Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

νομίζω στο γεγονός πως δεν τους ενδιαφέρει η βίντεο κλήση. Μα ακόμα και οι νέες ρομ για άλλες συσκευές έχουν dialers χωρίς video κλήση....
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest lagoudakis
μα ουτε ενας;ποτε;απλα καπου στο hardware κολαγαν,εκανε ο λαυρεντης πριν 1-1.5 χρονο καποιες προσπαθειες για βιντεοκληση αλλα δεν τα καταφερε:(και στο 3600 και στο hd που εχω δοκιμασει πολλες ρομ ολες ειχαν και εχουν βιντεοκληση και κανονικο dialer
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι επιτελους και επισημα κατοχος ενος Qtek 9000(Vodafone V1640)!!!Τωρα εχει ξεκουραση και μετα ασχολια με το τερατακι!!!:D

Ευχαριστω υπερβολικα τον Pharmex που μου το πουλησε!!!Ειναι πραγματικα αψογο!!!!Καινουριο με ολη την σημασια της λεξεως!!!!!!!!!!!!!!!!:X

Και παλι ευχαριστω!!!!:);)

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Ειμαι επιτελους και επισημα κατοχος ενος Qtek 9000(Vodafone V1640)!!!Τωρα εχει ξεκουραση και μετα ασχολια με το τερατακι!!!:D

Ευχαριστω υπερβολικα τον Pharmex που μου το πουλησε!!!Ειναι πραγματικα αψογο!!!!Καινουριο με ολη την σημασια της λεξεως!!!!!!!!!!!!!!!!:X

Και παλι ευχαριστω!!!!:);)

ο pharmex ειναι εγγυηση σε οτι δινει;) καλοριζικο,τι ακομα το εχεις με την original rom;δεν πιστευω!!!:p:p:p
Link to comment
Share on other sites

θα το κρατησω μερικες μερες με τα 5αρια και μετα πειραματα!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση στο xda-developers αναφερει οτι πριν κανω οποιαδηποτε αναβαθμιση πρεπει να γνωριζω αν η συσκευη μου ειναι G3 η' G4 συσκευη.Σωστα???Αυτο πως το βλεπω???Οταν πηγαινω στις ''πληροφοριες συσκευης'' μεσα στην καρτελα ''υλικο'' γραφει ''Τυπος Flash chip : G3

Αυτο ειναι????Και επισης πως μπορω να γνωριζω αν θελει ''unlock'' η συσκευη μου????

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

ΩΧΧΧ!!!:(Καλα κρασια!!!!Αντε να δω πως θα τα καταφερω!!!

Μια αλλη ερωτηση.Με τα windows 5 τα γνησια μονο μεχρι 2 gb μνημη SD ''βλεπει'' η συσκευη????Η' και μεγαλυτερη???Γενικα πως μπορω να βαλω 8 η' 16 GB μνημη????

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

ΩΧΧΧ!!!:(Καλα κρασια!!!!Αντε να δω πως θα τα καταφερω!!!

Μια αλλη ερωτηση.Με τα windows 5 τα γνησια μονο μεχρι 2 gb μνημη SD ''βλεπει'' η συσκευη????Η' και μεγαλυτερη???Γενικα πως μπορω να βαλω 8 η' 16 GB μνημη????

 

Κατ' αρχάς, καλορίζικο και ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Γενικά δεν πουλάω ποτέ κάτι που δε θα ήθελα να μου πουλήσουν...

Στο ερώτημά σου τώρα: Υπάρχει μία κάρτα SD (όχι SDHC) 4GB της Transcend που τη διαβάζει κανονικά (την έχω και εγώ). Είναι όμως πολύ ακριβή (συγκριτικά). Α, έχει το πλεονέκτημα ότι διαβάζεται κανονικά και από άλλες συσκευές που θεωρητικά υποστηρίζουν μέχρι 2GB. Από εκεί και πέρα υπάρχουν patches (δεν είμαι σίγουρος για τα 5άρια), ώστε να διαβάζει κανονικά και τις SDHC.

 

Y.Γ.: Μπορεί να σου κάνει και αυτή: http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1091921&page=2&category=69977581&catalog=19&MSCSProfile=DCCDF22EB27065BEDD37B4CEAECB11D16D7E19BBB5586841474C71D25764D78149C820D0A57FB2356A1CE67F492A816902E59A7DFE661E92A6D38031161AEEFC56CA612752D6063AB166CDB8824C27B54CE86949117F323DBF4D5B686316EADDC738EF8233E247588D0B59512834FF8D33C28E585FF7B897DD44F286B6E13963

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
δεν ειναι τιποτα δυσκολο,αν θες σου στελνω μια ρομ που περναει 100% στην συσκευη σου και ειναι ελληνικη με 5 και στο καπακι περνας 6.1,για καρτα απο 4-8 αναγκαστικα πας σε 6.1
Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω παιδια!!!

lagoudakis περιμενω την rom!!!!!:D

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

με εχετε κανε να ζηλεψω...σημερα βγαινει απο τη τσαντα το τερας :P θα του ξαναπερασω rom και ολα τα προγραμματα μονο και μονο για να ασχοληθω λιγο με αυτο :).

