξαφνικά........δεν δουλεύει , το τηλέφωνο σαν λειτουργία. Το PDA κανονικα αλλα τηλέφωνο ΟΧΙ.....

Κανω hard reset τηλέφωνο ΟΧΙ......

Τα χω παίξει.......

Μ'αλλον θα ξαναεγκαταστήσω το firmware της Ο2 αν δεν μπορέσω να βάλω το καινούριο.....

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως μολις μπηκε η νεα ρομ....δεν κρατηθηκα αντε παλι απο την αρχη :):):)

ΧΜΜ ειναι αρκετα καλη :):)

 

χαχααχααχ!!!

Δωστου !!!:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οπως σας τα είπα.... Δεν δουλεύει πλεον σαν κινητό αλλά μονο σαν PDA.

 

Είμαι σε σκέψη, να το στείλω Αγγλία, ή Ελλάδα???

 

Τηλεφώνησα στην εξυπηρέτηση πελατών στη Θεσσαλονίκη, που μου απάντησαν πολύ ευγενικά, και πολύ καλά.

Μου είπαν ότι το κινητό πρέπει να το δουν απο κοντά, για να συμπεράνουν αν όντως χάλασε το hardware του κινητού μέσα στο PDA, που δουλεύει κατα τα άλλα άψογα.

 

Επίσης είδα ότι το κινητό έχει ακόμα εγγύηση, εχει αγορά 15/11/2005 και είναι με εγγύηση 2 χρόνων.

Το κακό είναι ότι δεν έχω κανένα Αγγλία.

 

Ενα άλλο μεγάλο πρόβλημα που έχω είναι ότι πλέον δεν έχει κανονικό Αγγλικό firmware (έβαλα αυτό που ποσταρε ο geovass), για να το στείλω Αγγλία, και να κάνω χρήση της εγγύησης.

 

 

Πως θα ξαναβάλω το Αγγλικό firmware όταν το Αγγλικό update λέει στο Αγγλικο κινητό μου wrong device ID????

 

Τα έχω παίξει....... please help me.

Τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

kalispera

epidi iha ena atihima me to qtek9000 mou epese pano apo tin mihani ke espase i othoni mazi me to kapaki an ke mesa se banana psahno na agoraso kapio metahirismeno afou i othoni apo oti matheno pai kapou sta 300 euro to thema einai oti vlepo megali diafora sta mehirismena anamesa se jasjar ke sto qtek, ta qtek pezoun apo 500 euro ke pano eno ta imate apo 300 kseri kanis an pezete tipota i einai aplos siptosi

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

gk10669 δοκιμασες καμοια αλλη rom?? αυτη που λεει απο πανω ο geovass ειναι καληηηη ;) για κανε ενα κοπο και βαλε αυτη απο πανω.

 

Geovass οντως αρκετα καλη και αρκετα γρηγορο το qtek ;) και τα extras ειναι ολα τα λεφτα !!!

Link to comment
Share on other sites

gk10669 δοκιμασες καμοια αλλη rom?? αυτη που λεει απο πανω ο geovass ειναι καληηηη ;) για κανε ενα κοπο και βαλε αυτη απο πανω.

 

Geovass οντως αρκετα καλη και αρκετα γρηγορο το qtek ;) και τα extras ειναι ολα τα λεφτα !!!

 

Ετσι ειναι, αν και BETA τρεχει μια χαρα !:D

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα...

 

Χτύπησα ένα O2 XDA Exec από e-bay το οποίο το περιμένω αυτές τις μέρες. Πριν αρχίσω να το στήνω, μπορεί κάποιος να μου πει ποιά είναι η τελευταία ROM και με ποιό τρόπο θα τη βάλω;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

σου προτεινω τη παραπανω που λεει ο geovass στη προηγουμενη σελιδα..

το τροπος ειναι σχετικα απλος.κατεβαζεις και ξεζιπαρεις το αρχειο .Πατας το power το reset και τη λαμπα για να μπει σε bootmode το O2 τοτε και μονο τοτε το συνδεεις με το pc.Τωρα στην οθονη σου πρεπει να λεει usb (η οθονη ειναι χωρις φως!!) τρεχεις το ROMUpgradeUt.exe σε περιπτωση που σου βγαλει καποιο country error κανεις copy ολα τα αρχεια απο το φακελο Country_ID_Error στον φακελο που το ROMUpgradeUt.exe και τρεχεις απο εκει το MaUpgradeUt_noID.exe και περιμενεις....

αυτο που σου εγραψα δεν ειναι και οτι καλυτερο γιατι απλα υπαρχει το καταληλο σιτε που μπορεις να διαβασεις τα παντα και να κανεις τα παντα για το Ο2 σου ;)

http://forum.xda-developers.com/...

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ένα απόγευμα, με προβλήματα στο κινητό του PDA, σήμερα το πρωί δοκίμασα μια κάρτα sim της VODAFONE για 3G, και το κινητό, αναστήθηκε. Δεν ξέρω γιατί, αλλα δούλεψε, και μετα για καμιά ώρα δούλευε και με την δικιά μου κάρτα sim της ΤΙΜ, η οποία όμως δεν είναι για 3G, και μετά ξανακόλησε..........

Βγάζει την κεραιούλα του δικτύου και ένα θαυμαστικό δίπλα, και όταν το πατάς, για να πας στις ρυθμίσεις σου λέει ότι το τηλέφωνο δεν είναι διαθέσιμο, να ξαναδοκιμάσω σε 15 δευτερόλεπτα.

Το απόγευμα θα πάω στην ΤΙΜ για να δοκιμάσω με καινούρια κάρτα,

..... για να δούμε.

Πάντως εχθές ήμουν έτοιμος να το στείλω για service.

 

Για καλό και για κακό , ξαναέβαλα κανονικά το firmware της μαμάς O2, μπας και το στείλω για service.

 

 

Μήπώς αυτά τα κόλπα που μου κάνει με την ΤΙΜ λέτε να είναι κολπάκια κλειδώματος καρτας SIM απο την Ο2?? Δεν μου έχει ξανατύχει και δεν ξέρω......

 

 

Σχετικά με το firmware του geovass, μιλάμε για άλλη φάση. Αξίζει τον κόπο όντως να ξαναεγκαταστήσω και τα 30 προγραμματάκια που έχω τωρα εγκατεστημένα....

 

 

ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ( SPB Backup === ΘΕΟΣ )

Μου έχει επαναφέρει το κινητό ακομά και μετα απο τις χειρότερες δοκιμές.....

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στην TIM και έκανα αντικατάσταση της κάρτας SIM.

Πήρα λοιπον μια κάρτα με 128Κ και άφησα αυτην που είχα μέχρι τώρα με 64Κ.

 

Μέχρι στιγμής δουλεύει καλά εδώ και 1 ώρα περίπου.........

 

EDIT: 4 ωρες και όλα εντάξει, είμαι πλέον αρκετά σίγουρος ότι έφταιγε η κάρτα SIM......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...