Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μεσω wind non stop παντα... ουτε ο ΙΕ, ουτε opera...

με το που δωσω usrn κ pswd κ πατησω login, τσουπ, με ξαναβγαζει στην ιδια σελ. κ ζηταει παλι pswd, ουτε μηνυμα λαθους ουτε τπτ.

ενα SE w580 που ειχα πριν, με Opera Mini (java) εκανε login κανονικα, για αυτο κ παραξενευομαι...

 

PS: επισης, μηπως ξερει κανεις πως μπορω να σφιξω λιγο την οθονη? εχει αρκετο τζογο, οριζοντια

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ενας οδηγος στο ιντερνετ με εικονες πως να αποσυναρμολογησεις βημα βημα τη συσκευη ,αμα το ψαξεις λιγο θα τον βρεις πιστευω
Link to comment
Share on other sites

Sorry δεν το ειχα δει για την οπερα(τα greeklish δεν τα πολυδιαβαζω).

υπαρχει αλλος ενας explorer ο http://www.mozilla.org/projects/minimo/releases/arm/0.1/

για δοκιμασε και θα δω και εγω εαν μπορω να μπω σε https..

οσο για την οθονη θα σου ελεγα μη σκαλιζεις ,θελει και αστερακι ;)

 

[edit] μολις το δοκιμασα με το https://www.logmein.com και παιζω μια χαρα με IE [edit]

τι λειτουργικο εχεις πανω στο 9000?

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα οτι το logmein σε παει σε ειδικη σελιδα για Pda.. θα δοκιμασω το ebay και θα σου πω..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με ζόρι εξασφάλισα τα τριακόκα (έστω - 292,5) και το πήγα για σέρβις, θα το παραλάβω περί τις 12 Ιανουαρίου (ελπίζω).

 

Άσχετο, το xda έκλεισε; ROMs πού βρίσκουμε τώρα;

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Aκριβως, μια χαρα δουλευει το xda και τα Links ολα ενταξει ειναι. :)

 

Παλι καλα που το φτιαχνεις φιλε, αλλα αξιζει;

Με τοσα λεφτα επαιρνες αλλο...γενικα μια αλλη συσκευη ακομα και κανα Ρ3300.

Τελος παντων.Καλυτερο να σου βγει :)

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
σιγουρα επαιρνε αλλο,αλλα ειναι περιεργη συσκευη η συγκεκριμενη,η σου αρεσει πολυ η δεν θελεις να την βλεπεις!!!εγω προσωπικα αν μου χαλαγε θα με πειραζε πολυ,προτιμουσα να μου χαλαγε το 3600 η ο τιτανας που ειχα πριν λιγο παρα αυτο,αλλωστε δεν προκειται να το πουλησω ποτε το συγκεκριμενο,σε λιγες μερες παιρνω το cruise αλλα θα τα δουλευω μαζι
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις ευχές ρε παίδες:) Ελπίζω να βγει σιδεροκέφαλο... σαν τα μάτια μου θα το έχω πάντως, τέρμα τα δίφραγκα.

 

Ναι, όντως - το xda έχει ξανανέβει. Άντε, να δοκιμάσουμε καμιά 6αρούλα!:D

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν χρόνια πολλά και καλή χρονιά.

Κατά δεύτερον.

Αγόρασα μεταχειρισμένη μια συσκευή Vodafon Qtek9000 η οποία είχε ελληνικό λογισμικό. Τελικά μετά από αναβάθμιση λογισμικού στην εταιρία με ενημέρωσαν ότι η συσκευή προέρχεται από το εξωτερικό και κατά συνέπια δεν μπορεί αν έχει ελληνικό λογισμικό και μου πέρασαν τα αγγλικά windows mobile5.0.

Δυστυχώς η εταιρία δεν πουλά σκέτο το λογισμικό για να το αγοράσω. Και επίσης δυστυχώς τα Αγγλικά μου είναι σε κωματώδη κατάσταση για μπορέσω να το χρησιμοποιήσω. Γνωρίζει κανείς που θα μπορούσα να εξελληνίσω το λογισμικό μου? Γιατί οι μέχρι τώρα προσπάθειες μου είναι άκαρπες και με έχει πιάσει μαύρη απελπισία.