(το θεμα μας ειχει περισσοτερη κινηση και απο το νοκια Ν-97!!! χαχαχα)

Link to comment
Share on other sites

έβαλα για λίγο δοκιμαστικά του tomal 8.9 light αλλά βλέπω πως η συσκευή μένει συνεχώς από ram και μου ζητά να κλείσω εφαρμογές όταν ανοίγω τον explorer γιατί δεν έχει διαθέσιμη ram!

 

Σχετικά με την ελληνική του lagoudakis, δεν ξέρω γιατί αλλά δεν λαμβάνει mms από κανένα (το κινητό)

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

με εχετε κανε να ζηλεψω...σημερα βγαινει απο τη τσαντα το τερας :P θα του ξαναπερασω rom και ολα τα προγραμματα μονο και μονο για να ασχοληθω λιγο με αυτο :).

(το θεμα μας ειχει περισσοτερη κινηση και απο το νοκια Ν-97!!! χαχαχα)

 

γιατί να μην το χρησιμοποιείς? Βρίσκεις καμία καλύτερη συσκευή στο μπόι του? :lol::lol:

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Σε γνωστό online κατάστημα έχει την Brando Workshop Deluxe Leather Case - Side Open στα 13,69 ευρώ προσφορά. Όσοι πιστοί ΤΡΕΞΤΕ.......
Dub be good to me!
Link to comment
Share on other sites

σε ποιο καταστημα????

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
καταρχην ευχαριστω παιδια!!!

lagoudakis περιμενω την rom!!!!!:D

θα σου την στειλω με pm γιατι θα μας παρουν στο κυνηγι:p

 

με εχετε κανε να ζηλεψω...σημερα βγαινει απο τη τσαντα το τερας :P θα του ξαναπερασω rom και ολα τα προγραμματα μονο και μονο για να ασχοληθω λιγο με αυτο :).

(το θεμα μας ειχει περισσοτερη κινηση και απο το νοκια Ν-97!!! χαχαχα)

εχουν περασει σχεδον 5 χρονια και ακομα υπαρχουν ατομα που ασχολουνται με το θηριο:p

 

έβαλα για λίγο δοκιμαστικά του tomal 8.9 light αλλά βλέπω πως η συσκευή μένει συνεχώς από ram και μου ζητά να κλείσω εφαρμογές όταν ανοίγω τον explorer γιατί δεν έχει διαθέσιμη ram!

 

Σχετικά με την ελληνική του lagoudakis, δεν ξέρω γιατί αλλά δεν λαμβάνει mms από κανένα (το κινητό)

να σου πω την αληθεια δουλευω με τον οπερα 8.65 και δεν εχω τετοιο προβλημα,βεβαια φροντιζω να ξεκιναω με ολη την μνημη(περιπου 25)απο αυτη την συσκευη μονο ραμ θελω,ετοιμος να το στειλω στο εξωτερικο ειμαι για 128:Oδοκιμασε να περασεις χειροκινητα τις ρυθμισεις για mms,ετσι τις ειχα βαλει θυμαμε σε voda και ηταν ολα οκ
Link to comment
Share on other sites

και εγώ σκέφτομαι να του βάλω 128. Βασικά του έβαλα την WM5 Official AKU 3.3 της T-Mobile και είναι πραγματικά τρομερή
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αλήθεια το wifi σε εμένα δεν είχε πρόβλημα ούτε με την original . ΕΚεί που είδα διαφορά είναι σε περιοχές με χαμηλό σήμα που με την 1.17 είχα και GPRS ενώ με την 1.09 δεν είχα ουτε κάν σύνδεση
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

βλεπω ακομα κραταει το φορουμ του 9000!!!!εγω ειμαι με την 8.9 του τομαλ και ειμαι καλα:Dβεβαια επειδη εχω μπλεξει λιγο αυτο τον καιρο με την δουλεια παιρνω τηλεφωνο τον λαγουδακη να με κραταει ενημερη για τις εξελιξεις:lol:καμμια 6.5 εχετε δοκιμασει;
Link to comment
Share on other sites

σημερα εβαλα και εγω την 8.9 που λεει οτι ειναι ενα συμπλεγμα 6.1 και 6.5 ,ακομα δεν του εχω βαλει την sim..

αλλα ειναι αλλο πραμα ρε παιδι μου :):)

9000 rulezZZ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...