Ευχαριστώ εκ τω προτέρων για την όπια βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
απο που την αγορασες;απο καποιο μαγαζι;η απο ιδιωτη;θυμασε οταν εκανες reset αν σου εβγαζε το λογοτυπο τις qtek η καποιο αλλο;σε ρωταω για να καταλαβω αν η συσκευη σου ειναι ξεκλειδωμενη
Link to comment
Share on other sites

Από ιδιώτη την αγόρασα. Προφανώς με κάποιο τρόπο είχε περασμένο Ελληνικό λογισμικό. Μετά την αναβάθμιση που του έκανα στην ACE HELLAS επαψε να το έχει. Μπορεί να κλείδωσαν και την συσκευή δεν ξέρω. Πάντως το ελληνικό λογισμικό δεν το ουλάνε χωρίς συσκευή και ούτε βέβαια μου το εγκαθιστούν στη συσκευή. Και σε κανένα μαγαζί από αυτά που ρώτησα τουλάχιστον δεν το αναλαμβάνουν.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από ιδιώτη την αγόρασα. Προφανώς με κάποιο τρόπο είχε περασμένο Ελληνικό λογισμικό. Μετά την αναβάθμιση που του έκανα στην ACE HELLAS επαψε να το έχει. Μπορεί να κλείδωσαν και την συσκευή δεν ξέρω. Πάντως το ελληνικό λογισμικό δεν το ουλάνε χωρίς συσκευή και ούτε βέβαια μου το εγκαθιστούν στη συσκευή. Και σε κανένα μαγαζί από αυτά που ρώτησα τουλάχιστον δεν το αναλαμβάνουν.

 

Δεν μπορείς να έρθεις σε επαφή με τον προκάτοχο έτσι ώστε να σε κατατοπίσει για το λειτουργικό που είχε πριν; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι εφικτό να επικοινωνήσω με τον προκάτοχο. Το έχω πάνω από ενάμιση χρόνο και δεν έχω πια στοιχεία του.

(Συγγνώμη για το προηγούμενο μήνυμα τα μπέρδεψα και βγήκε κινέζικο.)

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
του εκανες αναβαθμιση στην ace;;:blink::blink:πως δεχτηκαν συσκευη που δεν ειναι δικια τους;γιατι λες οτι ειναι το μοντελο που βγαζει η voda,οταν το πηρες με τα ελληνικα εβγαζε κανενα σημα voda οταν εκανες reset;τι σου εβγαζε σε ρωταω παλι για να βγαλουμε ακρη,qtek μηπως;παιζει το ενδεχομενο να την ειχε ξεκλειδωση την συσκευη σου ο προηγουμενος ιδιοκτητης,αλλα μπορει και να μην ειναι,βασικα ας σου πει καποιος πως μπορεις να ξεκλειδωσεις την συσκευη σου στα σιγουρα(εγω δεν το εχω κανει απλα η δικια μου ηταν ετοιμη απο τον προηγουμενο)απο εδω http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=357 και μετα την βρισκουμε την ακρη με την ελληνικη ρομ;);)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρει κανείς ρε παιδιά να μου προτείνει ένα μαγαζί, ένα τεχνικό, κάποιον τέλος πάντων να μου εγκαταστήσει ελληνικό λογισμικό στη συσκευή μου?
Link to comment
Share on other sites

Η ACE Hellas δεχτικέ να το κάνει αναβάθμιση έχει σύμβαση με τη Vodafon με χρέωσε και 30 ευρώ. Απλά όπως μου εξήγησαν όταν πήγα να παραλάβω τη συσκευή και δεν είχε πλέον Ελληνικά, το ελληνικό λογισμικό είναι ιδιοκτησία τους και δεν το ουλάνε σκέτο, το εγκαθιστούν μόνο στις δίκες τους συσκευές. Κατά τα άλλα οτιδήποτε για servise η επισκευή το αναλαμβάνουν.

Χωρίς να πηγαίνω και στοίχημα γατί τώρα δεν είμαι και σίγουρος όταν άνοιγε το λογότυπο της Qtek εμφανιζόταν μου φαίνετε.

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafon έχει συσκευές Qtek για την ελληνική αγορά αλλά έχουν το λογότυπο της και είναι χρώματος ασημί. Τα οποία έχουν ελληνικό λογισμικό από την ACE Hellas. Η Vodafon ώμος το κυκλοφορεί και σε άλλες χώρες με διαφορετικό λογισμικό. Κάτι τέτοιο πρέπει να είναι και το δικό μου μάλλον, και με κάποιο τρόπο ο προηγούμενος κάτοχος του είχε περάσει ελληνικό λογισμικό.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
απλα το θεμα ειναι αν ειναι κλειδωμενη η οχι η συσκευη σου,και οπως σου εγραψα παραπανω δεν εχω δοκιμασει να ξεκλειδωσω συσκευη και δεν θα ηθελα να σε παρω στο λαιμο μου,ας μας πει καποιος που το εχει κανει πως γινεται και μετα θα εχεις ευκολα ελληνικα στην συσκευη σου,εκτος αν θελεις με δικη σου ευθυνη να δοκιμασεις καποια ρομ που θα σου πω(σε μενα δουλευει αψογα)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...